Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Feb 2015 ob 09:59

In to je potem za tebe dovolj verodostojen odgovor tu se zaključi??

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Feb 2015 ob 10:26

Kaj ti naj rečem... na T-2 v kolikor imaš v paketu hitrost 100/10, se sklicujejo na "do". in se konča.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a jst1 » 17. Feb 2015 ob 10:42

Grdooo...

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Feb 2015 ob 10:59

Sej to je problem, to je zelooo popularna beseda "do" pri slovenskih ISP-jih.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a nemo » 17. Feb 2015 ob 11:27

slow_slow napisal/-a:Kaj ti naj rečem... na T-2 v kolikor imaš v paketu hitrost 100/10, se sklicujejo na "do". in se konča.
Če bi se komu ljubilo na to našuntat enega dobrega odvetnika, se ne bi končalo. Tisto "do" ima smisel, če zaradi pogojev, ki niso v tvoji kontroli, ne moreš zagotavljat vedno polne hitrosti, recimo na vdsl. Takrat pač prodaš "do 20 mb", saj ne moreš jamčit za stalno doseganje polne hitrosti, ker so lahko na liniji slabi stiki, pa vreme se spreminja, pa telekom nagaja, pa ...

Na to se na lastnem optičnem omrežju ni mogoče izgovarjati. V ozadju stalnega 10% odstopanja je lahko samo sistematično oškodovanje kupcev ali neizmerna nesposobnost, česar pa pmm tisti "do" niti približno ne pokriva.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Feb 2015 ob 11:39

Slika

amen!
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2015 ob 11:47

Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Feb 2015 ob 11:54

nemo: Meni ne rabiš tega pravit. Se strinjam s tabo...

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 17. Feb 2015 ob 12:12

Pred časom je bil uraden odgovor s strani T-2 takšen:

"Pri naročilu višjih internetnih hitrost lahko prihaja do odstopanj zaradi mrežne opreme na uporabnikovi strani in nato ne moremo vplivati zato bomo oglaševali višje interntne hitrosti z besedo "DO"."

Se pravi kolikor jaz razumem je "DO" pri paketih na optiki zapisan samo zaradi tega da se folk ki ima wifi ne pritožuje zakaj pa nima xx hitrosti, čeprav jo plačuje. Preko kabla "DO" ne sme igrati vloge, sploh pa v tej situaciji kjer sploh ni "DO" 100Mbit (94Mbit na 100Mbit portu) ampak je "DO" 90Mbit, nevem kdo je tu nor. :rtfm:
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Skorc » 17. Feb 2015 ob 12:16

Pa lepo prosim, na neuradnike nikar ne zlivajte žolča! Za topogledno početje je edini pravi naslov družba T-2.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Feb 2015 ob 12:30

v tem primeru ne vemo, ali ima uporabnik naročeno samostojno storitev ali paket. pri samostojni storitvi interneta ni te famozne besede do.
ampak važno je, da je pri t-2 vse tako kot mora biti in se imajo s tem sloganom jajca hvalit na vsakem koraku, čeprav so nekatere storitve zelo polovičarske (v mislih imam predvsem mobilno telefonijo). ne upam si zamisliti, kako bi šele bilo, če bi se jim kaj zalomilo in ne bi bilo vse tako, kot mora biti.
ko sem bil na vdsl in so bile težave z nedoseganjem hitrosti, je bil po trditvah t-2 za vse kriv telekom, ker je pač njihovo omrežje in t-2 mi pri tem pri vsej dobri volji žal ne more oz. ni mogel pomagati. ko sem na t-2-jevem optičnem omrežju in ne dosegam plačane hitrosti, dobra volja t-2 na hitro izgine in ker mi prej omenjenega izgovora ne morejo p(r)odati, sem deležen samo popolne ignorance! pardon t-2, na svojo prijavo napake sem dan kasneje prejel elektronsko sporočilo, da je bila moja prijava predana tehnični službi, ki me bo v kratkem kontaktirala. niti ne štejem več mesecev, koliko jih je preteklo od takrat ... očitno je ta "v kratkem" pri t-2 malo/precej daljši ... pač vse je tako, kot mora biti!
in potem me še nagovarjajo, naj bom njihov ambasador in jim pripeljam svojega prijatelja ... oprosti t-2, prijateljem želim najboljše, ne pa nategunstva! in želim, da ostanejo moji prijatelji. ko bo pri t-2 res vse tako, kot mora biti, pa z veseljem.

p.s.
da ne bo moj nastop izpadel izključno kritičen - storitev televizije, telefonije in interneta (če izvzamem nedoseganje hitrosti) na splošno deluje v redu. mobilna telefonija - te sploh ne bom kaj dosti omenjal, ker zame nekdo, ki ni sposoben uporabniku zagotoviti, da si lahko fiksira domačega operaterja in mobilni telefon normalno uporablja, te storitve sploh nebi smel ponujati.
popolnoma nedopusten in pod vsako kritiko pa je ignorantski odnos podjetja (administracije, tehnične službe ...mogoče celo vodstva, ne vem) do naročnika(ov). saj vem, da je najboljša stranka tista, ki je lepo tiho in samo plačuje položnice, ampak profesionalen odnos je potrebno imeti tudi, ko nekdo pokaže, da pa vse ravno ni tako, kot bi moralo biti!
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2015 ob 12:37

oyoy in ostali, ki vam ne dela dl 100 mbit/s. Kateri modem / stikalo ste dobili oziroma imate.
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Feb 2015 ob 12:45

milan, na katerem sem do pomladi leta 2014 imel cca 95 mega downloada.
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 17. Feb 2015 ob 12:48

Na Innbox V-50U/V60-U je zadeva enaka. Sicer je pa najbol bedno pri celotni stvari to, da je do lanske pomladi kakor je že rekel oyoy vse delalo tako kot mora, dokler se ni nek posameznik spomnil in namerno "zaprl pipco".
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Feb 2015 ob 12:55

jest mam RAISECOM optično stikalo

Odgovori