Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a mahi » 31. Jan 2010 ob 11:45

Če so že toliko dvignili ceno na optiki bi obvezno morali ponudit še en cenejši paket za 14 EUR. Marsikoga od starejših ljudi poznam, ki jim hitrost interneta ne pomeni veliko in jim več pomeni nižja cena.
Slika

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 11:48

meni hitrost nepomeni nic, meni je vazen priklop na internet, da lahko malo posurfam pa mail pogledam pa kako na msn recem. tak, da z mojega vidika je se telemach z 15€ 1mbit bol ugodni :D
Slika

Chieftec
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 20. Okt 2008 ob 22:29
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Chieftec » 31. Jan 2010 ob 11:55

dal napisal/-a:Ne vem, kaj nekaterim tukaj ni jasno. Podjetje z dosedanjimi cenami ni pokrivalo mesečnih stroškov, iz meseca v mesec se je izguba povečevala.

Telekom je na neki predstavitvi objavil, da so povprečni stroški izgradnje posameznega optičnega priključka v strnjenih naseljih 1310 EUR, na podeželju 1860 EUR. Temu je potrebno dodati še par sto evrov za opremo, ki jo v uporabo prejme naročnik (odškodninski cenik opreme). In opremo, ki je na strani centrale. In vse to je potrebno tudi vzdrževati, opremo zamenjati, če se pokvari.

Za ves ta denar je podjetje moralo najeti posojila, ki jih mora odplačevati. Tako da tudi z novimi cenami bo trajalo še nekaj let, da se jim bo ta investicija povrnila.

Nobenega razloga ni, zakaj bi T-2 svoje storitve prodajal po (pre)nizkih cenah. Omrežje je bolje zasnovano od Telekomovega, tudi kvaliteta IPTV je boljša.
Vse razumljivo, smo pa danes nažalost ali na srečo v kapitalizmu in ne več v socializmu. Konkurenca je huda in t-2 s tem ne bo rešil nič. Glavna prednost t-2 je bila trenutno nižja cena, drugje pa osebno nisem videl kakšnih posebnih prednosti. S temi novimi cenami so samo odvzeli še to prednost in omogočili konkurenci, da s pravim pristopom pobere t-2 za teh 10% naročnikov in jih dotolče.

To o bolje zasnovanem omrežju in kvaliteti je pa bedarija govorit, saj za končnega uporabnika je vseeno ali je omrežje lepo, grdo, zlato, srebrno... važno da dela. In siol optika kljub "slabši zasnovi" in "slabši kvaliteti" deluje in konkurira.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 12:00

Brez skrbi, da se bo konkurenca že pred marcem pripravila z novimi akcijami. Saj skozi poudarjam, odlašanje agonije. A se bo povišanje na optiki znižalo na razumno raven, ali pa bo potop...

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a dal » 31. Jan 2010 ob 12:02

Nekaterim je pomemben ping, drugim hitrost (Telekom nima ponudbe, enakovredne 100/10), tretjim cena, ...

Sicer pa bo tudi Telekom s 1. aprilom podražil storitve nekaterim uporabnikom ("Digitalni dostop").

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 12:05

Preveč poudarjate tale siol. Tukaj je še Telemach z razvejanim omrežjem, kvalitetno TV shemo, ugodnimi paketi. Sploh za tiste, ki jim ni pomembna hitrost interneta in število (večinoma brezveznih) programov.

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 12:11

dal napisal/-a:Nekaterim je pomemben ping, drugim hitrost (Telekom nima ponudbe, enakovredne 100/10), tretjim cena, ...

Sicer pa bo tudi Telekom s 1. aprilom podražil storitve nekaterim uporabnikom ("Digitalni dostop").
komu pa ni pomembna cena ? :hmm: večina se nas ne pritožuje nad novo ceno , ampak dejstvo, da uporabnik ne dobi nič v zameno, Niti paketov niso posodobili. Včasih se je temu reklo nateg.

in ja , sam grem na Telemachov DTV 3.0 L 8)
Zadnjič spremenil Rhae, dne 31. Jan 2010 ob 12:19, skupaj popravljeno 4 krat.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a peroa » 31. Jan 2010 ob 12:12

Chieftec napisal/-a:
Vse razumljivo, smo pa danes nažalost ali na srečo v kapitalizmu in ne več v socializmu. Konkurenca je huda in t-2 s tem ne bo rešil nič. Glavna prednost t-2 je bila trenutno nižja cena, drugje pa osebno nisem videl kakšnih posebnih prednosti. S temi novimi cenami so samo odvzeli še to prednost in omogočili konkurenci, da s pravim pristopom pobere t-2 za teh 10% naročnikov in jih dotolče.

To o bolje zasnovanem omrežju in kvaliteti je pa bedarija govorit, saj za končnega uporabnika je vseeno ali je omrežje lepo, grdo, zlato, srebrno... važno da dela. In siol optika kljub "slabši zasnovi" in "slabši kvaliteti" deluje in konkurira.
Pa svetlobna leta boljša TV slika, brez vezave, "zastonj" oprema ...
Slika

Everybody lies!

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Jan 2010 ob 12:15

Saj zato pa imaš dražje storitve ,ker imaš zastonj opremo,in če malo poračunaš kolk je to na leto,pozabiš na tistih 139€ kol je komunikator pri konkurenci,ki pa ga lahko vzameš celo na obroke do 36 mesecev.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 12:18

ce placujes 3€ na mesec za stb to za mene ni zastojn ;)
Slika

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a turist » 31. Jan 2010 ob 12:23

Brez veze nekaj filozofiramo, spremenili tako ne bomo nič!
Cene bodo, kakršne pač bodo, potem pa je na nas, da se odločimo, kje bomo.

