Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
Jaka
Starešina
Prispevkov: 2770
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 2. Okt 2008 ob 23:28

The deal marks the first commercial implementation in Europe of a pioneering Internet High Speed Packet Access (I-HSPA) flat architecture solution from Nokia Siemens Networks.

http://www.nokiasiemensnetworks.com/glo ... etwork.htm

http://www.nokiasiemensnetworks.com/NR/ ... a_UMTS.pdf

http://www.telegeography.com/cu/article ... e_id=21410

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Malkec » 2. Okt 2008 ob 23:37

didi napisal/-a: Jao in to naj bi bili znalci. T-2 ima GPRS tako kot vsi operaterji, ki ponujajo paketni prenos (GPRS=General Packet Radio Service). Ce je pa to preko GSM, EDGE WCDMA ali HSDPA nosilca je pa druga stvar, ampak vsak paketni prenos v mrezi je GPRS. Ce mi ne verjames lahko malo prebrskas kaksno specifikacijo (http://www.3gpp.org/ftp/Specs/html-info/23060.htm) npr R5 ali R6 kar je sedaj aktualno v mrezi ali pa razmislis zakaj je tam v mrezi skatla , ki se ji rece GSN - GPRS Support node. Tako da ne tako vehementno napadat ljudi ce sam nimas razjasnjenih zadev.

In ne, T-2 nima i-HSPA, ker ga se nima noben operater.
Kdo je pa rekel da sem znalec?

GPRS izraz se je uporabljal že takrat ko smo še bli v gsm omrežjih, sedaj je to nekako zamrlo in se uporablja umts oziroma data prenos.

Več glav več ve ane?

Lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Okt 2008 ob 07:46

Kolikor je meni poznano, je GPRS nadgradnja GSM omrežja (izkorišča proste govorne kanale za prenos podatkov) in zatorej nima nobene veze tako z UMTS kot s T-2!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 3. Okt 2008 ob 08:35

Kako pa deluje prenos podatkov v UMTS? :D
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Okt 2008 ob 09:08

Nimam pojma... bi si pa mislil, da je bolj sofisticiran in napreden... in ne, da je v bistvu GSM z nekoliko več govornimi kanali! :nevem:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

didi
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:17
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a didi » 5. Okt 2008 ob 23:16

Malkec napisal/-a:
didi napisal/-a: Jao in to naj bi bili znalci. T-2 ima GPRS tako kot vsi operaterji, ki ponujajo paketni prenos (GPRS=General Packet Radio Service). Ce je pa to preko GSM, EDGE WCDMA ali HSDPA nosilca je pa druga stvar, ampak vsak paketni prenos v mrezi je GPRS. Ce mi ne verjames lahko malo prebrskas kaksno specifikacijo (http://www.3gpp.org/ftp/Specs/html-info/23060.htm) npr R5 ali R6 kar je sedaj aktualno v mrezi ali pa razmislis zakaj je tam v mrezi skatla , ki se ji rece GSN - GPRS Support node. Tako da ne tako vehementno napadat ljudi ce sam nimas razjasnjenih zadev.

In ne, T-2 nima i-HSPA, ker ga se nima noben operater.
Kdo je pa rekel da sem znalec?

GPRS izraz se je uporabljal že takrat ko smo še bli v gsm omrežjih, sedaj je to nekako zamrlo in se uporablja umts oziroma data prenos.

Več glav več ve ane?

Lp
OK, se enkrat, ce ze ne mores kliknit na predlagan link. GPRS je paketni prenos podatkov v vseh (GSM, UMTS) omrezjih. V linku na specifikacijo ti pod "Main concepts" pise naslednje (GERAN=GSM, UTRAN=UMTS):

A common packet domain Core Network is used for both Radio Access Networks (RAN) the GERAN and the UTRAN. This common Core Network provides together with these RANs GPRS services. It is designed to support several quality of service levels to allow efficient transfer of non real-time traffic (e.g. intermittent and bursty data transfers, occasional transmission of large volumes of data) and real-time traffic (e.g. voice, video).

Ce se pa tebi GPRS ne zdi dovolj fancy za storitve, ki jih T-2 ponuja pa uporabljaj UMTS ali pa karkoli ti ze pase, samo ne bodi tako vehementen in ne napadaj ljudi ce nisi siguren kaj govoris!

Kar se pa tice i-HSPA - marketing prenese vse, tudi to da so v omrezju mogoce hitrosti 10/2, sedaj so se pa malo popravili na 7/2...

