Informacija za laike (sem punca, pa nimam blage veze)

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Informacija za laike (sem punca, pa nimam blage veze)

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 24. Okt 2006 ob 18:31

Ok...dečki, imam en problem! :oops:
In sicer, resno razmišljam o prešaltanju na T2 (telefonija+internet), ker baje rulate, ampak vseeno se praskam po glavi zaradi enih lukenj v znanju, zaradi katerih pač še kolebam pred definivnim "yes" (sem že poklicala na helpdesk, pa mi je dokaj redkobesedna, a nadvse prijazna deklica samo povečala moj veliki vprašaj nad glavo :? ).
1. A bi resnično, RESNIČNO bila brez neta samo 3-4 delavne dni (pavza med telekomovim odklopom in vašim priklopom)? Pa to ni samo vprašanje enega psihota, ki je zasvojen z netom, ampak samo vprašanje nekoga, ki pač dela od doma preko spleta! :lol: Pač potebujem zagotovilo!
2. Glede na to, da imam sedaj tudi ISDN priključek, kaj bi zame pomenilo, če ga sedaj ne bi ohranil? (vem, popolnoma tumpasto vprašanje, ampak...ne morm pomagat...dolgi kabli, očitno - have mercy)

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovor vsem! :wink:

Antrax
Navdušenec
Prispevkov: 664
Pridružen: 8. Maj 2006 ob 23:56
T-2: Še nimam
Paket: Telemach 6/1+3xDTV(1xHD)+tel
Kraj: Lenart
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Antrax » 24. Okt 2006 ob 18:36

V pogodbi napiši, da boš sama odklopla internet in tako pač odjaviš trenutnega ISPja ko boš imela T2 porihtan!

Če imaš ISDN lahko dobiš ISDN vmesnik in tako obdržiš svoje aparate
Slika <- Čakal sem 47 dni!
Slika

stik
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 10:50
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a stik » 24. Okt 2006 ob 18:43

hm nevem če je glih tako.Jaz sem na pogodbi označil da mi T-2 urihta odklop od telekoma in siola in so oni to vse urihtal.Ko je pršu telekomovec odklopit je še ne čist 5 minut za njim prišel od T-2 priklopit zadevo.Morda se tud zgodi da pride kako uro kasnej kaj več pa mislim da ne, bodo še drugi povedal kako se je njim godilo.

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 24. Okt 2006 ob 18:45

aha, odjavim pa se sama tako da...?
In kako je v takem primeru s telefonijo? Sem v svoji naivni glavi tole poenostavila in predvideavala, da sta zadevi (net+telefonija) povezani!? :?

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Seeker » 24. Okt 2006 ob 19:08

1. Poglej. Ko te Telekom odklopi in pripravi priključek za T-2 je v bistvu že vsega konec. Malo potežiš na helpdesk (2 klica na dan, morš bit nežna) pa ti bojo priklopil hmalu. No, vsaj jaz sem čakal natanko 24 ur, sem pa slišal, da je pri veliko uporabnikih bilo takoj oz do 2 uri po odklopu. Večja umetnost je brez težav pridt do odklopa (v bistvu je težava sam ena težava. čakati moraš! :) ).

2. Lahko imaš T-2 telefonijo in s tem dražjo naročnino na internet (kabli so še vedno) ali pa ISDN (telekom) telefonijo in za 500-1000 cenejši net. Če ne obdržiš nobenga telefona... oh shit. Tazga primera pa še nism slišu. To ti bo mogu pa en drug povedat, ki tma tako kombinacijo.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 24. Okt 2006 ob 19:34

Bodi previdna... kar nekaj tem je, kjer ljudje jamrajo, da jim povezava kar naprej pada. To je pa zato, ker so održali ISDN priključek pri Telekomu, telekom pa slabe razcepnike tala uporabnikom. Po vsej verjetnosti nalašč nagaja.

Če nisi navezana na ta ISDN pri Telekomu, potem je definitivno boljša varianta, da vse odklopiš od Telekoma in na T-2-ju naročiš Internet + Telefonijo (prenos številke).

P.S. Sama nič ne kontaktiraj Telekom... izpolni samo obrazec na T-2 strani in pooblasti T-2, da odklopi telefonski priključek (označi, da ne želiš ohraniti obstoječega telefonskega priključka) in prenese številko. S tem boš obdržala telefonsko številko (05) xxx-xx-xx enako, kot jo imaš sedaj in tudi prijatelje ne bo potrebno obveščati o novi telefonski številki.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Odgovor Napisal/-a Titan » 24. Okt 2006 ob 19:55

Cobane jaz sem tud obdržal isdn pa mi pri klicanju ne pade linija nikoli dol

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 24. Okt 2006 ob 19:57

oukej!

Super! Sej ste proav fajn dečki, celo neki štekam! Sej sem pomislila, da bi nekako naročila isdn priključek al kaj je že to, sam jebela je baje 30 jurjev, čeprav tole ni nič v primerjavi s siolovim, ko sem pred 3 leti plačala preko 60!

No, še za kako idejo se itak priporočam! :idea: :idea: :P

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 24. Okt 2006 ob 20:13

Titan: jaz imam PSTN priključek in teh težav nimam... sem pa že precej postov prebral na to temo in ljudje imajo težave, če so obdržali ISDN priključek pri Telekomu.

Eilinel: Za ta ISDN vmesnik ti ne bo potrebno nič plačati... T-2 ti ga da na reverz, vendar samo enega (drugega in nadaljne pa boš morala plačati).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
total
Model
Prispevkov: 201
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:44
T-2: Že imam
Paket: 20/4 VDSL + 2 telefona + IPTV
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a total » 24. Okt 2006 ob 20:15

Če se odločiš za menjavo Telekomovega ISDN-ja in vzameš T-2 priključek je vse zastonj.

edit: Cobane me je prehitel.

Uporabniški avatar
Eilinel
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 24. Okt 2006 ob 17:47
T-2: Že imam
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a Eilinel » 25. Okt 2006 ob 12:00

smešno, z vsakokratnim klicem na helpdesk dobim različne informacije! Včeraj je bil Isdn priključek brezplačen, danes več ni (je 30 jurjev), včeraj je bil prenos telefonske številke 2.500 sit, danes je brezplačen! A mi lahko kdo, ki dejansko ve, kako je s tem, pove!!!!!!!!! PLIZ!!!!!!!!:? :?

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 25. Okt 2006 ob 13:10

Prenos številke je 2500 SIT. Če naročiš ISDN vmesnik, ki BAJE pridejo po 10.11.2006 v štartni pogodbi, brez katerekoli druge telefonije (IP telefonija, PSTN vmesniki) je ISDN vmesnik ZASTONJ. V katerikoli drugi varjanti te pride 30K SIT. Na tvojem mestu bi, če seveda nisi odvisna od telefona naročil kar IP telefonijo (prenosnih telefonov trenutno še ni), ki deluje čisto zadovoljivo. Kar se tiče samega mrka, mrk navadno ne traja več kot dan ali dva (po splošnih pogojih je 5 dni). Če si uporabnica kabelskega interneta, mrk lahko preprečiš tako da v pogodbi ne pooblastiš T-2ja za odklop kabelske, ampak to storiš sama ko imaš v stanovanju polno delujočo opremo T-2 (s tem se izogneš tudi morebitnemu nedelovanju T-2). Opremo lahko prevzameš tudi sama v Ljubljani na Brnčičevi, in s tem še skrajšaš zamik:)

Odgovori