Nove cene s 1.3.2010

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Feb 2010 ob 14:49

Ja, ta letošnji Dedek Mraz (zamudnik) ima pa veliko presenečenj za nas in to skupaj z oderuškimi zamudniškimi obrestmi! :D
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a susanowo » 1. Feb 2010 ob 14:58

Atoll napisal/-a:Kako je s podjetji? Imetniki paketa 100/10 ostanejo na tem paketu? Novih ne bo več. Kako pa s ceno?

Hvala za odgovor!
Danes sem kot s.p. klical na T-2 podporo in mi še niso žal mogli povedat pod kaj bodo s.p-ji (navadni paketi-fizične osebe ali kot poslovni uporabniki)
Malo smešno se mi zdi od ponudnika da objavi nov cenik in ne ve kako bo obračunal s.p-je ! :aa:

Uporabniški avatar
susanowo
Faca
Prispevkov: 129
Pridružen: 19. Sep 2007 ob 20:53
T-2: Že imam
Paket: T2 100/10 NET

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a susanowo » 1. Feb 2010 ob 14:59

Hevidi napisal/-a:
Atoll napisal/-a:Kako je s podjetji? Imetniki paketa 100/10 ostanejo na tem paketu? Novih ne bo več. Kako pa s ceno?
Hvala za odgovor!
Brezčasni paketi in 100/10 za poslovnike so bili anomalija, ki se bo zelo verjetno reševala individualno.
Razloži mi kakšne prednosti bodo imeli poslovni uporabniki pri T-2 ? Razen višje cene !

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 1. Feb 2010 ob 15:02

vecji znesek bos lahko dal v stroske ; :hmm:
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a oyoy » 1. Feb 2010 ob 15:30

že od odprtja te teme se vzdržujem komentarjev in v bistvu tehtam, kaj in kako naprej ...
me je pa danes zelo zmotila izpoved starejšega soseda, ki sicer ni neposredno povezana z dvigom cen. sosed je, ko so se začeli priklopi na t-2 optiko v našem bloku, naročil vse storitve (internet, fiksno telefonijo, televizijo). lahko si predstavljamo, kakšno potrebo po liniji 10/10 je imel. predvsem se mu je šlo za televizijo in ugodno telefonijo. no in sosed pred približno mesecem dni ugotovi, da ne more več klicati po telefonu. dohodni klici delujejo, odhodni ne. 14 dni se jajca s študenti na helpdesku, ki ga prepričujejo, kako ima nekaj narobe povezabo, kako je krivo to in ono. nazadnje ga pošljejo s telefonom v poslovalnico v koper - mimogrede možakar nima ne avta ne izpita, kjer ugotovijo, da je s telefonom vse ok in mu povejo, da bo prišel tehnik, ki bo moral ugotoviti, kaj je narobe. ker tehnika 2 tedna ni bilo, je enostavno odjavil vse storitve in šel nazaj h kabelskemu operaterju. pravi, da je cena 2 eur nižja, kot do sedaj (ja ja, net linija je počasnejša, ampak človek ne pozna p2p). in vesel je, ker s5 lahko telefonira. jaz pa k vsemu temu dodajam - še dobro da ne ve za nove cene, ker bi bil še bolj zadovoljen!
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 1. Feb 2010 ob 15:37

susanowo napisal/-a:Razloži mi kakšne prednosti bodo imeli poslovni uporabniki pri T-2 ? Razen višje cene !
Mislim, da bo jutri v detajle na spletu objavljeno, kako se kdo obravnava.
:rtmT2:

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 1. Feb 2010 ob 16:42

@oyoy
Jaz imam podobno zgodbo. Pred kakšnim letom sem stara starša prepričal, da sta prestopila na Brezčasno optiko - kljub temu, da sta se morala malo privaditi koncepta STB, saj sta bila prej navajena na upravljalec od TVja. Dodatna sitnost so bile komplikacije pri uporabi videorekorderja, ki sta se mu potem odpovedala (čeprav ga nista uporabljala zelo pogosto pa je sem ter tja prišel prav). Internet je v tej kombinaciji čisto eksperimentalna zadeva, saj se šele učita uporabe. Prav sta prišli tudi obe SIM kartici, saj imata vsak svoj mobilni telefon (predvsem zaradi dosegljivosti, uporabljata ju skoraj nič).

Ob napovedanih podražitvah sem se odločil še enkrat preračunati ponudbo T2 in konkurence. Po novem ju bo naročnina Brezčasna optika + telefon prišla 43,5 EUR na mesec (prej 34). Za primerjavo sem vzel najcenejšo alternativo, ki sem jo našel: Telemachov Digitalni trojček 3.0 S, ki po vseh parametrih zadošča zahtevam. Za mobilno telefonijo pa sta tu paketa tušmobilBREZ ali pa Simobil Simpl. Vse naročnine skupaj torej znesejo 25 EUR na mesec oz. dobrih 42% manj kot pri T2.

Preden me kdo zaradi te primerjave pribije na križ: absolutno se zavedam, da je T2 varianta v skoraj vseh pogledih boljša (net 10/10 vs. 1/0,256 , TV ima manj programov, mobilna telefonija brez UMTS)... ampak za določene uporabnike to niti približno ni vredno 222 EUR letne razlike.

