NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Sep 2015 ob 12:50

sva že čarala preko oddaljenega dostopa, pa ni šlo ... v enem od prejšnjih postov sem zapisal, kakšne kolobocije so s tem na daljavo. mislim, da je takrat sicer udpxy na tomatu laufal, ampak slike ni bilo na računalniku.
Vse skupaj je povsem preprosto, če nastaviš internetno povezavo v Innboxu se obnaša kot router, če pa jo prekineš, pa se obnaša kot bridge, vendar kljub temu dodeljuje DHCP naslove, če mu ne izklopiš DHCPja, kar potem povzroča zmedo v omrežju.
to me zanima .... če innboxu onemogočiš dhcp in prekineš internetno povezavo in jo nastaviš v lastnem routerju - je še vedno potrebna povezava z dvema kabloma med innboxom in routerjem, da spraviš do routerja internet in iptv? če je odgovor ja, se bojim, da se bodo pri @Bayern1, če mu uspe nekako porihtati ta udpxy na tomatu, takoj pojavili novi problemi, kako potem udpxy odpreti navzven. skoraj prepričan sem, da s tistima dvema skriptama ne bo šlo ...
Slika

maticbrencic
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 11. Sep 2015 ob 14:52
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a maticbrencic » 11. Sep 2015 ob 15:06

Pozdravljeni. Do pred kratkim sploh nisem vedel za tale IPTV. Na netu sem zasledil tale M8 Multimedia Box z Androidom in se odločil da bi preko njega spremlal IPTV. Sem pa naročnik SIOL-a. Ker pač nisem neki poznavalec Routerjev oz. nasplošno nastavljanja neki portov in tega sem delal po navodilih @oyoy iz spletne strani http://www.oyoy.si/T-2%20TV.html

Na router linksys wrt54gl sem naložil tomato Fw. Udpxy porihtal oz. vse naredil kot je spisal @oyoy. Na Siol modemu pa nevem kaj bi moral narediti oz kako bi moral priklopiti kable in tele porte. Mi lahko kdo pomaga? Slike in zvoka nikakor ne morem dobiti v VLC-ju-

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Sep 2015 ob 15:08

v innboxu imam onemogoceno tako internet povezavo kot dhcp....z enim kablom se zmeraj ne gre....morata biti dva....na vprasanje avtorju merlina zakaj firewall ne spusti forvardiran port cez sem dobil tale odgovor:
Either your server is rejecting the connection, your ISP is blocking the ports, or you have a double NAT setup with your modem.

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 11. Sep 2015 ob 15:46

Oyoy: V vsakem primeru rabi z Siol dva kabla, drugače bi rabil malce naprednejšo opremo, ki bi vedela pobrati video iz vlan-a 3999 kjer se video nahaja, če je port nastavljen na Trunk. Pri T-2 je to dosti bolj enostavno, ker video ni v ločenem VLANu.

In ne, ni taka težava, še zmeraj obstaja opcija, da kupi Rpi in na njega namesti Udpxy, potem pa v routerju samo forrwarda port na Rpi in zadeva dela. Preverjano pri meni. Je pa še zmeraj dejstvo, da bi zadeva morala delati že na routerju, pa očitno noče. Sicer se ne spomnim točno, a zdi se mi da sem pred leti nekaj eksperimentiral s tem na routerju s Tomatom, pa se mi tudi zdi, da zadeva ni delala ravno po mojih željah (čeprav na T2 bi delala), danes mi pa dela na Rpi, na Tomatu pa nisem preverjal, bi moral za to starega Wrt54g postaviti v funkcijo, pa se mi zdi, da je malo podhranjen na tem področju.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 11. Sep 2015 ob 16:03

ok, hvala za razlago.
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Sep 2015 ob 16:38

ok fantje...zaenkrat sem vseeno zadovoljen....ceprav kar nekaj mucenja v zadnjih 14. dnevih pa vsaj na originalnem asusovem ter predelanim originalnim (Merlin), udpxy deluje tako lokalno kot iz zunanjega omrezja (disable firewall)....po eni strani mogoce se boljse tako vsaj nisem nonstop izpostavljen raznim network scannerjem, ker ljudje iz cele evrope to pogosto pocno, da se poskusajo dokopati do dobrih kanalov za brezplacno gledanje.....predvsem balkanski iskalci so zelo intenzivni z iskanji raznih udpxy, tako T-2 kot SIOL....mimogrede, ali se da ta udpxy nekako zakleniti z username in password? recimo ce ti ga nekdo najde da ne dela brez veljavnega user i pass.....tudi tako zascitene udpxy sem ze videl.....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 11. Sep 2015 ob 16:53

Kako nisi izpostavljen, če sploh nimaš vključenega firewalla. Kar se mene tiče bi bila najbrž še zmeraj boljša opcija Udpxy in VPN kot pa omrežje odprto na zunanje vdore. O možnostih gesla za Udpxy pa žal ne vem nič. Potem raje uporabom OpenVpn. No glede na to, da si se že odločil vedi, da prostor za izboljšave zmeraj obstaja. Je pa odvisen od tega koliko si pripravljen v to vložiti.

Tistemu, ki sprašuje ali rabi dva kabla pa to: Preberi 4 strani nazaj, da ne bomo vsega dvakrat pisali...

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 11. Sep 2015 ob 20:20

Kako nisi izpostavljen, če sploh nimaš vključenega firewalla.
ja sej sem napisal....takrat sem izpostavljen ko je izkljucen, ampak v vecini primerov bo vkljucen firewall....moram se postudirat ali se mogoce da casovno za vsak dan to nastaviti....recimo od 18:00 do 22.30 bi bil iskljucen da bi lahko sorodniki gledali, ostali termin pa da bi bil firewall vkljucen....takrat pa je polna zascita.....no ja, OpenVPN je sigurno bolj varna zadeva....in tudi to opcijo bom se prestudiral....

