AMINO 110

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a celloak » 9. Jan 2008 ob 20:38

Joj Bine, že trikrat ti je bilo razloženo... :)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a joel » 9. Jan 2008 ob 21:25

Imam Motorolo in tudi zanimiv primer z daljincem (ne vem, če je to že bilo napisano): če mi STB ne reagira, samo vzamem baterijo ven, jo dam nazaj, in dela. Očitno se notri nekaj zaštrika in je treba resetirat.

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a celloak » 9. Jan 2008 ob 21:33

joel: Kater model, 1510 ali 1910?
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Bine » 9. Jan 2008 ob 21:55

@celloak: Nihče mi še ni razložil:
1. zakaj bi slabe baterije vplivale na nedelovanje samo ene, tj. STB tipke
2. zakaj bi slabe baterije povzročile zgolj občasno nedelovanje STB tipke in
3. zakaj so ti problemi samo ob vklopu, ko pa se "predrka" vse skupaj, pa potem normalno & brezhibno deluje.
:mrgreen:

@joel: tvoj recept bom pa jutri preizkusil ;-) In seveda poročam tule :twisted:
(Bom pa med ven-not dajanjem še 3x pljunil nazaj čez ramo. Just in case, da bo "medicina" bolj prijela :mrgreen: )
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a celloak » 9. Jan 2008 ob 22:11

Bine: Lahko da je slab kontakt in nič drugega. Malo umazanije med gumo in vezjem. V tem primeru menjava baterije ne pomaga. Pojdi zamenjati daljinec. Če si avanturista, pa naredi sledeče (če se sploh da, ne vem):

- Razdri daljinec in poberi dol plastiko
- Kontakte očisti in jih razmasti
- S HB svinčnikom poriši po kontaktih
- Sestavi daljinec

Garant bo delalo.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Bine » 9. Jan 2008 ob 22:29

Tisto kar jaz razstavim, ne sestavi nazaj nihče več :mrgreen: :oops: :twisted:
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Fry » 9. Jan 2008 ob 22:31

Potem pa: a, b, c :!:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Jan 2008 ob 05:41

Fry napisal/-a:Poglej, potem bi vsi, ki imamo Amino morali imeti enako napako.

Če se dva Amina enako obnašata, potem je treba napako iskati kje drugje.
Po verjetnostnem računu, najbrž ni možno, da boš identično napako imel na dveh Aminih, iz različnih serij, pa še pri isti osebi.
Vsaj jaz v take čudeže malo verjamem ...
Lej, sem tehničen tip in sem se testiranja lotil kot se spodobi (glej moj post na 1. strani). V razne Mare Gatare in paranormalne pojave ne verjamem niti pod razno :D Valda, da sem poskušal izločiti vse morebitne motilne faktorje. Edino kar nisem naredil je to, da bi dnevno sobo zasukal ;-) Naj ponovim, v zadnjih treh tednih odkar sem prvič opazil nezanesljivo delovanje nisem ničesar spreminjal, ne HW, ne SW, ne fizične lokacije komponent. Edina sprememba je bila narejena s strani T-2 ob posodobitvi box-a. V zadnjih dneh sta se oglasila dva uporabnika s podobnimi težavami kot jih jaz imam (ok, Bine ga krasi z baterijami :razz: ). Iz tega sledi domneva, da je v moji okolici vse OK. Nenazadnje lahko box deluje v robnih pogojih in se mu pri meni doma (na toplem) kolcne.

S tvojo prvo trditvijo se pa nikakor ne morem strinjati. Dejstvo je, da je opazovani vzorec n (aktivni udeleženski foruma) bistveno manjši od dejanske populacije N in ni verodostojen za resno analizo. Glede na izvedeno testiranje in analizo sem za lasten primer postavil le domnevo (trditev). Ali je stopnja tveganja Alfa=0,05 si pa ne drznem trditi.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Fry » 10. Jan 2008 ob 05:56

Prva trditev se nanaša na tvoje mnenje, da je nadgradnja softwerja wzrok za nedelovanje.
Ker je softwer bil nadgrajen na vseh Aminih, bi se tudi napaaka morala pojavljati na vseh.
No, če ne že na vseh, pa vsaj na tistih, ki so hardwersko identični.
Se pravi najbrž zelo veliko število.

No ja, morda se motim, in gre za majhno serijo Aminov, ki imajo to težavo, ti pa si imel smolo, da si dvakrat dobil "gnilo jajce".

