Kocke, prekinjanje, štekanje...

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 27. Nov 2010 ob 16:26

Danes full kocka sportklub+, prav tako pa imam probleme z netom, vse dela počasi in se zatika. Sem probal že reset, pa ne pomaga. Novo mesto, fiber 10/10

elbarto
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Jun 2010 ob 17:52
T-2: Že imam
Paket: bolj bogi

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a elbarto » 29. Nov 2010 ob 19:56

Pozdrav vsem, mene pa zanima:
ali je vzrok v neodzivanju STBja (od cca 5 sekund do pol minute, vsak dan vsaj 2x) na pritiske na daljincu kriva STB škatla ali kaj drugega? (baterije niso krive, ker dioda na daljincu sveti, kot mora ;-) )
Se še komu dogaja, da vsaku uro vidi vrteči krogec vsaj 3x?
pa to je groza s to televizijo... jao.... :jao:
LP!

gejzo
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 08:40
T-2: Že imam
Paket: T-3 TERA optika
Kraj: Mirna

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a gejzo » 11. Dec 2010 ob 09:50

Sportklub in Sportklub+ na vsake toliko časa zaštekata (konstantno na isto časovno razliko). Preklapljanje na PinkSi poteka dlje kot na druge programe, ko se povezava s tem programom vzpostavi, pa zakocka.

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 11. Dec 2010 ob 16:26

Meni že več kot mesec občasno štekajo VSI programi. Sem že javil, je bil serviser pri meni in je rekel naj zamenjam kabelček iz modema do zidne vtičnice...Sem dal dovodni kabel direktno na modem pa ni nič bolje, ker ni kriv ta kabel. Zdaj spet čakam na serviserja. drugače TV dela krasno, samo včasih na minuto, dve štekne za dobro sekundo, takrat seveda izgine tudi zvok in rezultat je da ravno ne veš, kaj je nekdo rekel (npr. jutri bo.........stopinj celzija). Občasno pa začne bogato štekati in to dela par minut, nakar ponavadi vrže ven modem (ugasne oranžna lučka) in po minuti, ko se spet postavi spet vse dela OK. Mogoče kdo od T2-jevcev kaj več ve? (Če je sploh kdo še živ tam...) :nevem:
spet nazaj...

Levi
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Dec 2010 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + 2xTV (1xSTD, 1xHD) - M
Kraj: Ljubljana

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Levi » 20. Dec 2010 ob 13:35

Imam dva vmesnika, 1xSTD, 1xHD. Oba sta Motorola VIP1003. Na STD mi vse deluje BP, na HD mi pa vsake toliko časa prekine, poči,.... Ima kdo kakšno rešitev?
N'kol nam nehu Hrošča furat!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Dec 2010 ob 14:18

Prešvoh linijo. Predvidevam, da imaš na HD vmesniku HDMi kabel kateri pa namesto kock sliko ustavlja in poka.
Slika


Lp, Kitl

Levi
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Dec 2010 ob 13:31
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + 2xTV (1xSTD, 1xHD) - M
Kraj: Ljubljana

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Levi » 22. Dec 2010 ob 08:04

PRoblem rešen. UTP kabel med vtičnico in vmesnikom sem zamenjal in deluje vse normalno.
N'kol nam nehu Hrošča furat!

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 24. Dec 2010 ob 17:31

NM - WH Classic šteka, se ćisto ustavi za sekundo ali dve (zmrzne) in potem zopet par minut deluje normalno.

Aless
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: T2 Oranžni Diamant HBO
Kraj: Murska Sobota

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a Aless » 24. Dec 2010 ob 19:11

Hhmmhh,jst sem si vzel zdaj za probo IPTV, da vidim če dela kak se spodobi..... pa že razočaranje.
Včeraj je kockalo pr PopTV, vmes včasih mi je internet delal počasi ko sem mel TV vklopljen, danes SLO1 kocka... nevem no sem mpričakoval da to bolje dela.

Aja, mam pa Interenet 10/1, 2xtelefona, pa zdaj IPTV. Sinhronizacija na VDSL1 je bla baje 20/9.
Kam moram klicat, pa gnjavit da bo TV delal brez kockanja, pa internet 10Mb brez upada hitrosti???

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Dec 2010 ob 19:41

sporoči mi ID privat (ali podatke naročnika) pa pogledam kaj se da narest

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Dec 2010 ob 09:02

Čeprav že skoraj dve leti nisem več uporabnik t-2 storitev,še zmeraj vsakodnevno spremljam tale neuradni forum in opažam,da je vsak dan slabše z storitvami,že takrat so delovale bol tako ampak da se praktično nekateri delajo norca iz uporabnikov in se delajo kao da je vse v najlepšem redu je pa katastrofa.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Dec 2010 ob 10:30

Vidiš meni pa dela vse BP pa trenutno ne bi zamenjal ponudnika, ker niti eden v SLO ni dorasel T2-aju. Od kar imamo TS se je funkcionalnost IP TV-ja povečala za 50% Tudi sam zdaj gledam več TV, ker lahko gledam kar koli, kadar koli in to v tem času ko človek nima časa pomeni veliko. Noben drug SLO provider mi tega ne more omogočiti. Edini, ki se približa temu je Amis, da ne omenim Siol BOX-a, ki je totalni nateg. Prodali so sodobni video rekorder uporabnikom rekoč, da imajo timeshift.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 25. Dec 2010 ob 10:39

Okoli tega se moram strinjati s tabo. Zato se bojim kaj bo s T2 glede tiste slavne tožbe - upam da ne uspe, ker če to dobi v roke T1 potem bo šlo vse v ku****. Vedno ko sem pri kolegu obupujem nad (ne)kvaliteto slik pri siolu...
Glede štekanja ---ravno ta teden me je poklical serviser in mi vključil autoreset modema (ob treh zjutraj vsako noč). No, zadeva se žal obnaša enako kot prej - delajo vsi programi (ni kockanja), samo (kot sem že prej enkrat omenil) občasno program zablokira za sekundo, dve, potem gre naprej. Včasih (vakih par dni) pa začne bogato štekati (in to kar naenkrat), nakar ponavadi modem izgubi sinhronizacijo (oranžna LEDica ugasne) in se ponovno sinhronizira, nakar spet vse deluje BP. Menda je linija do mene dobra, tako da ne vem, kaj bi še naredil. Ne vem, kako bi izmeril kabel po hiši (ki je sicer nov- FTP kabel, menjan slabo leto nazaj), čeprav dvomim da je to krivo, seveda pa težko reči za gotovo...
če imaš kakšne ideje...?
spet nazaj...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8494
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Dec 2010 ob 11:21

protoncek meni se kockanje pojavi tam nekje na 3 tedne, takrat samo ročno izklopim modem za pol minute in potem dela naprej BP. Imam občutek ko je modem up dalj časa, da se mu kar malo zmeša in poterbuje reset za normalno delovanje.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
protoncek
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:00
T-2: Že imam
Paket: 750/150
Kraj: Mengeš
Kontakt:

Re: Kocke, prekinjanje, štekanje...

Odgovor Napisal/-a protoncek » 25. Dec 2010 ob 11:30

ja, mislim da je zato serviser tudi vključil dnevni autoreset. Problem je ker ni (vsaj zaenkrat) nič bolje. Motorola ni kriva ker imam doma dve in obe delata enako. Linja tudi ne more biti slaba, ker drugače bi se pojavilo kockanje. Zdaj edino modem še ostane...
spet nazaj...

Zaklenjeno