Da ne bo pomote: tudi sam sem zelo zadovoljen uporabnik T2 (Brezčasnega VDSL ne mislim menjati, ker za to ceno razen na optiki ne bom nikjer dobil neta 10/2), ki je bil do podražitve praktično v vseh pogledih najboljša in najugodnejša izbira. Očitno pa se bo to zdaj malo spremenilo, sploh v primeru manj zahtevnih uporabnikov. Zanimivo bo v številkah videti kako bodo uporabniki reagirali.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a alamar » 1. Feb 2010 ob 16:51

twosocks napisal/-a:Fant, preberi si tole, pol pa sanjaj naprej:
http://www.kabelska.net/viewtopic.php?f=13&t=307
Haha ker bullshit. Če ima par uporabnikov težave, jih ima potem posledično vseh par deset tisoč? Imata dva soseda Telemach internet in dela brez problema. :blbl:
manic napisal/-a:Ti pa tud delaš jake primerjave. Če že hočeš kaj primerjat, pol 10/2 vdsl paket od t2 in ne optičnega, ker je ta itak zelo redko dostopen
Če bi prebral par mojih predhodnih postov, bi vedel, da ne dajem primerjav, ampak iščem cenejšo paketno storitev. Zame je 1/256 vrh glave.
roscha napisal/-a:@ alamar

Se strinjam: v butalah čista zmaga

Primerjaš buče in hruške. To isto počne še 90% telet v tejle banana državi.

Paket brezčasna optika: // Telesmeh:

Net: 10/10 // 1/256
Tv: ne bom primerjal, se mi ne da 180+ programov primerjat recimo da je tam/tam
Tel: probližno isti vrag
UMTS: je // sploh ni


Pa da ne bi kdo narobe razumel. Osebno mi gre podražitev zeloooo na k***hmmm.
Isto, kot zgoraj, ne dajem primerjav, iščem cenejše opcije, ki bodo zadovoljile moje zahteve. In ja čista zmaga sredi Ljubljane. :pivo:

skymaniak napisal/-a:že samo razlika med 1/512 in 10/10 na optiki je vredna svojih 5€.
Razlika bo 15 EUR, oziroma, če vzameš HD 11 EUR
mali-40 napisal/-a: Ti jaz povem da ti ne boš šel na telemach,ta primerjava je takšna kot bi šel iz mercedesa na fičota,zaradi par €,te bom na to opomnil čez kakšnega pol leta.
Haha, dream on..

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a feeltch » 1. Feb 2010 ob 17:29

http://www.monitor.si/novica/dobre-in-s ... ce-iz-t-2/

piše:
.. Po hitri analizi odzivov na spletnih forumih je moč ugotoviti, da večina dosedanjih uporabnikov podražitve razume in sprejema, vendar v zameno pričakujejo zvišanje kakovosti storitev in ponudbe.

hehe. sm se takoj spomnu na tole temo
Slika

there's no home like 87.212.1.184

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 1. Feb 2010 ob 17:37

Zanimivo, da so se pri podražitvi nekatere storitve tudi pocenile.

kaj sem jaz kaj prespal? al bil pijan? :pivo:
Slika

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Balos » 1. Feb 2010 ob 17:38

JA sej. Jaz jo razumem, vendar jaz nisem uporabnik in tudi nimam zelje postati v blizji prihodnosti ali daljni. 8)

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 1. Feb 2010 ob 17:42

to s cenami TVja se zdaj nerazumem. zakaj je paket S drazji kot paket L? ce L vsebuje vse kaj ma S in se vec. ce pa je pogoj za L da mas hkrati narocen nizji paket S, a pol rabis tud nizji pkaet M?

bi blo lepo, da nebi siol fint uporablali za zavajanje folka 4mbite 20€*
pol pa pod * dodatek k 1 mbit paketu.
pa siol ma vsaj pod drobnim tiskom to, pri vas pa nikjer

kaj tak tesko napisat koncno ceno?
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 1. Feb 2010 ob 17:51

Paket S ne moreš naročiti samostojno. Je vključen v ceno TV priključka. Zraven dobiš vmesnik (STB).
Če ti S ni dovolj, izbiraš med ali M ali L.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a lumpek » 1. Feb 2010 ob 17:53

nikjer na strani nepise da je pogoj za paket L da ze mas S :nevem: :blbl:

po zdravi cloveski pameti bi pac vzel L 7€ pa 1 stb 3€
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Nove cene s 1.3.2010

Odgovor Napisal/-a Cobane » 1. Feb 2010 ob 17:55

lumpek napisal/-a:to s cenami TVja se zdaj nerazumem. zakaj je paket S drazji kot paket L? ce L vsebuje vse kaj ma S in se vec. ce pa je pogoj za L da mas hkrati narocen nizji paket S, a pol rabis tud nizji pkaet M?

bi blo lepo, da nebi siol fint uporablali za zavajanje folka 4mbite 20€*
pol pa pod * dodatek k 1 mbit paketu.
pa siol ma vsaj pod drobnim tiskom to, pri vas pa nikjer

kaj tak tesko napisat koncno ceno?
Siol ima take finte! Pa toliko so se zgražali, da imajo tam tako nerazumljiv cenik in nikoli ne veš kaj dobiš! :plosk:

Jaz še vedno ne vem, kaj bo dobil... razen višje položnice.

Upam vsaj, da mi ne bo potrebno več toliko godrnjati po forumu, ker se bodo tako zelo izboljšali! Torej bomo lahko zaklenili teme kot so Mediaset, Rai, izpadi, kocke, ... in se bomo tukaj pogovarjali samo še o ženskah. :pivo:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Zaklenjeno