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Jan 2008 ob 09:04

In zakaj ne dopuščaš možnosti, da je problemov veliko, vendar se ljudje ne javijo, ampak potihem bentijo, menjavajo baterije, mečejo daljnice ob tla in tako dalje? :mrgreen: In morda še v kakšni drugi temi ponavaljajo, kako da ne morejo priklicati HD?
Tudi jaz nisem klical na HD, ko mi je daljinc sral z 22 namesto 2 in podobno, nato pa so napake čudežno izginile?
Ne me hecat, no. :evil:

Če nek sistem, ki ima recimo 10 (ali pa 100) gradnikov deluje dokler se en gradnik (evidentno!) ne spremeni, kaj je logično, da najprej preveriti?
Stoprvi gradnik ali tistega, ki je bil (evidentno!) spremenjen :?:

Facts Watson, facts :idea:
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Jan 2008 ob 09:28

Saj sam veš kako je z ocenjevanjem verjetnosti in vzorcem na osnovi katerega postaviš trditev. Vedno obstaja neka podmnožica za katero ne drži postavljena ocena (trditev). OK, v bistvu se štekava zakaj gre. Vrnimo se h testiranju in analizi.

Dejstva:
- Na daljincu ob pritisku na gumb zasveti (utripa) gumb STB - to je znak, da daljinec pošilja ukaz. Na box-u pa ledica utripne, ko sprejme ukaz.
- Na daljincu mi VEDNO ob vsakokratnem pritisku na poljuben gumb zasveti (utripa) kontrolna lučka gumba STB. Na box-u pa kakor se mu zljubi. Skratka nezanesljivo.

V eni od različic "postavitve" sem izklopil vse električne naprave v okolici box-a (potegnil priključne kable iz vtičnic). Ni pomagalo. Sklepam, da izklopljene naprave niso razlog za motnje. Kaj pa, če je TV temu kriv (v prvem postu sem zapisal nekaj v stilu, da se moj TV in Setup-box ne marata). OK, med tem, ko čakam, da se žena pripravi za odhod v službo izvedem test: Izklopim TV (potegnem priključni kabel iz vtičnice) in na slepo tipkam ukaze ter opazujem kaj se dogaja z ledico na box-u. Ob vsakokratnem pritisku na gumb daljinca utripne tudi ledica na box-u. Torej box sprejema ukaze :? Priklopim TV na elektriko - TV je v stanju pripravljenosti. Ponovim test - pa to ni reeeeeeeees ... ledica na box-u vsakokrat utripne. Domnevam, da je sprejel pravilne ukaze (zmanjkalo časa za naslednji test (žena vpije: dej pust to k**** televizijo, greva v službo): izklopiš TV, na slepo izbereš številko kanala, npr 12, vklopiš TV in ga zbudiš iz pripravljenosti). Torej, Amino komplet v resnici dela pravilno. :mad: Kaj pa zdaj? TV je takorekoč nov (star dober mesec), z Aminom sta nekaj tednov dobro sodelovala. Valda, da mi prodajalec ne bo šel menjat TV-ja. Meni se pošteno rola :cry: Le srčno upam, da mi bo T-2 ustregel in zamenjal Amina za Motorolo. Ja, pa držal pesti, da se moj TV in Motorola stekata :) TV je Samsung LE37S81, le v info.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Jan 2008 ob 09:32

Ja sej to je pa HD TV.
Zakaj pa ti ne dajo Amino 130 ali kaj je že tisti za HDTV???

Bajdevej: tebi torej nikoli ni OK delovalo, kajne?
To je vsaj logično :mrgreen: ... meni pa JE delovalo in še vedno deluje; le odločiti se morata, da bosta (Amino in daljinc) poprijela za delo :twisted:
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Jan 2008 ob 09:38

Mogoče pa nima naročenega HDtv vmesnika, dajemo pa HDtv motorola 1910 vmesnik, skorc če je tako kot si opisal napako, je čist možno da se je amino vmesnik enostavno obesil, torej ti ga bomo menjali.
lp

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Skorc » 10. Jan 2008 ob 09:49

Bineeeeeee ... šlampasto bereš :mad: Zapisal sem: TV je takorekoč nov (star dober mesec), z Aminom sta nekaj tednov dobro sodelovala.. Ja kakšne tri tedne po zamenjavi TV sem prvič opazil nezanesljivo delovanje. To je pa soupadalo z posodobitvijo, ki se je izvajala pred prezniki. Od tod sum, da je lakho posodobitev razlog za nastale težave. In kot sem že omenil, lahko, da je že prej box delal v kritičnem a še vedno dopustnem območju. Posodobitev SW pa bi lahko bila kapljica čez rob. Zgolj ugibam. La kaj mi drugega preostane :roll:

slow_slow:
Ja, imam klasiko. Moja povezava ni tako zmogljiva, da bi furala HDTV. Na T-2 pa mi Motorole 1910 ne dajo. Če mi pa ti zagotoviš, da jo dobim pa se isti moment odpeljem domov po Amina in (verjetno) na Brnčičevo.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: AMINO 110

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Jan 2008 ob 09:52

Tvoj(i) mesec(i) ima(jo) pa veliko tednov :mrgreen:

No, zdaj pa čakam, da se še javita dva, ki NISTA povezana s T-2 in bosta zatrdila, da Amino 110 in daljinc delujeta brezhibno :twisted:
Do takrat pa je 2:0 za naju ;-)
Slika

Odgovori