Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Vse o T-2 internetu
Odgovori

Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

da
620
81%
ne
144
19%
 
Skupaj glasov: 764

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 16. Dec 2009 ob 20:23

Napak je bila ze posredovana naprej, monter te bo kontaktiral tako ko bo lahko
Zal jaz na daljavo ne morem narediti.

miš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: tapocenga
Kraj: Piran

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a miš » 16. Dec 2009 ob 21:04

Vseeno najlepša hvala za trud. Upala sem, da je kakšna banalna napaka in bo delalo.
Takoj ko je crkla slika na TV sem videla da probaš odpraviti napako. Se vam morda saj kaj sanja kaj bi lahko bilo - tako neuradno-firbec.
Či bi vsaj vedela ali se bo to večkrat dogajalo, potem bi se "vsedla možu na glavo", da zamenja za Cetro oz Elkatel - tukajšnji kabel.
Še enkrat hvala.
pozdrav,
Miša

Tose25
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 21:03
T-2: Že imam
Paket: FTTH

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Tose25 » 16. Dec 2009 ob 21:07

Ju3 bo rešeno...

miš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: tapocenga
Kraj: Piran

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a miš » 16. Dec 2009 ob 22:28

ne ju3 danes, danes - prišla sem v kockah domov s to škatlo in po naklučju probam -DEEEEELLLAAA. Uf zdaj sem najsrečnejši č.
Hvala tistemu ki je kriv, da mi zopet dela.
lep pozdrav,

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a oyoy » 17. Dec 2009 ob 05:31

tudi lokalni kabelski operater ni zlat! vem, ker dobim klice, ko komu od znancev, ki so na kabelskem netu, ne dela internet ... v povprečju vsaj 1 x mesečno. o tem, koliko časa odpravljajo napake, pa raje sploh nebi govoril ...
Slika

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a obi » 17. Dec 2009 ob 08:21

hmmm ammmmm, nočem šimfat ampak pr mojmu ponudniku storitev že en mesec ne delata dva kanala. Ko sm jih pa klical mi pa odbijejo, hmm ja bomo pogledali, po slabih dveh dneh še vedno ni kanalov, klicat in razburajt zato se pa tud ne mislim, je življenje prekratko. Da ne omenim menjanja frekvenc kanalov brez obveščanja strank. No ja bunit se pa itak nima smisla ker nikamor ne prideš.
Da ne omenim straha pred TS oz. Siolom. slaba četrtina žlahte so pač zaradi oddaljenosti naročniki slednjih in če gre kaj narobe koga kličejo. Siol? Hmmmmm. Gues again. Jap mene. Zakaj? Citiram "Kaj pa bi klical tja" z strahom povedano. Da omenim da Omi ni delala TV recimo 1 mesec pa ni poklicala Siol. Je raj počakala vnuka da je pršu na obisk iz Ljubljane (Oma drgač iz okolce Šentjurja) pršu pogledat. Ugotovu, da je modem fuč, poklical Siol in lepo z mirnim tonom, brez groženj, naslijam keltvic..., vprašu če se da pridet zadevo zamenjat, po 5 dneh se je oglasu monter, katerega delo je bilo najprej oklincat (skur.....) mojo napeljavo UTP jev čez celotno hišo (dvomim da so bili slabo napeljani glede na to da se vidi UTP samo pri modemu in pr STB-ju), šele nato zamenjava modema, katera je bila bolj podobna metanju opreme na kup, priklopu in ADIJO.
Naslednja štorija: Mati je slabih 100 metrov (po čisto novem kablu - kako vem - ker smo skupaj kopali kanal do centrale in kalb položil) od centrale. Kockanje od 5 ure naprej je njihov vsak dan. Komentar na moje vprašanje če so napako prjavl. Sej pa se navadiš, sej pa ni tak ohudo. Zopet sm jst klical Siol, zopet lepo predstavil dejstva in vprašal če bi kdo pršo pogledat kaj je narobe. In lej ga zlomka po tednu ali dveh se res primaje monter, ki prinese nov modem in od takrat recimo da je kockanja manj.
Da ne omenjam zopet mojega ponudnika ki zataji ob skoraj vsakem blisku oz grmenju z izpadom skoraj vseh kanalov. Glede interneta pa bom reku da če imaš nekaj naročeno še ne pomeni da ti ne semejo zaračunati dražjih storitev.
Samo pri T2 majo stranke tak privilegij da če skoči nekdo v kopru zaradi kockice v luft je treba nekoga iz murske sobote poslat do njega da se kockica zbriše iz TV-ja.
Lahko bi še pisal v nedogled takih pripovedk (se jih je v enem letu nabral kar nekaj) vendar ne mislim blatiti ostalih ponudnikov. Vem da ima tudi T2 težave in napake samo ne mi pa pol govort da pr drugih ponudnikih tega nikol ni blo oz. majo boljš poštiman. (Ok tu me je že mal iz teme nesl).

Tole je samo moje skromno mnenje. In ja vem, da se bo pa sedaj vsul plaz kritik in nevem česa še vse ne. Ampak stojim za svojimi besedami.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a gr » 17. Dec 2009 ob 08:29

Ha, en mesec in dva nedelujoča kanala. Pri mojem IPTV ponudniku že več kot leto dni ne deluje vsaj 10% kanalov. In ja, bunit se pa itak nima smisla ker nikamor ne prideš...

miš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: tapocenga
Kraj: Piran

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a miš » 17. Dec 2009 ob 09:48

Mislim, da smo se že malo oddaljili - na kratko. Kabel mi je v prejšnjem stanovanju 8 let grenil življenje in normalno jaz tehnikom. Včasih je bil pač monopolist. Začetek -A kanal boljši na dipol, kot na kabel in ponjihovo kriva Tv, kasneje radioamaterska postaja itd. Bila sem vikendaš in se nisem preveč sikirala. Ko sem se za stalno preselila, sem vzela še internet in jih prosila naj pregledajo vso napeljavo itd. Potem so bile vilikokrat nočne more in prisegla sem, da Cetre nikoli več. Nato se preselim -moj podnajemnik pa pride 10m stran. tam je imel na Tv ČG krasno sliko tu pa sneg. Jasno je začel težit in oni - tam je itak nekaj narobe in ker je vzel tahitri internet, je šel po lestvici odjemalcev navzgor. 14 dni skoraj vsak dan težil in končno so prišli - naredili meritve, našli napako v napeljavi tik pred stanovanjem in popravili. Zdaj mu dela 100% že 2 meseca. No meni pa so grenili življenje 8let.
Ko sem se preselila, študiram kaj naj zberem. 4 poznam v Pi ki imajo T2 in so zadovoljni. Omenim kolegici iz Lj Rožičeva 5 in pravi NIKAR - cel blok ima non stop težave. Uf težka odločitev in prevagajo ti štirje na moji lokaciji, da so zadovoljni. Upam, da se jim pridružim. :rtmT2:
Lep pozdrav in še enkrat hvala tistemu, ki mi je že včeraj odpravil težavo ( uf kaj bi dala, da vem zakaj je šlo)
Miša

BoruTi
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: 100/10, Iptv

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a BoruTi » 17. Dec 2009 ob 12:28

obi napisal/-a:mogoč nevmesno vprašanje. Katero varnost, se pravi varnostni paket pri T-2 pa imaš naročen.




****** nizko varnost imam

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 17. Dec 2009 ob 15:03

Smo uporabniki T-2 internet in T-2 telefonija, pohvala gre vsem ki so nam pomagali "migrirati" iz Telekoma, narejeno hitro in brez napak.
Ob tej priliki bi samo še vprašal, presedlali smo na polno razvezan dostop (PRD). Pingi so šli iz 15ms na 7-8ms. Se zniža ping na PRD-ju?

LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Dec 2009 ob 15:09

Ne, to je odvisno od nastavitev mašine v centrali.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 17. Dec 2009 ob 15:42

Zaradi boljših lastnosti linije na PRD se običajno lažje vzdržuje višje hitrosti in tudi nižji ping.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

GregecSLO
Navdušenec
Prispevkov: 638
Pridružen: 29. Sep 2009 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a GregecSLO » 17. Dec 2009 ob 16:54

Hvala za odgovore!

miš
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Dec 2009 ob 16:17
T-2: Že imam
Paket: tapocenga
Kraj: Piran

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a miš » 4. Jan 2010 ob 14:34

Ha, ha spet jaz. Nisem in nisem zadovoljna z uporabe storitve T-2. Pri nas je bil majster ali kako se mu pač reče Tin - se je trudil - večkrat - menjal modeme, delal izmere in na koncu rekel, da je napaka v napeljavi tel. priključka od omarice do našega stanovanja (napeljava stara 30 let) Potem pa se je začela telefonijada. Telekom trdi, da to sanirajo samo napodlagi zahteve T-2. T-2 trdi, da moramo mi sami to sanirat - le kako naj pridem revček v telekomovo omarico??? Tin je baje oddal poročilo da mi nočemo tega ppopravit. Gospod Miha na Telekomu trdi, da mora t-2 poslat prijavo. Na koncu gospa Barbara iz t-2 trdi da je prijava poslana in na prošnjo, da to vidimo, pravi da to dela administracija v Ljubljani in ne more do tega podatka.. Torej pri T- je začaran krog - nihče ne ve, kaj dela desna roka kaj leva. Moj program na TV pa je nasekan in totalno nemogoče gledat oz. poslušat.
:grr: :jao: :grrpc:
Lep pozdrav od skrajno nezadavoljnega uporabnika.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Ali ste zadovoljni z uporabo storitve interneta T-2?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 4. Jan 2010 ob 18:14

Draga miš,

Kabel od omarice TS (končnika) na hiši (ali nekje okoli hiše) do vtičnice pri uporabniku je last stranke. Z drugimi besedami se to imenuje interna inštalacija. Zanjo je dolžna poskrbeti stranka Se pravi ne telekom ne T-2, temveč stranka. Ključev omarice uradno nima nihče razen monterjev TS, neuradno pa jih ima verjetno vsak malo boljši električar. Med drugim take stvari za € delajo tudi pri GVO v kolikor se ne motim.
Najcenejša varjanta je da se naprosi monterja TS da odpre omarico ob priliki in se takrat potegne kabel v omarico kjer ga lahko tudi zaključi.

Odgovori