Izklop HTV2 v času Lige prvakov

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 4. Jan 2007 ob 12:43

Tudi jaz menim, da to zahtevajo "naši domači" kljukci. Hrvati niso nič krivi za to... (kriva je seveda naša "pravna" država. :x )

Seveda hrvatje iz gornjega teksta tudi najbrž ne vedo, da v Sloveniji nimamo neodvisnega regulatorja, ampak smo prišli le do stopnje "neodvisnega" regulatorja. Ampak glede na leto 2004, smo naredili "velik korak za Človeštvo", če lahko parafraziram Neila Armstronga ob prvem pristanku na Luni! :lol:
Optika 100/10

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a ally12 » 5. Jan 2007 ob 00:40

NN to je tvoj post z dne 18. 10. 2006:
Navadni Nimda napisal/-a:Ne gre za naše nesposobne televizije, ali celo za našo jalovo "agencijo za zaščito avtorske lastnine", gre za spoštovanje pravic tujega imetnika pravic - HTV. Za to, da bomo lahko predvajali njihov program tudi v bodoče, smo se brez besed podpredili njihovi pismeni PROŠNJI za izklop (sicer bi jih UEFA ganjala, potem bi nam HTV vzela kakršnokoli pravico za predvajati katerikoli njihov program v celoti. Izbrali smo manjše zlo!) :D
In to je tvoj zadnji post na to temo... 04. 01. 2007
Navadni Nimda napisal/-a:Tudi jaz menim, da to zahtevajo "naši domači" kljukci. Hrvati niso nič krivi za to... (kriva je seveda naša "pravna" država. )

Seveda hrvatje iz gornjega teksta tudi najbrž ne vedo, da v Sloveniji nimamo neodvisnega regulatorja, ampak smo prišli le do stopnje "neodvisnega" regulatorja. Ampak glede na leto 2004, smo naredili "velik korak za Človeštvo", če lahko parafraziram Neila Armstronga ob prvem pristanku na Luni!


Mislim, da lahko prosim za obrazložitev... Al je mogoče samo to, da se je v novem letu kaj spremenilo, da so u 2006 zahtevo sprožili Hrvati, u 2007 pa (ko še ni bilo prenosov LP) t.i. naši kljukci.
Slika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a ally12 » 5. Jan 2007 ob 00:54

In o tem sem jaz pisal 19. 10.
ally12 napisal/-a:Da pa to ni čisto res, kar govorite vsi ponudniki (Hrvati so poslali zahtevo po zatemnitvi in ne želijo oddajati v Sloveniji), potrjuje dejstvo, da so Hrvati vložili tožbo v Sloveniji v času SP v Nemčiji, za katero res niso imeli realnih možnosti.
u glavnem prodajanje magle
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jan 2007 ob 09:37

Ally12 - v prvem primeru gor je bil dogovor med RTV hišami, v drugem ne in tu dejansko obstaja razlika. Vsekakor pa v iskanju morebitnih protislovij NE boš najdel načina, da bi prisilil kogarkoli, da oddaja tekme (ali karkoli), kar ni v skladu z željami imetnikov pravic (katerihkoli). Torej ko bo naslednjič tekma, ki je posebej občutljiva in bo taka želja RTV hiš, se BO zatemnilo.
Optika 100/10

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 5. Jan 2007 ob 09:41

Ma tut ce ta program za skos izklopjo se nebi sekirou ne vem zakaj taka debata o temu :D :D :D
Slika
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jan 2007 ob 10:50

Tukaj se pa popolnoma strinjam s tabo! 8)
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 5. Jan 2007 ob 11:14

Jaz se pa ne strinjam.
Preprosto zato ne, ker so slovenski komentatorji športnih dogodkov -milorečeno- slabši in je komentiranje pravi dolgcajt v primerjavi s hrvaškimi ali srbskimi.
Od naših komentatorjev je za moj okus primeren le Peter Vilfan (če nima slabega dne); za košarko seveda.

Prav tako ne maram megle. Tako, kot se ti nenehno pridušaš čez "paradajz" in nacionaloperaterja, gre meni na živce megla vseh sort. Ne glede na barvo ali vonj.

Preprosto vprašanje je bilo - kdo je zahteval zatemnitev HTV v času svetovnega prvenstva? In na to vprašanje vsaj jaz nisem dobil konkretnega odgovora.
Enako velja za ligo prvakov.
Kot potrjujejo zgornji citati, ste na T2 za oba primera okrivili HTV.

In pri tem naj povem, da fuzbala sploh ne gledam.

In še nekaj ti povem Nimda: upam si trditi, da bi vam število naročnikov na TV takoj drastično padlo, če bi iz programske sheme umaknili exYU programe.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jan 2007 ob 11:20

Sej zato so exYu programi tam, Bine. Menim, da si bil preošter do mene - jaz dostikrat nastopam tukaj tako, da dam svoje osebno subjektivno mnenje, ne pa uradnega mnenja T-2. Konec koncev je to neuradni forum! :D
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 5. Jan 2007 ob 11:30

Nimda,
jaz te obravnavam kot člana foruma z moderatorskimi pravicami.
To, da si zaposlen na T-2 nima s tem nobene veze, ker na T-2 vsaj po mojem poznavanju ni zaposlen nihče z imenom in priimkom Navadni Nimda.

Ker praviš, da so po tvojem subjektivnem mnenju exYU programi brez veze v programski shemi, sem ti jaz samo povedal svoje mnenje, zakaj so praktično nujno potrebni.

