Optika v Kranju

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 20. Jan 2008 ob 14:15

Ejsi/Disi napisal/-a:Jaz, da bluzim? Dejstvo je, da ne veš kako stvari potekajo. In to ni mali projekt, nekaj da bi delal na horuk. Pač boste še malo počakali.
Ja zdej se pa že 1x odloč kva boš govoru da jest pač sam bluzim in je kranj pokrit 100% ali pa mam jest prov pa je "pol" cevi praznih v kranju. Ta tvoj zadni odgovor pomen da je projekt tako "težek" da pač še niste sfolgal dat optike notr povsod (KAR SEM JEST V SVOJEM POSTU TUDI TRDU).

Že samo v tem topicku je like vsak drug post kdaj bo optika v ceveh za xxx ulco/kraj/naselje mrbit ni dlih 50% ampak 20-30% sam ta prav procent itak sam gratel ve. Sam še zmeri ni tako mejhen/nepomemben da bi se gratel lahko hvalil da so zaključili z gradnjo optičnega omrežja kot se zdej hvaljo na vsakem koraku še na gratelovi domači strani.

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a albundy » 20. Jan 2008 ob 16:57

TgT napisal/-a:
albundy napisal/-a:Kaj je z Drulovko?
Ja kdaj bo optika v Drulovki, cevi so optike ni :)
V naselju na Kališki je že.

Uporabniški avatar
Drache
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 5. Jan 2008 ob 15:21
T-2: Že imam
Paket: 8/1 - tel - TV
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Drache » 20. Jan 2008 ob 17:47

kolk cajta ste cakal, tam k mate ze optiko, da so vas dejansko prklopl, od takrat ko so vam skopal pa polozil cevi?

Uporabniški avatar
albundy
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 15. Nov 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA 200/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a albundy » 20. Jan 2008 ob 19:21

Težko bi rekel. Kopali so že kar nekaj časa nazaj. Optiko po kanalizaciji so vlačili po mojem pred poletjem 2007. V hiše so optiko vlačili malo kasneje morda septembra. Potem so morali spajati še vse kable do centrale ali kakega objekta kjer je delilnik. Priklapljati so začeli tam enkrat začetek novembra.
Vsaj tako se mi zdi, ker nisem spremljal tako zelo natančno.

TgT
Nadebudnež
Prispevkov: 383
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Dobrava pri Slov.Konjicah
Kontakt:

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a TgT » 20. Jan 2008 ob 21:07

Uf, Zariška ulica je zraven :lol:
Hit'n'Run ;-)

Uporabniški avatar
azzqim
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 21. Jan 2008 ob 02:18
T-2: Že imam
Paket: VDSL 5/5, 2x TV
Kontakt:

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a azzqim » 21. Jan 2008 ob 02:21

včeraj sem na cesti iz Šenčurja proti Visokemu (tisti, pri Kranju, ne pri Šk. Loki :)) opazil Gratelove delavce/stroje, ki so polagali optiko. Je to že razlog za veselje oziroma koliko časa predvidoma traja, da nas priklopijo v Matrico, erm..., optiko :) Bo to sploh FTTH?

catal
Faca
Prispevkov: 127
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 14:52
T-2: Že imam

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a catal » 21. Jan 2008 ob 06:44

Nekateri čakamo že vsaj pol leta tako da si mislim, da te bo veselje kmalu minilo, glede na to da so komaj začeli kopati. :lol:

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 21. Jan 2008 ob 08:03

Še mal bencina na ogenj - kaj pol leta že leto in pol.... :twisted:
Ahiles, če si v hiši, lahko še kar malo čakaš... nisi edini :mrgreen:

Uporabniški avatar
Drache
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 5. Jan 2008 ob 15:21
T-2: Že imam
Paket: 8/1 - tel - TV
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Drache » 21. Jan 2008 ob 10:19

mogoce pa mi pred vam dobimo, k sploh se nimamo skopan, so glih zacel:)

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 21. Jan 2008 ob 10:40

tomko036 napisal/-a:Še mal bencina na ogenj - kaj pol leta že leto in pol.... :twisted:
Ahiles, če si v hiši, lahko še kar malo čakaš... nisi edini :mrgreen:
Sej vem da nisem edini zato me pa razpizdijo pol taki kod je Ejsi/Disi vs pametn da to ni res da je pol cevi praznih tud po 1 let in več. Vrjetn so bojo premaknil šele pol k bo začel telekom svoj vlakn vlečt(2010+) takrat si nej pa t2 v rit vtaknejo.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 21. Jan 2008 ob 18:22

Dečko, v zgornjem postu si pokazal svoj IQ, tako da na tej ravni sem s tabo zaključil. Bi ti lahko pomagal oz. dal konkretne informacije, ampak si žal zajebal. MEni grejo pa v bistvu na kurac ljudje, ko jim nekaj zastonj narediš (za boljšo prihodnost) pa še kar nekaj pametujejo in kurcajo vsepovprek.
˝Let there be light˝,
and there was light!

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 21. Jan 2008 ob 23:13

Ejsi /Disi zdej te bom pa mal za besedo prjel, vem, malo je letel zgornji post tudi name, sploh tisti del o pametovanju in kurcanju vsevprek. Če bi dajali konktetne informacije, no dobr ampak vsej približne, bi blo po moje pol manj pametovanja ane 8) . Kar se pa tiče zastonj, pa ne to okol govort no, vse plačaš na tak ali drugačen način. Zej pa ne bom več pametoval. Bom pa samo še čakal. Spet.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 22. Jan 2008 ob 09:27

Za dele, kjer sem na tekočem ni bilo problema. Smo že precej stvari rešili preko ZS. Tudi priklope, kjer je recimo prišlo do administrativne napake, smo zadevo rešili. Lahko tudi vprašaš Nimdo, kolikim je pomagal. Je pa to naša dobra volja. In priznam, se mi ne da vedno s tem ukvarjati.
˝Let there be light˝,
and there was light!

tomko036
Faca
Prispevkov: 193
Pridružen: 27. Mar 2007 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžna svetloba
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a tomko036 » 22. Jan 2008 ob 11:58

Zelo cenim vašo dobro voljo in sem jo tudi že izkoristil in ste se ZELO izkazali. Lej če mi pa en reče (ne bom govoril kateri),da ko bodo dobili soglasje in da bo prišla ekipa in prekopala tisti del občinske zemlje v nekem določenem času, jih pričakujem. Potem pa nič. Klicarim naokoli kaj se dogaja, nobenemu se tudi sanja ne kdaj bo to narejeno, mi pa že začne malo kaplati čez rob potrpežljivosti. No dovolj flancanja. Torej če kaj veš kaj se dogaja z priklopom optike na hišah v Šorlijevem naselju, mi pošlji ZS, če pa ne, pa tudi prav. Sej v končni fazi mi tudi na baker laufa odlično se nimam kaj pritoževati.

Uporabniški avatar
Drache
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 5. Jan 2008 ob 15:21
T-2: Že imam
Paket: 8/1 - tel - TV
Kraj: Kranj

Re: Optika v Kranju

Odgovor Napisal/-a Drache » 23. Jan 2008 ob 15:50

V strazisu se kople ja, zdej so ze pr osnovni soli, se mal pa bojo do mene prsli. Upam da bo res marca, aprila priklop, dream on ane :D , saj premika se.

Odgovori