Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
albrehti
Faca
Prispevkov: 168
Pridružen: 23. Dec 2012 ob 19:33
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA - VDSL
Kraj: Žiri

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a albrehti » 14. Dec 2014 ob 12:10

Do... xxx je tud 0 (nula)
Ivan
└---┬-x-┬----┘

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2014 ob 12:18

očitno nisi prebral, zagotovljena je minimalna 1/256

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4647
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 14. Dec 2014 ob 12:20

Pač izklopiš stb (z danjincem - da na stb-ju gori rdeča lučka) pa je - jaz sem tako profitiral 16 mbit/s
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Dec 2014 ob 12:23

Oprosti, ampak tole pa ni ustrezna primerjava. Če bi enačil avto in mrežno kartico (ali pa generalno HW v lasti odjemalca) bi še nekako pilo vodo.

Dejstvo je, da je v taki situaciji, kot je (pa ne samo pri T-2), se na končnega odjemalca prevali "tveganje". Noben garant ni, da bo končni odjemalec_A imel X/Y hitrost, če pridobi informacijo od "pooblašenca", da odjemalcem v njegovi okolici zagotavljajo X/Y zmogljivost.

Čisto nekaj drugega bi bilo, če bi odjemalec imel "poskusno" obdobje. V tem primeru se "tveganje" prevali na stan ponudnika storitev.

V kolikor napačno razmišljam, če obstajajo drugi inštrumenti za "pridobitev zanesljive informacije", se z veseljem pustim podučiti.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4647
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 14. Dec 2014 ob 12:26

Jaz sem se pred naročilom paketa pozanimal in so mi (na t-2) rekli, da imam sihnorizacijo dovolj veliko, da bo ob izklopljeni tv delal internet 20/2, če se pa ti nisi je pa to tvoj problem.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Dec 2014 ob 12:33

Lepo prosim, ohrani nivo kulturne komunikacije. Na mojih priključkih (ja, imam več priključkov) dela vse OK, nimam nobenih pripomb. Zgornji prispevek je mišljen generalno.
Pa dejva razjasniti še tvoj primer. Ali so ti iz T-2 zagotovili, da tvoja parica (še predno si bil pri T-2) ima zadovoljivo prepustnost?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4647
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 14. Dec 2014 ob 12:36

Škorc spet pišeš neumnosti, ker prej sem imel 4/1 + 2x iptv + telefon - drugače pri t-2 sem že od leta 2008, ti lohk pošljem prvo pogodbo če želiš :)
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Dec 2014 ob 12:45

OK, očitno ne bova prišla skupaj ... saj sem napisal, da se z veseljem pustim podučiti kako naj bi racionalno ravnal **nov** uporabnik. Hkrati pa vpoštevaj na kateri strani naj bi bilo breme tveganja.
V kolikor sem nerazumljiv pa ... menim, da ne pišem neumnosti.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4647
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 14. Dec 2014 ob 13:04

Lahko se približno preveri če ima še kdo naročene storitve v tvojem bloku, stolpnici, ulici ali naselju.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2014 ob 14:41

atapej: sedi 5

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Dec 2014 ob 14:57

In kaj sem jaz zgoraj zapisal? Pa kdo prevzame breme tveganja (izvedba priključka, pogodbene obveznosti, ...)? O tem in samo o tem. Skratka o odnosu ponudnik - odjemalec. Pa, da ponovim, ne leti zgolj na T-2.

Tehniki izvedejo priključek in šele takrat se lahko vidi (izmeri) realna propustnost. Pa dejmo predpostaviti, da je sicer interna inštalacija brezhibna. Uporabnik ugotovi, da to ni tisto kar mu je prodajalec obljubljal - na podlagi ocene, da ne bo nesporazumov (Uradnega dokumenta o oceni seveda nimaš). Kaj pa zdaj? Skomigneš z rameni in si rečeš "tako pač je" ... ali odjaviš priključek. V slednjem primeru brez "odjavnega" prispevka ne bo šlo. Imam prav? Torej breme tveganja se prevali na končnega odjemalca.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2014 ob 15:04

kaj si ti pričakoval da se bo testno šlo priklopit pred uradnim priključkom ? tega v naši Slo. ne boš videl za baker noben operater ne bo šel to delat.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1490
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Dec 2014 ob 15:19

Ali pol trži trditev, da ponudnikom za enkrat ne gre tako slabo in si lahko privoščijo takšen odnos? Seveda gre za retorično vprašanje.

Morda bo čez X let drugače in bolj ugodno za končnega odjemalca :) Nenazadnje smo pred leti (desetletji) tudi vozili take in drugačne klumpe za solidne denarce. Ali pa bili veseli do neba, da smo dobili famoznega Golfa in pri tem ga orng preplačali. Podobno je bilo s tehničnim blagom. Časi konsignacij, nakupom deviz na črnem trgu, švercanje čez mejo, ....
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
albrehti
Faca
Prispevkov: 168
Pridružen: 23. Dec 2012 ob 19:33
T-2: Že imam
Paket: T-3 GIGA - VDSL
Kraj: Žiri

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a albrehti » 14. Dec 2014 ob 15:46

@ MrTwelveTrees » 14. dec 2014 ob 12:18

Se strinjam. Vendar mi je ob naročilu bilo rečeno, da ni problem za 20/4 in HD. Potem je moral priti "terenec", da ugotovi, da to ne bo šlo. Če bi ponudnik, ki ve, kakšna je situacija na določeni lokaciji takoj opozoril, da pač želeno ni izvedljivo, bi kar dosti prihranili tako naročniki, kot tudi ponudnik storitev, saj v tem primeru ne bi bilo potrebno, da "terenec" prihaja prekontrolirat, kaj ne štima.

Govorim o fer odnosu kupec-prodajalec. Saj ne zahtevam 100/100, če to preko žice ne gre. Ne verjamem pa, da bi me ponudnik opozoril, da to ne gre, če bi se odločil za takšno storitev. Ne nazadnje, to ni boljšja tržnica, kjer prodajalec na vsak način hoče prodati svojo robo, pa če je potrebno, tudi tako, da "nategne" kupca na celi fronti. Ali pa je to "normalna" praksa v vseh sferah življenja (kot kaže).
In če pravilno razmišljam, "do x/y & HD" zame pomeni, da je to med prejšnjo, nižjo mejo in to, "zgornjo mejo".
V mojem primeru med 20/1 in 20/4.

In človek ne more verjeti, da se še vedno "lahko" odločim za 60/25.


Slika
Ivan
└---┬-x-┬----┘

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2014 ob 16:09

če je bilo zagotovljeno da bo šlo recimo 20/2 + hd ali kaj podobnega, ob priklopu pa se ugotovi da ne gre, se pošlje reklamacija, če se v taknem primeru računa strošek odklopa pa bo treba poklicat 080 6464

albrehti : eno je paketi tipa "do"

če pa naročnik naroči brez paketa, recimo 10/1 .... brez paketa, in se ob priklopu ugotovi da ne gre, se naročniku pošlje pošta da ne more imeti takšme hitrosti in da naj spremeni hitrost na nižjo.

Odgovori