[Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Splošni pogovori o T-2
Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 6. Avg 2008 ob 18:01

Ja res je da je internetni paket 1Mb/256Kb. Seveda pa nastane problem, ko želiš hitrejši internet pa lahko dobiš samo osnovnega. Pa če cev cajt trobiš da bi rad hitrejši internet pa noben sploh ne sliši tega. Tv pa tko al tko skos po malem šteka pa mal kocke dela ali je vse to normalno ? Kocke pa kaže na pol ure, uro ali pa na nekaj sekund. So kocne na tv motnje ali ne?

LP U.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3148
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Avg 2008 ob 21:21

Seveda! To je znak, da imaš na liniji nek problem! Včasih samo slab kontakt pri konektorjih, slab spoj v omarci, končniku, vlago v izolaciji, itd! Napako je potrebno najprej prijaviti na klicni center nato se le ta posreduje dalje!

Če si preveč oddaljen od kolokacije je lahko tudi to problem, zakaj ne dobiš višje internetne hitrosti! Ostane premalo pasovne širine potem za TV, ki potrebuje cca 7Mbit!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Avg 2008 ob 21:51

Upor napisal/-a:Ja res je da je internetni paket 1Mb/256Kb. Seveda pa nastane problem, ko želiš hitrejši internet pa lahko dobiš samo osnovnega. Pa če cev cajt trobiš da bi rad hitrejši internet pa noben sploh ne sliši tega. Tv pa tko al tko skos po malem šteka pa mal kocke dela ali je vse to normalno ? Kocke pa kaže na pol ure, uro ali pa na nekaj sekund. So kocne na tv motnje ali ne?

LP U.
Nobenih kock ne sme biti. Takoj prijavi napako na 0590-00-002.
Optika 100/10

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 6. Avg 2008 ob 22:46

Ja SEM že prijavil napako na žtevilko 059000002 vendar razn oddaljenega resetiranja modema in ročnega izklopa modema in tv vmesnika ni bilo nobenega napredka. Kar se pa tiče vajine teorije mark in slow_slow si pa oglejta mal cenik glede televizije.

TV priključek 6 €
Prvi STB, če je standardne ločljivosti 0 €
Prvi STB, če je visoke ločljivosti (HDTV) 2 €
Najemnina za vsak dodatni STB vmesnik standardne ločljivosti 2 €
Najemnina za vsak dodatni STB vmesnik visoke ločljivosti (HDTV) 4 €
Osnovna programska shema T-2 5,50 €
Dodatni paket Discovery HD, T-2 4 €
Dodatni paket HBO + HBO Comedy, T-2 8 €
Programska shema Teleing-mini, Teleing d.o.o. 3,99 €
Samostojni paket TV + telefonija prek polno razvezanega dostopa VDSL (Vsebuje TV priključek, osnovno programsko shemo T-2) 22 €

Mal sem že prašal, pa če tudi tukaj gledaš piše koliko te stane najemnina za tv vmesnik. Če imaš sam lasten tv vmesnik, potem ti ni potrebno plačevati 6€ za najemnino! In enostavno plačaš samo programsko shemo! In ko enkrat plačaš programsko shemo, to pomeni, da imaš lahko samo 1 tv ali pa 3 tv vmesnike. Če plačaš to programsko shemo, potem ni pomembno ali jo gledaš na rač al pa na tv (tv vmesnik).

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Avg 2008 ob 22:56

Ne, 6 EUR je TV priključek (ne pa vmesnik), v katerega je vključen najem prvega TV vmesnika. Prvi vmesnik je brezplačen, vsak nadaljnji pa je 2 EUR.

Prijavi napako in povej, da ti še vedno kocka in da ti naj že enkrat pošljejo monterja.
Optika 100/10

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 7. Avg 2008 ob 13:00

Živjo

2X sem že prijavil to napako, drugič pa so mi rekli, da me pokličej nazaj in me vprašajo če še dela napake (kocne na sliki in prekinjanje zvoka)

Ja res je, da na dane zmožnosti linije ali parice lahko deluje samo osnovni internet in 1 tv. Vendar da na razdalji cca 1600m lahko deluje samo 1 tv in osnovni internet je pa mal lovska! Na taki razdalji naj bi bilo slabih 20Mb ali pa recimo 15Mb k uporabniku. Zmogljivost linije pa je polovična.

Sem pa tudi sličal na območju Kranj gradbinka, kjer ni optike približno enaka razdalja pa tv dela motnje v večini ob nočnih ali popoldanskih urah. To pomeni da kljub vsem motnjam niso krive samo povezave uporabnik centrala ampak tudi zmogljivost povezave centrala t-2 iptv strežnik(prezasedenost glavnega linka ali samega strežnika/kov).

Vendar najprej je potrebno preizkusiti zmogljivost linije, Kaj in koliko pa je potrebno, da prede nekdo pomerit linijo pred v omarici oz na končniku, pred spliterjem,....

