Optika Slovenske Konjice

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 27. Sep 2007 ob 16:18

Aha aha, okol naše bajte se že pridno kopa. :D
Na žalost se polagajo samo cevi, tak da se še morajo kabli napeljat. :neutral:
Sem pa šel sosednjo temo gledat (Optika v Slov. Bistrici) in vidim da imajo že kr neki časa položene cevi optičnih kablov pa od nikoder, čeprav mestni plin že greje nekatere hiše. :neutral:
Upam da bom v letu 2009 dočakal optiko in super ugodne cene. :mrgreen:
Slika
Slika

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 28. Sep 2007 ob 01:06

Yani, kje to? Vem da so po Rimski cesti razkopali vse, kje pa kopajo sedaj?
Hit'n'Run ;-)

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 28. Sep 2007 ob 01:12

Še vedno okol rimske ceste kopajo in še bodo nekaj časa.
EDIT: Sedaj ko so zvišali domet si že lahko nabaviš T-2-jev internet :?:
Slika
Slika

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 28. Sep 2007 ob 16:11

Upam da se bojo sedaj, ko je jesen malo bol zmigal in zacel kopat za plin. Pocasznezi :>
Offtopic!
Dvomim da mi bo na VDSL delal paket 4/1 kot mi sedaj na ADSL2+ pri Amisu :] ~2300m fizicne linije ali ~1800m zracne :)
Hit'n'Run ;-)

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 28. Sep 2007 ob 23:35

Danes so na Rimsko cesto pripeljali se nove cevi ter pesek za "krpanje" lukn. Skopali so tut prve jame do his ob cesti... Na eni je ze celo omarca gor, bo treba pogledat kaj pise.
Hit'n'Run ;-)

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 29. Sep 2007 ob 00:50

Sam mal da preberem na nasi omarci... ;-)
"T-2" pise :mrgreen:
EDIT: Takole izgleda omarca: :mrgreen:
Slika
Sem prijateljem že reku da imam T-2 omarco in so se smejali da kaj mi bo te to. Da je to glih tak kot da bi kupu gume, avto pa čez dve leti :mrgreen:
(Jaz geek pa že čist mastn)
Slika
Slika

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a PaJo » 30. Sep 2007 ob 11:30

Takih omaric je po Slov. Bistrici koliko hočeš, optike pa še kar od nikoder, ne vem kaj tako dolgo mrdajo, a res nimajo še vozlišča postavljenega ali kaj, ker mislim da počasi bi se lahko malo zmigali, eni ta fiber že nestrpno čakamo :)

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 2. Okt 2007 ob 17:29

Vse ob svojem casu ti recem :D

Ocitno v Sl.Konjicah ne bo optike od Telekoma saj naj bi Petrolu to neustrezalo. Torej niso prisli do dogovora kot je bilo sprva receno tudi v lokalnem casopisu. To mi je danes povedal usluzbenec pri p.e. Telekom v Sl.Konjicah.
Who cares, sam da bo T-2 :mrgreen: :D
Hit'n'Run ;-)

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 2. Okt 2007 ob 20:39

Sem istega mnenja kot TgT, who cares bout Telekom. :mrgreen:
PaJo... je pa mogoče v tem fora, sam to JAZ PREDVIDEVAM, da ima samo Gratel koncesijo za polaganje kablov in se jim ne izplača po celi Sloveniji gor pa dol stroje furat + še mogoče kakega novega stroja nabavit in čakajo da bodo v Konjicah delno položene cevi in bodo potem prišli vam položit in takoj za tem nam.
No, to je bilo moje predvidevanje in je čist iz trte izvito.
Slika
Slika

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a PaJo » 2. Okt 2007 ob 20:49

Možno je vse, ne verjamem pa, da tak nujno rabijo stoje povsod, ker kable lahko polagajo tudi kako drugače :D
No jaz samo upam da bodo čim prej vpihnili svetlečo zadevo v prazne cevi, drugače bo še pajek prej mreže spletel :D

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Jaka » 2. Okt 2007 ob 21:12

Najprej je treba naredi infrastrukturo, ko se to naredi pol pridejo na vrsto optični kabli.

