Internet pri T-2 telefon pa nazaj k telekomu

Vse o T-2 IP telefoniji
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8492
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 9. Nov 2006 ob 22:21

spešel=poseben (nekaj ne vsakdanjega, redkega)
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 22:30

Ja, ali gre za kakšen poseben telefon? Še enkrat: folku telefonija deluje. Očitno gre v tvojem primeru za nek "robni primer". Zato pač sprašujem...
Optika 100/10

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 22:32

ma ta voip telefon belco
noben poseben telefon

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 22:36

Takega imam tudi jaz na mizi. Res je grd, ni brezžičen, ampak dela. Sem se ravno klical na GSM, čisto v redu, brez odmeva ali artefaktov.

Ti imaš torej problem, da ne moreš klicati na GSM? A to vedno ali samo včasih?
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 9. Nov 2006 ob 22:39

Navadni Nimda napisal/-a:Predlagam, da se oglasiš osebno na Brnčičevi in to urediš. Če dela 12.000 naročnikom, bo delalo tudi tebi. Vključno z alarmno napravo!
S temi alarmnimi napravami je križ.
Tudi pri nas so bili problemi, ki smo jih na koncu rešili tako, da uporabljamo GSM in nič več T2 telefonijo za povezavo alarma s Sintalovo centralo.

Enostavno nisem imel ne volje, ne časa, pa tudi ne živcev, da bi se šel pinkponk.
Zdaj pač porabimo 1000 sit mesečno za GSM, pa mirna Bosna.

Je pa moj glavni očitek IP telefoniji (za podjetja) v tem, da vsaj zaenkrat še ni nekih bolj uporabnih aparatov za tajništvo, nekakšna mini centrala, ki bi omogočala telefonistu, da vidi, katere cifre so proste, kje govorijo, itd... pa da se vidi čakajoči klic in podobne malenkosti, ki jih IP Centrex (še) nima.
Slika

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 22:49

vcasih popoldne se mi zgodi da ne morem klicat na gsm.

z alarmom ni teorije.
ce slucajnko komunikator poklice preko t-2 omrezja, dejansko ne skomunicira z njim.

in dejansko ta tehnologija ne deluje ok (voip)

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 9. Nov 2006 ob 23:42

Kako pogosto pa Sintal GSM komunicira s centralo?

Na Hevreki sem videl neko rešitev, kjer alarm na minuto čez internet sporoča stanje (http://www.ealarm.si). Na prospektu je sicer za to rešitev napisano podjetje G7, ampak možno je, da tudi Sintal omogoča kaj takega.

Telefonski in GSM alarmi so namreč neuporabni, sploh če imaš v varovanih prostorih kaj vrednejšega.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Nov 2006 ob 08:39

Ne vem, kako pogosto se preverja status pripravljenosti.
Če bi prišlo do vloma, ki bi ga senzorji zaznali, se seveda pošlje takoj.
Pošiljajo se tudi vse spremembe (vklop-izklop), ko prvi zaposleni pride in zadnji odide.
GSM je bolj smiselno, ker nisi vezan na kable... ti zunaj v omarici kable stacionarne telefonije potrgajo, pa alarm nima komu zajokati...

Kontrola vsako minuto je seveda za varovanje bogastev... predstavljaj pa si, da imaš to preko interneta... in provider pade dol, varnostniki pa priletijo zaradi lažnega alarma... in kdo potem to plača takšno intervencijo?
Dvomim, da ISP.

Kar se pa tiče (ne)ustreznosti VOIP.
Nam koristi prevagajo nad slabostmi.
Za telefonijo plačujemo ene 5x manj kot prej za Centrex.
Internet pa pol manj, za 10x večjo hitrost.
Slika

ealarm
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 02:09
T-2: Še nimam

Pojasnila glede varovanja.....

Odgovor Napisal/-a ealarm » 20. Nov 2006 ob 02:17

Prenos alarmnih sporočil preko PSTN linije ali preko GSM vmesnika je zelo podobna stvar. GSM vmesnik ima to prednost da nima kablov. V obeh primerih pa se preverja komunikacija v večini primerov 1x dnevno, torej na 24 ur. Prenosi požarnih signalov pa se morajo kontrolirati vsaj na 4 ure (po zakonu).

sistem eAlarm pa je nekaj povsem drugega. Komunikacija poteka preko interneta in se preverja na vsako sekundo!!! Seveda gre to v večini primerov preko žic (razni DSL dostopi), ampak sprejemni center ves čas spremlja te signale in v primeru prekinitve sproži alarm v nadzornem centru. Alarmni napravi ni potrebno pošiljati tega podatka, ker ga sprejemni center zazna sam.

1. PSTN linija: če prerežeš žico se v sprejemnem centru to zazna v roku 24 ur
2. GSM vmesnik: če ga motiš z GSM motilcem, sprejemni center to zazna v roku 24 ur.
3. eAlarm: karkoli se zgodi na povezavi, se takoj zazna v sprejemnen centru. najkrajši čas zaznave je 2 skundi. (priporočljiva nastavitev je okoli 30 sekud)

Za vsa vprašanja smo vam na voljo tudi na info@hsi.si

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Nov 2006 ob 07:08

Sliši se super... Samo kot je že Bine omenil, kaj se pa zgodi v primeru, če pade internet. Ali ima ta naprava možnost priključitve tudi na navaden telefon oz. GSM?

Kaj sem s tem želel povedat? V primeru, da vlomilec potrga kable za internet in navadno telefonijo ter še moti GSM signal, potem boste dobili message, da nekaj ni v redu. Če pa pade samo internet, pa je zelo malo verjetnosti, da v tistem trenutku ne bo delal navaden telefon oz. GSM in bo ta naprava še vseeno lahko poslala signal, da je vse OK.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

ealarm
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 02:09
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a ealarm » 26. Nov 2006 ob 20:17

Pozdravljen

V primeru izpada interneta naprava samodejno preklpopi na navadno analogno linijo in normalno naprej komunicira z nadzornim centrom. Signal da je internetna povezava izpadla pa je tudi viden v nadzornem centru, kar povzroči obisk intervencijske enote, da ugotovi za kaj se gre.

Torej ob izpadu interneta se intervenira. če pa obstaja delujoča analogna linija ali GSM vmesnik, ki ni moten, potem se signali naprej pošiljajo preko te alternativne povezave.

Uporabniški avatar
Casper
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 15:29
T-2: Že imam
Paket: 10/2,IPTV,VoIP
Kraj: Radovljica
Kontakt:

IP telefon

Odgovor Napisal/-a Casper » 26. Nov 2006 ob 20:40

Neki cajta je že odkar sem nazadnje pisal...
Spodbodel pa me je methos.
Hja tko je to če čmo mal mal ceneje.
Je pa definitivno res, da mi je VoIP enako nagajal, dokler mi niso zamenjali modema... OGROOOMEN delay.. tko da sm sam s sabo se čist komot zgovarjov... Zdej je ta pb. rešen...
Ostal je sam dolpadanje ki je v dopoldanskem, času v nekaterih dnevih podobem tempomato nastavljenem za učenje Angleškega valčka!
L.p. :roll:
Slika

jkranjec
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 31. Jan 2007 ob 21:40
T-2: Še nimam
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a jkranjec » 31. Jan 2007 ob 22:15

Methos,mejčkeno še počaki pol pa probej voip na koaxu!!! :D

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Krypto » 31. Jan 2007 ob 22:18

....ki bo (najbrž) ravno tako imel porodne krče :D ( da ne omenjamo cen ).
@jkranjec upam da tokrat tvoj post zdrzi kritiko 8)

Odgovori