Servis telefonskega kabla

Vse o T-2 internetu
Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a RobertM » 29. Nov 2010 ob 08:23

yovo napisal/-a: Torej zanima me, kaj lahko še sam storim, da izboljšam sinhronizacijo oz. s kakšnim vzvodom mi tu lahko pomaga T-2 (verjetno na relacijoi do TS). Trenutno imam internet 4/1 in en tel. priključek, bi pa imel hitrejšo linijo - vsaj 10 Mbps DL (v Kranju na optiki sem mel 100/10 Mbps - smlc, smlc :-/), TV in še en tel. priključek.

Hvala za vsak koristen nasvet!
Oznaka modema je SVM104 ali SV2M104 ?
BDW: Daj mi podatke o prikljucku na ZS
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a Skorc » 29. Nov 2010 ob 09:08

Cobane napisal/-a: Koristen nasvet!? Priklopi modem čim bližje omarici in preveri sihronizacijo na podpori. S tem boš vsaj eleminiral/potrdil dvome, če ni s tvojo napeljavo karkoli narobe. Kar se pa tiče Telekoma pa kar pozabi, da bodo karkoli izboljšali na tvoji parici. Po njihovo je tole perfektno!
Površno si prebral ;-) Saj je navedel, da je priključil s 15 cm dolgim FTP kablom.
yovo napisal/-a:poiskal sem svojo parico, odklopil stari kabl ki gre po celi bajti in gor priključil cca. 15 cm dolg FTP kabel (uporabil eno parico seveda, ne en konec dal RJ-11 4-pin, na drugi strani pa uporabil samo obe žički)
- gor direktno priključil ADSL modem
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

yovo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 20:10
T-2: Že imam
Kraj: MB

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a yovo » 29. Nov 2010 ob 10:22

Modem je SVM104 ja (nisem na VDSL2) in priključen je s kablom ja :)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Nov 2010 ob 11:36

Skorc napisal/-a:Površno si prebral ;-) Saj je navedel, da je priključil s 15 cm dolgim FTP kablom.
Nisem bil prepričan, če je s "cm" dejansko tudi mislil centimetre glede na to, da je prej z "Mbps" označil metre. :hudicek:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

yovo
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 20:10
T-2: Že imam
Kraj: MB

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a yovo » 29. Nov 2010 ob 12:36

He he :)

Glede na to da je pisalo, da naj bo kabel čim krajši, sem to upošteval precej dobesedno :) Ne vprašaj, koliko sem moral telovadit s tako kratkom kablom, da sem ga priključil v tisto škatlico.
Pri tisti merski enoti pa je seveda pomota. Od centrale je oddaljen cca. 350 m :)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Servis telefonskega kabla

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Nov 2010 ob 12:50

Lahko daš zahtevo za preklop na VDSL2, s čimer se bo zagotovo povečala sinhronizacija.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori