Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Airborne
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Jun 2009 ob 01:13
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 2x TV, 1x Tel.

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Airborne » 12. Jun 2009 ob 15:47

Mah glupo se mi zdi, ker če bi Telekom zamenjal par 20let starih končnikov pa kakšen konektor, bi vse lahko delal bp, tko pa nimam kaj, samo za T2 pa moram reč da se kar trudijo.
lp

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 13. Jun 2009 ob 15:00

Navadni Nimda napisal/-a:Fox Life: zamenjano je bilo nekaj opreme, morebiti bo sedaj bolje.
Še vedno ni dobro.

LPd

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Surfer » 14. Jun 2009 ob 11:36

Gea TV že par dni obupno šteka.
Slika 8)

znbojan
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Jun 2009 ob 22:15
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a znbojan » 14. Jun 2009 ob 23:23

Prijava kock, motenj pri TV (vsi kanali)

Lokacija Šempeter v Sav. dol., blizu centrale. Imam brezčasni VDSL. Hitrosti testa: down 9353, up 1928 kbps -to je ok.
TV pa že dva dni "kockasta".. vsi kanali. Nekateri bolj nekateri manj. Ni pravila ali je program "akcijski" ali bolj "statičen". Imam "star" Amino. Sem ga izključil pa ni nič boljše. (nisem pa "modema".

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jun 2009 ob 09:10

Prijaviti napako na tehnično podporo in na kratko opisati problem. Če kockari na vseh kanalih imaš težave z linijo, kar morajo naši poštimati.
Optika 100/10

t-2 4.5.2009
Nergač
Prispevkov: 149
Pridružen: 5. Maj 2009 ob 21:45
T-2: Že imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a t-2 4.5.2009 » 15. Jun 2009 ob 20:53

20.50 MTV Adria kocka
20.50 MTV Hits - vrti krogec že minuto
.
.
.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a tonimona » 16. Jun 2009 ob 21:44

TV Oron šteka kot sto hudičev. Ne, da me moti, samo sem falil številko na daljincu in to opazil.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 16. Jun 2009 ob 21:55

Tale vaš T-2 snemalnik je en kvazi polizdelek.

Včeraj zvečer posneta Italia1 (ki je med gledanjem delovala normalno) se je posnela negledljivo (kockanje, preskakovanje, zatikanje).

Mi je žal, da nisem posnel z VLC...

LPd

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Cobane » 17. Jun 2009 ob 07:42

V ponedeljek zvečer posnel 2 uri NGCja... kockalo je, kot še nikoli!

Me ne zanima, ali je bil kriv snemalnik ali vaša oprema za sprejem... Vem samo to, da zadeve niste sposobni zrihtat!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 17. Jun 2009 ob 10:10

Bi šlo manj živcev z nakupom enega DVRja in mesečnim najemom dodatnega settopboxa...

ivanmail
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 19:51
T-2: Že imam
Paket: 10MBPS/3xTV/2xtelefon

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a ivanmail » 17. Jun 2009 ob 18:36

Navadni Nimda napisal/-a:Prosim, da se v tej temi ne govori o podnapisih, ampak samo o kockanju, sicer bodo SiOLovci spet nakoli govorili, da kao tudi pri nas kocka in dokaz za to je 5000 strani v temi o kockanju.

Pri T-2 nič ne kocka. Če pa kje pri komu, gre za napako, ki se jo odpravi v najkrajšem času. Nikoli pa ne bo povsod kockalo na vseh programih, ker imamo povsem sodobno in zanesljivo omrežje. Super-duper informacijska avtocesta - samo pri T-2. :)

Hja tole pa nažalost sploh ne drži.....
večkratni obisk serviserjev ni nič rešil, klici na servisno službo so samo začasna rešitev......
Znižal sem internet iz 10 na 4. Prejšnji teden sem zamenjal kompletno notranjo kablovje. Samo zidno inštalacijo sem pustil na miru.
Namesto UTP kablov sem uporabil S-FTP. Stanje je malenkost boljše. Nažalost pa vsak dan prihaja do močnega kockanja in to potem traja tudi več ur, ker se modem avtomatsko ne resetira. Ročni reset pomaga za nekaj časa.
Omarica je zunaj nekje na telegrafnici in do nje nimam vstopa, pod streho na hiši je še nek razdelilec, ker smo dvojni stanovalci in do vsega tega jaz pač nimam dostopa. Lahko samo še zamenjam zidno inštalacijo, čeprav ne morem potem priklopiti in to nč ne koristi.....
Res ne razumem kako lahko tržite nekaj, česar ne morete porihtati.
Večni izgovori na telekom niso nobena rešitev. A res ni možno premerit omrežja in videt kje je napaka?????
Ko sem se zanimal in naročal na vaše storitve me nihče ni opozoril, da moram imeti neko super omrežje po hiši. Nobeden ni govoril o kakšnih posebnih kablih, o težavah s telekomom in podobno. Pri pošiljanju položnic ste tudi vedno natančni. Plačujem vse, čeprav imam zelo slabo kvaliteto.
Dajte mi vsak mesec 50% popust zarad zelo slabe kvalitete in si bom sam vsako uro resetiral modem in zamudil 5 minut oddaje, ki jo gledam.
Res ne vem kaj še naj naredim. A si naj sam potegnem kabel od hiše do vaše centrale, da bo boljši sprejem?
Jaz nimam ne časa, ne živcev in ne volje za vsakodnevno klicarjenje na tehnično službo. Tam znajo itak samo resetirat modem in prijavijo napako bogve komu in bogve zakaj, ker spremeni se ne nič. Mogoče je kakšen dan malenkost manj kockanja to je pa vse kar se doseže.

Tolk o super-duper informacijski avtocesti pri T-2......

poiuztrewq

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 17. Jun 2009 ob 19:38

S-FTP kabel je mišljen od TK omarice do modema.

Po hiši (od modema do naprav) je pa prav vseeno, a imaš Cat5e UTP ali Cat7 FTP... kvaliteta povezave se uniči na poti do modema, ne pa med modemom in napravami po hiši.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Jun 2009 ob 21:44

ivanmail napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:Prosim, da se v tej temi ne govori o podnapisih, ampak samo o kockanju, sicer bodo SiOLovci spet nakoli govorili, da kao tudi pri nas kocka in dokaz za to je 5000 strani v temi o kockanju.

Pri T-2 nič ne kocka. Če pa kje pri komu, gre za napako, ki se jo odpravi v najkrajšem času. Nikoli pa ne bo povsod kockalo na vseh programih, ker imamo povsem sodobno in zanesljivo omrežje. Super-duper informacijska avtocesta - samo pri T-2. :)

Hja tole pa nažalost sploh ne drži.....
večkratni obisk serviserjev ni nič rešil, klici na servisno službo so samo začasna rešitev......
Znižal sem internet iz 10 na 4. Prejšnji teden sem zamenjal kompletno notranjo kablovje. Samo zidno inštalacijo sem pustil na miru.
Namesto UTP kablov sem uporabil S-FTP. Stanje je malenkost boljše. Nažalost pa vsak dan prihaja do močnega kockanja in to potem traja tudi več ur, ker se modem avtomatsko ne resetira. Ročni reset pomaga za nekaj časa.
Omarica je zunaj nekje na telegrafnici in do nje nimam vstopa, pod streho na hiši je še nek razdelilec, ker smo dvojni stanovalci in do vsega tega jaz pač nimam dostopa. Lahko samo še zamenjam zidno inštalacijo, čeprav ne morem potem priklopiti in to nč ne koristi.....
Res ne razumem kako lahko tržite nekaj, česar ne morete porihtati.
Večni izgovori na telekom niso nobena rešitev. A res ni možno premerit omrežja in videt kje je napaka?????
Ko sem se zanimal in naročal na vaše storitve me nihče ni opozoril, da moram imeti neko super omrežje po hiši. Nobeden ni govoril o kakšnih posebnih kablih, o težavah s telekomom in podobno. Pri pošiljanju položnic ste tudi vedno natančni. Plačujem vse, čeprav imam zelo slabo kvaliteto.
Dajte mi vsak mesec 50% popust zarad zelo slabe kvalitete in si bom sam vsako uro resetiral modem in zamudil 5 minut oddaje, ki jo gledam.
Res ne vem kaj še naj naredim. A si naj sam potegnem kabel od hiše do vaše centrale, da bo boljši sprejem?
Jaz nimam ne časa, ne živcev in ne volje za vsakodnevno klicarjenje na tehnično službo. Tam znajo itak samo resetirat modem in prijavijo napako bogve komu in bogve zakaj, ker spremeni se ne nič. Mogoče je kakšen dan malenkost manj kockanja to je pa vse kar se doseže.

Tolk o super-duper informacijski avtocesti pri T-2......
Razmišljaš pravilno: če bi napeljal kabel od doma do centrale in bi bil ta kabel popolnoma pod zemljo in brez spojev, bi dobil precej močnejši signal. Vse kar lahko narediš je, da zmanjšaš število TV-jev in/ali zmanjšaš paket interneta.

Gor sem govoril o tem, da nam omrežje nič ne šteka. Če imaš pa zanič parico (mnogo spojev, speljano po luftu, ipd.), potem ne dobiš optimalne storitve. Ker je to odvisno od primera do primera, se nič ne da vnaprej napovedati.

EDIT: seveda mi daš lahko na Zasebna sporočila svojo "številko pogodbe" in bom dal preveriti, če so naši naredili ustrezne meritve in naredili vse, kar se da. Več kot to, da naredijo vse kar se da, pa ne morejo narediti... :nevem:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9162
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Jun 2009 ob 22:08

jaz mam stranke ki so po FASADI hiše ali bloka (višji štuk) vlekle kabel ... jebat ga če je grdo po fasadi... važn da dela :plosk:

ne bom pa dal roko v ogenj da je zmeraj kriva interna inštalacija...

iz lastnih izkušenj pa povem da je FTP kabel boljši za interno (od omarice do modema)

eddy
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Jan 2007 ob 12:12
T-2: Že imam
Paket: 4/512+TV+2Tel.(prenos št.)
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a eddy » 18. Jun 2009 ob 11:28

Zdravo

Prižgem tv in kaj vidim samo kockanje na vseh kanalih je samo kockanje in zatikanje.
Pa tudi iz omrežja sem potegnil aminota in počakal par minut toda nič ni bolje.

Kaj naj?

Zaklenjeno