Predlogi za TV programe (stara tema)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a joel » 16. Maj 2008 ob 13:42

Ob tem, da imam kvalitetnega IPTV providerja, pa menda ja ne bom na zid postavljal še satelitske antene! Kako pa bodo izgledala naša naselja, saj nismo v Arabiji!
Prepričan sem, da bo T2 držal nek nivo, in ne bo ukinjal vsaj glavnih resnih nacionalnih programov (FR2, FR3, ARD, ...). Kvečjemu naj še katerega doda! Glede francoščine: poznam veliko šolarjev, ki se učijo francosko kot drugi tuji jezik, in očitno bo tega vedno več. Je pač eden od treh glavnih evropskih jezikov, na določenih področjih (npr. evropsko pravo) pa je sploh glavni... TV je pač odličen medij za izpopolnjevanje jezika, še sploh, če ne mejiš na državo, kjer ga govorijo in ne moreš tja skočiti vsako popoldne.

Andrej767
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 24. Dec 2007 ob 11:52
T-2: Že imam
Paket: komplet

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Andrej767 » 16. Maj 2008 ob 15:22

@Joel le zakaj pa ne?Na satelitu je bilo in bo še dolgo mnogo več programov kot v T-2 ali kaki drugi kabelski programski shemi.Oprema ni tako draga in ko enkrat postaviš sistem te stane nič/mesec.T-2 pa ima seveda tudi kar nekaj programov ki jih na satelitu ni vendar če bi rad preko TV programov izpopolnil francoščino potem je investicija v SAT sistem zanemarljiva in recimo na satelitih Astra + Hotbird bi dobil precej francoskih TV programov da o kvalitetnih radijskih sploh ne govorim - jih je malo morje (francoskih seveda). :)

Uporabniški avatar
Redkvica
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 10:20
T-2: Že imam

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Redkvica » 16. Maj 2008 ob 17:54

Če nekateri tega morda ne veste, bi povedala, da v nekaterih blokih individualnih anten, satelitskih ali navadnih rogovil, ni dovoljeno nameščati.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 16. Maj 2008 ob 18:38

Če dobimo History channel poleg obljubljenega HBO se na tem delu ne oglašam več. Dokler pa ga ne bo :jao:

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a shorto » 17. Maj 2008 ob 23:00

joel napisal/-a:Ob tem, da imam kvalitetnega IPTV providerja, pa menda ja ne bom na zid postavljal še satelitske antene! Kako pa bodo izgledala naša naselja, saj nismo v Arabiji!
Prepričan sem, da bo T2 držal nek nivo, in ne bo ukinjal vsaj glavnih resnih nacionalnih programov (FR2, FR3, ARD, ...). Kvečjemu naj še katerega doda! Glede francoščine: poznam veliko šolarjev, ki se učijo francosko kot drugi tuji jezik, in očitno bo tega vedno več. Je pač eden od treh glavnih evropskih jezikov, na določenih področjih (npr. evropsko pravo) pa je sploh glavni... TV je pač odličen medij za izpopolnjevanje jezika, še sploh, če ne mejiš na državo, kjer ga govorijo in ne moreš tja skočiti vsako popoldne.
Glede francoščine se popolnoma strinjam! Sam baje so francoski programi slabo gledani tak da pomoje bojo tudi kak kanal uknil ;/.

Mimogrede NN je kakšna šansa da dubimo kak japonski kanal (kitajskega že mamo :D)? Ubijam za to, čeprav vem da kakega popularnega japonskega nacionalnega kanala kot je TV Tokyo ne moremo dubiti (vsaj predvidevam ker tut britanskega Sky-a ne moremo dubit) ampak vsak japonski kanal bi bil dobrodošel, pa če je to Space Shower TV, ali pa TV Tokyo :P.

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 18. Maj 2008 ob 05:30

Redkvica napisal/-a:Če nekateri tega morda ne veste, bi povedala, da v nekaterih blokih individualnih anten, satelitskih ali navadnih rogovil, ni dovoljeno nameščati.
Sicer imam t-2 iptv ampak vseeno: nihče te ne more prisiliti da se v bloku priključiš recimo na kabel če recimo nisi doma veliko in redko gledaš tv in ti je tisto kar "lovi" navadna antena dovolj za kaka poročila itd...
Sem radioamater in sem nekaj let nazaj imel probleme z enim konkretnim sosedom ampak PAZI: NE zaradi motenj (sosed je priključen na kabelski sistem) ampak očitno sem šel sosedu na živce,no od stanovanjskega podjetja je prišel dopis da moram anteno odstraniti,hmm,takoj sem se zatopil v branje uradnih listov&zakonov in poslal nazaj stan.podjetju konkreten odgovor z raznimi citati iz uradnih listov seveda tudi z navedbo št.ur.lista,torej,tv/radijske antene se ne smatrajo kot poseg v okolje in prostor in zato ne rabiš soglasja lastnika zgradbe, ker je ta moja antena tako sodobna da ne presega,po velikosti, tv&radijskih anten je to torej bilo v mojem slučaju isto :namrec: Na koncu dopisa sem še zapisal da je na našem bloku oziroma balkonih še precej anten,tudi satelitskih, in da zato niti slučajno ne bom odstranil antene.Na poslani dopis nikoli ni bili kakega odgovora ali teženja :plosk:

Lp&srečno ali pa 73 kakemu ham-u :pivo:
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 18. Maj 2008 ob 11:59

Redkvica napisal/-a:Če nekateri tega morda ne veste, bi povedala, da v nekaterih blokih individualnih anten, satelitskih ali navadnih rogovil, ni dovoljeno nameščati.
Če si lastnik stanovanja, te nihče ne more ovirat oz. prepovedat, da na balkon ali okno postaviš anteno (za močnejše satelite je dovolj že krožnik cca 60 cm)... :pivo: :blbl: Videz gor al dol, se da tako izbrat, da se ujema z barvo fasade oz. opeko, če je antena na strehi... Pa saj nismo v S. Koreji, Iranu ali pa na Kubi, kjer so sat. antene (še) prepovedane... :roll:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Maj 2008 ob 12:12

To enostavno ni res!
V novih stanovanskih poslopjih ni dovoljeno, da kakorkoli kaziš izgled objekta. Če se jih odloči več kot 50% lastnikov, ne boš imel ničesar, ne na strehi in še manj na balkonu. Ponekod je problem celo montaža zunanje klime in pa sončno zastorji na balkonu ;-)

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a shorto » 18. Maj 2008 ob 12:30

Naš blok je star ene 50 let pa še vseeno ne smemo dajat nobenih satelitskih krožnikov gor. Tak da glede blokov je odvisno od upravnika, preden sem prešel na T-2 televizijo sem mel Telemach kabelsko ampak sosed je hotu krožnik in čeprav je lastnik stanovanja mu upravnik tega ni pustu naredit. :namrec:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kitl » 18. Maj 2008 ob 13:00

Čudno moj kolega ima tri velike talarje na balkonu pa mu noben ne teži. Konec koncev je balkon tvoj.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Maj 2008 ob 13:09

@Kitl, stanovanski zakon določa te stvari in tudi če si lastnik, to še ne pomeni da lahko delaš vse po mili volji!

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a shorto » 18. Maj 2008 ob 16:29

Jup, sj moj stric ma tut krožnik pa mu nuben ne muri, jst ga pa pač nesmem met. Dobrodošel v Sloveniji, kjer tudi če si lastnik stanovanja še vedno ne upravljaš popolnoma z njim.

Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 19. Maj 2008 ob 00:01

V NM v vseh večjih blokovskih naseljih očitno ni problem postavt sat. krožnik, ker jih vidiš povsod... 8) Bolj moteče je to, da folk suši perilo na balkonih, ki so obrjeni na cesto. Vsekakor pa bi se izselu iz tazga bloka oz. stanovanja, kjer bi bil odvisen samo od iptv ali catv, kjer ti drugi diktirajo programe... :mrgreen: Zato imam pa še sat. sistem! Da ne omenim, da se da HRTL in Nov@ tv (tako zaželjena v t-2, pa ne bosta nikol notr :jao: ) pri nas dobit samo z navadno anteno (analogno & DVB-T). :pivo:

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 19. Maj 2008 ob 00:30

Ris3d napisal/-a:
Redkvica napisal/-a:Če nekateri tega morda ne veste, bi povedala, da v nekaterih blokih individualnih anten, satelitskih ali navadnih rogovil, ni dovoljeno nameščati.
Če si lastnik stanovanja, te nihče ne more ovirat oz. prepovedat, da na balkon ali okno postaviš anteno (za močnejše satelite je dovolj že krožnik cca 60 cm)... :pivo: :blbl: Videz gor al dol, se da tako izbrat, da se ujema z barvo fasade oz. opeko, če je antena na strehi... Pa saj nismo v S. Koreji, Iranu ali pa na Kubi, kjer so sat. antene (še) prepovedane... :roll:
Očitno je to marsikje problem,hmm,v naselju kjer živim so bloki stari med 25-40 let, v mojem ki je zgrajen v 60-tih in v vseh je možnost kabelske in pa seveda tisti ki ima rad boljšo kvaliteto slike seveda iptv.Lastniška struktura v tem naselju je mešana,recimo v našem vhodu je 12 stanovanj od tega je 5 najemniških,težko je reči kako je v ostalem delu naselja,ampak prav gotovo niso vsi kupili stanovanj,marsikdo z najnižjo delavsko plači gotovo ne. Torej po vseh teh blokih se še vidi nekaj anten za tv,radijo (še pri nas imamo v kuninji en cenen hi-fi in seveda na balkonu radijsko anteno), in pa sat-tv, in v vseh letih ni še nihče težil da morajo te antene odstraniti. Sama kabelska je prišla v naselje 1993, o.k. za začetku smo se seveda priključili,sedaj pa imamo dve leti t-2.

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kitl » 19. Maj 2008 ob 08:31

OK še vedno se nahajamo v temi Predlogi za TV programe in ne v temi satelitske antene.
Slika


Lp, Kitl

Zaklenjeno