Težave s hitrostjo....

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 17. Feb 2015 ob 12:57

:owned: Hint: Obremenitev linije - na vsakega 10. je eden ki jemlje od njih 4-5% pasovne širine...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4642
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2015 ob 12:59

g33k poglej moj prejšnji post, kjer je eden napisal, da preko v60-u baje dela - tako da bi bilo fajn njega kontaktirat kako je on to rešil
Slika

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Feb 2015 ob 12:59

oyoy napisal/-a:v tem primeru ne vemo, ali ima uporabnik naročeno samostojno storitev ali paket. pri samostojni storitvi interneta ni te famozne besede do.
ampak važno je, da je pri t-2 vse tako kot mora biti in se imajo s tem sloganom jajca hvalit na vsakem koraku, čeprav so nekatere storitve zelo polovičarske (v mislih imam predvsem mobilno telefonijo). ne upam si zamisliti, kako bi šele bilo, če bi se jim kaj zalomilo in ne bi bilo vse tako, kot mora biti.
ko sem bil na vdsl in so bile težave z nedoseganjem hitrosti, je bil po trditvah t-2 za vse kriv telekom, ker je pač njihovo omrežje in t-2 mi pri tem pri vsej dobri volji žal ne more oz. ni mogel pomagati. ko sem na t-2-jevem optičnem omrežju in ne dosegam plačane hitrosti, dobra volja t-2 na hitro izgine in ker mi prej omenjenega izgovora ne morejo p(r)odati, sem deležen samo popolne ignorance! pardon t-2, na svojo prijavo napake sem dan kasneje prejel elektronsko sporočilo, da je bila moja prijava predana tehnični službi, ki me bo v kratkem kontaktirala. niti ne štejem več mesecev, koliko jih je preteklo od takrat ... očitno je ta "v kratkem" pri t-2 malo/precej daljši ... pač vse je tako, kot mora biti!
in potem me še nagovarjajo, naj bom njihov ambasador in jim pripeljam svojega prijatelja ... oprosti t-2, prijateljem želim najboljše, ne pa nategunstva! in želim, da ostanejo moji prijatelji. ko bo pri t-2 res vse tako, kot mora biti, pa z veseljem.

p.s.
da ne bo moj nastop izpadel izključno kritičen - storitev televizije, telefonije in interneta (če izvzamem nedoseganje hitrosti) na splošno deluje v redu. mobilna telefonija - te sploh ne bom kaj dosti omenjal, ker zame nekdo, ki ni sposoben uporabniku zagotoviti, da si lahko fiksira domačega operaterja in mobilni telefon normalno uporablja, te storitve sploh nebi smel ponujati.
popolnoma nedopusten in pod vsako kritiko pa je ignorantski odnos podjetja (administracije, tehnične službe ...mogoče celo vodstva, ne vem) do naročnika(ov). saj vem, da je najboljša stranka tista, ki je lepo tiho in samo plačuje položnice, ampak profesionalen odnos je potrebno imeti tudi, ko nekdo pokaže, da pa vse ravno ni tako, kot bi moralo biti!
Bil sem prej na SIOL-u mel 20/20 pa je tud delalo 20/20,še prej pa na T-2 VDSL 2-tudi delalo bp internet 10/2 in tv.

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Feb 2015 ob 13:02

atepej napisal/-a:g33k poglej moj prejšnji post, kjer je eden napisal, da preko v60-u baje dela - tako da bi bilo fajn njega kontaktirat kako je on to rešil
Rešil je tako kot je napisal po dveh mesecih teženja oz.po njegovih besedah "sikanja" :D

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 17. Feb 2015 ob 13:03

atepej napisal/-a:g33k poglej moj prejšnji post, kjer je eden napisal, da preko v60-u baje dela - tako da bi bilo fajn njega kontaktirat kako je on to rešil
Njemu so očitno induvidualno uredili, sicer bomo pa hitro izvedeli, naj še kdo nardi speedtest ki ima Innboxa.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4642
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2015 ob 13:07

kot je napisal g33k - naj kdo proba ki ima v60-u
Slika

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RAST » 17. Feb 2015 ob 13:52

