Interna inštalacija

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 14. Dec 2006 ob 18:48

Glede na vse karakteristike UTP FTP kabla je tole, kar malo prevelika razlika, da bi samo zaradi dolžine tako očitno pridobil. Saj FTP kabel nima takšnih izgub. Možnost je, da je prejšni FTP kabel kaj poškodovan.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Seeker » 14. Dec 2006 ob 19:16

Pri meni je razdalja od omarice do splitterja 25m (Telekomov kabel - UTP verjetno), od tam naprej pa UTP kabel 15m. Razdalja od centrale: 400m. Sinhronizacija: 18/4. Sedaj mi pa povejte kako naj imam modem blizu omarice, če je na čisto drugem koncu hiše. Omarica je na garažnem delu stanovanja.

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 14. Dec 2006 ob 19:40

Kabel (FTP) je isti, le skrajšan je. Je pa res, da je modem po novem čisto na samem, vendar to po moji oceni ni glavni dejavnik, temveč dolžina kabla, saj smo testirali hitrost linije tudi že v preteklosti nekajkrat, ko je bil modem osamljen, kabel pa 5 metrski. Res pa je, da sedaj tudi nimam vmes kabla, ki je sicer priložen modemu s tistim valjastim lovilcem šuma, niti ni več konektorja med FTP kablom in omenjenim priloženim.

Seeker: si pač modem in spliter namesti čimbližje lokacije kabla, ki pride v hišo (torej v garaži v tvojem primeru; jaz bi zahteval da mi telekomovc odpre omarico in si potem iz omarice čez zid v garažo napelješ kakšen meter FTP kabla, toliko da pride v garažo na toplo), potem pa tam nekje namestiš spliter in modem (pripeljati boš moral nek el. podaljšek do modema) ostale kable pa od tam naprej pelji naprej (od spliterja k telefonom in od modema mrežni kabel do routerja oz. računalnika, pa aminotov).

Kabel od spliterja do modema naj bo čimkrajši, recimo 2 cm, toliko da lahko vtakneš zadevi skupaj.

Je pač treba včasih kaj na novo polagat, ampak se ZELO obrestuje :!: :!:

Mi pa nekaj kljub vsemu ni jasno, no morda je tudi to pripomoglo k boljši povezavi. Nekaj povezav mojega modema je v statistiki T-2 zapisanih pri razdalji 470 m, nekaj malce več, nekaj celo 509 metrov oddaljenosti od centrale... Zakaj se to lahko tako spreminja (v mojem primeru je bilo v igri vedno le do 5 m kabla)... Ali na ta podatek dolžine nemara vpliva jakost signala in ne le fiksna dolžina parice od centrale do omarice? No sedaj sem oddaljen 487 m in upam, da tako ostane. Nisem tudi zaznal, da bi kaj kopali v moji okolici ali okolici centrale oz. po relaciji, kjer imam parico.

Sicer pa bom v vsakem primeru vesel, če kdo od tukajšnjih pristojnih kar sam preveri moje statistike oz. podatke o liniji in sam razloži, zakaj misli, da sem na boljšem. :D Bomo izvedeli še kaj novega, koristnega.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 14. Dec 2006 ob 22:01

Ja lahko preverim ja samo ime in priimek mi daj na PM oz id prikljucka, ki ga imas na pogodbi pa bom pogledal.

V osnovi ti pa lahko povem kako je s tem kako se ti sinhronizira modem
in zakaj razlicna razdalja. Modem se zelo razlicno sinhronizira zaradi te
razdalje, ki jo pa merijo z impedanco in na kabel od omarice do modema
je tako da ce so zunanje motnje je pac imedanca razlicna in pri tem tudi
razdalja.
Druga moznost tudi da se je spremeniu profil stranki ki je bila uklopljena
poleg tebe na kolokaciji in s tem vplivalo na motnje na tvojo parico.

