Nastavitev routerja

Splošni pogovori o T-2
Yakuza
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2008 ob 17:25
T-2: Že imam
Paket: Net+tel 10/1
Kraj: Rakek

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Yakuza » 27. Jan 2008 ob 19:02

hehe modem ja pri rutarju je problem. jst mam racunalnik prek rutarja namodem ampak ce na rutarju vklopim v wan net ne dela morm dat v cetrti slot da dela kot switch.V wan pa ne dela ker se noce rutar povezat na net. kle je problem. no sj ni vazn mi je itak use dopizdil ze in skos to diskonektanje mi je ze zal d sm sel na t2.
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Jan 2008 ob 19:12

probi s kakim drugim 'rutarjem'... ceprav.. a ni rutar ena trgovina s piko? no.. kakrkol... glede na to da si eden redkih k majo tezave s povezovanjem na internet preko usmerjevalnika bi reku da je problem pri tebi. si nadgradil firmware na zadnjega?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a KoMar » 27. Jan 2008 ob 19:56

To je Rutar:
Slika

To je pa router:
Slika

;)

Yakuza
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2008 ob 17:25
T-2: Že imam
Paket: Net+tel 10/1
Kraj: Rakek

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Yakuza » 27. Jan 2008 ob 20:20

jaja kurcite rutar kukr hocte na siolu mi je pa lepo delu.
KoMar ni treba vit tok pikolovski ni.
Drugac sm pa klicu ke pa majo se manj pojma k jst.zgleda d se bom mogu res za 2 uri usest pa to postuderat.
tko d dost o tem prosm razn ce mate res kak pameten predlog.
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a KoMar » 27. Jan 2008 ob 20:22

Začni pisat bolj čitljivo, pa bo ;)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Jan 2008 ob 21:21

Če ti je na Siolu delal, sedaj ti pa ne, potem samo prenastavi 'način povezovanja' iz PPPoE v DHCP!

Drugače se pa potrudi bolj čitljivo pisat tukaj po forumu... je težko brat za tabo.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a pack » 27. Jan 2008 ob 21:28

A pa dve uri sta res tako zelo veliko?? Koliko si pa porabil za pisanje teh postov?? Očitno je problem v tvojem routerju in najverjetneje so za popravit samo nastavitve. ;-)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Yakuza
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2008 ob 17:25
T-2: Že imam
Paket: Net+tel 10/1
Kraj: Rakek

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Yakuza » 27. Jan 2008 ob 21:32

ja ce mas novorojencka je to velik ja.uglavnm pozabte no vidm d tut kle nebo nebene pomoci
hvala useeno
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Cobane » 27. Jan 2008 ob 21:35

:?: :roll:

Ob teh skopih podatkih in nerazumljivi Slovenščini ti poskušamo pomagat, ti pa si sedaj užaljen... Koliko si star?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a pack » 27. Jan 2008 ob 21:37

Sem ga opazil na sliki, ja. Čestitke! ;-)

Sicer pa, če pogledaš na začetek te teme in imaš ta isti router... možno je, da pač ne dela na dinamiko. Si preveril, če obstaja nov firmware mogoče? Klik.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jan 2008 ob 21:56

Dokler napišeš nekaj s slovničnimi napakami, se vse oprosti.
Toda ko se namerno pačiš, delaš stavke brez velikih začetnic, brez presledkov, brz ločil,
pri tem pa še vse skupaj nerzumljivo napišeš, pa je nekaj drugega.
Zakaj bi se "100" uporabnikov trudilo okrog tebe, če pa se tebi ne da "spesniti" niti dveh stavkov, ki bi bila razumljiva.
Na koncu, pa za nepravilno delovanje routerja še okriviš T-2

Yakuza
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2008 ob 17:25
T-2: Že imam
Paket: Net+tel 10/1
Kraj: Rakek

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Yakuza » 27. Jan 2008 ob 22:12

