IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 8. Avg 2011 ob 16:49

Tu imaš nekaj, sicer piše da je za optiko, vendar ni neke bistvene razlike za VDSL.

viewtopic.php?f=3&t=3217

lp,Ika13
lp, Ika13

Rokomawh
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 30. Sep 2006 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: 8/2
Kraj: Idrija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Rokomawh » 9. Avg 2011 ob 14:25

Ika13, hvala lepa. (in seveda tudi avtorici posta) Točno nekaj takega sem imel v mislih.
---------------
pa lep dan želim!

Rokomawh

petter386
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Avg 2011 ob 16:37
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petter386 » 14. Avg 2011 ob 16:41

Pozdravljeni,

Že nekaj časa se trudim pripravit IPTV na računalniku do konstantnega delovanja. Računalnik imam na internet povezan preko routerja Linksys WRT160N.

Včeraj mi je uspelo prvič dobit sploh kakršnokoli sliko in sicer s programom ProgDVB. Takrat sem imel računalnik povezan z wirelessom in tudi s kablom še v drugo mrežno kartico, kasneje pa sem kabel odstranil in sta tako IPTV kot internet delala hkrati na računalniku prek wirelessa.

Ne vem kaj se je zgodilo potem da kar naenkrat ko sem spet zagnal ProgDVB da bi gledal TV, preprosto ni več delovalo. Spreminjal nisem ničesar. Malo sem se potem igral s playlistami in mi je spet uspelo usposobit vse skupaj. No, danes zjutraj pa prižgem računalnik in ponovno ne deluje. Probal sem še s kablom - tudi ne deluje. Probal sem še enkrat naložit playlisto - sploh ne najde nobenih kanalov. Probaval sem če ima kaj veze ali je prižgan običajen TV prek komunikatorja, ampak kot se meni zdi, ni imelo nobenega vpliva. :hmm:

No, potem pa spet kar naenkrat ko prižgem ProgDVB začne takoj špilat en program ki je bil nazadnje prižgan. Grem na novo poiskat kanale in mi jih lepo najde, vendar med iskanjem internet najprej ni deloval, proti koncu pa je. Ko je deloval so bile na vrsti že radijske postaje - če ima to kaj veze. Sicer mi v Windows 7 desno spodaj pri uri ves čas kaže povezan wireless, software priložen routerju pa mi med iskanjem večkrat javi da se je povezava prekinila, takoj za tem pa se spet poveže. Je pa tačas normalno deloval tudi TV preko tv komunikatorja.

Po končanem iskanju programov lahko spet gledam TV in brskam po internetu hkrati preko wirelessa. Ne vem kaj se je zgodilo da je začelo delovat. Vendar glede na izkušnje se bojim da bo tako kot je začelo delat, preprosto vse skupaj spet crknilo.

Ima kdo kakšno idejo od česa je tu odvisno da enkrat deluje spet drugič pa ne in kaj bi še moral naredit, da bo konstantno delovalo? Odprl sem port 5000 na routerju, v firewallu sem omogočil ProgDVB. Antivirus Avast ne vem če ima kaj veze ker je bil nastavljen enako takrat ko je delovalo in takrta ko no.

Sem probal čimbolj podrobno opisat dogajanje, če bo kdo z več izkušnjami prepoznal problem. Skratka kakršnakoli pomoč bo zelo dobrodošla in bom zelo hvaležen tistemu ki mi pomaga rešit zadevo!!

EDIT: Probal sem še z VLC-jem in mi predvaja samo tisti kanal, ki se trenutno predvaja na ProgDVB. Če komu kaj pomeni ta informacij slučajno.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 14. Avg 2011 ob 19:05

Najprej poskusi računalnik direktno na modem s kablom. Nato pa se lotiš naslednjega koraka da greš preko routerja s kablom, šele nato wireless.
Glede na to, da ti je za trenutek uspelo vspravit sliko na računalnik predvidevam da si na VDSL2 in ne potrebuješ dveh mrežnih kartic.


edit: sem popravil prenosnik->računalnik
Zadnjič spremenil Ika13, dne 14. Avg 2011 ob 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
lp, Ika13

petter386
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Avg 2011 ob 16:37
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petter386 » 14. Avg 2011 ob 19:25

Hvala ti za hiter odgovor. Sicer gre za PC, ampak dvomim da ima to kaj veze. Drugače pa sem zdaj 3h brez problema gledal tv in bil hkrati na internetu, ampak tako je bilo že včeraj, potem ko sem danes zjutraj prižgal računalnik pa ni bilo več slike. Najboljše da počakam do jutri in poročam kako bo.

Ika13, sicer pa ne razumem zakaj bi najprej ostalo kar si naštel probaval, če sem sedaj preverjeno lahko gledal tv in bil na internetu prek wirelessa? Se opravičujem če sprašujem neumnosti :) Se ne spoznam toliko na IPTV.

