Splošna debata o TV programih

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Maj 2015 ob 12:07

Kdor ne vidi razlike med SD IN HD ima katastrofalen TV, precejšnjo dioptrijo, je preveč oddaljen od ekrana glede na njegovo velikost oz. je na poslu kombinacija naštetega.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a cable guy » 1. Maj 2015 ob 12:23

Rocky vidi se z lahkoto na programih national geo wild hd ali pa animal planet hd......

Tudi sam imam 40 " Phillips pa se mi zjutraj ni zdelo nic posebnega kar se kvalitete tiče. Kavč imam oddaljen od tvja kake 3 metre...povezano je pa preko hdmi...

Prav zanima me koliko je bitrate popovih programov....lahko kdo ugotovi ki s erazume?

Webmaher:

prosim, če se ti da prilepi kaksen screenshot kakega hd kanala, ki jih mas preko satelita in zraven daj se screenshot enega ali dveh popovih kanalov.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Maj 2015 ob 12:34

13,5MB mislim da sem opazil, ko sem dobil IP-je...

Razlika v sliki je prek PC in na plazmi pred mano občutna. Taka kot mora biti. So pa POP SD boljši kot omenjeni SD s katerimi primerjaš. Iz satelita so večinoma SD veliko slabši kot domači. Posledično je med POP-i manjša razlika kot med NG-ji.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a cable guy » 1. Maj 2015 ob 13:03

rocky ne primerjam sd jev....primerjam hd varianto nationala,animal planeta in pop hd programe. je kar obcutna razlika ze na oko v kvaliteti.

mogoce sem jaz prevec obcutljiv kar se slike tiče, ker kot vem sky programi laufajo z bitrati od 15-20 mega, vcasih so imeli se visjega,....ameriski tudi nekaj takega...in sem pač navajen na to sliko...zato se mi zdijo nasi kanali podobni sd variantam.
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Maj 2015 ob 13:13

nesrečni dečvi, ki mora danes na praznik dela svetovati na tehnični pomoči Telesmeha se iskreno opravičujem za moje maltretiranje o konstantni in variabilni bitni hitrosti pri njihovih digitalnih kanalih ... na koncu sem jo kakopak ocenil s petico, ker je priznala, da se ji skoraj nič ne sanja kaj jo sprašujem in na koncu, ko me je vprašala, če mi lahko še kako drugače pomaga sem ji rekel, da ker ima tako prijeten glas, da mi laho pove še pravljico za lahko noč :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Torej na Telesmehu je bolj ko ne vse konstantno, čeprav hitrost niha nekje do pol megabita... POPovi HD ji gredo nekje do 12,4 Mb/s tako kot od naše boge nacionalke... imajo pa SporKlubi samo dobrih 9Mb/s ... kaj je to umetnost HD kvalitete pa se lahko kakopak prepričate na HD Hustler :mrgreen:

Telesmehovi stručkoti so očitno omejili max. na nekje 12,5Mb/s čeprav bi lahko brez problema šibal do 20 in čez...
Za SportKlube jih sumim, da sploh niso v stanju dobiti max. kvalitetno bitno ... vem, da so bli v začetku satelitski športni feedi čez 50Mb--- zaradi napredka kodekov mislim da se je to prepolovilo....

Torej T-2 nima nobenega opravičljivega razloga za stiskanje (mislim, da tudi nikoli niso nič dodatno stiskali)... očitno pa je da stiskajo na nacionalki in POParji, ki bi to lahko elegantno rešili in uporabili variabilno bitno in morda celo prišparali :mrgreen:

Print skrine zdaj ne morem narediti, ker sem trenutno brez Skyev ... itak bi pa moral najti isto tekmo in isti trenutek, da bi lahko imeli pravo primerjavo... v glavnem vsi tisti, ki ste malo bolj pozorni na te reči dobro veste, da je to najlažje videti na travici nogometnih stadionov in pa pri hitrih premikih slike, kjer so v ozadju kocke, ker je jasno bitna premajhna...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Maj 2015 ob 13:15

cable guy napisal/-a:rocky ne primerjam sd jev....primerjam hd varianto nationala,animal planeta in pop hd programe. je kar obcutna razlika ze na oko v kvaliteti.