LP U.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Krypto » 7. Avg 2008 ob 13:55

Baker je zelo občutljiva stvar. Na tvojem mestu bi se prepričal da imaš z omarice do dovoda res direktno kabel. Glede na to da imaš spliter lahko tudi spliter igra določeno vlogo. Postavitev glede na razdaljo je zelo odvisna od kvalitete kablov od centrale do tebe (starost, zračni/talni...) Zmogljivost tvoje parice ti lahko povejo na tehnični pomoči, meritev pa se na SRD ne opravlja zaradi deljene linije.

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 8. Avg 2008 ob 22:58

Živjo

Mogoče veš če je danes v tražišču kej internet nagajal, ali je to lahko vzrok slabega spoja (Ko je padal dež je bilo malo več koskic in zvok je štekal aja mem grede olimpijske igre so se gledale.) Po tem pako je nehalo dežvat, se je spet vklopil modem in linija pa sem na zunanji strani, kjer je spoj tako površno narejen zasedajšne visoke prenose, da je sploh dobro da kaj dela,.... Sem ga parkrat maldregnil z štilom od metle, seveda nežno pa se je internet in tv sesula sej zdej deluje sam modem se je pa vseskozi povezoval in ko je oranžna ledicazasvetila, je spet ugasnila. In spet je rumena ali zelena utripala. internet je zanekaj sekund po nekajkrat delal ,... pol pa ne. Zdej naj bi delal z tv vred. Kaj je pol tukaj narobe?

LP U.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Krypto » 8. Avg 2008 ob 23:13

Očitno imaš problem s tem spojem. V slabem vremenu, sploh ob naelektrenosti ozračja so lahko motnje vremenskega tipa. Na tvojem mestu bi prislonu lojtro in pogledal kaj točno je s tem spojem, in po možnosti na novo poštimal. Še boljša varjanta je kabel ki ni štukan.

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 9. Avg 2008 ob 09:37

Ja problem nastane v blokih ljudje nimajo lojtr doma v bajti jo mam ,... tko da je kriza.
Drugače pa čigav oziroma kdo je skrbnik kabla? Trenutno je po mojem na roke navita žica, čez pa je kot tulec celotne izolacije, skupaj pa je na pol povito z izolirnim trakom. Tako da sta spoja lepo na dežju. Res da bi bila najbolša in najbol kvalitetna režitev drug kabel, kako pa se da še rešit, mogoče 2x utp konektor in tisti člen za štukat vse skupaj polimano pa bo ?
Je kakšna možnost da pride telekom in to on reši ta problem ali mogoče zamenja kabel?

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Krypto » 9. Avg 2008 ob 17:31

Pri novih blokih za te stvari ponavadi upravnik skrbi, pri starejših pa ne vem kako je s tem. Načeloma lahko pokličeš na GVO in vprašaš, alpa dobiš koga drugega da ti na novo potegne. Sam pazi da se ti ne bo kakšen sosed bunil :)

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 9. Avg 2008 ob 22:26

Ja drugače je to star blok sam to ni pri meni doma ampak pri punci. če bi blo pri meni bi zrihtov. Seveda pa že mal premišljujem da pri meni mal poizkusil s celim kablom če bi se prenos mogoče mal zbolšal. Po drugi strani pa praviš da bo v britofu optika, me pa zanima koliko časa bo trajalo da bom na optiki? Sicer sem mal spraševal če je kdo opatil da se kaj dela pa noben nič ne ve o tem.

Tko da mi ti povej za stanje in napredek.

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 12. Avg 2008 ob 11:15

Živjo

Mi lahko poveš če uporabim 2x UTP konektor in spojnik, bo dober spoj ali bo pre več uporabljenih členov oz elementov za linijo od omarce do spliterja oz modema?
spoj.JPG
spoj.JPG (6.98 KiB) Pogledano 7798 krat
LP U.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Krypto » 12. Avg 2008 ob 11:38

Še vedno bolje to kot nekej vezano po domače. Itak boš stanje lahko preveril in če ne bo ok lahko potem še vedno daš nazaj kot je blo ali pa dobiš nekoga da ti s celega povleče.

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Imam] 10/1 + 2 IP telefona + ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a Upor » 12. Avg 2008 ob 17:37

Pa sej za cev kabel mi ni problem če ga sam potegnem sam priklopim. Edino kar je je to, da ne vem a ga bo telekom sam na svoje stroške zamenov al ne. Če ga bo ga bo če pa ne ga bomo moral pa sami.

LP U.

Mem grede ne mi zamert ker te toliko sprašujem za optiko v britofu, imaš mogoče kakšne informacije kdaj bo ta del proti avtocesti priključen oz, da bo optično omrežje že delovalo. Če veš, če se ti da lahko to napišeš na forumu za optiko. Drugače pa najlepša ti hvala. :car:

Odgovori