LP

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 14. Dec 2006 ob 22:51

Hmm, potem to pomeni da lahko nekdo uporablja T-2 10 let brez težav, po 10 letih pa se mu uporaba storitev čez noč poslabša oz. postane nemogoča (o tem lahko pravzaprav že beremo pri težavah ostalih uporabnikov) zaradi tega, ker ga v centrali postavijo na t.i. drugi tir zaradi drugih novo priklopljenih uporabnikov? Človek bi lahko bil nejevoljen na enak način, kot je ob razmišljanju kabelskega interneta, ko ti drugi odžirajo link.

Če sklepam prav, sem lahko vedno zajeban, če ne s strani T-2 (kar sicer ni pričakovati), pa potemtakem lahko sigurno s Telekomove strani?

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 14. Dec 2006 ob 22:55

Sej ga ne prestavijo na drugi tir in to da se v centrali motijo je zelo malo verjetno se pa dogaja, ja in se v takem primeru se pol uporabnika prestavi da zacne normalno delovati tako kot pred tem. samo da se to ugotovi pa je potrebno terensko delo in to zna trajati. :? cakanje pa nobeni stranki ni vsec in bi vse da se kar oglasi ali pa da pride kar jutri dopoldan...

LP

PS.: stranke se ne prestavlja ko se druge priklapljajo ker to je brezveze se pac tiste ki priklopijo dajo na nov port in verjami da ne bo 10 let minalo med priklopom ene stranke na en port in priklopa stranke na sosednji port, ker ce bi pa bilo to tako pa lahka T-2 kr razpise bankrot in to je to... poleg tega je tu resitev s profili ki so ravno zaradi tega da ne prihaja do motenj med samimi uporabniki.

Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a vremenar » 16. Dec 2006 ob 11:12

jo
jst pa šele prehajam na t2 (iz siola) in me zanima, kaj bi pripravil za telekomovega monterja. modem bo 0.5 m stran od swiča za telefon-internet, tako da bo dolžina tega kabla 1m.
torej naj mu pripravim kakšni FTP al pa STP kabel, ali je vseeno če mi da navaden tanek telefonski kabel????
od modema do rač. pa bom imel SSTP kabel.

pa še to!
ali je možno, da bi pri priklopu v omrežje t2 dal dolgi in zanič kabel od recimo swiča do modema, in potem bi on to sinhroniziral na moj up/down, ko bi pa šel, bi pa dal kratek uredu kabel in bi imel višji up/down???

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 16. Dec 2006 ob 11:51

veiztex: a je izvedljivo, da (sedaj imam sinhronizacijo 19 i kusur) odklopim modem in grem z njim v klet, kjer pride telefon v hišo, ga tam priklopim, pokličem na Helpdesk in rečem, če mi lahko maksimalno odprejo pipco, da vidim kulk steče skozi. V prihodnosti imam namen HDTV porihtat. Zweimal :lol:
.. ampak brzina je prvo 8)

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 16. Dec 2006 ob 12:25

V statistiki povezave T-2 za posameznega uporabnika je vedno mogoče ugotoviti stanje vseh povezav, torej, če odklopiš modem in ga priklopiš drugje ter pokličeš na tehnično podporo, boš seveda ugotovil razliko.

Vremenar: še enkrat pozorno preberi celotno temo glede interne inštalacije. Omarica-modem: čimkrajši FTP, modem-računalnik oz. router: do 100 m FTP ali UTP (enako lahko narediš za relacije modem-tv ali modem-vod) če boš uporabljal pa še telefonski priključek od telekoma (delo razvezan dostop) pa velja omarica-spliter: čimkrajši FTP, splitet-modem: čimkrajši FTP - 2 cm, ostale relacije kot rečeno do 100 m FTP ali UTP.