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a TgT » 3. Okt 2007 ob 00:12

Ja in v teh manjsih mestih se ne gradi kot npr v LJ. Slov.Bistrico ali Konjice lahko vzamemo kot en del LJ, npr Siska, kjer so tudi cakali in cakali preden so dobili prve prikljucke. Poglej Mursko Soboto, vec kot leto okol pa se vedno ni. No ja, to jaz mislim, lahko da je to cista buca oz napacno misljenje :) Ne me tepst :D
Na koncu pa recemo le to, da smo lahko samo srecni da bomo mel T-2 optiko :) marsikdo nam zavida, tudi ce bo potrebno potrpeti 1 leto ali vec z T2 omarico na hisi. :mrgreen:

Roger and out!
Hit'n'Run ;-)

Yani2000
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 20:49
T-2: Že imam
Paket: P2 Klasik (100/10Mbit)
Kraj: Slovenske Konjice

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a Yani2000 » 20. Nov 2007 ob 11:55

Pozdravljeni!
Spet se oglašam z novimi novicami glede optike, saj neki sem že slišal na Radio Rogla glede tega, tukaj pa mi je Aleš Mrzdovnik poslal kompletne najnovejše informacije kaj se trenutno dogaja na tej sceni v Konjicah.
Internet do vsakega občana
Vsi občani občine Slovenskih Konjic bodo čez čas imeli možnost širokopasovnega povezovanja na internetno omrežje. O terminskem planu in lokacijah gradnje bodo občane najverjetneje lahko obvestili že te dni, ko bodo na Občini aktivnosti uskladili tudi s podjetjem Petrol Plin, ki bo sočasno polagal plinovod. Sicer pa so na Občini že minuli petek podpisali pogodbo s podjetjem Gratel. Njihovi delavci bodo namreč za operaterja T-2 polagali cevi za optično omrežje. Konjiški župan Miran Gorinšek je povedal, da so s tem podpisom pogodbe podelili služnostno pravico uporabe javnih površin za polaganje kabelske kanalizacije, ki bo kasneje omogočala položitev optičnih povezav. Služnostnega upravičenca so s pogodbo med drugim tudi zavezali, da mora možnost povezave na širokopasovno internetno omrežje zagotoviti za celotno občino, torej tudi za bolj odmaknjene kraje in ne le za mesto Slovenske Konjice in ostala strnjena naselja, ki so zanje seveda tržno precej bolj zanimiva. S pogodbo, ki jo je konjiški župan podpisal z direktorjem Gratela Dragom Štrafelo, pa bodo v konjiški občini pridobili še nekaj. "S pogodbo se je služnostni upravičenec zavezal še, da bo za potrebe Občine Slovenske Konjice, oziroma za potrebe javnih ustanov, položil eno cev, ki bo služila za nekomercialne namene, torej za potrebe kraja. Dogovorili pa smo se tudi, da bodo omogočili brezplačen prenos konjiškega televizijskega lokalnega programa, ki bo s tem nekako postal tudi nacionalni program," je še dodal Gorinšek. (J. M.)

podpis optika
Pogodbo sta podpisala konjiški župan Miran Gorinšek in direktor Gratela Drago Štrafela (na sredini). Levo sedi direktor konjiške občinske uprave Alojz Pačnik, desno pa vodja projekta izgradnje optičnega omrežja Dušan Kočevar.
Hvala Aleš-u!
Slika
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Nov 2007 ob 12:06

Spet bomo poslušali norenje, ko bomo vklopili še en lokalni TV program. :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
sss
Model
Prispevkov: 208
Pridružen: 1. Maj 2007 ob 23:01
T-2: Še nimam
Paket: 20/20 T1
Kraj: Lj-Fužine

Re: Optika Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a sss » 20. Nov 2007 ob 14:18

Dogovorili pa smo se tudi, da bodo omogočili brezplačen prenos konjiškega televizijskega lokalnega programa
rofl :mrgreen:
čisto prava optika

Odgovori