Malo spremljam to diskusijo že dalj časa in sem sklenil samo malo prispevati, ker tako in tako nima smisla. Torej, jaz nimam paketa, ampak že leta naročeno samostojno storitev interneta, optika. Dokler sem imel 10/10 sem še nekako dosegal občasno tistih 10 Mbit/s, odkar pa imam 100/10 preko 90 ne gre. Sem priklopil direktno v "steno", pa kabel...pa nič. Zanimivo pa je da včasih namerim uploada kar 13 do 15 Mbit/s.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Feb 2015 ob 16:07

zanimivo ... res me zanima, kaj porečejo na to tisti, ki se pri paketnih naročnikih izgovarjajo na besedico DO.
Slika

Tempus fugit
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 20. Feb 2014 ob 13:54
T-2: Že imam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a Tempus fugit » 17. Feb 2015 ob 16:39


Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RobertM » 17. Feb 2015 ob 20:02

OK - sedaj bomo pa nekaj razčistili - to je neuradni forum, kjer nekaj Tedvajevcev sodeluje popolnoma prostovoljno in pomaga kolikor se da :namrec:

VSAK, ki je v zadnjemu mesecu podal URADNO pritožbo glede omenjene napake na URADNE medije (info@ ali 080) naj še piše v to temo - ostali pa :aa:

http://www.t-2.net/podpora/splosni-pogoji :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a g33k » 17. Feb 2015 ob 20:52

"OK - sedaj bomo pa nekaj razčistili - to je neuradni forum, kjer nekaj Tedvajevcev sodeluje popolnoma prostovoljno in pomaga kolikor se da"

Nevem sicer iz katere izjave sklepaš, da je kdorkoli karkoli očital kateremukoli izmed tedvajvcev ki sodelujejo na forumu.

"VSAK, ki je v zadnjemu mesecu podal URADNO pritožbo glede omenjene napake na URADNE medije (info@ ali 080) naj še piše v to temo.."

Oyoy je napisal, da je podal prijavo že pred časom vendar so ga seveda ignorirali. Sam sem klical na HD, kjer sem dobil odgovor "pri nas je vse OK". Nevem koliko ljudi je že prilepilo speedteste pa še kar ni dovolj.

T-2 je dolžan:

- Zagotavljati storitve T-2 skladno s predpisi in vsakokrat veljavnim cenikom, v najboljši možni kakovosti, upoštevajoč fizične omejitve linije ter zunanje vplive..
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a RobertM » 17. Feb 2015 ob 21:03

Mi še ti podaš podatke o priključku, da preverim, če je bila podana napaka za to zadevo ? Seveda na ZS.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a nemo » 17. Feb 2015 ob 21:47

Pa kakšna fora je zdaj to: od kdaj na neuradnem forumu lahko kaj rečejo samo tisti, ki so se uradno pritožili pri t2? Pri čemer se o tem sploh ne bi pogovarjali, če bi bila zadeva že rešena po uradni poti. Pa očitno po mesecih pritoževanja ni.

Včasih ste neuradniki res kot primadone: če ni sama hvala, je zaklep ali pa brisanje postov. Pri čemer nihče ni nič očital neuradnikom, samo z njihovo razlago smo polemizirali in se pritoževali čez firmo, pri kateri delajo. Saj smo vam hvaležni za vso pomoč, ampak tole menda ni sindikalno glasilo, da bi bile dovoljene samo ode v čast in slavo t2.

PS: stikalo imam že par let isto in je pri občasnih merjenih bolj ali manj dosegalo plačano hitrost. Zdaj sem šel za hec pogledat na par testov in se dl ustavi na 90 mb. Prijavljal nisem, ker me zaradi tega ne bo konec in se mi ne ljubi drk... s t2 zaradi tega. Se pa počutim rahlo nategnjen.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4642
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2015 ob 22:18

Vrstni red prijave - verjemi pomaga:

- 080 64 64
- info@t-2.net
- Facebook Twitter ali Google +
- Neuradni T-2 forum
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Težave s hitrostjo....

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Feb 2015 ob 23:43

@RobertM
razen sprenevedanja nekaterih v tej temi, nisem ničesar očital neuradnikom, ki sodelujete na tem forumu. čeprav sem bil z nekom v kontaktu zaradi te težave in je po določenem času tudi on obnemel, mu tega nisem zameril, ker gre za njegovo dobro voljo. ravno zato sem se tudi uradno obrnil na podjetje na info@ in doživel že opisano obravnavo, ki pa je zame nesprejemljiva, kakor je tudi nesprejemljivo dejstvo, da mi internetni ponudnik brez obvestila pripre pipico in izstavlja račun, kot da je vse tako kot bi moralo biti.
Slika

Odgovori