Splošna debata o TV programih

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
oblaktom
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 20. Maj 2014 ob 19:45
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a oblaktom » 11. Sep 2014 ob 19:03

nemo napisal/-a:
oblaktom napisal/-a:Ko sam leta 2012 podpisoval pogodbo na paketu T-4 TERA za obdobje 24 mesecev,je prišel vn program SK-PRIME,ki se je nato preimenoval v SK3.
In ja mi je bilo rečeno,da so v pogovorih z lastniki za ta program in,da naj ne skrbim,da v kratkem bo v tv shemi T-2ja!!!
Tako,da ja sam bil zaveden,mar ne!!
Če so ti tako rekli v poslovalnici, lahko mirno rečeš, da so zavajali. Ampak tega ni bilo v pogodbi, zato še vedno ne moreš reči, da so te nategnili.

Sicer pa res ne razumem tega religioznega odnosa do ponudnika. Izdali so me, prevarali, ne skrbijo za moje dobro počutje, sto let sem bil njihov naročnik, zdaj pa mi ne dajo sk3 ...

T2, in vsi drugi, so firme, ki imajo za cilj delati dobiček, ne pa skrbeti za tvojo srečo. Ti pa jim, razen s pogodbo, nisi zavezan z ničemer. Če ti ponudba ni všeč, poiščeš boljšo rešitev in je zadeva zaključena.
Nemo,s tabo se ne da pogovarjati ker si ozkogleden,žal.
Me veseli,da si ti zadovoljen s storitvam T-2.
Sicer jaz dam nekaj na besedo še posebaj v takih zadevah,ne mi pa zdej težit,da je T-2 nedolžna ovca!!!


DRŽI SE TEME ! RobertM

d_g
Legenda
Prispevkov: 1144
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a d_g » 11. Sep 2014 ob 22:43

Viasat programov ni več na Siolu... tv 1000, viasat history, viasat explore, viasat nature. To je edina slabost Siol sheme glede na T-2.... seveda, pa ima Siol največje število uporabnih HD programov. Časovni zamik pa ima na relativno malo število kanalov glede na T-2.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 11. Sep 2014 ob 23:54

kakšna slabost neki...dej se zresni no pa preštej podobne kanale pol pa piši take neumnosti...
največja slabost je, če nimaš pokritega športa...največji kriminal pa je, če svojim naročnikom ne moreš ponuditi ogled tekem, kjer nastopajo slovenski športniki in ekipe...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kibtu » 12. Sep 2014 ob 08:16

Siol ima tudi slabši intrnet in pa kodirana HBO in Erotični (delno) komplet. Če si na bakru in želiš 20/2, moraš pri Siolu dat fuuuul več cekinov. Če pa nimaš 20 Mbps širine, si pa pri HD omejen (multicast) in ne moreš gledat HD programov.
T-2 ima zagotovo veliko prednosti.
Kar se pa športa tiče, se pa popolnoma strinjam z vsemi športnimi fani tukaj. No, na mojo srečo raje gledam mezzo kot SK.

In ja, ne jokat po forumih. Zamenjajte operaterja. Jaz sem si naredil računico slabosti in prednosti, ki meni pridejo v poštev in sem z lahkoto preskočil na T-2.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nemo » 12. Sep 2014 ob 08:20

webmaher napisal/-a:največja slabost je, če nimaš pokritega športa...največji kriminal pa je, če svojim naročnikom ne moreš ponuditi ogled tekem, kjer nastopajo slovenski športniki in ekipe...
Ker je šport najpomembnejša stvar na svetu? Edina pomembna?

Sicer pa so v kriminalu očitno vsi slovenski ponudniki, ker nihče ne ponuja prenosov francoske hokejske lige, kjer igra en kup Slovencev. Pa 2. ruska tudi ni pokrita in češka ekstraliga, pa slovaška. No, pa slovenska liga tudi ne, čeprav je v njej en kup slovenski hokejistov in same slovenske ekipe. Kriminal, res!
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Sep 2014 ob 08:32

No meni pa teli športni kanali in viasatovi nič ne pomenijo kaj boš pa zdej :D Vsak ima svoje želje moje k sreči se da zadovoljiti na več načinov tako, da vbistvu nisem odvisen od T-2. Če bi pa bil športni manijak pa bi zagotovo od T2 odšel že pred tremi leti ko je pršel SK3.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a jst1 » 12. Sep 2014 ob 09:04

nemo napisal/-a:
webmaher napisal/-a:največja slabost je, če nimaš pokritega športa...največji kriminal pa je, če svojim naročnikom ne moreš ponuditi ogled tekem, kjer nastopajo slovenski športniki in ekipe...
Ker je šport najpomembnejša stvar na svetu? Edina pomembna?

