HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Tedy » 24. Maj 2009 ob 08:23

Kaj si cinik, govorim, da za 12€ RTV nudi kurac od programa, ki ga gledam na dan pazi 0. Zakaj meni nihče ne da 12€ za 0 ? Koji kurac moramo biti non-stop ovce in se pustiti strižti?
Slika

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 24. Maj 2009 ob 10:05

Fry napisal/-a:Nekateri še vedno ne dojamete, da RTVSlo ni, ne more biti in nikoli ne bo še ena komercialka. Komercialke zadovoljujejo "večino", poslanstvo javne televizije pa je da zadovolji "manjšino" z oddajami, ki jih komercialke nikoli ne bodo predvajale zaradi tržne nezanimivosti.

Zato ima "večina" daljinc in lahko izbira med ostalimi +180 programi (na T-2) :rtmT2:
no ja pol pa ti živiš kje drugje da ne veš da so reklame komercijalnega značaja, slo1 in slo2 jih vrtita pa ravno tolk ko vsi ostali, mi pa jim plačujemo da nam rolajo reklame :jao:
LP Robert

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a blackmack » 24. Maj 2009 ob 11:28

Fry napisal/-a:Nekateri še vedno ne dojamete, da RTVSlo ni, ne more biti in nikoli ne bo še ena komercialka. Komercialke zadovoljujejo "večino", poslanstvo javne televizije pa je da zadovolji "manjšino" z oddajami, ki jih komercialke nikoli ne bodo predvajale zaradi tržne nezanimivosti.

Zato ima "večina" daljinc in lahko izbira med ostalimi +180 programi (na T-2) :rtmT2:
Poglej si ORF. Majo 3 programe ORF1, ORF2, ORF Sport Plus. Gor najdeš od najnovejših serij, starih filmov, doku oddaj, športa. Pa še oddajajo tak, da se na obeh kanalih ne oddaja istočasno isti žanr. Med filmi in oddajami ni reklam, kvaliteta slike in zvoka pa je pika na i.

Pr nas pa nonstop furajo neke ponovitve, časovnih terminov se ne držijo, slika je totalni podn, reklam je več kot na komercialkah, ne vem kdaj sm vido gor kaki pametni film al pa serijo, o kvaliteti oddaj boljši da ne govorim, voditelji govorijo kot da bojo lih zaspali, se dostikrat zgodi da ne obeh kanalih furajo skor isti šmorn. Se je že zgodlo da so na obeh kanalih furali neke filharmonične koncerte. Glavno se vidi, da so tam samo, da dobijo plačo. Počasi bomo lahko samo še oni testni logo gledli. No mogoče bi blo ccelo boljše.
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Maj 2009 ob 19:19

RTV Slo ima najnižjo naročnino v primerljivih državah (po velikosti in številu gledalcev).

Reklame je neprimerno manj kot na komercijalkah (samo poglej koliko reklamni vložkov je na POP TV in koliko trajajo, nato pa primerjaj s RTV SLo
Za manj kot 50centov na dan dobiš:
TVSlo1, TVSlo2, TVSlo3, TV Koper regionalni in manjšinski program, regionalni TVM, ter Madžarski manjšinski program
Poleg tega imaš radijske programe:
RSlo1, Val202, ARS, Radio Koper (regionalni, Rdio Capodistria (manjšinski, Radio Maribor (regionalni) MMR (pomurski madžarski program), Radio SI
Poleg tega se s tvojimi 40 centi na dan financiraš še simfonični orkester in Big Band RTV Slovenija.

RTV Slo programsko izpolnjuje naloge, ki jih daje programski svet, Zakon o RTV in Statut.

Vsebinsko pa prav gotovo to niso holywoodske nadaljevanke tipa CSI in Dr House.
In še enkrat povem: RTVSlo ni in ne more biti še ena komercialka, na kateri prav gotovo ne boš videl sinfoničnega koncerta!

PS:
Poleg tega mora RTVSlo imeti še kup oddajniških točk s povprečno tremi oddajniki. Teh jih je po uradnih podatkih RTVSlo v tem trenutku 206 (torej čez 600 oddajnikov). Tega nobeni komercialki ni potrebno imeti, saj jim ni potrebno zagotoviti pokrivanja s signalom celotne slovenije.
In tudi to je v teh 40 centov na dan!

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 24. Maj 2009 ob 20:00

ziher si zaposlen na rtv slo, ker vztrajno lajnaš kaj dobiš za 12 evrov,
za 0 evrov dobiš mnogo več :blbl:
LP Robert

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Maj 2009 ob 20:22

In to je?

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Tedy » 24. Maj 2009 ob 20:30

ne razumem te fry.....a mi daš 12€ na mesec nekaj, česar ne boš imel? ne vem neko navidezno "naročnino" na xyz ? :jao:

RTV narod pili, de facto. Potrebno bi bilo razpisat referendum.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 24. Maj 2009 ob 20:37

referendum, potem pa naročnino za 12€ za HD varianto za navadno max 2€

naročnina je le dodaten davek utemeljen z nekaj teksta potrjen po veljavnem postopku...

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Maj 2009 ob 20:54

Tedy napisal/-a:ne razumem te fry.....a mi daš 12€ na mesec nekaj, česar ne boš imel? ne vem neko navidezno "naročnino" na xyz ?
A je težko razumeti, da je naročnina davek ki ga plačuješ za programe, ki niso tržno zanimivi in so namenjeni drugačnim gledalcem kot si ti.
Z drugimi besedami, tudi kulturo plačuješ skozi davke, a sem skoraj prepričan, da ne hodiš v opero ali gledališče, ker te to ne zanima!

Sem bil dovolj jasen?

BTW pa še nekaj (letnih) RTV naročnin v Evropi:
- Švica 311€
- Avstrija 263€
- Norveška 241€
- Finska 224€
- Nemčija 215€
- Švedska 191€
- Irska 160€
- Slovenija 156€
- Francija 116€
- Italija 107€

Iz seznama je razvidno, da imata le Italija in Francija nižjo naročnino.
Ker pa so to države, ki imajo več 10x več prebivalcev in gledalcev, je tudi njihov prihodek od naročnine velikooo večji.
In verjemite, da bi tudi RTVSlo z avstrijskimi 263€ lahko naredila boljši program.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Maj 2009 ob 20:58

Ja, ampak davke za kulturo plačujemo tudi skozi davke. :mrgreen:
Optika 100/10

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 24. Maj 2009 ob 20:59

Fantje, tale debata je sicer zanimiva (bravo Fry), ampak vseeno predlagam, da se preselite v eno drugo temo. Tule govorimo o HDTV na T-2..

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Maj 2009 ob 21:08

Ja se strinjam da je off topic, ampak bil sem "potegnjen za jezik"!
Navadni Nimda napisal/-a:Ja, ampak davke za kulturo plačujemo tudi skozi davke. :mrgreen:
Res je, tudi RTV naročnino bi lahko plačevali skozi davke. Namesto 20% DDV bi plačevali 20,5% pa bi bilo vse OK in nihče ne bi več omenjal RTV :mrgreen:
(številko sem si izmislil in pojma nimam kakšna bi morala biti).

Ker sem povedal kar je bilo za povedati tudi zaključujem s to debato in prepuščam temi o HDTV

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Maj 2009 ob 21:22

Pri teh številkah bi lahko imeli že enotno davčno stopnjo. Ampak čim bi se razvila debata o tej problematiki, bi bili novinarji na RTV SLO takoj spet zelo strokovni in zelo neodvisni. :mrgreen: :hudicek:

OK, tudi jaz nehavam s tem tule.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a nemo » 24. Maj 2009 ob 22:56

Brez veze. jaz sem pa mislil, da so novi HD kanali, ko sem videl da se je NN oglasil v tej temi. :)
Plačaš 100, dobiš 90.

Kosinus
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 2. Avg 2008 ob 01:47
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Kosinus » 24. Maj 2009 ob 22:58

nemo napisal/-a:V današnjem Delovem članku o digitalizaciji TV mimogrede omenjajo, da naj bi RTVSLO na Šancah jeseni začela oddajat dokumentarce in filme v HDTV, pa tudi na poteze poptv&co naj ne bi bilo treba dolgo čakat. Bomo videli ...
Naslov članka? Ker sem iskal, pa nisem našel. EDIT: Ok, sem našel na mladina.si. Zanimivo.

Btw, finale Evrovizije je šel v živo na HD kanalu RTVSLO, podobno kot OI2008, brez komentatorja (v bistvu še boljše :mrgreen:).
Fry napisal/-a:TVSlo 3 ima sliko OK, ostala dva pa bosta menda (upajmo) do konca leta.
Tudi dvojko so že porihtali.
Fry napisal/-a:In verjemite, da bi tudi RTVSlo z avstrijskimi 263€ lahko naredila boljši program.
Jap, pa da ne omenjamo, da je Avstrijcev 4x toliko kot nas, na podlagi česar sklepam, da je tudi plačnikov naročnine 4x toliko ... Torej že na grobo pogledano ORF razpolaga z veliko večjo vsoto denarja in baje so tudi v velikih dolgovih (bojda zaradi kanala ORF HD), medtem ko naj bi naši poslovali celo pozitivno.

Odgovori