Medtem pa bi rad vprašal še nekaj glede playlist. Probal sem jih že enih par ki sem jih našel in pri vsaki nekaterih kanalov ki bi jih rad gledal ne najde. Npr. pri eni SLO2 pri drugi pa SportTV. Se da to kako združit v eno playlisto? Mogoče kak drug program za gledanje tv-ja poleg ProgDVB-ja, ki to omogoča? Tudi razvrščanje kanalov bi mi prav prišlo, pa ga v ProgDVB še nisem uspel naštudirat :)

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 14. Avg 2011 ob 19:36

Skoz, ko imaš možnost, da določeno stvar narediš na več načinov ( v tvojem primeru gledanje TV na računalniku), moraš začet pri najmanj kompliciranem, da lahko izločiš potencialne krivce za nedelovanje.
In najpreprostejši je direkt v modem (in jaz bi na tvojem mestu poskusil z VLC) in če vidiš, da tako deluje BP veš da ni kriv računalnik, nato še le daš vmes router povezano s kablom, itd....
lp, Ika13

petter386
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Avg 2011 ob 16:37
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petter386 » 14. Avg 2011 ob 19:59

Saj maš prav ja. Samo s pc-jem bi jaz mogel eno nadstropje nižje, kjer imam modem, kar pa je malo problematično. Če ne bo šlo drugače bom pa do seprembra počakal ko se nameravam spustit v nakup prenosnika.

Ali bi lahko ta kabel ki pride iz modema v router s čim podaljšal do mojega računalnika? Doma imam en switch. Če kabel iz modema priklopim vanj potem pa v moj računalnik naprej ... je to spet vmes potencialni vzrok za nedelovanje ali bi lahko tako zgolj podaljšal kabel? Seveda bi na switch priklopil le moj računalnik.

gurenc
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gurenc » 15. Avg 2011 ob 22:07

utp kabel - kupiš kolikor ga potrebuješ, dva plastična vtiča, najdeš nekoga s kleščami za utp (ali kupiš - ali ti zmontirajo kjer kupiš), kaj paše kam je vse na internetu (pravo zaporedje kabelčkov je seveda klljučno za delovanje). ali kupiš dovolj dolg že narejen kabel ... ena možnost je tudi, kot sem nekje zasledil (žal se ne spomnim kje, na enem od forumov), da je problem v routerju. poskusi namesto routerja dat switch ...

petter386
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Avg 2011 ob 16:37
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petter386 » 16. Avg 2011 ob 13:48

Zdaj mi že dva dni tv dela brez problema preko programov MulticastTV in ProgDVB, hkrati tudi nimam nobenih problemov z internetom. Oboje je preko wirelessa. Čudno pa mi je da z VLC-jem ne dobim ne slike ne zvoka.

Mimogrede; ker program se vam zdi najbolj uporaben? Rad bi kakega ki je lepo grafično oblikovan, hkrati pa da je funkcionalen, da se da snemat recimo, prikazat spored, razvrstit kanale, itd.

@gurenc, hvala za pomoč, bom upošteval tvoj nasvet če bom rabil še kakšne probleme reševat. Zaenkrat pa recimo da zadovoljivo deluje :)

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Surfer » 17. Avg 2011 ob 00:35

Morda je bilo že rečeno, nisem našel...

Ali obstaja kaka nastavitev oz. plugin v VLCju, ki omogoči sledeče: Ko pritisneš pavzo bi se pojavil nek časovni slider, s katerim bi lahko reguliral koliko časa po pavzi bi rad gledal stream, ki se je posnel na disk.

:?:
Slika 8)

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Avg 2011 ob 16:18

ne (vsaj VLC ne)

petter386
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Avg 2011 ob 16:37
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a petter386 » 17. Avg 2011 ob 20:49

Ne vem če je to to kar misliš, ampak pri ProgDBV sem videl da je kot nek slider predvajanja. Lahko preveriš ;)

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Surfer » 18. Avg 2011 ob 13:51

ProgDBV ima točno to funkcionalnost! In to brezplačna verzija. :) Thx!
Slika 8)

gejzo
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 08:40
T-2: Že imam
Paket: T-3 TERA optika
Kraj: Mirna

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gejzo » 18. Avg 2011 ob 15:41

Imam VDSL internet 10/4, 2xIPTV, telefonijo. Na modemu imam vse porte zasedene. Kabel za internet gre na switch, iz switcha pa na dva računalnika. Kaj naj naredim, da bom lahko gledal televizijo na računalniku z vlc playlisto ? Šel sem po teh navodilih viewtopic.php?f=3&t=3217 , pa ne gre. Sem pobrskal po forumih, pa vsak po svoje pove :) Prosim, če mi kdo razloži tako, da bom vedel, kaj narediti.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Avg 2011 ob 16:50

mas vdsl1 ali vdsl2 modem ?

Zaklenjeno