Internet pri T-2 telefon pa nazaj k telekomu

Vse o T-2 IP telefoniji
croco
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jul 2006 ob 19:54
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: Nova Gorica

Internet pri T-2 telefon pa nazaj k telekomu

Odgovor Napisal/-a croco » 5. Nov 2006 ob 16:10

Torej ta telefonija tudi po večkratnem klicanju in pisanju in ne vem kašnim obljubam ne dela. Telefon baje še vedno prekinja in ne vem kaj kurac use....stari ljudje itak jim ni nč prow in težijo samo da težijo. Torej me zanima, ali bi se dalo pač obdržat internet pri T-2ju telefon pa vključno s številko prenest nazaj v telekom in če še mogoče ve kolko bi to stalo? Nekaj na njihovi strani berem okoli 21.000 ampak itak vemo kašni so in ti uturijo še 25 drugih stroškov.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Nov 2006 ob 17:10

Lahko mi napišeš na Zasebna sporočila svojo "številko priključka" in dam preveriti, kaj se dogaja. Ti pa razmisli, ker za 20 jurjev verjetno že dobiš izvajalca, ki bi ti naredil interno inštalacijo kot se spodobi in teh problemov več ne bi bilo. (90%)
Optika 100/10

St. Peter
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 01:17
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256Kb+Tel.
Kraj: Centrala Rakovnik (Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a St. Peter » 5. Nov 2006 ob 22:15

Če od prekinitve naročniškega razmerja s ts ni minilo 1 leto se za ponovni vklop plača 9.600, po enem letu pa moraš plačati 21 jurjev.
Slika

Uporabniški avatar
Boro
Znanec
Prispevkov: 82
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 07:03
T-2: Že imam
Paket: Paket T4 Giga 20/2 Mbps
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Boro » 9. Nov 2006 ob 07:22

vsem skupaj lep pozdrav , jast osebno še nimam telefonijo pti T-2, se
mi pa dogaja da mi telefonski signal prekinja internetnega.Gospoda iz Telekoma je pri meni že 4 krat menjevala razcepnik in ni pomoči,iz T-2 ja so bli dvakrat in me vsakič prepričevali naj vzamem še telefonijo pri njima in se to ne bo dogajal.
ZDEJ PA TAGLAVNO :
Iz T-2ja so mi rekli da ČE NE BOM ZADOVOLJEN Z STORITVAMI NJIHOVE
TELEFONIJE ( če se bodo težave-prekinjanje ponavljale ) ME BODO NA MOJO ZAHTEVO VRNILI NA TELEKOM IN STROŠKE PORAVNALI ONI.
Ne vem ali je to res al sam obljubljajo,vglavnom danes pošljem zahtevo za prehodpa SREČNO KEKEC

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 19:54

Nimda ne bi se s tabo prevec strinjal, da je s telefonijo kot ti pravis vse ok.

Na t-2 sem narocnik od januarja 2006 , internet + telefonija.
in sem dal prvi dopis marca, da mi ne gre priklicati eno telefonsko stevilko v t-2 omrezju (cel cas mi javlja da telefonski uporabnik ni doselgjiv.), na tej telefonski stevilki Sintal varovanje ima odzivnik za alarmno napravo. montazerji sintala so kontaktirali T-2 in poskusali vzpostaviti komunikacijo med alarmno napravo in njihovim odzivnikom na T-2 omrezju (0590 15 285). poskusali so na vse mozne nacine, zamenjali so od alarmne naprave do komunikatorja, in nobena stvar ni delovala.
do danes 9.11.2006 sem poslal eno 3-4 dopisa in v zadnjem sem izrecno zahteval, da mi se poslje pisna obrazlozilo, zakaj meni telefonija ne deluje kot bi morala. nobenega pisnega odgovora nisem dobil, razen klicov od T-2 zaposlenih seveda s skrite stevilke, da jih ne mores nazaja poklicati, kateri so mi obljubljali da bodo analizirali mojo tezavo in da je bodo odpravili.
s t-2 so mi tudi poslali nekega terenskega montazerja, kateri je po 10min ugotovil, da nima kaj pri meni za poceti, ker bodisi napaka je v ljubljani.

na koncu so mi na sintalu pisno odgovorili, da mi oni ne morejo vzpostaviti alarmne naprave, ker je napaka na T-2 omrezju, na katero oni nimajo vpliva in mi svetujejo da si vzamem Telekomov telefonski PSTN prikljucek.

Da je stvar se bolj komicna, sem ugotovil da s T-2 telefonije se dogajajo marsikaksne anomalije, kot recimo ta, da sem sam sebe klical na GSM telefon.
Na T2 telefonu je pisalo "POVEZUJEM" in je zvonilo, na mojem gsm-u pa sem dvignil slusalko ter mi je odstevalo sekunde.
Na koncu sem ugotovil, ko sem odsurfal na servis.t-2.net sestevalo porabljene SIT za ta klic, katerega sploh nisem vzpostavil, ker je ves cas samo zvonilo.

