Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 29. Jan 2017 ob 08:53

Nadaljuje se moja TRAGI-KOMIČNA situacija s T-2

V ponedeljek 23.1.2017 sem poslal dopis o odpovedi pogodbe, oni so ga imeli 24.1.2017 pri njih. Kličem na telekom da naročim njihov paket,nakar rečejo da nemorejo me sprejet dokler me T-2 ne odklopi.

Evo jutri bo 1 teden od tega, T-2 me še ni odklopil....Jezen nisem več,ker sem sprejel da je to amaterska firma. Če me ne odklopijo ta teden, bom vložil tožbo proti T-2 ker sedaj je moje stanovanje TALEC NJIHOVIH RETARDIRANIH zaposlenih KATERI ne delajo nič.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Jan 2017 ob 09:24

To ni nič tragiična komedija, očitno nisi seznanjen kako pride do priklopa. ko si ti na T-2 naročil storitve je zate rezerviral prosto parico/vlakno. Ta rezervacija traja 30 dni zato te Telekom ne more priklopiti. In kaj bo nauk zgodbe, ker letaš iz operaterja na operaterja se ti bo priklop še dodatno zavlekel, bolje bi bilo, da bi tukaj bil malo strpen. vseeno ti želim, da svoj "problem" najhitreje rešiš in nam sporočiš kako je bilo.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Tosho » 29. Jan 2017 ob 09:35

Sej bo itak pol jamral tud čez telekom, ko bo spet čakal tri mesece na priklop... :namrec:
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Jan 2017 ob 09:41

Takih primerov je ogromno. Problem je v tem, da uporabniki ne poznajo potek priklopa. Problem je v tem, da ima T-2 zdaj rezervacijo in Telekom ima zvezane roke.
Slika


Lp, Kitl

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a roCkY » 29. Jan 2017 ob 09:46

Zakaj linija ni aktivna, če ima T-2 "rezervacijo".

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 29. Jan 2017 ob 09:50

Ker BRO, še posebej gPON je drugačna zgodba kot LLU.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Jan 2017 ob 10:01

Rezervacija ne pomeni, da je vlakno ali parica aktivna. Da je to aktivno mora biti oprema priključena na obeh straneh tako v centrali kot pri uporabniku. Pri optiki je še dostikrat tako, da vlakna niso zvarjena pri omrežni priključni točki. Pri nas vidim ko se sosedje počasi priklapljajo na optiko za vsakega posebej pridejo iz GVO-ja in zvarijo vlakno. Zato se tudi čaka dlje časa na sam priklop. Če pa narediš tako kot je to naredil iz jeze admir88 je pa tako kot bi stopil iz čakalne vrste in se postavil na sam začetek. Se pravi priklop prične potekati od samega začetka. (poizvedba, naročilo dokončanja izgradnje itd...)
Slika


Lp, Kitl

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 29. Jan 2017 ob 10:06

Točno tako, sedaj bo še 2-3 mesece brez. Oziroma še slabše...
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a g33k » 29. Jan 2017 ob 10:20

Tok časa pa spet ne. :roll:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 29. Jan 2017 ob 10:22

kitl napisal/-a:To ni nič tragiična komedija, očitno nisi seznanjen kako pride do priklopa. ko si ti na T-2 naročil storitve je zate rezerviral prosto parico/vlakno. Ta rezervacija traja 30 dni zato te Telekom ne more priklopiti. In kaj bo nauk zgodbe, ker letaš iz operaterja na operaterja se ti bo priklop še dodatno zavlekel, bolje bi bilo, da bi tukaj bil malo strpen. vseeno ti želim, da svoj "problem" najhitreje rešiš in nam sporočiš kako je bilo.
Dobro kaj sem jaz v oddaji PUNKED ????

41 DNI ČAKAM da t-2 uredi... in sem NESTRPEN ? Poglej si malo nazaj sem pisal,pa se pozanimaj o moji situaciji nato mi sodi ker POJMA NIMAŠ koliko živcev sem dal v T-2. Ko sem jih klical v četretek so AMATERJI valjda povedali da bo to v petek urejeno. Seveda ker so AMATERJI sem vedel da temu nebo tako. 4x so mi prestavili datum priklopa in ti meni govoriš da imam jaz problem ?

Fasciniran sem da govoriš NA PAMET apsolutno POJMA OD POJMA kar se tiče moje situacije in sodiš da hočem iz čakalne vrste ? LJUDJE SO MOJ NASLOV ZAMENJALI S DRUGIM in so se mi opravičevali celi dan v petek, da naj " ostanem" pri njih da bodo " pohitrili zadevo" ....Sem gladko zavrnil saj s AMATERJI ne sodelujem.
Zadnjič spremenil admir88, dne 29. Jan 2017 ob 10:28, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Jan 2017 ob 10:27

No sporoči ko boš priklopljen na Telekom. Med tem pa ko boš čakal zlivaj jezo tu http://forumi.siol.net/forumdisplay.php?f=204
Slika


Lp, Kitl

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 29. Jan 2017 ob 10:30

TIPIČNI T-2 predvidevam da si zaposlen pri njih. PRELAGANJE ODGOVORNOSTI

Fasciniran sem da govoriš NA PAMET apsolutno POJMA OD POJMA kar se tiče moje situacije in sodiš da hočem iz čakalne vrste ? LJUDJE SO MOJ NASLOV ZAMENJALI S DRUGIM in so se mi opravičevali celi dan v petek, da naj " ostanem" pri njih da bodo " pohitrili zadevo" ....Sem gladko zavrnil saj s AMATERJI ne sodelujem.

NEMOREM NA TELEKOM ker T-2 me ne ODJAVI !!!! Ampak drugi teden če me ne odjavijo ...gre tožba zoper t-2

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 29. Jan 2017 ob 10:53

Ne ni ...
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a g33k » 29. Jan 2017 ob 10:55

Če boš imel srečo, boš nekje do konca februarja priklopljen pri telekomu, seveda če te t-2 "odklopi" v temu tednu.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 29. Jan 2017 ob 11:02

Zopet " ne resnice "

Imam iskušnje s TELEKOMOM ter privat veze pri njih in vem da pridejo v roku 14 dni priklopit ker je njihova oprema pri meni ( Optika). T-2 sem vzel samo na podlagi cene,ker je bila ugodna zame,če bi vedel da bo t-2 potreboval 3 mesece za mi priklopit internet nebi NIKOLI IN NIKDAR vzel pri tej AMATERSKI FIRMI.

Čim me odklopijo in naročim pri TELEKOMU, bom SLIKAL sebe in OPREMO od telekoma, ko ljudje pridejo v 14 dneh uredit PROFESIONALNO, ne pa T-2, na SMS dobim da prideta dva tehnika,nakar pride EDEN in reče JAAAH zdaj pač treba čakat... Pač večjega amaterizma nisem videl v življenu. Žalostno je to da sami sebe prepričujete v ne-resnice, in nimate pojma kako t-2 ravna s povprečnim človekom,zato jaz ŠIRIM BESEDO naprej tako da ljudje vejo kaj jih lahko doleti .

Odgovori