Če informacij o tem, kdo je zahteval zatemnitev HTV ne smeš dati v javnost (ali pa jih nimaš), potem pač to tako napiši, ne pa, da stvari zavijaš v meglo.
To je bila v bistvu vsa poanta mojega pisanja.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8493
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Jan 2007 ob 12:10

Bine glede te zatemnitve med svetovnim prvenstvom je bilo dobro obrazloženo na siolovemu forumu sicer nimam časa tega iskati. Je pa nekaj o tem bilo tudi tukaj http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3076090 ,kjer so imeli kablaši isti problem. Mi je pa smešno ko nekateri pravijo so hrvaški komentatorji boljši od naših spet drugi pa so se pritoževali nad Fox Crime, kjer so bili hrvaški podnapisi, da nič ne razumejo.
Slika


Lp, Kitl

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 5. Jan 2007 ob 12:27

Ne spremljam SIOL foruma.

Kar se komentatorjev tiče: seveda stvar posameznikove subjektivne presoje, da ne rečem okusa, ampak res ne poznam nikogar, ki bi raje poslušal naše, kot pa njihove. 8)
In tisti, ki nikoli ni bral Alan Forda v "srbo-hrvaškem jeziku" dobesedno ne ve, kaj je zamudil :lol:

Kar se pa podnapisov tiče: meni je vseeno. Berem tudi srbsko ćirilico, ne znam pa besede nemško (ok, gut, nein, bir... ajde ampak to ne šteje ;-)) in se ne pritožujem nad množico programov v nemškem jeziku.
Pač ne gledam, a ne.
Slika

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Odgovor Napisal/-a subsubl » 5. Jan 2007 ob 15:12

Sej so komentatorji boljši na HRT res je, samo če bi jz imel TV postajo in odbil tako mastno vsoto denarja kot jo je TV3 vrjemite da bi lastnoročno podrl oddajnike in odrezal kable, ki popeljejo signal iz HRT v Slovenijo....

...drugač pa prebolte, nismo več na balkanu

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 5. Jan 2007 ob 15:16

Lej - jaz samo zagovarjam stališče o konkretnem informiranju in konkretnih dejstvih.
Če TV3 zahteva zatemnitev HTV, naj se to jasno in glasno pove in zapiše.
Ne pa, da se skriva in v bistvu celo direktno laže, da je zatemnitev zahtevala HTV.

Kar pa se tiče ekskluzivnosti: well, kot je meni poznano, je eno temeljnih načel EU ravno prost pretok blaga, storitev in ljudi. Še več: vsakršna ekskluziva je prepovedana.
Slika

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a ally12 » 5. Jan 2007 ob 16:36

subsubl napisal/-a:Sej so komentatorji boljši na HRT res je, samo če bi jz imel TV postajo in odbil tako mastno vsoto denarja kot jo je TV3 vrjemite da bi lastnoročno podrl oddajnike in odrezal kable, ki popeljejo signal iz HRT v Slovenijo....

...drugač pa prebolte, nismo več na balkanu
Nimaš prav, mi smo na Balkanu. Pr nas lahko vsak počne, kar hoče in to kjer hoče... ne da bi zato odgovarjal. Aja, pa še mal dnarja more met.

In to si tud ti dokazal z idejo o podiranju oddajnikov. Ampak to ne bi bil več Balkan pač pa Afganistan! Da bi si pridobu ljudi, bi moru nardit dober program in jih na tak način prepričat, da si ti boljši. Pomoje je to ideja demokracije.

@Bine
Spomn se najine debate, ko si intenzivno nasprotoval mojemu mnenju. Vidim, da si v preteklem času spremenil pogled.
Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 5. Jan 2007 ob 16:51

Ally12: mislim, da nisem prav nič spremenil svojih pogledov.
Še vedno sem prepričan, da je pogodbe potrebno spoštovati.
Vsebina pogodb (med recimo T-2 in HTV, ali pa med TV3 in "ne-vem-kdo-je-imetnik-pravic-za-ligo-prvakov; kakor tudi ne med TV3 in T-2) mi ni poznana.

Jaz sem razumel, da je HTV, kot imetnik pravice za prenos signala od T-2 zahteval zatemnitev (morda zato, ker je HTV imel pravico do prenosa samo na teritoriju RH).
Lahko, da sem kaj spregledal, vendar sem danes prvič slišal podatek, da je zatemnitev zahtevala TV3.

Naj osvežim (tudi sebi) spomin, da sem se v debato vključil po tem Nimdinem postu:
Navadni Nimda napisal/-a:G Če zahteva legalni imetnik pravic HRT 2, da zatemnimo neko oddajo, ker je plačano samo predvajanje na področju Hrvađke, potem to moramo narediti. Če tega ne naredijo nekateri drugi operaterji, je to njihov problem. Tudi, ko jih bo morebiti kdo od imetnikov pravic tožil, bo to njihov problem... :o
in
Navadni Nimda napisal/-a:Ne gre za naše nesposobne televizije, ali celo za našo jalovo "agencijo za zaščito avtorske lastnine", gre za spoštovanje pravic tujega imetnika pravic - HTV. Za to, da bomo lahko predvajali njihov program tudi v bodoče, smo se brez besed podpredili njihovi pismeni PROŠNJI za izklop (sicer bi jih UEFA ganjala, potem bi nam HTV vzela kakršnokoli pravico za predvajati katerikoli njihov program v celoti. Izbrali smo manjše zlo!) :D
Slika

Odgovori