Nova podoba Tv vmesnika

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
PeKing
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 17. Feb 2009 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika 500/100
Kraj: Kranj

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a PeKing » 24. Avg 2013 ob 15:52

@OmegaBlue
Po zamenjavi nove podobe sta se v shemo uvrstila dva nova programa: Fashion One in Fashion One HD. Ker imam svoj razpored programov, sta se uvrstila na zadnje mesto (283 in 284). Oba programa sem želel dati na preskakovanje, pa mi vmesnik ne dopušča izbrati zadnjega kanala (vidi se le del znaka HD). Sem poiskusil tudi preko vnosa številke 284, pa tudi ne gre.
Slika
Slika

Pa še nekaj sem opazil, da po menjavi podobe ni več igric na vmesniku:
Slika

Sicer me nobena od navedenih težav ne moti, sem samo hotel opozoriti na morebitni bug.

Lep pozdrav. :rtmT2:
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9166
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Avg 2013 ob 16:28

probaj z Agentom

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 24. Avg 2013 ob 18:27

Tip: program najprej prestaviš, potem ga pa daš na preskakovanje.

PeKing
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 17. Feb 2009 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika 500/100
Kraj: Kranj

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a PeKing » 24. Avg 2013 ob 18:31

Ja, za agenta vem. Sem hotel samo opozoriti na "bug", če to sploh je. Tudi pri prestavljanju je ista težava (druga slika): zadnjega na spisku ne morem izbrati. Pa tudi kakeka drugega ne morem postaviti na zadnje mesto 284.

Lep pozdrav. :rtmT2:
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a kekoke » 28. Avg 2013 ob 11:49

kekoke napisal/-a:Moteče daljše preklaplanje med programi sicer ostaja, je pa tale menjava OSa na vmesniku prinesla tudi izboljšavo. Nekje februarja 2009 sem se začel pritoževat zaradi nenavadne motnje, maja sem napisal tudi temo na tem forumu. Vmes je potekala tudi debata s tehniki na različnih ravneh in nihče ni hotel povedati kaj je to (nekateri so poznali težavo) in kdaj lahko pričakujem, da se bo odpravilo. V teh dobrih štirih letih je bilo nekaj nadgraden TV vmesnika in VDSL, a spremenilo se ni nič. Po tednu testiranj, lahko sedaj z veliko gotovostjo trdim, da te težave ni več. :car: Stvar sploh ni bila tako nedolžna, ker sem kmalu začel opažat, da tudi na avtoradiu ne preklapljam več takoj nazaj na isti program... :lol: Upam da z optimizacijo hitrosti prekljaljanja (za katero verjetno vsi upamo, da se bo zgodila), ne dobim te napake nazaj.
Ma driska, če na začetku novega vmesnika nisem opazil teh 20 sekundnih izgub streama in so bili kasneje tako redki, da sem upal da so posledice česa drugega ter se nato tolažil da so vsaj redkejši kot nekoč, je sedaj spet isto sranje, v povprečju vsako drugo prehitro ponovno prestavljanje na isti program (do 30 sekund) povzroči vrteči krogec na tem programu za 20 sekund. Ni mi jasno, da po petih letih kar ni rešitve, motorola je bila že zamenjana, nevemkoliko optimizacij in posodobitev omrežja, selili so centralo, zdej še nov OS na vmesnik dal, ampak težava še kar ostaja :hmm: .
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a kekoke » 28. Avg 2013 ob 12:08

še ena malenkost, ki me moti pri novem vmesniku - dostop do nastavitve samodejne zaustavitve motorole.
Sedajle tole po spominu, tako da mogoče kje mal kiksnem ampak: Ko v meniju klikneš ikono TVja, se ti pokažejo informacije o izbranem programu, ko enkrat klikneš gor prideš na prvo ikono v vrstico z malimi ikoncami za izbiro glasovnega streama, podnapisov, snemanja, teleteksta in kot zadnja v vrstici je ikona za zaustavitev po določenem času (timer). Do tu ni razlik med prejšnim in sedanjim vmesnikom. Včasih si do zaustavitve prišel z enim klikom levo (iz prve na zadnjo ikono), sedaj pa te klik levo pripelje na ikono Tvja v levem stolpcu, do zadnje ikone pa prideš samo s štirimi kliki desno. Meni se je zdela prejšnja rešitev mnogo bolj smiselna, vsaj pri meni je to daleč najbolj uporabljana ikona v tej vrstici, je pa najtežje dostopna. Za txt in snemanje so gumbi na dalincu, zvočno sled in podnapise pa menjamo itak samo kadar dobavitelj programov kaj meša hitreje, kot uspejo na T-2ju popravljat. Bi lahko tole prosim kdo prenesel razvijalcem, da spremenijo do naslednje nadgradnje vmesnika?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Vednik
Faca
Prispevkov: 168
Pridružen: 20. Sep 2012 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a Vednik » 29. Avg 2013 ob 09:59

Doma testiram kar nekaj vmesnikov preko OTT (Rusija, Ukrajina), moram povedat da je ta vmesnik v nekaterih ozirih zelo nepraktičen. Če gledate preko VLCja, lahko izbirate Audio zvok (različni jeziki), podnapisi (različni), ste na internetu itd.
Ti vmesniki vse to omogočajo poleg tega tudi direktno snemanje preko EPGja in še bi lahko našteval.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4640
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a atepej » 1. Avg 2014 ob 10:30

T-2 pobira predloge za tv vmesnik:
Kaj bi poleg avditorija, videoteke, vtičnikov in sporeda še dodali v T-2 televizijski meni? :)

Slika
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a kitl » 1. Avg 2014 ob 10:39

XBMC naj dajo not pa bo ves problem s programsko shemo rešen :D
Slika


Lp, Kitl

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a blackmack » 1. Avg 2014 ob 11:14

Uporabno EPG časovnico.
Slika

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 1. Avg 2014 ob 11:33

Vsaj konstruktivni predlog daj.. kaj je zate bolj uporabno, kaj ti manjka?

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 1. Avg 2014 ob 12:11

EPG bi se lahko raztegnil na 16:9 format, lahko bi dali manjše fonte in več programov na eno stran...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4640
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a atepej » 1. Avg 2014 ob 12:41

Pa imaš nastavljen stb na 16:9
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a blackmack » 1. Avg 2014 ob 12:44

Pa za vse programe ne za izbrahih 7. Majnši prostor za imena programov, večji za časovnico.
Slika

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Nova podoba Tv vmesnika

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 1. Avg 2014 ob 12:51

@atepej:
Da, vse imam nastavljeno na 16:9, tudi program mi lepo predvaja v full screenu. Ko pa odprem EPG, pa glej ga zlomka vse stisnjeno na sredino in mega fonti na ekranu. Pa imam 60' plazmo... :)

P.S. Imam pa VIP1003 Motorolo

Odgovori