Noben mi ne more govoriti, da je pri vseh teh napakah kriv Telekom Slovenije, ker ce jaz ne morem priklicati telefonsko stevilko v T-2 omrezju, potem je res nekaj narobe pri T-2.

Mene zdaj zanima, je mozno vzeti nazaj PSTN prikljucek in prenesti 0590 telefonsko na njega, ter imeti T-2 internet.


Z internetom sem zelo zadovoljen, s telefonijo pa nikakor.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 20:01

Predlagam, da se oglasiš osebno na Brnčičevi in to urediš. Če dela 12.000 naročnikom, bo delalo tudi tebi. Vključno z alarmno napravo!
Optika 100/10

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 20:50

mislis, da se fizicno oglasim tam pa nekomu razbijem nos ? na to ciljas ? :D

ne verjamem, da bo kaj delovalo.
ce dopis ne zaleze in ne morejo urediti, potem ti meni povej kaksen model poslovanja ima ta firma? da bo nekdo hodil po njihovih storitvenih enotah in se ukvarjal z zaposlenimi na helpdesku ?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 21:00

Ne, ampak da se ti tole uredi. Pa ne na HelpDesku, ampak v sprejemnici. Lepo povej kaj je narobe, pa da pričakuješ, da se bo uredilo prec.
Zadnjič spremenil T2_Delavec, dne 28. Jan 2007 ob 07:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Optika 100/10

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 21:44

jaz tebe res ne razumem.

ti meni svetujes, da jaz grem k njim v "sprejemnico" ?
se ti zajebavas ?
kaksno pa je to potem poslovanje T-2, da bom jaz nekam hodil kot ti pravis v "sprejemnico".
tam bo me sprejel nekdo, ki dela preko studentskega servisa, in bo rekel "ja, bom posredoval naprej administratorjem in vas bodo obvestili o tem. rabijo casa veste, da analizirajo stvari. dva- tri dni"

glej , ti lahko obtozujes telekom kolikor ti je volja, ampak takega poslovanja kot se ga gre T-2, ena resna firma tako ne posluje.


njim je kriv telekom, da ljudem napacno telefonsko stevilko vpisejo v telefonski imenik ETIS.
njim je kriv telekom, ker ne morejo t-2 uporabniki priklicati preko voip telefonije t-2 telefonskih stevilk.
njim je vse telekom kriv.

ce mene vprasas ti bom povedal odkrito, da mislim, da na t-2 delajo ljudje ki niso kvalificirani za to.
ta firma je prezgodaj zacela s ponudbo svojih storitev, katere 100% ne delujejo.
jaz ce tebi nekaj prodam, in ti ta zadeva vec kot pol leta ne deluje, in ti jaz cel cas samo obljubljam da ti bo delovalo, potem z mano nekaj ni ok.

pod :

a) sem nesramen in mi se jebe za tebe ( ker vem da ce mi ne bos placal racuna te bom izkljucil pa se na sodice dal, ce pa bos hotel od mene oditi, bos pa se tudi nacakal da se jaz s telekomom dogovorim in naredimo preklop na drugo omrezje.)

b) storitve, ki ponujam se ne delujejo 100% in rabim poskusne zajcke da na njih izvajam preizkuse, poleg tega pa mi se placujejo za to

c) vse ostalo

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 21:55

Meni delajo od 15. februarja, odkar sem po dveh mesecih in pol dobil storitev T-2. Nimam pripomb, niti nad internetom, niti nad telefonijo niti na TV.

Če imaš probleme, klicati na Support 0590-00-002. Ne bodo ti podali rešitve, bodo pa te dali na seznam za odpravo napak. Tako se tudi dela - tam, kjer so napake, jih je treba odpraviti. Torej ali osebno na Brnčičevi, ali preko telefona.
Optika 100/10

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 22:01

stari mene klicarijo s nekih privatnih t-2 telefonski

ki se zacenjajo na 0590 0 22 ..


in mi govorijo, da bodo nekaj analzirali
da bodo poslali v francijo te podatke da nekdo tam za njih analzira.
meni je to vse smesno :D

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 22:07

OK, pol se dela na tem. Tam v Franciji je proizvajalec programske opreme za IP telefonske centrale, katerega ime ne smem napisati iz razloga, ki je eklatantno jasen na temle naslovu:
http://www.t-2.net/?ctxID=3&funcID=1

Pa, a so ti že zamenjali vso opremo?! :D
(Da se štekamo, tudi jaz bi bil tečen na tvojem mestu.)
Optika 100/10

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 22:10

cuj opreme mi niso zamenjali

so pa kao nekaj na daljavo konfigurirali

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Nov 2006 ob 22:12

A imaš kakšen "spešl" telefon, ali kako???
Optika 100/10

methos
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 19:38
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a methos » 9. Nov 2006 ob 22:13

kako mislis to ? "spesl"

Odgovori