Gospod fry
Prvo kot prvo če bi vse prebral bi videl da ni nič pomankljivo pravzaprav sem zaradih takih izjav tuki obubu bom piskal pomoc kje drugje,če jo sploh bom.
Drugo kot drugo je pa isti kurac ce sm prkloplnen direkt na modem. Zdj vidim zakaj je taka razlika u ceni.
Ne govorim to za vse, nekaj jih je ugotovilo kaj je narobe ker so prebrali vse tezavo in so priravljeni pomagat.
Drugac pa hvala za cestitke.
Kaj si pa videl na sliki, mislim kateri sliki?
Uglavn prosm nehimo s to temo no, če ne mislite pomagat ker ce bi radi samo kurcal napake je brez veze. Ce vas pa se kaj zanima bom pa u enem postu vse komplet napisu s slikav vred.
LP
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a pack » 27. Jan 2008 ob 22:19

Novorojenčka, na sliki, ki si jo objavil v nekem prejšnjem postu.

Kaj ko bi v isti sapi, ko si pisal prejšnji post, vsaj še napisal, kaj od ponujenih možnosti si že probal naredit?
(v čem točno je zdej tvoj problem? - poleg tega, da ti router ne poveže preko wan porta in z dhcp nastavitvami)
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Yakuza
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 26. Jan 2008 ob 17:25
T-2: Že imam
Paket: Net+tel 10/1
Kraj: Rakek

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a Yakuza » 27. Jan 2008 ob 22:37

Ce bi povez router z internetom bi se tut ostalih tezav znebil. Kot npr drugi telefon dal v drugo sobo ker 2 telefona v isti sobi mi ne pomagata. Prav tako bi lahko sebe dal na DMZ in si na mrezni dodelil staticni IP in hkrati bi lahko sel na internet in imel dostop do routerja.

ok vse se enkrat.
Imam modem SmartCom SV2M104 in router Canyon CN-WF514.
V modem imam vklopljena 2 telefona(slot 1 in 2), v tretjem slotu sem imel pa router
V router pa en comp s kablom drugi pa brezžično.Samo sem dal prvi comp v modem(slot 4) zaradi tega ker sem prek wireless stimal router in je blo treba reseterat ga.(zato d je bil prvi komp skos na netu)

Po tem ko sem router dal na hard reset sem si nastimu wireles mrezo in izklopu DHCp server(ker IPje tkoaltko dodeljuje modem)-(ceprav sem mel najprej DHCP server na routerju vkloplen ampak svoj mrezni ip na staticno)

Kabel ki povezuje modem in router sem imel najprej v routerju v WAN slotu vendar internet ni delu dokler nism ta kabl na routerju izklopil in ga dal u slot 4 na routerju seveda.samo mi v tem primeru router deluje kot switch.
Ce dam na mrezni vse na automatic mi internet dela samo se pa nemorem povezat na router.Če se pa hocem morem IP na mrezni spremenit na 192.168.xxx

Problem je ker routerja nemorem povezat na internet. Probal sem dynamic IP in pustu host name prazno in mac adress prazno ni bilo nic potem sem vpisal mac adrec od routerja in nic prav takokot od 2 mreznih kartic.
poskusil tudi dynamic IP ceprav nevem zakaj in ppoe itd itd. ce vas se kaj zanima prosim povejte vec se ne spomnim.
LP
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Nastavitev routerja

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Jan 2008 ob 22:59

yakuza, privat sm ti lepo razlozu, da je problem verjetno v tem, da imas na modem priklopljena ze dva racunalnika, in s tem zasedena oba leasa, ki ti jih t2 dodeli. zatorej ti se enkrat tu napisem...
po moznosti na OBEH sprosti ta lease (ipconfig /release) ter priklopi router tako kot se sika, in sicer modem na wan, racunalnika pa na lan oz. wlan. pri tem ponastavi router na privzete nastavitve (factory defaults), kar po vecini pomeni dhcp oz. dynamic ip v dvojem primeru za wan. kar se tice racunalnikov na interni mrezi, bojo pa dobil ip iz dhcp serverja, ki je na routerju. ce ti pol se vedno ne dela, pol pomen da verjetn nisi sledil mojim tezko razumljivim navodilom ter zato poskusi srecno z mac cloningom. to dejansko pomen da kloniras mac naslov iz tvojega racunalnika, ki ti trenutno bojda deluje na internetu na wan port na routerju, kar posledicno pomeni, da ti bo dodeljen isti ip naslov, kot ga imas zdajle.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori