Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a dal » 31. Jan 2010 ob 13:49

alamar napisal/-a:Neprimerno več stroškov imajo s tvojim VDSL, kot z optičnim priključkom.
:roll:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Malkec » 31. Jan 2010 ob 13:50

Se strinjam, pojma nimajo kaj vse zadaj stoji da optika sploh dela in kako velika investicija je samo za eno centralo... :aa:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 31. Jan 2010 ob 13:52

lumpek napisal/-a:mah zanimivo, da se nad podrazitvijo pizdimo samo tisti na optiki, ki ze tak ni konurencna po starih cenah.
na vdslu nihce, te pa naj se njim malo nabijejo cene, ce bi tak radi pomagali t2 prezivetju. njim se je cena dostopa na internet podrazala iz 14€ na 16€. zakaj se je nam n optiki za kr 5€ iz 14 na 19? kaj kr mamo optiko smo bol bogati al kaj?
sicer pa nevem kak lahko amis z 10x majn narocniki obratuje z nizjimi cenami in pa telekom z 10x vec zaposlenimi, ki jih dejansko rabi in se se polek tega siri na jugu? verjetno zato ker noce v 1 letu pokrit slovenije z optiko in odresit slovenskega kmeta.
Potem pa pejt raje na nazaj na VDSL in že nehaj enkrat jokat! VDSL je po novem 22 € (prej 20 €) in to hitrosti samo 1/256, optika 19 € in hitrosti 10/10. Optikaši ste še vedno v zelo priviligiranem položaju! Ne primerjaj s ceno 16 €, kjer moraš potem še telekomu odšteti 12 € - naslednjič še ta znesek prištej in nehaj izkrivljat "resnico"!
Tudi meni niso všeč zadnje podražitve, vendar do sedaj ste bili samo optikaši v priviligiranem položaju, ko so vam za isto ceno dvigovali hitrost. Sedaj so vam pa za celih pet 5€ dvignili storitev, je pa cel halo!
Cene na optiki so bile do sedaj popolnoma nerealne. Ali se ti zavedaš, da si za 14 € dobil hitrost 10/10, pa ti ni bilo potrebno popolnoma nič vložiti v infrastrukturo. Kako bi se moral šele jaz pritoževati, ko sem krepko (pre)plačal Telekomovo infrastrukturo in mi potem T-2 ponudi VDSL hitrosti 1/256 za 20 €. To je šele nateg!
Ja, potem pa pejt na optiko, mi lahko še rečeš! Ja ne morem, ker jo do mene še niso speljali in sloh ne vem, če mi jo kdaj bodo. Ti pa greš komot lahko nazaj na VDSL, samo 90€ pokaži Telekomu in bo vse rešeno! Sedaj pa že počasi nehaj pizdit zaradi 5 €, ki bi jih moral plačevati že od samega začetka!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Prebeznik
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 17:09
T-2: Že imam
Paket: Oranžni d. FTTH 1000/200
Kraj: Zgornja Besnica

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Prebeznik » 31. Jan 2010 ob 13:54

Zaradi mene je lahko T-2 dražji od T-1 pa povratka nazaj ni. Prepričan sem , ta tako misli večina "prebežnikov". Govorim za prehod VDSL-ADSL.
Sicer pa:
marca se podražijo cigarete, aprila pa pivo ---->ob nespremenjeni kakovosti.
:rtmT2:

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 13:55

Malkec napisal/-a:Bodo tudi novosti, vendar se take stvari ne zgodijo čez noč. Folk po novem misli da se stvari zgodijo čez noč. Sej tak je, f***** up generacija v kateri se mora vse materializirat v trenutku. :jao:
Seveda se ne zgodijo čez noč, se pa verjetno ve katere stvari to bodo. A bi bilo tako težko (brez nekih natančnih datumov) uradno napovedat, kaj bomo dobili v zameno za to brutalno podražitev. A se ti to zdi trud do uporabnikov in fer odnos. Vse, kar ste do sedaj iztrobili je HD TV SLO BO. Mislim halo, če to ne bi bilo, bi vas pol naročnikov HD linčalo. A je tako težko napisat novosti, ki se nam obetajo v recimo naslednjega pol leta?

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 31. Jan 2010 ob 13:57

uf cigareti in pivo, pol še bo le pizdarija :hudicek:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a dal » 31. Jan 2010 ob 13:59

Chieftec napisal/-a:Vem pa da meni se že povprečnih 11% višja cena ne zdi malo, 30% pri poslovnih uporabnikih pa samo :beri:
Poslovni uporabniki so še bolj okorni. Poznam ogromno podjetij, ki so še ne tako davno nazaj plačevala stare poslovne pakete SiOL-u (ki jih niti ni več v ceniku). Že s spremembo paketa so prihranili ogromno. S prehodom na T-2 pa sploh.

Za mesečne stroške direktorjevega mobitela mnoga podjetja plačajo precej več kot za internetno povezavo celotnega podjetja.

Me pa zanima, če ste vsi, ki boste zamenjali ponudnika, tudi elektriko prenesli na Gen-I. Če res gledate na vsak evro. ;-)

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 14:00

Se strinjam, pojma nimajo kaj vse zadaj stoji da optika sploh dela in kako velika investicija je samo za eno centralo...
In kaj, zdaj bomo optikaši poplačali te investicije z brutalnim zvišanjem cen? Jaz samo vem, ko so se v našem naselju spravili polagat optiko je bil vsega konec v enem tednu in to za 550 stanovanjskih enot. Vse napeljano do omaric na hodnikih. Res je, da je naselje novo in da ni bilo potrebno kopati zaradi vodnikov v podzemni in stenah, ampak sedaj tukaj po forumu trobiti, da pride na uporabnika napeljeva optike 1800 EUR ali kol,k je živo zavajanje.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 31. Jan 2010 ob 14:01

Novosti se nikjer ne pišejo naprej,pa tudi še začeli niste plačevat nove naročnine pa bi že nekaj hoteli imet v zameno.Prvo položnico po novem boš dobil Aprila ti bi pa že danes rad dobil vse novosti in ne vem kaj še.Počakte malo da se nabere mal keša za nove storitve in programe pa se pol pizdte če čez pol leta,ne boste dobili nič za ta denar.

Danny73
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Jun 2009 ob 22:12
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Danny73 » 31. Jan 2010 ob 14:01

Malkec, T2 je omrežje gradil s finančnimi injekcijami Cerkvek in krediti, ki jih pa sedaj ne plačujete. O vašem direktorju pa ne bi izgubljal besed. Način s katerim pelje tole politiko pa je oderuški in na daljši rok nič kaj moder.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 31. Jan 2010 ob 14:02

Cobane napisal/-a:
lumpek napisal/-a:mah zanimivo, da se nad podrazitvijo pizdimo samo tisti na optiki, ki ze tak ni konurencna po starih cenah.
na vdslu nihce, te pa naj se njim malo nabijejo cene, ce bi tak radi pomagali t2 prezivetju. njim se je cena dostopa na internet podrazala iz 14€ na 16€. zakaj se je nam n optiki za kr 5€ iz 14 na 19? kaj kr mamo optiko smo bol bogati al kaj?
sicer pa nevem kak lahko amis z 10x majn narocniki obratuje z nizjimi cenami in pa telekom z 10x vec zaposlenimi, ki jih dejansko rabi in se se polek tega siri na jugu? verjetno zato ker noce v 1 letu pokrit slovenije z optiko in odresit slovenskega kmeta.
Potem pa pejt raje na nazaj na VDSL in že nehaj enkrat jokat! VDSL je po novem 22 € (prej 20 €) in to hitrosti samo 1/256, optika 19 € in hitrosti 10/10. Optikaši ste še vedno v zelo priviligiranem položaju! Ne primerjaj s ceno 16 €, kjer moraš potem še telekomu odšteti 12 € - naslednjič še ta znesek prištej in nehaj izkrivljat "resnico"!
Tudi meni niso všeč zadnje podražitve, vendar do sedaj ste bili samo optikaši v priviligiranem položaju, ko so vam za isto ceno dvigovali hitrost. Sedaj so vam pa za celih pet 5€ dvignili storitev, je pa cel halo!
Cene na optiki so bile do sedaj popolnoma nerealne. Ali se ti zavedaš, da si za 14 € dobil hitrost 10/10, pa ti ni bilo potrebno popolnoma nič vložiti v infrastrukturo. Kako bi se moral šele jaz pritoževati, ko sem krepko (pre)plačal Telekomovo infrastrukturo in mi potem T-2 ponudi VDSL hitrosti 1/256 za 20 €. To je šele nateg!
Ja, potem pa pejt na optiko, mi lahko še rečeš! Ja ne morem, ker jo do mene še niso speljali in sloh ne vem, če mi jo kdaj bodo. Ti pa greš komot lahko nazaj na VDSL, samo 90€ pokaži Telekomu in bo vse rešeno! Sedaj pa že počasi nehaj pizdit zaradi 5 €, ki bi jih moral plačevati že od samega začetka!
nemorem it na vdsl ker sem doma 5km od centrale. sicer pa telekomu si poloznico ze placeval pred podrazitvijo tak, da to nima veze s tem. odjavi pa vzami razvezan dostop se je tud samo 2€ podrazo.
cene na optiki so zdaj nenormalne (nekonkurencne), na vdslu se vedno vsi pravite kak je najcenje, te pa naj vam se dvignejo malo, da bojo drazje kot pri konkurenci pol bote pa se mogoce tud vi zaceli pizdit kot se zdaj mi, ker je konkurenca dalec cenejsa.
Slika

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 31. Jan 2010 ob 14:04

Cobane napisal/-a: Potem pa pejt raje na nazaj na VDSL in že nehaj enkrat jokat! VDSL je po novem 22 € (prej 20 €) in to hitrosti samo 1/256, optika 19 € in hitrosti 10/10. Optikaši ste še vedno v zelo priviligiranem položaju! Ne primerjaj s ceno 16 €, kjer moraš potem še telekomu odšteti 12 € - naslednjič še ta znesek prištej in nehaj izkrivljat "resnico"!
Tudi meni niso všeč zadnje podražitve, vendar do sedaj ste bili samo optikaši v priviligiranem položaju, ko so vam za isto ceno dvigovali hitrost. Sedaj so vam pa za celih pet 5€ dvignili storitev, je pa cel halo!
Cene na optiki so bile do sedaj popolnoma nerealne. Ali se ti zavedaš, da si za 14 € dobil hitrost 10/10, pa ti ni bilo potrebno popolnoma nič vložiti v infrastrukturo. Kako bi se moral šele jaz pritoževati, ko sem krepko (pre)plačal Telekomovo infrastrukturo in mi potem T-2 ponudi VDSL hitrosti 1/256 za 20 €. To je šele nateg!
Ja, potem pa pejt na optiko, mi lahko še rečeš! Ja ne morem, ker jo do mene še niso speljali in sloh ne vem, če mi jo kdaj bodo. Ti pa greš komot lahko nazaj na VDSL, samo 90€ pokaži Telekomu in bo vse rešeno! Sedaj pa že počasi nehaj pizdit zaradi 5 €, ki bi jih moral plačevati že od samega začetka!
Ker debilizem. A si mogoče pomislil, da bi se ogromno uporabnikov zadovoljilo s nižjo ceno in hitrostjo 2/2 ali celo 1/1. Nimamo vsi neta, da vlečemo 100GB torrentov na dan, a veš. A si mogoče pomislil, da je ogromno ljudi, ki uporabljajo internet občasno in jih hitrost sploh ne zanima, če je le v nekih mejah normale?
E, bingo na optiki je najnižja 10/10.

Rhae
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 17. Jan 2008 ob 12:38
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Rhae » 31. Jan 2010 ob 14:06

Malkec napisal/-a: Bodo tudi novosti, vendar se take stvari ne zgodijo čez noč. Folk po novem misli da se stvari zgodijo čez noč. Sej tak je, f***** up generacija v kateri se mora vse materializirat v trenutku. :jao:
Sklepam, da je to bilo mišljeno kot šala? namreč jaz za vaše storitve plačujem in če ste brez ovir čez noč podražili redno prihajajočo položnico (letno me t2 pride okoli 700 evrov) brez nobene korist za uporabnike je obči gnjev neizbežen,
Tudi redko kdaj vidiš v današnji dobi da podjetje pričakuje zgolj na poldagi obljube o boljši prihodnosti potrošnikovo toleranco za nabito ceno
Zadnjič spremenil Rhae, dne 31. Jan 2010 ob 14:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 31. Jan 2010 ob 14:06

alamar napisal/-a:Sicer 6 EUR ampak, kaj ima pa tole veze? Neprimerno več stroškov imajo s tvojim VDSL, kot z optičnim priključkom.Ti imaš prihranek na paket 15 EUR, jaz pa 5. Kje je enakopravno obravnavanje?
Zelo pametna izjava! Ali si slučajno dal 2.000 € za optično infrastrukturo tako kot sem jaz dal za bakreno? Ali misliš, da se optika sama polaga, pa da je Jankovič srečen samo z enim sendvičem, da popiše pogodbo?
Sem ti že v enem drugem prispevku povedal, da so bile cene za optiko nerealne in podhranjene in to je tisto, kar je pripeljalo T-2 do zloma! Ne VDSL, optika in delno UMTS! Za VDSL ni bilo potrebnega toliko kredita (za aparature), najem pri Telekomu (parica in kolokacija) pa se plačuje mesečno. Za VDSL so cene bile realne in se je vzdrževal/pokrival mesečno, kar pa za optiko ne moremo reči! Optika je tista, ki je pripeljala T-2 skoraj do stečaja! Daj si to že enkrat zabij v glavo! Si tak kot otrok, ki mu dajejo zastoj čokolado, potem pa malo odraste in mu rečejo, da sedaj si jo bo pa moral plačati! Potem je pa takoj jok v hiši in da je predraga! Jo pa naj neha jesti, saj je že dovolj star!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Malkec » 31. Jan 2010 ob 14:09

Od mene ne zveste o novostih več nič, ker s takim odnosom sem brez volje komurkoli kaj napisat. Tukaj se pizdite po dolgem in počez, T-2jevci smo v svojem prostem času tukaj da bi pomagali Vam, v zameno pa dobimo aroganco in blatenje in bluzenje in slabo voljo.

Zaklenjeno