IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Feb 2010 ob 06:13

O tem tudi jaz razmišljam! Če se jih pred pol leta ni dalo zaradi nekih pravic, zakaj bi bilo danes kaj drugače!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a BOBI » 1. Feb 2010 ob 10:51

Zato uživajmo dokler so na listi in čim manj pišimo, da nam jih ne umaknejo ;-)

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a d_g » 1. Feb 2010 ob 11:04

Slowhand napisal/-a:kolikor je meni znano,teh programov ne bo v shemi (nova tv,rtl televizija,cmc)
močno upam,da mam napačne informacije
CMC je dosegljiv tudi v omrežju SiolTV ima verjetno drugačen status kot Nova TV in RTL Televizija. Čeprav je vse relativno. Glede na to, da ima T-2 zaprti krog naročnikov, ne vem zakaj imamo tako butasto evropsko zakonodajo, da ne moreš gledati programa, če ga posebej plačaš. Pa nobeden me ne bo preprosto prepričal, da recimo hrvaška HRT1,HRT2, pa bosanski OBN, pa nemški RTL... ima avtorske pravice za Slovenijo... Nova TV in RTL Televizije pa nikakor ne.
Zadnjič spremenil d_g, dne 1. Feb 2010 ob 16:55, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 1. Feb 2010 ob 11:37

Ma z telimi pravicami ga tolk serjejo da to ni za nikamor. Če lohka z anteno lovim program za koji kurac ga pol nebi mogu gledat v t2 omrežju problem je le politika in nesposobnost T2 ljudi ki se dogovarjajo za programe da(obidejo) polena pod nogami ki jim jih nastavla telemach in njegova udba ki ma lovke povsod apek/parlamet/etc.

Avtorske pravice bi bilo pridobiti le za programe ki so kodirani ali pa prov posebi dodanimi slovenskimi podnapisi namenjenm slo trgu ostali programi ki so pa free to air prek satelita/zemlje pa nimajo kej piskat.

Smisel kabelskih sistemov je bila ta da ni traba da ma vsaka hiša svoj talar na strehi in 10 različnih anten. Čez 5 let boš mogu še za talar na streh drzavi za vsak program plačat avtorske pravice.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Feb 2010 ob 11:40

In zakaj ne morem nobenega od teh programov, ki so samo VLC odpreti? Ne Nove, ne RTL, ne CMC in tudi ne novih HD ne. Pa sem potegnil novo playlisto dol.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Feb 2010 ob 12:52

Sigurno je nekaj na tvojem računalniku narobe! :grrpc:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Feb 2010 ob 13:25

Do sedaj je delalo vse. Preverjeno in še vedno delajo vsi programi razen zgoraj navedenih.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Feb 2010 ob 14:37

Ti bo kdo drug razložil, kaj sem hotel s tem povedati! ;-)
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 1. Feb 2010 ob 15:06

Ne rabiš, spet so nas malce poj... v glavo in to je to. Sem pričakoval ob dvigu cen vsaj kak normalen nov program, da bi nas vsaj malce utišali ali pa da zrihtajo vsaj tisto kar ne dela (BBC in Mediaset) ampak ne. Razumem dvig cen in ga podpiram, ker so s svojim vlaganjem v infrastrukturo dali Sloveniji veliko ampak bi lahko bil vsaj kak cukrček za uporabnike ob podražitvi.

PS: Majico T-2 že imam :D

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nemo » 1. Feb 2010 ob 15:34

Ahiles napisal/-a:Ma z telimi pravicami ga tolk serjejo da to ni za nikamor. Če lohka z anteno lovim program za koji kurac ga pol nebi mogu gledat v t2 omrežju problem je le politika in nesposobnost T2 ljudi ki se dogovarjajo za programe da(obidejo) polena pod nogami ki jim jih nastavla telemach in njegova udba ki ma lovke povsod apek/parlamet/etc.

Avtorske pravice bi bilo pridobiti le za programe ki so kodirani ali pa prov posebi dodanimi slovenskimi podnapisi namenjenm slo trgu ostali programi ki so pa free to air prek satelita/zemlje pa nimajo kej piskat.
Si misliš ti, resnica pa je precej drugačna. Individualna antena pač ni isto kot komercialna retransmisija.
Plačaš 100, dobiš 90.

KAJA_k
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 21:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KAJA_k » 1. Feb 2010 ob 18:54

Nikakor mi ne rata snet VLC-ja v angleščini. Tudi če kliknem English, je potem vse v slovenščini. :jao: :grr: :grr:
Kater zavihek moram kliknit, da naložim playlisto ?

gogi1
Navdušenec
Prispevkov: 503
Pridružen: 19. Mar 2009 ob 19:26
T-2: Že imam
Paket: t-3 mobil 100/10
Kraj: Komenda

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gogi1 » 1. Feb 2010 ob 18:55

Oprostite,ker vpadam noter.Samo me nekaj zanima!Kako lahko brišem tv programe na play listi.Mialim na vlc playerju.HVala za pomoč. :rtmT2:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 1. Feb 2010 ob 19:08

Odpreš ga z beleško in pobrišeš programe.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 1. Feb 2010 ob 19:11

KAJA_k napisal/-a:Nikakor mi ne rata snet VLC-ja v angleščini. Tudi če kliknem English, je potem vse v slovenščini. :jao: :grr: :grr:
Kater zavihek moram kliknit, da naložim playlisto ?
vlc ma po defoltu jezik nastavljen na auto (torej lokalno verzijo)
tudi če ob instalu nastaviš angleščino,ti vmesnik odpre v slovenščini
če češ met angleško varianto greš enostavno v meni orodja(tools) / lastnosti (preferences) / nastavitev vmesnika (interface settings) / in pod jezik (language) izbereš ustrezno - za angleško varianto npr. american english
klikneš gumb save (shrani) in ponovno poženeš vlc

playlisto je najlaže nalagat tko,da si narediš bližnjico na namizju do playliste,določiš vlc kot privzeti program za odpiranje m3u fajlov in ob dvokliku na bližnjico,se ti odpre vlc z že naloženo playlisto
Heca ni več !

KAJA_k
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 21:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KAJA_k » 1. Feb 2010 ob 19:18

Hvala, tole mi je zdaj vse ratalo. Playlista je noter, v angleščini tudi. Izberem si program, kiknem play, pa se nič ne zgodi.
A mi še kaj fali ?

Zaklenjeno