[Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

[Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a Constantine » 1. Apr 2006 ob 15:52

Zaenkrat sem zadovoljen. Original želje so bile 10/2 + 3 IP TV + VoIP, ampak zaradi slabe infrastrukture in razdalje 680m, to ni možno do priklopa optike :twisted:. TV signal je več kot odličen in vsi kanali delujejo kot bi morali. Preklop med kanali je mogoče max. 1 sec kar je isto kot pri zemeljski :P . VoIP deluje brezhibno že od začetka, nimam pripomb. Internet bi se lahko sinhroniziral malce višja, ampak sem poterpežljiv človek in že pišem na Gratel kdaj bodo zaključna dela v naši ulici :twisted:

LP
Zadnjič spremenil Constantine, dne 12. Avg 2010 ob 11:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8485
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 1. Apr 2006 ob 17:43

Lahko vprašam a te bo linija prišla kaj ceneje? Pa kolko dosežeš maks uploda v kB. Pa oddaljenost je to po kablih ali po zračni razdalji.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 2. Apr 2006 ob 01:18

Kako misliš cenej linija? Če misliš to, da sem vzel 10/1 namesto 10/2 je za 1000 sit ceneje. Kar se tiče uploada, doseže hitrost od 80 do 100kB/s, več pa baje ni možno. Na Telekomu so mi podali informacijo o razadalji, mislim pa da imajo meritve po zračni liniji, nisem pa prepričan :twisted:
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8485
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Apr 2006 ob 10:10

Constantine no sej to me je zanimal, ker jaz se ravno zaradi infrstrukture najbol bojim, da mi T2 nebo mogel ponuditi več kot Siol, ker tak upload in download imam že sedaj pri Siolu kot ga imaš ti. Res je ceneje 3k na mesec samo če še odračunam pogodbeno kazen, ki jo bom mogel plačati se mi enostavno nebo splačalo edino v primeru, da bi mi upload bolje deloval kot sedaj.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Apr 2006 ob 11:28

eeeeeeee, ampak tvoja matematika ne zdrži glih najbolj ... če je net 3 k mesečno ceneje pri t-2 kot pri siol-u, imaš pogodbeno kazen v nekaj mesecih izplačano, potem si že na boljšem ... zraven tega imaš še vedno možnost, da si rojen pod srečno zvezdo in bo uploadalo kot želiš in kot mora.
razen, če si res tisti nesrečnik, ki mu ne bo delalo nič ... potem ni računice.
to je moje razmišljanje, ker sem trenutno v podobnem položaju kot ti. centrala pri nas trenutno še ni operativna, zato se niti nimam pri komu pozanimati, kako stvar deluje in kako infrastruktura vpliva na prenos signala.
ampak jaz sem se odločil "izplačati" tako siol kot telekom (pogodbeno sem na oba vezan še za cca 6 mesecev) in iti na t-2. in skoraj prepričan sem, da bom pri t-2 za manjšo ceno iztisnil večji ul.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8485
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Apr 2006 ob 12:09

oyoy ne jaz grem v to to ni dileme bom reskiral in upam da tudi progfitiral. Pogodbena kazen me bo prišla okolik 40k tako ,da bom to notri prinašal slabo leto in ne par mesecev. Me pa res malo zaskrbelo ravno ta primer, ki ga navaja Constantine saj to kar ima on tudi 1 Mbit uplaoda ni ampak dobrih 768.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 2. Apr 2006 ob 21:30

kitl, v tvojem primeru tud jest nebi reskiral oz. bi počakal da T2 začne delovati zanesljivo ( aka. optika ) če nujno rabiš zanesljivost, kar v mojem primeru ni tako.

Sam mal je treba potrpet, sej pr Siolu je blo isto na začetku. Sam sem ga čakal 1 mesec in ga bi še več če nebi pršu do poznanstev na Telekomu. Da ne začnem o nezanesljivosti :twisted:

LP
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Odgovor Napisal/-a Constantine » 21. Jul 2006 ob 18:03

Evo mene :D

Po 116 dneh delovanja T-2 se vračam na Siol...čaki mal, sej to ni Območje Somraka :P

Brez skrbi, ostajam zvest T-2 :wink:

Da začnem znova.

