Potrebujem malce pomoči glede prijave na T-2.

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Blednik
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 8. Avg 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Hrastnik

Potrebujem malce pomoči glede prijave na T-2.

Odgovor Napisal/-a Blednik » 6. Jan 2007 ob 18:53

Lep pozdrav.
Že kar nekaj časa razmišljam o preklopu na T-2 in končno sem se odločil, da zadevo izpeljem do konca. Namreč zataknilo se mi je ob elektronski prijavnici za zasebne uporabnike. Starši me že več kot mesec dni morijo naj se prijavim na T-2, vendar nikakor ne znam izpolniti določenih podatkov ker mi niso najbolj jasni... tako da bi prosil za malo pomoči oz. razjasnitev nekaterih zadev, ki jih moram vnesti v elektronsko naročilnico (zasebni uporabnik). Če kakšna rešena prijavnica kot primer že obstaja se izkreno opravičujem, vendar je nisem uspel najti. Zatakne se mi tule:
Podatki o priključku na katerem želite storitve T-2
Priključek, ulica, poštna št., pošta... ni problema. Nato naletim na izbiro za obstoječi telefonski priključek. Izberem ISDN (sem naročnik SiOL ADSL preko ISDN še iz starih časov).

No tu izberem opcijo, da ne želim ohraniti tel. priključka. Zanima me naslednja zadeva - Številka tel. priključka. Ali je to tista klicna številka, ki jo nekdo vtipka v svoj telefon, da moj telefon začne zvonit? Npr: 03-56-AB-CDE (svojo pravo številko sem skril, ker je ne želim objaviti tu) Polje v naročilnici ima dva okenca. Prvo dovoli max. dve mesti. Ali je v tem primeru 03-56ABCDE pravilen vnos?

Želim prenesti telefonsko številko: Da, ker grem na T-2 IP telefonijo in želim mojo trenutno klicno številko (03-56ABCDE) ohraniti.

Spet se mi zatakne pri naslednji izbiri - Telefonska številka primer: (11234567) Ali je to polje isto kot Številka tel. priključka? Okno namreč dovoli 8 mest, 0356ABCDE pa jih vsebuje 9. Kaj izberem pod oknom Operater? Najverjetneje SiOL, d. o. o., ker uporabljam ISDN, ali se motim?

Številka računa (najdete jo na zadnjem računu za to telefonsko) - Tega še nisem preveril.
Hvala za nasvete.
Na tem forumu ni demokracije. Končno besedo imajo Administrator in Moderatorji.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Jan 2007 ob 19:16

Ali je v tem primeru 03-56ABCDE pravilen vnos?
DA!
Okno namreč dovoli 8 mest, 0356ABCDE pa jih vsebuje 9
JA IZPUSTI 0(ničlo) na začetku - saj je tudi v primeru ni!
Kaj izberem pod oknom Operater? Najverjetneje SiOL, d. o. o., ker uporabljam ISDN, ali se motim?
Motiš se! Operater za telefonijo če imaš ISDN je nacionalni operater (Telekom Slovenije) in NE siol, ki je samo ponudnik dostopa do interneta

Številka računa je zelo pomembna za prenos številke - mora biti številka zadnjega plačanega računa TS! Ker bodo zdaj izdali nove za december raje počakaj da ga dobiš in potem vpišeš. Na elektr. prijavo lahko vpišeš karkoli - važno je da pravilno vpišeš na obrazec
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2007 ob 19:18

Telefonsko številko vpiši v polje tako, da je klicna 03 v enem polju, ostalo pa v drugem.

Spodaj pa vpišeš brez klicne številke (torej brez 03), pa boš imel dovolj prostora. (Je pa res nekonsistenten tale obrazec :roll: )
Operater za telefonijo je pa predvidevam Telekom, ker verjetno nimaš IP telefonije?

Številka računa pa je na računu (čeprav je tole res butast izraz, ker v bistvu ne gre za številko računa (le ta je vsak mesec drugačna), ampak za številko priključka.
Res si T-2 sam ustvarja probleme, ker potem uporabniki vpišejo pomanjkljive podatke, Telekom pa seveda z velikim veseljem potem zavrne povpraševanje :roll: :evil:
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Jan 2007 ob 19:24

O Bine, raje ne piši, če ne razumeš stvari... :roll: le eno od 3 si uganil pravilno... :?
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Blednik
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 8. Avg 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Blednik » 6. Jan 2007 ob 19:31

O.o
Najlepša hvala za hitre nasvete. Srečno 2007 mimo grede! 8)
Na tem forumu ni demokracije. Končno besedo imajo Administrator in Moderatorji.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Jan 2007 ob 19:34

Ne vem o čem vi govorite... sem šel na stran v prijavo in ta v vrstici "Številka telefonskega priključka" sta dve polji. Prvo sprejme dva znaka (omrežna) in drugo sedem znakov (telefonska številka).

