IP TV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
dzoniboj
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 11:20
T-2: Že imam
Paket: prd vdsl (10/2+2tv+voip)
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a dzoniboj » 16. Feb 2007 ob 10:06

no bom pa še enkrat povedu,tisto z napako 10/10 namesto 1/1 je tudi cenovna razlika zdej če odškodnina pri njih potem itak da bojo oni to uredil,fer bi pa blo z strani tvojega prjatla da bi jih obvestil,pri meni je pa obratna situacija,jst bi mogu met večjo hitrost...jst sm naroču tri kanale in dva stbja,na spletni strani lepo piše da ni odvisno kok maš kanalov in bla bla...
na siolu recimo naročiš 2 kanala in en stb,pa ti naštimajo in porte in hitrost...
jih pa ne briga kaj ti prklopš na drug port clo svetujejo ogled foruma za nastavitev računalnika,ne pa da ti rečejo da je ilegalno računalnik prklopt in ti port spremenijo in bla bla....
uglavm VoD je pa zakon,sm učer vidu na siol tv,ampak to je že druga tema

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Feb 2007 ob 10:24

tri kanale in dva stbja
T-2 tega zaenkrat še ne omogoča oz. vsaj jaz tega še nisem zasledil...
Tudi jaz bi si to želel, da bi po enem klicu na HD lahko dvignil hitrost modema (linija mi to omogoča).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 16. Feb 2007 ob 18:55

A je tale NASN zakodiran proti delovanju na VLC? :lol:

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Odgovor Napisal/-a Tedy » 16. Feb 2007 ob 20:18

ne, dela ok.
Slika

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 17. Feb 2007 ob 00:02

ne ga žagat... :shock:
deluje brez problema tud na vlc.... :D

je pa ponoči za približno dve uri mrknil (tudi na tv) - naj bi bil prenos košarke,pa je bila tema...
Heca ni več !

Nick
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Feb 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: 5/5 (FTTH)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Nick » 18. Feb 2007 ob 20:07

Zdravo!
Sem nov na forumu, tako da upam da me ne boste lincali, ce bom ustrelu kasno buco. Na grobo sem ze prebral temo o IP TV na racunalniku, vendar mi enostavno ne rata zadeve pognat v VLC-ju. Pri meni stvar zgleda takole: Imam FTTH, narocen sem tudi na TV. MILAN sem povezal z mreznim kablom z drugo mrezno kartico (prvo imam za internet), vmes ni nobenega routerja ali switcha. V VLC-ju sem nastavil IP te mrezne kartice in nalozil play listo. Kaj moram se storiti, da bo zadeva stekla? Naj se opomnim, da uporabljam Windows Visto. Seenkrat se oproscam, ce je to ze napisano, vendar je tema zares obsezna.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 18. Feb 2007 ob 20:13

Nič nisi napisal kaj ti ne dela in kako si zadevo priklopil. Če si priklopil direktno v Milan (na prvi prosti port) mislim, da ne bo delalo, ker ti T-2 tega ni skonfiguriral (lahko da se motim, nimam FTTH). V tem primeru boš moral med Milanom in Aminom dati en switch.

Če pa se ti odpre črn ekran v VLC-ju, pa je rešitev tule http://t-2.rula.net/viewtopic.php?t=1623.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Nick
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Feb 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: 5/5 (FTTH)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Nick » 18. Feb 2007 ob 20:43

Priklopil sem direkto MILAN na mrezno kartico. Kot sem ze omenil imam v racunalniku dve mrezni kartici. Eno imam povezano z milanom za internet, to dela vse OK. Drugo sem z milanom povezal sedaj, v zelji da bi predvajal tv na racunalniku. Poskusal sem se nekaj z nastavitvami v VLC-ju, nalozil play listo in ko kliknem na en program, se ne zgodi nic, niti crnega zaslona ni. Naj povem, da sem nekako sledil navodilom, ki so bila enkrat objavljena v reviji Monitor, vendar stvar ne deluje. Se pravi da bo potrebno med milana in mrezno kartico priklopiti switch? Bi znal bit se kaksen drug problem?