Sicer pa so v kriminalu očitno vsi slovenski ponudniki, ker nihče ne ponuja prenosov francoske hokejske lige, kjer igra en kup Slovencev. Pa 2. ruska tudi ni pokrita in češka ekstraliga, pa slovaška. No, pa slovenska liga tudi ne, čeprav je v njej en kup slovenski hokejistov in same slovenske ekipe. Kriminal, res!
Nemo nisi zadel poante. Ne gre se za to, da ni prenosov, ker ni kamer in ni zanimanja televizij. Gre se za to, da je prenos pred vrati a ga ne moreš noter spustit, da bi si ga ogledal. No dej mi prosim povej kateri program je imel večjo gledanost kot šport v katerem so igrali naši bodisi klubi ali reprezentance ( npr. Maribor). No pa tudi elclasiki bi zadnja leta imeli večjo gledanost, če bi seveda lahko gledali. Naj mi nihče ne reče da je mezzo ali celo fox pred temi športnimi programi. Šport je biznis.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kibtu » 12. Sep 2014 ob 14:59

Važno, da greš tja, kamor vsi? Torej živelo povprečje?

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nemo » 12. Sep 2014 ob 17:04

jst1 napisal/-a:
nemo napisal/-a:Ker je šport najpomembnejša stvar na svetu? Edina pomembna?

Sicer pa so v kriminalu očitno vsi slovenski ponudniki, ker nihče ne ponuja prenosov francoske hokejske lige, kjer igra en kup Slovencev. Pa 2. ruska tudi ni pokrita in češka ekstraliga, pa slovaška. No, pa slovenska liga tudi ne, čeprav je v njej en kup slovenski hokejistov in same slovenske ekipe. Kriminal, res!
Nemo nisi zadel poante. Ne gre se za to, da ni prenosov, ker ni kamer in ni zanimanja televizij. Gre se za to, da je prenos pred vrati a ga ne moreš noter spustit, da bi si ga ogledal. No dej mi prosim povej kateri program je imel večjo gledanost kot šport v katerem so igrali naši bodisi klubi ali reprezentance ( npr. Maribor). No pa tudi elclasiki bi zadnja leta imeli večjo gledanost, če bi seveda lahko gledali. Naj mi nihče ne reče da je mezzo ali celo fox pred temi športnimi programi. Šport je biznis.
Poanto sem že razumel, ampak sem se obesil na to neskončno pretiravanje in jamranje.

V redu, radi bi sk3 in sk4 in sk5 in skn+1, to smo že vsi razumeli. Ne vem pa kako, da nekateri ne razumejo, da ga pri t2 (za zdaj) ni in razlog verjetno ni to, da so šefi t2 prasci ali idioti. Kar seveda ne pomeni nujno, da so angelčki in genialci.

Pa tudi to mi ni jasno, zakaj ne razumejo, da nihče nima vsega (razen webmaherja, ki ima na strehi pet satelitskih in v kleti priklop na Telemach, t2, siol in še comcastov čezatlantski kabel za povrh) . In zato je na forumu vedno neko jamranje: enkrat zato, ker ni cmc (ja, tudi to smo poslušali), drugič, ker ni discoveryja XY, tretjič, ker ni BBCja, največkrat pa manjka kak športni program. In ne razumem, da ne dojamejo, da p... po forumu bolj malo pomaga, sploh pa ne pomaga vztrajno in v neskončnost ponavljano p... zaradi ene in iste stvari.

