[Imam] 1024/256

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

[Imam] 1024/256

Odgovor Napisal/-a stik » 18. Okt 2006 ob 17:24

Naročil 1024/256 13.9.2006 po nekajkratnih klicih kako zgleda z mojo vlogo so priklopil internet in prenesena tel.št iz telekoma včeraj 17.10.2006 se pravi da mal več kot mesec dni.Recimo da so še kar v doglednem času preklopil.Me pa jezi način njihovega poslovanja teh monterjev.Pride tip iz T-2 z njihovo opremo se pravi VDSL modem,vood 322 (to je verjetn vmesnik PSTN)drugače naroču ISDN pa kao da nimajo vmesnikov :roll: in pa telefon panasonic. Samo kako začne tip delat ko pride vse na brž zmeče ven iz škatel pa kar nekaj vse počez po sobi vse bolj na provizoriš,pol se pa sam jebaj da približno spraviš v tak red kot bi moglo bit.Če pa je treba 3m UTP kabla za povezat al pa navadnega telefonskega pa se oglasi ''ga nimam''. To je pa absurd da ti pride en monter pa da ti bo nekaj povezal ene dve stvari pa nima 3 metre kabla pride glih tako k eni stranki k bi prišel lan pulit ki nerabi druzga kot roke.Pa mudi se mudi tako da sem mu reku zdaj pa počak mal pa ustav se pa povej kaj bi rad pol se je pa mal umiril.Seveda interneta nism mogu takrat priklopit ker je manjkal mal kabla,tako da sem se pol sam jebal pa klicaril na ''help desk'' ker se nism mogu se povezat ker je ta povezava mal drugače kot pri siolu prek PPPo-e.Naroču pa sem srednji varnostni paket k zgleda da sem se za... v tem ker ne morem z emulo al pa utorrentom nič počet.Enostavno mi ne vleče ker imam lowid.Danes zjutraj poslal prec ob 7h faks da mi spremenijo na nizki varnostni paket pa ni še duha ne sluha o tem da bi kaj spremenil rabjo zgleda nekaj dni da ''poskenirajo'' tist faks k sem ga jim jaz poslal(nevem kaj je s tem mislu k mi je to reku poskenirajo).Tako da sedaj ne preostane druzga kot čakat.Upam da mi bo delal internet pa telefon kot mora da me ne bojo še stem jezili,ker bom gladko odšel k drugim.Skratka kar se tiče njihovih monterjev so vsaj zame pod krititko in to zarad tega k nima nobene dodatne stvari za v primeru če je kaj treba kak kabel pa kak razdelilc za kake kable bi pa mogli imet seboj drugač pa kot sem že reku naj grejo pa lan pulit če druzga neznajo.Se bodo mogli pa šefi tu mal zamislit kako se s strankam dela res me je včeraj ta stvar precej raztogotla tako, da sem mogu to stvar tu napisat pa tud me niso prej nič obvestil da nimajo ISDN vmesnikov po mailu vsaj takrat bi to napisal k so napisal mail kdaj pridejo.
LP

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Okt 2006 ob 07:07

Na nek način se strinjam s tabo... ker računalnika, TVja in telefona nima skoraj noben v razdalji 1 m.

Vendar pa glej na vso stvar iz druge plati... pri T-2 ne plačaš priklopa, ko ti monter pride na dom. Pri Siolu, da ne plačaš priklopa, si moraš zadeve priklopiti sam in tudi sam nabaviti potrebno kablovje.

Sedaj pa pričakujete, da bo imel T-2 monter vso opremo s sabo in ti bo razpeljal kablovje po hiši... bodite resni.

Monter T-2ja pride samo zato, da ti zadevo priklopi in preveri, če vse deluje... potem si pa naj vsak naknadno potegne internet še v klet in na podstrešje.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 19. Okt 2006 ob 18:22

vsak človek še posebno tak ki nima dost pojma o tem bi rad plačal njim tist dodaten strošek kar bi bil v vezi s kablom in razne drobnarije saj se da menda tud to skalkulirat kolko je dela in kolko material.Ne pa da mora pol sam letat po trgovinah pa sprašvat al imajo pa al je to dobro al ne, povrh tega ma pa še neuk človek v tem še problem vzpostavitev interneta.Njemu k pride z avtom bi komot imel mal karikiram sedaj tud 100 dvoje vrst kabla pa razne razdelilce kar tud ni bog ve kol dnarja in pa tud teže ne.Telekom je imel te zadeve ko so men priklaplal pred 2 leti te zadevi pošlihtano v nulo in je naredu kar si mu reku koštalo pa je takrat neki minimalno se ne spomnim več ker so zmerom ble neke akcije kot so še danes

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 19. Okt 2006 ob 18:36

Pokliči na tehnično pomoč in ti bodo dali kontaktno številko podizvajalcev, ki so seznanjeni z VDSL tehnologijo in ti vse lahko "pošlihtajo v nulo". Še enkrat T-2 zaenkrat še ni nacionalni operater.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 19. Okt 2006 ob 19:17

Pa sej T-2 tehniki tapravi to imajo no sej pri meni so imel in klešče in nove konektorčke. Je pa res, da bi bilo priporočljivo uvesti tudi to uslugo montaže na domu seveda, da jo naročnik plača. Mitja meni so na 0590 00000 rekli, da nimajo nobenih številk od firm, ki bi to delali, da naj kar sam pokličem kakega električarja.
Slika


Lp, Kitl

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 20. Okt 2006 ob 11:15

pokliči na tehnično pomoč:
0590 00 002
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Odgovori