No povsod bi ti pravzaprav priporočil FTP in ne UTP.
Zadnjič spremenil bostjank, dne 16. Dec 2006 ob 12:31, skupaj popravljeno 2 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Dec 2006 ob 12:28

Tako je, dober tehnik bo takoj opazil razliko v moči signala (dober inženir bi jo pa izračunal). Zato je ugodno poklicati PREJ in si zabeležiti podatke, pa takoj ZA tem, ko se prenese modem na kratek kabel. Razlika mora biti opazna!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 16. Dec 2006 ob 14:24

@Balonar
Nam ni potrebno odpreti popolnoma pipico da vidimo koliko je maksimalna povezava nam izpise in ob klicu na tech support bit i moral povedati maksimalno povezavo ce poklices samo prej preveri koliko imas zgori povezano poskrbi da ti prej naredi portreset po povezavi naj ti pove koliko se je povezal in potem se v kleti ko se postavi poklici in prasaj in naj ti pove do bita natancno bos lahko tocno videl koliko je razlike. Ce si pa resno zelis HD oz visje hitrosti se lahko meritve narocijo in pac pogledajo ce se da kaj narediti na liniji ni nujno da je interna slaba mozno da parice niso v omarici dobro povezane; da telekom se ni umaknil varovalk; da je nekje slab spoj na kablu; seveda bi na te meritve cakal nekaj casa ker so pac usput ko bi bil kak monter v blizini. Seveda je pa pametno prej sam probat in pogledat kaj in kako pa sporoci kako so potekale meritve s tvoje strani in koliko se je izbolsalo.

LP

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 16. Dec 2006 ob 16:34

Nekaj dilem v zvezi z analognimi/IP telefoni:

- je mogoče hkrati imeti v uporabi Vod za analogno telefonijo in po potrebi še kakšen IP telefon?

- predpostavljam, da bi IP telefon deloval tudi, če ga priklopim na router, na katerega imam sicer priklopljene računalnike, ker predpostavljam, da išče le povezavo do interneta in da mu DCHP routerja ne bo smrtni sovražnik ali pač oziroma

- ali je bolje, da iz Voda (ven sta speljana že dva mrežna kabla) potegnem še en mrežni kabel, kot sem to storil za router in stikalo za aminote, na koncu namestim še drugo stikalo, v katerega lahko napikam le IP telefone? Verjetno je ta možnost boljša, ker lahko T-2 upravlja z IP telefoni, saj bi jim moj router to verjetno onemogočal (ali pa bi jaz moral odpirati kakšen specifičen promet na routerju).

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Dec 2006 ob 16:40

Na Vooda vklopiš lahko še dodatne IP telefone. Za vsako telefonsko cifro, ki jo naročiš, dobiš baje še unga Belcota zraven za čas trajanja. Ne vem pa, če to velja tudi za Zasebne uporabnike ali samo za Poslovne. Belco 300 je sicer žični, ampak je pravi IP telefon z vsemi sedanjimi in bodočimi funkcionalnostmi! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 16. Dec 2006 ob 16:45

Ja priklopis switch in jih napopas kolikor hoces in ja za vsakega belcota placujes pac najem.
Kopirano iz T-2 strani:
IP telefonija
Mesečna naročnina za prvo telefonsko številko znaša 1.000 SIT/mesec, za vsak nadaljnji telefon pa 500 SIT mesečno. Naročnik dobi ob priklopu brezplačen vrvični telefonski aparat za vsako telefonsko številko, ki jo bo imel pri T-2, razen če želi ohraniti stari PSTN ali ISDN telefonski aparat oziroma priklaplja faksimilno ali varnostno napravo.
Zadnjič spremenil veiztex, dne 16. Dec 2006 ob 16:50, skupaj popravljeno 2 krat.

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 16. Dec 2006 ob 16:46

Nisem dobil željenega odgovora. :D Želim izvedeti, ali bom lahko IP telefon priklopil kar na router, na katerem so trenutno povezani osebni računalniki, ki pač imajo dostop do spleta, torej bo IP telefon le kot nov računalnik, ki pač za delovanje uporablja dostop do interneta?

Ali bo zgornja možnost odpadla (tudi z vidika upravljanja T-2 na daljavo glede IP telefonov saj zaradi routerja ne bi imeli odprtega prometa kar tako) in bo treba vleči še en mrežni kabel iz voda do nekega stikala, na katerega bi potem lahko priklapljal IP telefon(e)?

Kaj več jasno? :D

Odgovori