Kar se pa tiče "Številke računa" se pa strinjam z Binetom... to ni številka računa ampak številka priključka/šifra kupca (oz. št. stranke, pod katero te Telekom vodi v svoji evidenci) in ta številka je na vseh računih enaka (se ne spreminja).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2007 ob 19:41

Ej "mitja_i", daj mi prosim pojasni, zakaj je potrebna številka računa?
Kaj pa, če se potem več mesecev čaka?
Po mojem je bolj pomembna številka stranke/številka pogodbe.
Nekako nelogično se mi zdi, da zahtevate številko računa.
Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2007 ob 19:44

mitja_i napisal/-a:O Bine, raje ne piši, če ne razumeš stvari... :roll: le eno od 3 si uganil pravilno... :?
Preveril sem obrazec, zato pa je trajalo dlje časa, da sem napisal odgovor.
Pa mi povej, kaj sem narobe napisal?
Telefonska številka pač ni 8-mestna, ampak je 9. In to je šlamparija na obrazcu, če mene vprašaš.

Kar se tiče pa številke zadnjega računa, pa sem tudi 99,99% prepričan v svoj prav.
Tako, da.... preveri raje ti, preden obtožuješ ;-)

@Cobane: spodaj je potem treba še enkrat vpisati številko telefonskega priključka (v polje preden izbereš trenutnega operaterja). In tam lahko vpišeš samo 8 cifer; ni pa posebnega polja spredaj, da bi vpisal omrežno posebej.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Jan 2007 ob 20:03

"Številka računa (najdete jo na zadnjem računu za to telefonsko)"
Gre za sklic. Poglej si obrazec za prenos številke in vse potrebne podatke. Lahko si pogledaš tudi uredbo o prenosljivosti številk, če ti bo dolgčas. Tukaj se NE gre za Šifro kupca (na računu nacionalnega operaterja) ki je zahtevana na drugem mestu v obrazcu.

Drugače pa vsem bodočim uporabnikom svetujem, da se za vprašanja obrnete na tel. št. 0590 00 000, kjer vam bodo operaterji odgovorili na vsa vprašanja o obrazcu in zahtevanih podatkih in/ali vam pomagali izpolniti obrazec.

Obrazec pa ima tudi gumb "vpiši" ki opozori o manjkajočem podatku (žal pa ne o nepravilnem).
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Frenky » 6. Jan 2007 ob 20:05

Zakaj toliko pričkanja.
Res je da v elektronski prijavi napiše prave podatke in svoje prave želje, da mu ne bo potem treba spreminjat profila.
V elektronski prijavi naj napiše številko iz zadnjega Telekomovega računa. Ko bo podpisoval pogodbo, bo pa itak priložil fotokopijo zadnega računa, pa bo. Lahko ga bo skeniral in poslal po e-mailu.
Jaz sem imel vse račune ( Telekom, Siol in Lj. kabel ) fotokopirane in je bila deklica na administraciji kar vesela.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2007 ob 20:07

Številka računa vsekakor ni sklic.
Sklic je sklicna številka, ki s številko računa nima nobene veze.
Pika.
Če meni ne verjameš, da sta to dva različna termina, vprašaj vašo Anjo v računovodstvu ;-).

In tudi sklicna številka ni nujno, da je vedno ista. Nekatera podjetja imajo na vsaki fakturi drugačno sklicno številko. Kako je bilo pri Telekomu se ne spomnim, ker sem že zelo dolgo na T-2 ;-).

@Frenky: saj ne gre za pričkanje. Razčiščujemo pojme ;-)
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 6. Jan 2007 ob 20:11

Št. računa in sklic se na računu od TS razlikujeta le za 2 cifri. Ti dve cifri sta za prijavo nepomembni.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2007 ob 20:19

Sem šel pogledati v arhiv svojih plačilnih nalogov.
Niti ena sklicna številka na Telekomovih računih ni enaka.
Vsak mesec je povsem drugačna. Vsaj v letu 2005 je bilo tako in dvomim, da so zdaj kaj spremenili.
(Je pa res, da je številka računa skoraj enaka sklicni številki.)
Slika

Uporabniški avatar
Blednik
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 8. Avg 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Blednik » 6. Jan 2007 ob 20:20

No ja najbolje bo da polje pustim kar prazno in nato pošljem še fotokopijo zadnjega računa pa naj se oni odločijo katero cifro imajo najraje.
Na tem forumu ni demokracije. Končno besedo imajo Administrator in Moderatorji.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2007 ob 20:24

Da bo jasno, zakaj sploh težim.
Zato, ker sem prepričan, da z definicijami podatkov ne smemo biti površni, saj to potegne za seboj kopico problemov zaradi nekonsistentnih baz podatkov.
Bodi dovolj o tem.

Zaželimo raje "Bledniku" čimhitrejši priklop na T-2 ;-)
Slika

Odgovori