IP TV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Odgovor Napisal/-a weby » 8. Jun 2007 ob 22:37

Mene pa zanima zakaj nekateri programi v VLCju štekajo, na Aminotu pa delajo normalno (npr. TV Pika, Čarli TV, Viva, itd.)

Jonny_
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 02:26
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jonny_ » 12. Jun 2007 ob 02:46

obupal sem z branjem in iskanjem, tko da prosim help me, če sem kje zgrešil rešitev.

v računalniku imam dve (2) mrežni kartici.
vood od t2 (8 portov), net imam v eno mrežno, drugi kabel z vooda iz tv porta (port G) v drugo mrežno.
tv mi lepo dela v vlc playerju (verzija 0.8.6b), samo ČE disablam/onesposobim prvo mrežno kartico, torej tisto za net. kadar je enablana/omogočena, mi tv na računalniku ne deluje.

kako naj usposobim, da mi bo hkrati deloval tv in net (vsaka zadeva preko svoje kartice)?
kam točno v nastavitvah vlc playerja morem vpisati IP mrežne, preko katere hočem tv signal?

prebral sem že veliko glede delovanja tv in neta preko enega kabla, od routinga, ... vendar se s tem na bi ubadal, če že imam 2 mrežni. v konzolo sem probal vpisat routing, ne dela, vpisal sem IP druge mrežne v nastavitvah VLC playerja (input --> socks server; in/ali advanced --> network sync) - ne deluje.
klical sem tehnično pomoč t2, mi je tip hotu pomagat, pa nima izkušenj s tem, tko da mi ni mogu pomagat.
prašu sem folk na ircu za pomoč, so me napotili na ta forum, ker jim je tko težko povedat eno stvat, t.j. kako naj vlc playerju povem, katero mrežno naj uporablja.

hvala za katerokoli pomoč!!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Jun 2007 ob 06:02

"Settings-Preferences-Stream Output-Access output" in v polju "IPv4 multicast..." vpiši IP številko mrežne na kateri želiš gledati TV. Še prej v spodnjem desnem kotu označi opcijo "Advanced options".
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Jonny_
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 02:26
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Jonny_ » 12. Jun 2007 ob 15:47

aaaa to mi delaš! HVALA TI FUL!!! :)

LP

jernejj
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 16:23
T-2: Že imam

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a jernejj » 12. Jun 2007 ob 16:35

Danes sem dobil optiko :mrgreen: in zraven sem vzel še TV in vse skupaj poteka prek Level One switcha GSW 0890 ...
Če prav zastopim zdaj ne velja več princip VOOD-a, ko si moral do računalnika pripeljat dva kabla v dve mrežni,
pač pa switch vse (net + TV) pošilja naprej na vsak port.

Torej je problem, da do končnega računalnika pridejo TV paketi, samo še vmesni router/switch/firewall, ki izvaja NAT translacijo.
Sam imam trenutno za to vmesno postajo kišto z linuxom, zato me zanima, kaj vse je treba delat port/protocol forward,
da se da TV gledat in seveda tudi kontrolirat.

Se stream TV-ja in neta razlikujeta glede na subnet, kej drugega, ... v glavnem čimveč informacij je v tej smeri zaželjeno.

Prepričan sem, da se je na tole že odgovarjalo, tako da bi prosil kakšnega admina,
da postavi kakšen dober odgovor v prvi post te teme.

gdodig
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 18. Dec 2006 ob 12:54
T-2: Že imam
Paket: 100/10 Mbit/s FTTH, IPTV, VoIP
Kraj: Ljubljana

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gdodig » 12. Jun 2007 ob 16:57

Jaz imam v sekundarni mrezni kartici direktno povezavo do LevelOne switcha, brez routerja vmes pa kljub temu ne deluje.
Poskusil sem tudi s drugim subnetom, posnifal promet od Amina in dal na enak subnet (poglej par postov nazaj) pa ni delovalo.
Poskusil bom spet kaj ugotoviti, samo ko najdem malo casa.
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 12. Jun 2007 ob 17:00

jernejj: nardit moraš bridge, razen če boš postavil kak multicast router daemon (jaz nisem nič pametnega našel).
Primer skripte za bridge (kjer se prepušča samo TV promet, ostalo gre normalno čez nat) imaš na
http://www.si-gamer.net/gulikoza/rc.bridge
Najbrž bo treba za optiko malo pocustomizirat (narejeno je za vdsl) pa ebtables rabiš v kernelu...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Jun 2007 ob 01:42

bah... nimam srece s to skripto.. koncno priloznost, da bi jo stestiral, zdaj pa vidim, da ne funkcionira tak ko bi rad... novega programa sploh ni zaznal ta jajc!
torej.. dodan program TvM na stevilki 25. ocitno bom mogu skripto porihtat... grrr
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Jun 2007 ob 07:55