mogoce sem jaz prevec obcutljiv kar se slike tiče, ker kot vem sky programi laufajo z bitrati od 15-20 mega, vcasih so imeli se visjega,....ameriski tudi nekaj takega...in sem pač navajen na to sliko...zato se mi zdijo nasi kanali podobni sd variantam.
Kar sem gledal je meni povsem sprejemljivo in nekje na nivoju. Bilo pa je parkrat nekaj minut. Jutri popoldne in v nedeljo, če bo čas pa bo 2* dobra urca A HD (motoGP in morda še kaka dirka nižjega razreda).

Kaj pa, če primerjaš SLO1 HD in POP HD, A HD? Ti bi morali biti enakovredni.

Pri PRO plus programih je pomoje možno, da določene oddaje sploh niso posnete v HD in so le raztegnejo v HD. Sam vedno na reklame treščim, ko se spravim primerjavo delat. Primerjaj ko bo domača studijska produkcija. Te vaje so se iz tujih TV že praktično povsem umaknile. Bilo pa je pred kakimi 5+- leti tega kar precej. Tudi ES HD je veselo označeval prenos v HD pa še pod 480p nebi ustrezala slika. Najbolj se spomnim nekaj smučarije izpred let iz ZDA in Kanade. Vsak 260p YT je bil konkurenčen.

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a cable guy » 1. Maj 2015 ob 13:23

webmaher napisal/-a:nesrečni dečvi, ki mora danes na praznik dela svetovati na tehnični pomoči Telesmeha se iskreno opravičujem za moje maltretiranje o konstantni in variabilni bitni hitrosti pri njihovih digitalnih kanalih ... na koncu sem jo kakopak ocenil s petico, ker je priznala, da se ji skoraj nič ne sanja kaj jo sprašujem in na koncu, ko me je vprašala, če mi lahko še kako drugače pomaga sem ji rekel, da ker ima tako prijeten glas, da mi laho pove še pravljico za lahko noč :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Torej na Telesmehu je bolj ko ne vse konstantno, čeprav hitrost niha nekje do pol megabita... POPovi HD ji gredo nekje do 12,4 Mb/s tako kot od naše boge nacionalke... imajo pa SporKlubi samo dobrih 9Mb/s ... kaj je to umetnost HD kvalitete pa se lahko kakopak prepričate na HD Hustler :mrgreen:

Telesmehovi stručkoti so očitno omejili max. na nekje 12,5Mb/s čeprav bi lahko brez problema šibal do 20 in čez...
Za SportKlube jih sumim, da sploh niso v stanju dobiti max. kvalitetno bitno ... vem, da so bli v začetku satelitski športni feedi čez 50Mb--- zaradi napredka kodekov mislim da se je to prepolovilo....

Torej T-2 nima nobenega opravičljivega razloga za stiskanje (mislim, da tudi nikoli niso nič dodatno stiskali)... očitno pa je da stiskajo na nacionalki in POParji, ki bi to lahko elegantno rešili in uporabili variabilno bitno in morda celo prišparali :mrgreen:

Print skrine zdaj ne morem narediti, ker sem trenutno brez Skyev ... itak bi pa moral najti isto tekmo in isti trenutek, da bi lahko imeli pravo primerjavo... v glavnem vsi tisti, ki ste malo bolj pozorni na te reči dobro veste, da je to najlažje videti na travici nogometnih stadionov in pa pri hitrih premikih slike, kjer so v ozadju kocke, ker je jasno bitna premajhna...

Kot sem predvideval...evo mislim, da je webmaher vse odgovoril kaksno je stanje pri nas. Vidi se, da je Telesmeh dalec spredaj in bi res lahko spustili signal okol 20 m.

Sky je tudi vcasih sopal okoli 25 mega in tudi vec vendar so kasneje zmanjsali in povzrocili veliko nezadovoljstva med naročniki njihovih programov.

Kaj se ti je zgodilo s sky-i? slabo vreme a ni signala al...?

Še dobro , da imamo kodija...tam skyi laufajo bp.:)
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Maj 2015 ob 13:31

Domača produkcija in 12,5Mb/s je v glavnem zadosti dovolj... ju3 Moto GP ornk gledat in primerjat... v glavnem najbolj pametna rešitev bi bila variabilna hitrost do max nekje 25Mb/s... problem je seveda zdaj kje dobiti take signale...
Primer:

SportKlubi, Eurosporta, ŠTVji dobijo sliko s satelita pri prenosih športnih dogodkov v MAX. kvaliteti... ampak oni potem vse "pokvarijo" in pošljejo Telesmehu, T-2ju, Telekomu... oni potem edino lahko samo še dodatno pokvarijo ali pa pustijo tako, kot so dobili...

P.S. Študiram Kodija ni več časa za SAT TV :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 1. Maj 2015 ob 22:20

Med dnevniki sem malo preklapljal med SLO1, POP in Planet v HD. Meni se zdijo slike SLO HD kanalov, ko gre za domačo produkcijo dokaj enakovredne. Niso pa na nivoju BD kot bi seveda lahko bile in tudi ugotavljate zgoraj. Očitno se iz hiš spušča skupni najmanjši imenovalec za vse ali večino distributerjev.

offtopic:
webmaher@ Mi veš povedat kako KODI prepričam, če se sploh da, da se bo obnašal kot večina WIN predvajalnikov videa. Prehod z dvoklikom iz celozaslonskega načina v okno ali na kak drug način. In seveda funkcija vedno na vrhu za okno. Tega v nastavitvah ne najdem nikjer. Je možnost/opcija v kakih dodatkih?
Sicer pa le študiraj in kak link ali ime zanimivih zadev prišepni. Meni se več kot kak YT sem in tja malo pobrskat zaenkrat niti ne ljubi. Pa še tisto ponavadi nimam sreče da bi špilalo ali pa vsaj prav dolgo ne dela.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a webmaher » 1. Maj 2015 ob 22:47

bom zgleda moral kak blog odpreti pa ni časa in volje ...

tole sem tudi jaz iskal že pred časom pa obupal... @kibtu je verjetno bolj naštudiran glede Kodija :-)

evo hokej SP na Češkem, tekma Ćeška - Švedska na ruskem Sport1 HD ... bitna gre tudi do 6Mb/s ... za delat in zraven še gledat kar OK :-)

Slika

namesti si addon p2p-streams pol se pa kaj oglasi...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

franc59
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 24. Jul 2011 ob 08:21
T-2: Že imam
Paket: T3

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a franc59 » 2. Maj 2015 ob 13:31

Končno smo tudi T-2jevci dobili POPtv, Akanal , KINO, Brio, OTO kanale v HD resoluciji. Hura!!!

nik2
Navdušenec
Prispevkov: 535
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 13:57
T-2: Že imam
Paket: 10/10 optika
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a nik2 » 2. Maj 2015 ob 21:18

Mogoče kdo ve ip je za POPtv, Akanal , KINO, Brio, OTO kanale v HD resoluciji?

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Maj 2015 ob 21:20


pooplus
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 5. Maj 2015 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: Tako kot "mora" biti

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a pooplus » 5. Maj 2015 ob 11:44

webmaher napisal/-a:Domača produkcija in 12,5Mb/s je v glavnem zadosti dovolj... ju3 Moto GP ornk gledat in primerjat... v glavnem najbolj pametna rešitev bi bila variabilna hitrost do max nekje 25Mb/s... problem je seveda zdaj kje dobiti take signale...
Primer:

SportKlubi, Eurosporta, ŠTVji dobijo sliko s satelita pri prenosih športnih dogodkov v MAX. kvaliteti... ampak oni potem vse pokvarijo in pošljejo Telesmehu, T-2ju, Telekomu... oni potem edino lahko samo še dodatno pokvarijo ali pa pustijo tako, kot so dobili...

P.S. Študiram Kodija ni več časa za SAT TV :mrgreen:
12.5mbps je premalo.

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: Splošna debata o TV programih

Odgovor Napisal/-a Pekl » 5. Maj 2015 ob 13:37

Kdaj bodo pa še HBO kanali v HD resoluciji?

Odgovori