V preteklih dveh mesecih mi je linija konstanto padala 5-10x na dan in ker nisem imel namena jim plačevati polne cene sem poslal dopis za dobropis. Kar so mi tudi ugodili, pohvale, ker Shitlol se je upiral z vsemi štirimi ko je prišlo do česa takega. Ampak pravo presenečenje je sledilo včeraj zutraj.

Poklical me je tehnik od T-2 pride preverit kaj je z linijo, zopet nekaj kar Shitlol nebi nikoli naredil, v glavnem, tehnik se je oglasil in zmeril linijo in je na 34m pokazalo občutno nihanje in da se poveže samo z 8/300, stopiva do omarce, tam se poveže 15/500, še vedno deleč od željenega 1MB uploada :evil: da ne omenjam v kakšnem stanju je omarca od T1!!! To bi bilo treba dati v kak časopis :evil:

Po pregledu linije mi je tehnik lepo povedal, da bo dal prijavo na Telekom da obnovijo linijo a mi ne more zagotovit, da bo res do tega prišlo, le zakaj :roll: Pogovorila sva se zakaj se mi trenutno ne splača imeti 9/1 + IP tel+ IP TV in da naj zmanjšam paket in odjavim TV, kar sem danes tudi storil. Povedal mi je tudi, da v območju Šentvida in Dravelj že potekajo prvi posotpki za priklop na optiko ( !!! birokratični del !!! ) in je pred mano poklical kako je trenutno stanje in da imam že speljano do bajte itd. in po pogovoru dejal da lahko v kratkem pričakujem pogodbo za optiko :twisted:

Da povzamem vse skupaj...T2 je prišel po lastni pobudi stestirat linijo, mi priporočal naj si znižam stroške do preklopa in poskrbel za optimizem, da bo kmalu na voljo boljše :D

Kdaj bo to počel T1 in Shitlol? Z njihove strani nisem bil nikoli deležen take pozornosti :evil:

LP
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP

Odgovor Napisal/-a Constantine » 12. Avg 2010 ob 11:26

Bom tole temo povlekel globoko iz naftalina.

Te dni se selim na Vrhniko v center in pri poizvedovanju me je Siol zavrnil za priklop. Na T-2 sem danes poslal pogodbo in povpraševanje za priklop, lahko pričakujem enako zgodbo? Sem 239m od centrale. Ker potem mi ostane samo kabelski operater, kateri mi pa hoče zaračunati 140eur za priklop! Banda Lopovska!

LP
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Avg 2010 ob 11:30

Velika verjetnost je da če Siol zavrne tudi T-2 dobi isti odgovor.

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a Constantine » 12. Avg 2010 ob 12:14

Upanje umre zadnje :/
Slika
Slika<-- Optika LJ

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a xtasy » 12. Avg 2010 ob 12:40

če hčerinsko družbo zavrnejo, kaj se šele zgodi s poizvedbo od konkurence :nevem:
Drgač pa, a imaš že aktivni priključek na TSju? če nimaš, se najprej na TS obrni. potem pa naprej ;)

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a Constantine » 12. Avg 2010 ob 12:54

v stanovanju ni aktivnega TS priklučka, ga prejšnji lastnik ni potreboval.
Slika
Slika<-- Optika LJ

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Avg 2010 ob 12:56

Si naročil TS priključek?

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: [Imam] 10/1 + IP TV + VoIP - *Selitev -avg'10

Odgovor Napisal/-a xtasy » 12. Avg 2010 ob 12:58

večina zavrnitev je zaradi neaktivnega TS priključka. tako da najprej daj to zrihtat, boš pa dal za priklop tm cca 90E. ko je enkrat linija aktivna in si ti priključen na centralo, potem je veliko večja možnost, da te priključijo širokopasovno. pa tudi pri tem bodi pazljiv, da ti bo parica omogočala širokopasovne storitve.

Odgovori