Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Jul 2009 ob 21:25

Ni se treba opravičevati, ampak pojdi prosim napako napisati tam, kjer jo bodo najhitreje najdli! :)
Optika 100/10

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 24. Jul 2009 ob 09:45

Teletekst je z vsakim updejtom slabši na Motoroli 1510.
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a sini » 24. Jul 2009 ob 10:59

Ja, že par dni je TTX na SLO 1 in 2 malo "škrbast". :grrpc:

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a obiskis » 28. Jul 2009 ob 20:29

28.7. 20:30

je še kdo ki je ostal brez TV, internet čudežno dela

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a obiskis » 29. Jul 2009 ob 19:29

29.7. 19:20

danes se zopet pojavlja, oz. se ne uspe povezati v slovenske kanale (osnovne) in še nekatere
trenutno delujejo nemško kot RTL, SAT1 .... :grrpc:

če bo kot včeraj bo nekje do 20:30 spet delovalo vse

lokacija Bled

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Jul 2009 ob 08:20

Prijavi napako na HD, sumljivo je da se ti to dogaja vsak večer.

Nazgul
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 29. Jul 2009 ob 13:50
T-2: Že imam
Paket: T4 @ 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Nazgul » 3. Avg 2009 ob 15:04

A še komu ne dela zvok pri nekaterih HD ter nekaterih SD programih (večina nemških, npr. ORF..)? Vse kar slišim je le neko pokanje. Imam Motorolo 1910.

ivanmail
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 19:51
T-2: Že imam
Paket: 10MBPS/3xTV/2xtelefon

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a ivanmail » 5. Avg 2009 ob 20:51

Zadnjič enkrat sem že opisal, kako sem zamenjal kompletno inštalacijo od modema naprej z s-ftp kabli.
No danes sem zamenjal še kabel iz podstrešja pa do modema. Namesto starega 4 žilnega sem dal ftp.
V bistvu nisem uspel čist do konca kabel zamenjat, ker je omarica na telegrafnici 30 metrov od hiše potem je pa po zraku napeljano do strehe.
In na višini cca 9 metrov je nekakšen razdelilec iz katerega gre en kabel k meni in drugi za telefon k stricu v zgornjem nadstropju.
Namest, da bi dali tist razdelilec na podstrešje so ga Telekomovci naštimali zunaj na višini 9 metrov. Res noro.
Ker mi ni uspelo dobiti dost dolge lestve sem star kabel na podstrešju odrezal in nanj dal konektor RJ45 (samo eno parico)
Tudi na novi kabel sem dal konektor RJ45 in vse skupaj povezal prek ženska-ženska vtičnice.
Vse mi normalno dela. TV mi pa še vedno kocka.
Ob dolgem gledanju je potrebno 3- 4 krat dnevno resetirat.
A mi lahk kdo svetuje kako naj nov kabel priklopim na tist razdelilec?
Zaradi višine sam ne morem. In zakaj sploh je tisti razdelilec? A to pomeni, da mam dvojčka? Mi zarad tega kocka?
Kaj še lahko sam naredim, da bo bolje??? Kam se naj obrnem, da mi bodo kabel direkt priklopli?

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a RobertM » 5. Avg 2009 ob 21:03

Do stanovanjskih his ponavadi pride "cetvorka" - stiri zice oziroma dva narocniska voda.
V tvojemu primeru tvoja linija in linija do strica.
Na zalost je prav v teh skatlicah zelo rado oksidirano ali pa slabo priviti vijaki :evil:
Vse bi bilo lazje, ce bi takrat dali 1 meter kabla vec in bi bile doze na podstresjih-ampak je bila tudi takrat verjetno "recesija"

Je pa lepo plezat na tako visino - rabis 4 meterske lojtre, ki se 3x stegnejo (cca. 10m vse skupaj)- ko si nekje na polovici se vse skupaj tako lepo ziba - kot na barki :mrgreen:
Ne priporocam samostojnega posega, ce nimas kar dosti opravkov na visini :namrec:
Morda poznas kaksnega gasilca - ponavadi imajo tudi primerne lojtre.Zazeljeno je,da ve vsaj kaj je zica in izvijac 8)
Se mene vcasih stisne pa sem pomagal prekrivat prenekatero streho in menjal zlebove :?
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 5. Avg 2009 ob 22:11

Zdelje mam cajt en roman napisat :owned:
Šalo na stran, kar se ta teden dogaja z našo TV je pa živ obup. :jao: Že en čas, približno od lanske jeseni, sem moral na vsak teden vsaj enkrat resetirati modem, potem na tri dni, ene 14 dni nazaj, je pa pri nas zmanjkalo elektrike (v naselju) in od takrat je noro. Resetiram modem vsaj enkrat na dan, če ne že dvakrat plus auto reset, TV redno začne štrikat okoli osme do devete zvečer ali pa okoli 10 ure dopoldne. Zadeva je prijavljena na HD2 - SPET. Zamenjal sem modem, poizkusil sem vezavo preko zaščite, ki jo je nekdo prijavil na tem forumu, pa nič. :grr: Kaj vse se je že prej naredilo, rajši ne govorim.
Tole bom povedal javno: IPTV ne plačujem več, dokler mi zadevo ne uštimajo.
Pa da mi slučajno kdo ne napiše naj grem drugam ,k drugemu uporabniku ker ne grem, ker vem, da zadeva mora delat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Avg 2009 ob 22:21