Še dobro, da so nekoč "iznašli " konkurenco ! :blbl:
:plosk: :plosk: :rtmT2: :rtmT2: :rtmT2: :rtmT2: :plosk: :plosk:
Slika
Slika - Mobilno

hojc
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a hojc » 31. Jan 2010 ob 12:47

Malkec, razumem da si pripaden firmi in poveličuješ direktorja v nebo dokler te hrani, ampak za to še ni treba biti slep in tudi groziti ni treba. Tudi jeziti se ni treba na uporabnike foruma če se pizdijo čez T-2.
Trenutna ponudba z vaše strani je le nov cenik z drastično višjimi cenami in za tolažbo nagradna igra ?????? , da ti dvigne pritisk. Tudi tvoje napovedi bonbončkov so popolnoma brez konteksta. Resne firme bi počakale z objavo dokler nova ponudba ne bi bila popolnoma dorečena in prenovljena in jo nato postavile na web page. Naročniki brez T-2 niso nič, kot tudi T-2 brez naročnikov ni nič.

Veseli me, da se na forumu vseeno najde nekaj uporabnikov ki razmišljajo s svojo glavo in so pripravljeni spremeniti nepremišljeno potezo T-2.

kosi1
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 30. Jan 2010 ob 19:12
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a kosi1 » 31. Jan 2010 ob 12:52

Malkec napisal/-a:
kosi napisal/-a:Najprej bi gospoda direktorja pohvalil ker se je reševanja podjetja lotil z drastično podražitvijo storitev :D Če ne bo vsaj nominiran za menežerja leta se mu bo zgodila velika krivica.
Tule se pa moram oglasit. Pojma nimate kaj vse je novi direktor uredil s svojim prihodom. In tukaj nebom dovolil da se karkoli reče preko njega, ker prvo ga ne poznate, drugo ne veste kaj vse se je v T-2 premaknilo z njegovim prihodom. Vsak naslednji takšen post bo letel v brisanje. :grr:

Zdaj pa konec mirnega gledanja natolcevanja in blatenja. Kot smo že razlagali, T-2 je svoje omrežje gradil izključno z lastnim kapitalom, izključno na svoje stroške. Zdaj ko se je rešila situacija s stečajem (jupi to je zadnja možnost da se T-2 spravi na kolena :owned: ), pa seveda s polno paro naprej k novim uspehom. In ne glejte stvari površinsko in samo na račun, prihajajo zelo zanimive tehnične rešitve.

Seveda se bomo vsi T-2jevci trudili 110% da bodo naročniki zadovoljni. Z malimi uspehi do končnega cilja!

Iskreno se opravičujem če sem s svojim pisanjem koga osebno prizadel.Ni bilo mišljeno zlonamerno.
Pač ne morem komentirati stvari s katerimi nisem seznanjem .Seznanjen sem bil z novim cenikom in temu je tudi namenjen moj komentar.
Niti ne morem komentirat stvari ki jih nekateri obljubljate da se bodo izbolšale s dvigom cen.Ko pa zaenkrat ostajate smo pri obljubah nihče pa ne pove za katere pridobitve naj bi šlo.
Ko smo že pri obljubah ko sem pred letom prenesel mobilno telefonijo na T-2 mi je bilo rečeno da se omrežje pospešeno gradi.Ker sem vrjel obljubam sem šel v nakup umts aparatov katere pa sedaj žav lahko uporabljam povečini samo za govorne in sms storitve.Izgleda da sem se prevč pospešeno podal v nakup :D

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Abigor » 31. Jan 2010 ob 12:55

dal napisal/-a: Telekom je na neki predstavitvi objavil, da so povprečni stroški izgradnje posameznega optičnega priključka v strnjenih naseljih 1310 EUR, na podeželju 1860 EUR. Temu je potrebno dodati še par sto evrov za opremo, ki jo v uporabo prejme naročnik (odškodninski cenik opreme). In opremo, ki je na strani centrale. In vse to je potrebno tudi vzdrževati, opremo zamenjati, če se pokvari.
Če imaš ti v mestu ali vasi jašek, po katerem lahko optiko hitro potegnejo ne vidim zakaj razlika v ceni. Razen če za vasi delajo drugačne modeme z oznako Farm edition :hudicek: . Potem pa pravijo, da je to strošek za posamezen priključek. Če meni za 1860 € potegnejo optiko, jim takoj plačam. To kolikor so meni govorili so neke povprečne cene. Če ima vas ali mesto urejeno kabelsko kanalizacijo je strošek sigurno dosti nižji.

hojc, za mene to ni nepremišljena poteza, da so povišali cene, ker se jim drugače nebo izšlo. Če bi jaz sedaj bil uporabnik T-2 storitev, se za zvišanje nebi sekiral, ker je še v primerjavi z konkurenco še vseeno ugodne cene in tudi velik plus je to da furajo storitve prek etherneta namesto PPPoE, kar je za uporabnika bolj in slabše za operaterja. Ampak dokler je T-2 sam svojo gospodar svoje ga omrežja potrebe po PPPo(X) NI.

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Tosho » 31. Jan 2010 ob 13:02

Pa dejte že enkrat mir s temi pripombami zaradi teh par evrov. Sej takrat, ko je t-2 nižal cene niste pa nič nergali. Pa kaj lajate venomer o neki konkurenci? A ko se bencin podraži, tut greste na petrol težit, pa ko se elektrika podraži tut greste na elektro lajat itd itd.. :?: :namrec:
Pejte h konkurenci, če vam kaj ne paše, pa bo mir... :pivo:
Slika

Zaklenjeno