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 18. Feb 2007 ob 20:47

V Milanu na portu, ki je namenjen TVju izklopi Aminota in priklopi računalnik.... ne priklapljaj v prost port, ker ta najbrž ni skonfiguriran.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Nick
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Feb 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: 5/5 (FTTH)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Nick » 18. Feb 2007 ob 20:59

Ok, bom poskusil, res hvala ti za pomoc. Kaj pa ce hocem hkrati predvajati tv na racunalniku in tv-ju? Predvidevam, da moram potem tisti port, ki je na milanu namenjen za tv signal, razdeliti z switchom, iz katerega potem en kabel potegnem do aminota, enega pa do druge mrezne kartice v racunalniku, ali se motim? Hvala!
Lp.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 18. Feb 2007 ob 21:21

Na milanu ni noben port posebej samo za TV. Povsem vseeno je v kateri port priključiš amino ali mrežno za vlc - TV dela na vseh!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 18. Feb 2007 ob 21:36

Nick napisal/-a:Priklopil sem direkto MILAN na mrezno kartico. Kot sem ze omenil imam v racunalniku dve mrezni kartici. Eno imam povezano z milanom za internet, to dela vse OK. Drugo sem z milanom povezal sedaj, v zelji da bi predvajal tv na racunalniku. Poskusal sem se nekaj z nastavitvami v VLC-ju, nalozil play listo in ko kliknem na en program, se ne zgodi nic, niti crnega zaslona ni. Naj povem, da sem nekako sledil navodilom, ki so bila enkrat objavljena v reviji Monitor, vendar stvar ne deluje. Se pravi da bo potrebno med milana in mrezno kartico priklopiti switch? Bi znal bit se kaksen drug problem?

Lep pozdrav
imam eno mrežno v kompu,direkt priklop na milana in vlc deluje brez problema - zakaj ti bosta dve,veš samo ti in še kdo...
hkratno predvajanje na tv-ju in kompu brez switcha in podobne šare...
aja,pa xp-ji....
Heca ni več !

Nick
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Feb 2007 ob 19:03
T-2: Že imam
Paket: 5/5 (FTTH)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Nick » 18. Feb 2007 ob 22:09

@Slowhand: Kot sem omenil, drzal sem se navodil, ki so pisala v Monitorju, sam nikjer nisem napisal da sta dve kartici potrebni, zato tudi sprasujem tukaj za najbolso resitev. Bi pa tebe ali kateregakoli res lepo prosil, ce napise kako naj povezem milana z racunalnikom, tako da mi bo delal tv hkrati tako na racunalniku, kot na televiziji. Omenil si, da imas milana direkt povezanega z samo eno mrezno kartico. Mi poves prosim, kaj si nastavil v Windovsih in/ali VLC-ju, da ti stvar deluje. Hvala!

Lp.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 18. Feb 2007 ob 22:52

milan :
en kabel gre na aminota (tv)
drug kabel gre na računalnik
tretji kabel gre na telefon
četrti kabel gre na drugi računalnik

vmes ni ruterjev in switchev

vlc instaliral uvozil playlisto - brez dodatnih nastavitev - dela
le v požarnem zidu je vlc omogočen...
omrežni kartici v obeh računalnikih nastavljeni na samodejno pridobitev ip
pa naročeno mam nizko varnost (2/2)
Heca ni več !

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 19. Feb 2007 ob 05:40

Če ti slučajno ne uspe na eni mrežni pol na drugi ročno vpiši IP,nato v VLC ta isti IP kot si ga napisal v mrežni upiši pod Nastavitve>Lastnosti>Prikaz pretoka>Dostopni odvod-IPv4 desno spodaj mor met obkljukanoPodrobni pogled tako mam jaz in dela.

Zaklenjeno