Dej mi številko priključka na Zasebna, bom dal preveriti.
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 5. Avg 2009 ob 22:54

Tole bom povedal javno: IPTV ne plačujem več, dokler mi zadevo ne uštimajo.
Pa da mi slučajno kdo ne napiše naj grem drugam ,k drugemu uporabniku ker ne grem, ker vem, da zadeva mora delat.[/quote]
K drugemu ponudniku boš primoran it če zadev ne boš plačeval redno in skladno z pogodbo,če še ne veš moraš zadevo reklamirat pisno preko faksa ali skenirano preko maila z lastnoročnim podpisom.

ivanmail
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 17. Jun 2008 ob 19:51
T-2: Že imam
Paket: 10MBPS/3xTV/2xtelefon

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a ivanmail » 5. Avg 2009 ob 23:35

RobertM napisal/-a:Do stanovanjskih his ponavadi pride "cetvorka" - stiri zice oziroma dva narocniska voda.
V tvojemu primeru tvoja linija in linija do strica.
Na zalost je prav v teh skatlicah zelo rado oksidirano ali pa slabo priviti vijaki :evil:
Vse bi bilo lazje, ce bi takrat dali 1 meter kabla vec in bi bile doze na podstresjih-ampak je bila tudi takrat verjetno "recesija"

Je pa lepo plezat na tako visino - rabis 4 meterske lojtre, ki se 3x stegnejo (cca. 10m vse skupaj)- ko si nekje na polovici se vse skupaj tako lepo ziba - kot na barki :mrgreen:
Ne priporocam samostojnega posega, ce nimas kar dosti opravkov na visini :namrec:
Morda poznas kaksnega gasilca - ponavadi imajo tudi primerne lojtre.Zazeljeno je,da ve vsaj kaj je zica in izvijac 8)
Se mene vcasih stisne pa sem pomagal prekrivat prenekatero streho in menjal zlebove :?

Saj lestev sem dobil in na polovici se res fajn ziba. Ko sem pa še ugotovil, da bo treba zaradi prekratke lestve stati na predzadnem klinu, da bi lahk montiral kabel sem rajši splezal dol. Tud zato, ker se dost bolje počutim na trdnih tleh, kot v višinah....
Doza je pa čist ob steni in namesto, da bi dali 30 cm več kabla in na podstrešje spravli so raje iz podstrešja spravli dva kabla in potem montirali na višini v slabih pogojih. Prekratko lestev so takrat pred leti menda kar na mizo postavli, da so sploh lahk delali...
Je pa zelo slab odnos od T-2, da takšne stvari prepusti uporabnikom, ki nimajo ne znanja in ne orodja za takšne montaže.
T-2 se je lepo zaščitil v pogodbi, da ne montira. Telekom mi normalno ne bo nč pomagal. Če pa že bo, bo pa za drago plačilo priklopil kabel in dozo pustil tam kot je in čez kakšen mesec bo vse spet po starem....
Najraje bi razbil en kvader, da bi lahko kr iz podstrešja delal. Problem je samo v tem, da si bom fasado uničil in to spet ne gre.
Še kakšna ideja kako naj to rešim?
Mi je pa v roku zadnjih 6 ur trikrat avtomatsko resetiralo, enkrat sem pa sam.

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 5. Avg 2009 ob 23:58

K drugemu ponudniku boš primoran it če zadev ne boš plačeval redno in skladno z pogodbo,če še ne veš moraš zadevo reklamirat pisno preko faksa ali skenirano preko maila z lastnoročnim podpisom


Jah menda bom pa to že vedu :hudicek:
Drgač pa, vsak mesec plačujem naročnino redno :blbl: morebiti z kak dan ali dva zamude :oops: plačano imam pa komplet use, tako da prosim, ne mi bluzit ker vem kakšen je postopek in ga še nisem uporabljal in upam da ga tudi ne bom. Vseeno pa hvala za opozorilo.

macakraca
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 15. Avg 2009 ob 12:12
T-2: Že imam
Paket: FHT net, iptv

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a macakraca » 15. Avg 2009 ob 12:14

Nazgul napisal/-a:A še komu ne dela zvok pri nekaterih HD ter nekaterih SD programih (večina nemških, npr. ORF..)? Vse kar slišim je le neko pokanje. Imam Motorolo 1910.

Isto tukaj. Help!

Zaklenjeno