Na koncu je pač tako, da vzameš excel ali list papirja in prešteješ pluse in minuse in primerjaš cene, nato pa skleneš kompromis med ceno, ponudbo in željami. In če ne moreš brez sk3, greš pač na amis, na siol, na Telemach. Če pa ti je pomembneje, da imaš hiter in zanesljiv internet, solidno programsko shemo, verjetno najboljši časovni zamik, ok ceno in se ti še ne ljubi ukvarjat z novimi pogodbami, pa ostaneš kjer si, tako kot jaz. Pa bi jaz tudi rad kdaj pogledal ebel, ampak če si ga bom tako želel, da ne bom mogel brez, bom pač šel drugam, ne bom pa na forumu vsem razlagal, kakšni butlji so, ker ne razumejo, da brez sk3 ne more nihče preživet.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Sep 2014 ob 17:26

Pa ne pozabit pri T2 je vsa oprema na reverz kar je tudi najboljša varianta med vsemi ponudniki.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a jst1 » 12. Sep 2014 ob 17:27

Se strinjam s tabo. Ampak ne s tistim prvim postom na to temo. Torej priznaš da nisi zadel poante? S tem ta drugim pa se strinjam. Ampak razumem tudi tiste ki se piz.... Tudi mene včasih razjezi to da se t2 posmehuje nam v brk in ne pokažejo niti kapljice občutka za uporabnike kar se športnih programov tiče. Ko bi se vsaj potrudili ugodit. Pa tudi to ne. Res je tudi, da imamo vsi prosto pot za izbiro operaterja ampak verjetno smo vsi potiho upali, da bo kaj. In če bi bilo kaj bi za moje pojme bil top ponudnik. Je pa res, da niti s športnimi programi ne bi vsem ugodili ampak zagotovo kar veliki skupini uporabnikov. In očitno jim je vseeno kar kaže na to, da nimajo namena uresničiti zadatih ciljev, ki so jih podali ob prisilki ( al kar koli ze).

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Sep 2014 ob 17:32

jst1 tudi jaz teve razumem ne razumem pa tega, da ne greš drugam. Če T2 3 leta ni vklopil SK3 dvomim, da ga sploh bo edino, če bo zastonj.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nemo » 12. Sep 2014 ob 18:11

jst1 napisal/-a:Ampak razumem tudi tiste ki se piz.... Tudi mene včasih razjezi to da se t2 posmehuje nam v brk in ne pokažejo niti kapljice občutka za uporabnike kar se športnih programov tiče. Ko bi se vsaj potrudili ugodit. Pa tudi to ne.
Ampak, kako naj pokažejo kapljico občutka in se potrudijo ugoditi? Za cel sk3 očitno nimajo denarja (v situaciji kot je in s ceno, ki jo zaračunajo). Naj ga ponudijo pol? Za pet ur na dan?

Ok, stiki z javnostjo in uporabniki niso njihova močna stran, to tudi mene včasih jezi, zato bi se gotov lahko še malo potrudili v komunikaciji ("se trudimo", "ne gre, ker ..."). Ampak, a misliš, da bi bili s tem kavčarji zadovoljni? Tisti, ki tule jamrajo po moje ne, ker tisti bi bili zadovoljni samo, če bi imeli vse svetovne športne programe v shemi. Pa še potem bi verjetno jamrali, da ne morejo gledat 3. belgijske lige in da je slika švoh in da ni slovenskih podnapisov, predvsem pa je vse skupaj predrago. In kdo je sploh dal v shemo vse te športne programe, ki jih noben ne gleda, shema pa je zaradi njih draga. Siol/amis/telemach/... je stokrat boljši, ker tega nima in je shema zato 3 cente cenejša.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 12. Sep 2014 ob 18:17

Samo tako btw. Tudi pri Telemachu je oprema na reverse.
Če se kaj pokvari ali pa ne dela, ti jo zamenjajo.

Sam sem se na račun Tv prestavil na Telemach. Pač sem se sprijaznil da imam zdaj slabši internet (upload in odzivnost/ping). Optika je le optika.
Za okoli 50€ na mesec imam vse programe ki jih rabim, plus snemalnik ki posname praktično lahko da vse. Edino kar je, da je slabša pokritost programov pri pogledu za nazaj (ni HD programov). Za zdaj sem zadovoljen.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 12. Sep 2014 ob 18:25

@nemo, legenda smiri nerve... že če bi jaz samo imel optiko od T-2 ne bi nikoli šel od njih :mrgreen:
in ja, svet bi bil veliko lepši, če bi vsi lahko izbirali med vsemi ponudniki na Slovenskem... pa temu ni tako...
Tudi pet anten nimam ampak samo eno, ki se vrti že 20 let :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori