Yankovič stopnjuje protizakonite postopke

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Fric
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 10:32
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Odgovor Napisal/-a Fric » 8. Mar 2007 ob 19:45

Je pa treba vedet da ljudje ne marajo da jim nekdo 3x nekaj vlece okoli bajte/po bloku, vrta, koplje... za isto stvar. Tu bolj velja pregovor: "Kdor prvi pride, prvi melje".
Državno omrežje je že bilo zgrajeno pa kaj, če sedaj nategujejo/ovirajo ostale...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Mar 2007 ob 19:54

maxmagnus napisal/-a:Ja bilo je na POP-u... Jasno, da Telekom ovira Gratel...

Očitno pa se dogaja še marsikaj, kar ne vemo in bomo na koncu res vsi, ki smo sedaj na Gratelovi optiki, pristali pri Telekomu.

Presenetila pa me je tudi izjava direktorja T-2, ki je izjavil, da bi bilo logično, da bi bila v Sloveniji samo ena optika... A to pomeni, da se bodo res prodali Telekomu???
Maxmagnus, ne širi paniko, ki so jo namerno skonstruirali, ker ne vedo več, kako ustaviti Gratel. Propadlo je že dosti poskusov, sedaj so poslali v boj Yankoviča ("za svoj žep bom tudi župan!"), pa klevete širijo o nekih podkupninah, pa yurlebuče kotalijo o nekih prodajah omrežij in podobno. Tej naši mediji so dirigirani tako zelo, da bi bil še Lorin Maazel začuden. :lol:

NE JIM VERJET! SPLOH PA NE YANKOVIČU! :lol: :lol: :lol:
Optika 100/10

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 8. Mar 2007 ob 20:11

Načeloma se do določene mere celo strinjam s tabo, a ti si sedaj jako blizu: Ne verjamte njim ... verjamte men!

Tu ne moreš zmagat ... ko je enx nekaj napisano, je lahko 100x demantirano, tudi od prvotnega pisca, pa bo razgledano ljudstvo še vedno reklo, da je sigurno bilo nekaj na tem.

Lej - Zoki se zdele prekucne na glavo in celo pomaga Gratelu buldožer vozit, Telekom demantira nakup in zapre firmo, Amis kupi Siol ... in zaključek ... T-2 je podmazu Zokija, pol SLO vlade in četrt Bruslja.

Karavana gre naprej ...

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 8. Mar 2007 ob 20:15

Navadni Nimda napisal/-a:Maxmagnus, ne širi paniko, ki so jo namerno skonstruirali, ker ne vedo več, kako ustaviti Gratel. Propadlo je že dosti poskusov, sedaj so poslali v boj Yankoviča ("za svoj žep bom tudi župan!"), pa klevete širijo o nekih podkupninah, pa yurlebuče kotalijo o nekih prodajah omrežij in podobno. Tej naši mediji so dirigirani tako zelo, da bi bil še Lorin Maazel začuden. :lol:

NE JIM VERJET! SPLOH PA NE YANKOVIČU! :lol: :lol: :lol:
Nimda, nimam namena nikakršne panike širit…

Me je pa samo začudila čudna izjava vašega direktorja T-2, da bi bilo logično, da bi Slovenija imela samo eno optično omrežje…
Čigavo??? Gratelovo ali Telekomovo???

Naj ima Telekom svoje omrežje, Gratel pa svoje.

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 8. Mar 2007 ob 20:18

Maxi, tak pogled ni niti do lastnega plota, kaj šele čez njega.

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 8. Mar 2007 ob 21:06

kitl napisal/-a:Antrax kako pa ti veš kakšne probleme je imel T2 na začetku s telefonijo če si pa uporabnik komaj 4 mesece? Glede Telkoma pa bi bil jaz raje tiho saj vsi vemo kakšna je njihova hitrost. Pri nas so imeli dve leti postavljeno kanalizacjo pa so dve leti rabili, da so v njo porinili baker. Itak so pa na Telekomu povedali da bo prvi plan samo večja mesta pa še to ti lahko povem, da bo prvi plan zaključen šele konec 2008 se pravi da ostala mesta, ki niso bila vpisana lahko o optiki vsaj še 3 leta le sanjajo.
Uporabnik sem res 4 mesece ampak sem ga čakal kar nekaj časa. Ne vem, kdaj sem videl prve reklame z napisom T-2 in nič druga. In sem sledil debatam o T-2 na drugih forumih.

