SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Fry » 9. Okt 2007 ob 08:37

Kaj bi bilo narobe, če ti tudi Telekom napelje zastonj optiko?
Četudi si danes zadovoljen s T-2, ni nobenega razloga, da ne bi dopustil možnost izbire!

Tvoja reakcija je popolnoma neracionalna!

Če bodo mene Telekomovci vprašali, če bom vzel optiko, bo odgovor sigurno ja!
In ko bodo enkrat v hiši, bo čisto moja odločitev, katreega ponudnika bom izbral.
Še več, celo lahko izbiraš, kje boš imel posamezno storitev.

Se pa bojim, da te možnosti nikoli ne bom imel!

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 9. Okt 2007 ob 10:05

Moja odlocitev je bila popolnoma racionalna (preberi celoten post). ;)
Sedanje stanje: lahko izbiram med T2 optiko (which I have!), Telesmehovim koaksialcem (pociva) in Telekom parico (ki zdaj spet pociva). Na slednji pa lahko izbiram med malodane vsemi xDSL ponudniki, ki so na voljo v Ljubljani. Ker je blizu centrale (ne samo Telekomove, tudi Voljatelove in T2jeve), je na njej mozno marsikaj. :mrgreen: Ce pa bi slednjo zamenjali z optiko, pa bi bila tam naenkrat mozna samo se Telekomova draga opticna ponudba. ;)
Saj ne recem, da ne bodo v nekaj mesecih zamenjali vse (navsezadnje je stvar vecine), ampak taka je bila moja trenutna odlocitev. Racionalna, ce parafraziram T2 oglas. 8)

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a maxus » 9. Okt 2007 ob 10:27

Anubis,kako si preprečil Telekomu da "tvoje" parice ne dodeli komu drugemu :?:
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Anubis » 9. Okt 2007 ob 10:40

Mislis da ne naredi kaksen PCM/dvojcka ali to? Nisem se s tem ukvarjal. Pred T2 je bil ta prikljucek dolga leta mrtev, internet sem imel preko kabelske. Ko je prisel T2, sem rekel, da probamo narocit in je slo vse lepo skozi (gor ni bilo dvojcka in me niso priklopilil na kako centralo na drugem koncu mesta, kar so omenili, da bi se lahko zgodilo). Verjetno je na tej lokaciji dovolj kablov glede na prikljucke.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Fry » 9. Okt 2007 ob 11:11

Odlično potezo si napravil!
Med avtocesto in dobro staro makadamsko potjo, si izbral slednjo. :shock:
In "jutri", ko bo morda normalno, da imaš 1Gb priklop, boš nkladal, kako je grdi Telekom, ki ti tega ne omogoča.

Edit:
Sicer pa kdo pravi, da ti bodo telefonsko parico odstranili?
Če ni tehničnih razlogov za to (premalo prostora v ceveh), tega nihče ne bo počel

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a lulikin » 9. Okt 2007 ob 13:04

Anubis : Kot ti je gospodična rekla, nimaš pojma!
1. Tudi če dobiš telekomovo optiko parica ostane!
2. Ker sem zelo blizu ljudem tako v UPC, TELEKOM, T-2 vem, da si naredil briljantno blesavo zadevo. Če bi se malo zavzel in pogledal, kdo polaga kabelski optiko, bi ti stari mogoče postale jasnejše!

Sicer pa kot ti je gospodična rekla : Pojma nimaš, pa še pametnega se delaš!

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 9. Okt 2007 ob 18:22

Tako mimogrede, Telekom je imel optiko položeno že zelo dolgo časa. Hec je v tem da je ni uporabljal, ker je njihov marketing forsiral uporabo neke druge tehnologije. Tako imajo nekatere bajte v omarici pradavno optiko ki tam nabira prah, polek nje pa dodatne kable ki so jih morali napeljati zato da so lahko vse kar je bilo prej na optiki priklopili na baker.
--
Most problems are man-made.

erneesto
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: 8-1

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a erneesto » 9. Okt 2007 ob 21:05

Glede optike na Vrhniki pa imam potrjeno inf. od prijatelja iz GVO- ja in sicer da optiko polagajo v novih blokih nasproti SPAR-a,sicer nevem kdaj pride ostali del vrhnike na vrsto in kdaj bo zadeva zalaufala.Rekel mi je da naj bi do aprila zadeva že delala.

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Tody » 10. Okt 2007 ob 19:21

Čigava optika pa ?
Slika

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a flier » 10. Okt 2007 ob 20:19

Ce je govora o GVO bi rekel da Telekomova.