Jonny_ napisal/-a:aaaa to mi delaš! HVALA TI FUL!!! :)

LP
Zato smo tukaj, da poskušamo pomagat... :D
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Mlchk
Faca
Prispevkov: 151
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: 4/1 + IP Telefonija + IP TV
Kraj: Škofja Loka

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Mlchk » 14. Jun 2007 ob 10:29

Mislim, da bom kmalu T-2 uporabnik. Naročen paket 4/1 + IP telefonija + 1 x TV.

Verjetno bom snemal precej zadev na računalnik. Torej to pomeni, da bi v bistvu
moral naročiti 2 x IP TV, vkolikor želim gledat/snemati TV na računalniku?
Slika

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 14. Jun 2007 ob 11:07

Mlchk:
ni ti treba naročit dveh, lahko tud z eno TV snemas, sam pol dela TV sam na kompu an. Če želiš hkrati gledat v dnevni in na kompu snemat potem pa moraš seveda vzeti 2x TV
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Cobane » 14. Jun 2007 ob 11:24

Da dopolnem zgornje: če boš hkrati snemal (na PCju) in gledal (na TVju preko Aminota) isti program, bo 1xTV dovolj... v nasprotnem ne.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 14. Jun 2007 ob 12:16

pa smo spet pri te isti neumnosti :D
Slika Optika od 30.5.2008

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a weby » 14. Jun 2007 ob 16:02

Cobane napisal/-a:Da dopolnem zgornje: če boš hkrati snemal (na PCju) in gledal (na TVju preko Aminota) isti program, bo 1xTV dovolj... v nasprotnem ne.
1x TV je dovolj tut za gledanje preko TVja in na dveh računalnikih hkrati ... čist malkrat se pa nardi da če se vse hkrat gleda da ful kocka.. ampak res, ful malkrat

jernejj
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Jun 2007 ob 16:23
T-2: Že imam

Re: IP TV na računalniku

Odgovor Napisal/-a jernejj » 15. Jun 2007 ob 10:52

Gulikoza: hvala tvoja skripta je pomagala. Sedaj stvar laufa.

Se moji nasveti za ostale:
- ob direktnem priklopu na T-2 switch je pod winsi požno hkrati z eno mrežno gledat IP TV in se sprehajat po netu. Trik je v tem, da osnovnemu IP-ju dodamo se IP iz ranga 10.x.x.x/255.255.255.0 (oziroma glede na prejeti igmp paket, ki ga t-2 streznik posilja) - pri meni je 10.1.1.47 delovalo. In seveda, da ta IP VLC program uporabi za posiljanje svojim igmp paketov serverju.
- ce ste priklopljeni za routerjem je najvecji problem routinga igmp paketov in to iz banalnega razloga, ker imajo TTL nastavljen na 1 - tako VLC program, kot t-2 streznik. To pomeni, da je paket, po prehodu enega hopa (routerja), neveljaven in se ga ne posilja dalje. Resitev je
a) popraviti TTL, ker se naceloma z iptables pod linuxom da narest, vendar podpora ni avtomatsko vkljucena v jedro. (Ce to kdo ima naj sproba)
b) narediti bridge - oziroma preusmeritev paketov ze na 2-plasti (pred IP plastjo), da se TTL ne zmanjsa (resitev od gulikoze)
Vsaj pri meni, se je izkazalo, da moram igmp pakete, ki jih posilja ven VLC, spoofat - spremeniti IP naslov na 10.1.1.47, drugace server ni uposteval mojega zahtevka. Dobra zadeva z ebtables (podobno kot iptables le, da deluje na 2-plasti) je tudi v tem, da brez problema ohranis kompletno prejsno konfiguracijo routerja, le en bridge dodas, kjer natancno definiras kaj se bridga, kaj pa routa po navadni poti.

Se enkrat - hvala gulikoza.

Zaklenjeno