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2770
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Okt 2008 ob 23:21

Glede na to da je Malkec zaposlen pri T-2 že ve kaj govori. Dajmo se zdaj res držat teme Roaming!

didi
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:17
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a didi » 5. Okt 2008 ob 23:24

Cobane napisal/-a:Nimam pojma... bi si pa mislil, da je bolj sofisticiran in napreden... in ne, da je v bistvu GSM z nekoliko več govornimi kanali! :nevem:
Ne govorim da je implemtacija GPRSja enaka na GSMu in UMTSu. Ja, na GSMu gre za vec timeslotov skupaj, na UMTSu pa za uporabo razlicnih kod (Wideband Code Division Multiplex Access=WCDMA) ampak to je se vedno GPRS. In tako kot je bil EDGE boljsa modulacija signala znotraj timeslota, je HSDPA/HSUPA dodatna modulacija znotraj UMTS Signala.

didi
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:17
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a didi » 5. Okt 2008 ob 23:26

Jaka napisal/-a:Glede na to da je Malkec zaposlen pri T-2 že ve kaj govori. Dajmo se zdaj res držat teme Roaming!
Uf tale je pa zdaj mocna, ker je pa on zaposlen na T-2 pa je sedaj on referenca za vso mobilno tehnologijo. I rest my case... Od sedaj se samo roaming tema

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2770
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 5. Okt 2008 ob 23:27

Za te pogovore si odprite novo temo tu je tema roaming!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Malkec » 5. Okt 2008 ob 23:49

didi napisal/-a:
Jaka napisal/-a:Glede na to da je Malkec zaposlen pri T-2 že ve kaj govori. Dajmo se zdaj res držat teme Roaming!
Uf tale je pa zdaj mocna, ker je pa on zaposlen na T-2 pa je sedaj on referenca za vso mobilno tehnologijo. I rest my case... Od sedaj se samo roaming tema
In kje sem zdaj spet jaz rekel da sem referenca za mobilno telefonijo? In kje piše da sem jaz zaposlen ali kakorkoli povezan s T-2? :nevem: In kje sem jaz zdaj "vehementno" napadal koga? Ali si pač moral zagrist v ponujeno kost? Wow nekaj več veš od mene o UMTS in zdaj smo vsi pod tabo? Se mi je zdelo ja... :roll:

Po dolgem času se oglasim v eni vroči temi pa sem takoj največja kost za glodat. Pa sem mislil da se je kaj spremenilo od jesenskega čiščenja na forumu ampak vidim da je isto s*anje naprej. Vidim da je res brez pomena ker se sploh več ne smeš oglasit. Od zdaj naprej me ne vidite več na forumu, na PM ne odgovoarjam, bookmark izbrisan.

Over & out.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a matjazc » 6. Okt 2008 ob 00:00

Jest bom pa takole povedal važno, da roaming sedaj deluje, tam kjer so še težave se zadeva rešuje.

Malkec je res veliko pripomogel k reševanju težav na T-2 in ne vem zakaj so potrebni takšni in drugačni komentarji.

Malkec še tako naprej. ;-)


Ostalim, ki imate težave pa predlagam :pivo: in malo več potrpljenja. :D

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a dal » 7. Okt 2008 ob 23:07

Seeker napisal/-a:Prav tako je pri meni potrebovalo kakih 10 minut, da je začelo delovati. Na začetku je bilo isto kot prej, nič ni delovalo, potem pa se je le prijavil v eno omrežje in sem se takoj lahko tudi v druga. Upam, da je tako samo prvič.
Verjetno je to odvisno tudi od aparata, kako hitro preklopi SIM na Roaming2, ki se uporablja v tujini. Lahko pa ročno zamenjaš in se bo takoj prijavil. Ob vrnitvi v Slovenijo pa preklopiš nazaj na Roaming1.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Seeker » 7. Okt 2008 ob 23:59

Nope, sem poskusil ročno dat na roaming2, pa ni pomagalo.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 8. Okt 2008 ob 00:10

Jaz mislim da je problem v avtomatskem povratnem klicanju, ki pa opažam da je danes ugasneno in bo zdaj delovalo v vseh mrežah. Do sedaj sem se lahko v tujini priklapljal samo na 3G omrežja in to samo na tista, ki so dovoljevali povratni klic!

Zaklenjeno