T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 25. Jan 2012 ob 08:03

IMS menu-YouTube-XSPF browser. Z browserjem poiščeš T2.m3u playlisto
Še enkrat:

IMS menu, izbereš zadnji You tube (s kursorjem na skrajno desno), ENTER in skursorjen navzdol na XSPF browser. Izbereš USB driver (tudi če imaš interni disk) in poiščeš play listo, kjerkoli jo pač že imaš.

PS: Včeraj sem v setup meniju vklopil BT and SAMBA, ker sem nekaj disk urejal preko računalnika, potem pa se mi je vse spet skozlalo. :grrpc: Na play listi spet ne delajo plačljivi programi, polovica menijev v neki romunski cirilici... :grr:
Vse skupaj ugasnil, po vklopu pa vsi meniji OK, plačljivi programi pa :grr: ne delajo.
Na novo instaliral FW, isto! Spet ne dela. V glavnem, vse skupaj je navadno sra...!
Na PBO forumu pa samo bluzijo v stilu: greš v ta in ta file, v tem in tem direktoriju in popraviš to in to, brišeš in kopiraš to in to...
Lepo, samo kdo to zna preko telneta v Linux-u! Ko pa kaj vprašaš pa samo neki pavšalni odgovori, v stilu: "to bi moralo delati". Če pa NE dela!!!
S tem predvajalnikom delajo čuda, samo za mene amaterja je pač to preveč.

curajagi
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Jan 2012 ob 16:55
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 10/10

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a curajagi » 27. Jan 2012 ob 10:41

Ja meni se je tudi skoraj sesul PBO ko sem flashal te FW-je.Na zadnje ko sem dal P02 verzijo iz leta 2009 gor mi je po restartu javilo "Can not boot form HDD".No sem rekel sedaj smo pa tam.Potem sem zadevo ugasnil in še enkrat prižgal z USB ključkom noter in se je še enkrat začel nadgrajevat.Dobro da je ratalo in se je uspešno nadgradil.

Potem sem spet dal gor verzijo P70R2 Megapack.In je vse lepo delalo.Je pa res ja da če imaš SAMBA in BT na off, ne moreš na predvajalnik priti preko mreže iz računalnika.Ko sem vklopil Sambo sem brez problema prišel na PBO preko mreže.
Kar se pa tiče tega youtube je pa v tej verziji čist zanič ker nič ne dela.V prejšnih verzijah je to lepo delalo in si BP prišel na Youtube in pogledal kakšen video.

Imam pa itak problem da mi PBO dela direktno preko "milana" ker mi router ne omogoča multicastinga.Sam to mi pa ni všeč ker potem ne morem istočasno PBO imeti na mreži ali pa za potrebe T-2.

Dej pripni forum kjer si videl kaj se da preko Linuxa pa bom malo povprašal kolege, ker jst sm malo brskal pa nisem nič našel.Se mi zdi pa da forum PBO ni ne vem kaj ažuren.

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a martis » 27. Jan 2012 ob 11:52

En link samo tako za primer, kakšno "Linux kitajščino" (vsaj za mene) se grejo:

http://www.patriotmemory.com/forums/sho ... tral/page2

V navodilu za downgrade na P02 pa v forumih piše, da je dejansko potrebno ta FW 2x naloži, da deluje. Jaz imam PBO-ja po kablu preko routerja (WRT54GL) povezanega, vendar mi SAMBA deluje samo preko Wi-Fi! Očitno preko žice računalnik PBO-ja ne najde, ker je router vmes.

Kolikor zastopim, tebi tudi You Tube ne dela v tem FW? Sicer obstajajo trije različni You Tubi, samo meni nobena različica ne prime. Mi je administrator na PBO forumu napisal:
You Tube has been broken for quite a while using the standard IMS feed after You Tube made some changes. I think that You Tube still works thru the RSS_EX menu.


torej moral delovati v RSS-ex meniju, ampak meni ne dela.

kranjcan2
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 27. Jan 2012 ob 12:40
T-2: Že imam
Paket: T3

Re: T2 IPTV preko Patriot PBO predvajalnika

Odgovor Napisal/-a kranjcan2 » 29. Jan 2012 ob 16:17

Meni se je PBO po posodobitvi z megapackom sesul le enkrat, sicer pa ugotavljam, da ga je občasno dobro ugasniti s stikalom - saj brez tega ne pokaže več ključka s T-2 listo. Problem Youtuba pa ni v megapacku, ampak dejansko v spremembi samega YT.
Opazil sem, da po ponovnem vklopu PBO najde vsakič kakšne nove opcije in kanale - res pa je tudi, da vseh ni možno predvajati.
Vsekakor pa je zanimiva pridobitev že to, da lahko pogledamo določene spletne vsebine tudi tisti, ki še nimamo takega LCD TV s spletnimi opcijami. V bližnji prihodnosti bodo taki sprejemniki že klasika. :)
Sicer pa Youtube prek PBO lahko brez težav predvajate, če na računalnik namestite UPNP server PlayOn - edina omejitev je, na seznamu nima tudi opcije Search video, ki je itak zamudna, saj je vnos z daljincem zamuden in štorast. Sam nemoteno predvajam videospote neposredno iz Playliste ali Favorites na svojem Youtube računu (torej se moraš najprej registirati in prijaviti - nato dodajati komade na Playliste - svoj username pa vpisati v kanal Youtube na PlayOn programu. To je vse.

Odgovori