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a madpanter » 17. Sep 2015 ob 10:54

Veliko že pomeni če zamenjaš udpxy port na neki nestandarden. Jaz sem imel samo 1 dan na 1234 ven odprto pa so našli stream. Mislim da dnevno skenirajo celotni T-2 in siol ip range na portih 1234. Odkar imam na drugem portu stream vklopljen ni problema (ze cca 2 leti).
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 17. Sep 2015 ob 15:10

to drzi...nimam nastavljeno na nek standardni port, ampak samo me moti da je udpxy neviden z vkljucenim firewall? ce hocem da je viden moram firewall dati na disable....

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 20. Sep 2015 ob 16:38

ne vem v katero temo naj napisem pa bom kar tukaj....se pravi ruter je asus ac68u....sedaj me zanima ali je mozno recimo nekako blokirat dolocene Ip naslove ali kar komplet IP range od enega ISP? se pravi ce dam samo za primer recimo Ip naslov 8.8.8.8 ali pa 8.8.0.0-8.8.255.255 ne smejo imeti dostop moji mrezi? ali je to sploh mozno?

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 25. Sep 2015 ob 23:19

No, danes sem si vzel nekaj časa in preizkusil še dobri stari WRT54G z Shibby-em. Očitno res ne dela. Dokler sem imel WAN povezavo nastavljeno na DHCP in povezano na glavni router je bilo vse ok, kakor hitro pa sem menjal na PPPoE pa je UDPXY nehal delovati, neglede na ostale ukaze. Sicer se ga da pognati preko SSH a to je zgolj začasno in ravnotako ne dela. MIslim, da se bom kar držal RPI.

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 27. Sep 2015 ob 23:48

No, da povem še naprej. WRT54G mi ni uspelo usposobiti. Žal ne vem ali gre za kak BUG v samem Firmwaru (Tomato - Shibby) ali je šlo kaj drugega narobe, ker se UDPXY več ne postavi neglede na to, kaj sem obkljukal in kaj ne in tudi, ko sem še enkrat naložil Firmware. Vklopil se je le, če sem ga zagnal z ukaznim nizom preko Putty-a, potem pa se nisem več ukvarjal s tem kako ga konfigurirati, saj se je WRT54G vsakič, ko sem priklopil kabel za IPTV praktično obesil.

Danes pa sem se malce ukvarjal še z TpLink 1043ND v1, na katerega sem naložil zadnjo verzijo OpenWRT (Chaos Calmer). Potem sem dodal še UDPXY, ki pa nikakor ni našel streama, dokler nisem ugotovil, da je treba pod Source IP/Interface vpisati "br-lan", saj privzeto UDPXY pričakuje Multicast promet na WAN portu a ga pri SIOL-u tam ni. Tole mu potem pove, naj posluša na LAN portih. No, ko sem to vpisal je zadeva začela delovati brez težav, pa še porte v požarnem zidu sem lahko normalno odprl navzven, da deluje tudi izven domačega omrežja. Dodal sem še IGMP snooping, da Multicast ne sesuje WIFI-ja in mislim, da bo to počasi to :)

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 28. Sep 2015 ob 09:40

lepo da si testiral razlicne modele ruterjev za siol uporabnike....ne vem, izgleda da tudi asus in tomato nista ravno prijazna med seboj....vsaj jaz nisem uspel dobiti slike preko udpxy....mogoce je potrebno se malo vec poigrati, vendar sam nimam znanja da bi to zmogel....sicer se vedno vztrajam na asuswrt-merlin firmware, ampak tukaj me pa firewall malo heca....navzven deluje samo ce izklopim firewall, drugace pa ne....preko putty in ssh povezave je potrebno dodati firewall pravilo za ta port vendar mi tudi to ne uspe.....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 30. Sep 2015 ob 00:09

Malce sem se razgledal naokrog:

Najprej en nasvet. Zraven Putty-a uporabi tudi WinSCP, ki je odličen program za urejanje stvari na routerju. Lahko odpreš datoteko in enostavno skopiraš zadeve notri.

Začni brati tukaj: https://github.com/RMerl/asuswrt-merlin ... er-scripts

Torej najprej moraš omogočiti JFFS (če ni že privzeto omogočen).

Nato se z WinSCP poveži in v JFFS poišči (ali ustvari, če ni že tam):

firewall-start

Tam nato skopiraj tole:

iptables -A INPUT -p tcp --dport 5225 -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -p tcp --sport 5225 -j ACCEPT

(iz ene slike sem razbral, da uporabljaš port 5225). Glede na to, da ti v tvojem omrežju dela, bi to moralo biti dovolj, lahko pa, da bo treba dodati še kakšno pravilo.

Žal ne vem ali se zadeva pobere tudi po ponovnem zagonu routerja. Poskusi in poročaj

Še en link, ki sem ga že objavil.

http://www.snbforums.com/threads/asus-r ... 525/page-2

Obstaja tudi možnost konfiguriranja, kako naj se zažene udpxy. Predvidevam, da bi v tem primeru deloval tudi brez vklopljenega DHCP na routerju (to lahko testiraš kdaj kasneje):

spet v JFFS

services-start:

#!/bin/sh

sleep 10
killall udpxy
/usr/sbin/udpxy -m br-lan -p 5225 -a br-lan

To je bilo uporabljeno na RT-N66U, torej bi najbrž moralo delovati tudi tukaj.

Odgovori