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Tody » 10. Okt 2007 ob 22:26

ja res butasto vprašanje :oops: What was i thinking :)

Ah baje vrhnika ima optično povezavo med lj in nami...
Slika

/me
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 5. Nov 2006 ob 12:29
T-2: Še nimam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a /me » 10. Okt 2007 ob 23:05

Mi je tupila, da se najbrz ne razumeva, potem pa sem ji zastavil vprasanje, ce bom lahko na njihovi optiki izbiral med Tus Telekom, Amis, Telekom etc. pa je rekla, da ne (seveda)
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Bože mili.... kaj vse ne slišiš!

Sawyer
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 16:43
T-2: Še nimam
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Sawyer » 11. Okt 2007 ob 16:14

Anubis napisal/-a:Moja odlocitev je bila popolnoma racionalna (preberi celoten post). ;)
Sedanje stanje: lahko izbiram med T2 optiko (which I have!), Telesmehovim koaksialcem (pociva) in Telekom parico (ki zdaj spet pociva). Na slednji pa lahko izbiram med malodane vsemi xDSL ponudniki, ki so na voljo v Ljubljani. Ker je blizu centrale (ne samo Telekomove, tudi Voljatelove in T2jeve), je na njej mozno marsikaj. :mrgreen: Ce pa bi slednjo zamenjali z optiko, pa bi bila tam naenkrat mozna samo se Telekomova draga opticna ponudba. ;)
Saj ne recem, da ne bodo v nekaj mesecih zamenjali vse (navsezadnje je stvar vecine), ampak taka je bila moja trenutna odlocitev. Racionalna, ce parafraziram T2 oglas. 8)
Ti si trotl decko. Doben ti nebi bakra spelal. Samo optiko bi se dobo zraven kot dodatna opcija. Zarad tebe zdaj mogoce sosed nebo mogo meti. Tak da se ne cudi ce bos mel avto na strehi v blizji prihodnosti, ali morda pecikl. Se en predlog. Tega kaj si tu povedal bolse da ne omenjas dobenmu, glede nato kak brihtni si. Gospodicna ti je ze prav povedla, glede razumevanja.
T-2 še nimam in ga tudi ne želim!

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 11. Okt 2007 ob 16:31

Kaj se vsi toliko čudite in zmerjate anubisa z raznimi imeni, če vam je človek lepo povedal, da noče nič od T1, pa bil to fiber ali kaj drugega!
Očitno vam ni jasno, da obstojamo tudi taki, ki ne bi nič imeli, če bi od danes naprej obstojala samo T1 optika.
Tudi sam spadam med njih, pa naj je to še ne vem kako neracionalno! Ko ti enkrat pade mrak na oči od Telekoma, ni nič pomembno, samo to, da je vsa njihova struktura čim dlje od nas.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a tonimona » 11. Okt 2007 ob 16:38

Sawyer napisal/-a:
Anubis napisal/-a:Moja odlocitev je bila popolnoma racionalna (preberi celoten post). ;)
Sedanje stanje: lahko izbiram med T2 optiko (which I have!), Telesmehovim koaksialcem (pociva) in Telekom parico (ki zdaj spet pociva). Na slednji pa lahko izbiram med malodane vsemi xDSL ponudniki, ki so na voljo v Ljubljani. Ker je blizu centrale (ne samo Telekomove, tudi Voljatelove in T2jeve), je na njej mozno marsikaj. :mrgreen: Ce pa bi slednjo zamenjali z optiko, pa bi bila tam naenkrat mozna samo se Telekomova draga opticna ponudba. ;)
Saj ne recem, da ne bodo v nekaj mesecih zamenjali vse (navsezadnje je stvar vecine), ampak taka je bila moja trenutna odlocitev. Racionalna, ce parafraziram T2 oglas. 8)
Ti si trotl decko. Doben ti nebi bakra spelal. Samo optiko bi se dobo zraven kot dodatna opcija. Zarad tebe zdaj mogoce sosed nebo mogo meti. ....
Baker bo v primeru odjave lahko "speljan" s strani soseda, povratek na primerno parico za širokopasovni dostop, pa je lahko trnova pot. Tudi tu na forumu so taki primeri. Zgolj osebno lobiranje preko znancev na Telekomu mi je omogočilo, da sem pred x dnevi (glej podpis) lahko dobil T-2 VDSL.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Odgovori