Zakaj primerjate cene siola z telekomom? Če pa misli telekom sam tržiti in ne preko siola. O hitrosti telekoma jaz ne morem nič kaj dosti govoriti ampak zagotovo bo hitreje razširil svojo mrežo kot gratel. Aja pa upam, da veš kaj vse je zajeto v prvi plan. In to ni tak kot Faza1 pri gratelu ko zbirajo podpise :)
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8495
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Mar 2007 ob 21:12

Antrax glede na dosedanje njihove plane na papirju in uresničene v naravi vem, da ponavadi na papirju pri njih 5x lepše piše kot bo pa v resnici.
Slika


Lp, Kitl

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 8. Mar 2007 ob 21:25

Antrax, mreža ni samo glaževna med drekom ... je treba kaj skozi spravit.
In to ni lih tko trivialno, kot se zdi iz fotelja.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 8. Mar 2007 ob 21:37

Viš Vito, pa smo spet pri številkah :twisted:
Pri številkah, ki potujejo po tej glažovini :lol:
Enke pa nule šibajo k zmešane 8)
Slika

Vito
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:02
T-2: Že imam
Paket: ?aka na pošti
Kraj: Internet

Odgovor Napisal/-a Vito » 8. Mar 2007 ob 22:19

Ni nujno, Bine, ni nujno ... kar HD fpraši!
Semtertja ne šibajo spljoh!

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 8. Mar 2007 ob 23:02

se en super clanek na Financah !!!

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=176883

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Mar 2007 ob 07:41

Antrax napisal/-a:Zakaj sem brcnil v temo glede konkurence? Maš mogoče cenik, ki nam ga bo ponudil Telekom za svoje storitve? Nimaš, govoriš na pamet, ker misliš, da se preteklost ponavlja. T-2 je na začetku imel ogromne probleme z internetom,telefonijo in TV in kar se mene tiče po lastni krivdi saj bi oni to lahko že prej ugotovili preden so obesili jumbo plakate. Ti ne moreš prodati programa brez, da ga testiraš. No torej bo T-2 ena jebi veter firma čez par mesecev katera nam bo nabila račune za vse mogoče stvari? Dvomim, tak kot dvomim v to, da bo telekom kaj dosti dražji od alternativ.
A bi rad cenik od Telekoma... na šihtu plačujemo za optiko 2/2 celih 600 €. Koliko bi prišparali, če bi lahko bili na T-2ju, si lahko sam preračunaš. Ti govoriš na pamet. A si slučajno Telekomov plačanec?
Antrax napisal/-a:Aja pa če še ne veš, telekom ima že postavljeno infrastrukturo in ne rabi dobenih dovoljenj za razkopavanje in asfaltiranje (govorim za javne površine) pravtako pa ima lahko razpolaga z večjim kapitalom (kak ga je dobil ni bistvo) in posledično lahko ukrade kar precejšni delež podjetjem kot je T-2.
Ja in... zakaj pa že nimaš telekomove optike vsaj že 10 let, če pa ima Telekom že vse postavljeno. Zato, ker se mu jebe za tebe (in za mene tudi, da ne boš užaljen). Hvala bogu za T-2, da na lastno pest (s svojim kapitalom) gradi. Vse kar bo Telekom zgradil, bo zgradil s tem, ko mu ti (in jaz) že vse preplačala.
Antrax napisal/-a:Zakaj se nisi za svoje pravice postavil takoj ko ti je telekom računal velike vsote za PSTN in ISDN?
In kaj bi dosegel, če nisi imel alternative. Sedaj jo hvalabogu (T-2) imaš.
Antrax napisal/-a:Pa tak mimogrede konkurenca vsem ponudnikom je še vedno Telekom in ne drugi ponudniki Telekomu saj ima telekom svojo infrastrukturo po celi Sloveniji in ne samo v mestih in tako še vedno večinski delež na področju telefonije, da o navezi z siolom sploh ne govorim. T-2 ima cca 20k naročnikov kar je le kapljica v primerjavi z Telekomom.
Pa misliš, da se jim ne tresejo hlače, ko izgubljajo naročnike... Nobeni firmi ni všeč, če konstantno izgublja stranke, novih pa načeloma ni.
Antrax napisal/-a:Pa da se razumemo, jaz sem blizu centra (cca 1km) in imam T-2 s katerim sem zadovoljen ampak jaz gledam malo bolj na široko. Preden bo T-2 prišel z optiko v naš kraj bo minlo 8let. Telekom pa v 4letih(cifre si zmišljujem).
Pa kolikokrat ti moram še povedati, da je Telekom zgradil infrastrukturo z našim denarjem... T-2 pa gradi s svojim. Zagotavljam ti, da če boš ponudil gratelu 100 mio €, ti bodo šli optiko napeljat samo za tebe. Do takrat pa bodi strpen in počakaj da se "zastonj" dokopljejo do tebe.
Antrax napisal/-a:siruche: zakaj si šel na T-2(če si) ? Zato, ker ti nudi največ za najmanj €! In ne mi rečt, da boš ostal na T-2, kljub temu, da bo telekom ugodnejši samo zaradi tega, ker ti je všeč oranžna barva?
Odgovor imaš že v mojem prvem odgovoru, koliko je optika pri telekomu. Prosim, nehaj!
Zadnjič spremenil Cobane, dne 9. Mar 2007 ob 07:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 9. Mar 2007 ob 07:43

Antrax napisal/-a:saj ima telekom svojo infrastrukturo po celi Sloveniji in ne samo v mestih in tako še vedno večinski delež na področju telefonije, da o navezi z siolom sploh ne govorim. T-2 ima cca 20k naročnikov kar je le kapljica v primerjavi z Telekomom.
Antrax, lohk ma svojo, takrat smo mu jo vsi delal, potem ma lohk svojo ja :lol:
Antrax napisal/-a:[Zakaj primerjate cene siola z telekomom? Če pa misli telekom sam tržiti in ne preko siola. O hitrosti telekoma jaz ne morem nič kaj dosti govoriti ampak zagotovo bo hitreje razširil svojo mrežo kot gratel. Aja pa upam, da veš kaj vse je zajeto v prvi plan. In to ni tak kot Faza1 pri gratelu ko zbirajo podpise
Siol gre s 1.4 direkt k telekomu, tko da bo to vse eno in isto (sj ne da že zdj ni), sam pol bo pa sploh
Slika

Uporabniški avatar
siruche
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 09:46
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + IPTV+ VoIP
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a siruche » 9. Mar 2007 ob 09:24

Antrax je napisal
siruche: zakaj si šel na t-2(če si) ? Zato, ker ti nudi največ za najmanj €! In ne mi rečt, da boš ostal na T-2, kljub temu, da bo telekom ugodnejši samo zaradi tega, ker ti je všeč oranžna barva?

Seveda ker mi ponuja največ za dano ceno. Prej sem za še višjo ceno plačeval povezavo 32kbit / 32kbit! S prihodom T-2 se je začela prava konkurnca na trgu.

Tukaj pridemo do bistva. 8) Ko bo zgrajena optika, bom imel eno izbiro več. :D . Izbiral bom med: telefonsko žico, kablom, optiko... :lol:

Če bo imel T-2 še naprej približno take cene in prijazno osebje kot jih ima sedaj, bom seveda ostal pri njem. Ni pa zanemarljivo, če se najde še kak neuradni forum za pomoč uporabnikom (Navadni Nimda hvala za pomoč :wink: ).

T-2 je šele prišel v člansko moštvo in se privaja na nove razmere. Medtem ko je tisti drugi igralec prepočasen, z zastarelo tehniko in si domišlja, da je kao največja zvezda. Ne moremo novinca kritizirati za vsako napako, staremu mačku pa gledati skozi prste. Novemu igralcu je potrebno dati malo več časa za prilagoditev na nov sistem igre in ga spodbujati.

Kako se bo pa T-2 razvil kot igralec, ne vem. Ima pa dobre predispozicije, da postane eden ključnih igralcev. 8)

PS
To ni reklama, to je dejstvo.
Sedaj sem že 5. leto pri drugem največjem mobilnem opreaterju (David) in sem zadovoljen s ceno in odnosom do strank. Če bi gledal samo ceno, bi najbrž šel k največjemu mobilnem opreaterju (Goljat).
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Mar 2007 ob 15:48

Yankovičevci se še vedno niso vdali v usodo in pošiljajo inšpektorje in delavce KPL (to so uni, ki so baje nalašč ponekod slabo asfaltirali lani), da naženejo Gratelovce s terena.

Predlagam mirne demonstracije pred Mestno Hišo kamor se je vgnezdil Mestni Hišnik, piše se mu pa lahko na naslov:
zoran.jankovic@ljubljana.si

Sicer mu pošta dela bolj počasi, saj Mestni Hišnik ni priklopljen na Gratelovo optiko FTTH. Ampak nič ne de - baje tudi bolj počasi bere. Kapira pa očitno itak ne nič! Slika
Optika 100/10

Odgovori