HDTV kanali

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a VonArx » 18. Avg 2007 ob 11:55

opajec napisal/-a: Saj isto delajo tudi na Siolu/Telekomu, kaj vse ponujajo, kaj so že izmerili v Kranjski gori? Kje je njihov VDSL2 in optika? Treba se je pač odločiti kaj boste imeli doma in se s tem sprijazniti ali pa zamenjati ponudnika... in spet jokati :mrgreen:
Nobody is perfect! Je pa velika razlika v odnosu T-2 do uporabnikov in Siola do uporabnikov v prid T-2 ja!!! :D :D :lol:
Se strinjam, ampak samo en problem je tu T-2 se na veliko hvali z tem tremi besedami, hitreje, kvalitetneje in ceneje, vsi pa vemo, da je T-2 komaj kaj boljši od Siol-a sicer,da ne bo pomete boljši definitivno je, dobro pustimo optiko, ki jo ima T-2 vendar je zaenkrat navoljo relativno majhnemu teritoriju Slovenije, to je dejstvo , drugače T-2 v splošnem ni nič cenejši od Siol-a to je dejstvo tudi kvaliteta je primerljiva. Kar se pa tiče nekaterih ponudb je pa T-2 totalno zatajil, kaj je problem ustaviti, ustavljeno ponudbo HD nikakršen, samo priznati si je težko, kar se tiče koordinacijske organiziranosti ima T-1 še vedno gromozansko prednost, "Bog ne daj, da ti T-2 kaj crkne" monterja boš čakal in čakal to je dejstvo, konec koncev tudi super TV na T-2 je zadnje čase postal dokaj negljedljiv (včeraj zvečer je bila ponovno prava katastrofa) in še in še bi lahko našteval, kar se pa tiče odnosa na tem forumu je pa edino Navadni Nimda tak, ki zna kdaj pa kdaj kaj povedati in pomgati v težavah to pa je zahvale vredna poteza, še enkrat NN vsa čast za vse pomoči, ki jih nudiš! Ne rečem, da ni problem tudi v nas končnih uporabnikih, ki prav zaradi hvaljenja, da je T-2 res naj najboljši prevečkrat zahtevamo prevelike stvari.
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 18. Avg 2007 ob 12:03

Počakajmo na ropotulje pa upajmo, da tokrat ne zatajijo. :?
Drugače bi pa upal stavit da bo na voljo model iz serije VIP1200 :D
HulaHop naokrog!

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a opajec » 18. Avg 2007 ob 12:22

DixieFlatline napisal/-a:Počakajmo na ropotulje pa upajmo, da tokrat ne zatajijo. :?
Drugače bi pa upal stavit da bo na voljo model iz serije VIP1200 :D
Bi stavo izgubil... :mrgreen:
Slika <čakal več kot 6 mesecev

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8488
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a kitl » 18. Avg 2007 ob 12:23

Jah saj je normalno, če Amino130 ne deluje BP, da je brez veze širiti kanale HD, če se jih pa ne da gledati ne moteno. Vsekakor se bo to širilo ko bo zadeva delovala tako kot je potrebno. Mene bolj skrbijo navadni programi, ki se zadnje pol leta nič ne dopolnjujejo kljub obljubam v mesecu aprilu, da nas čaka ne vem kakšno presenečenje.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a VonArx » 18. Avg 2007 ob 13:02

kitl napisal/-a:Jah saj je normalno, če Amino130 ne deluje BP, da je brez veze širiti kanale HD, če se jih pa ne da gledati ne moteno. Vsekakor se bo to širilo ko bo zadeva delovala tako kot je potrebno. Mene bolj skrbijo navadni programi, ki se zadnje pol leta nič ne dopolnjujejo kljub obljubam v mesecu aprilu, da nas čaka ne vem kakšno presenečenje.
Vseeno je dobro, nekje začeti bolje malo kot nič, ljudje danes uporabljajo plazme in LCD in bi si radi ogledali tudi kakšen kanal tehniki HD, ki bi sploh pokazal čemu je plazmatski televizor sploh namenjen... T-2 je obljubljal dva zelo zanima nova HD programa, bodisi v dodatnem paktetu za doplačilo itd. vendar je zadeva nato prav zaradi neureditve HD ropotulje "padla v vodo".
Bi se pa strinjal tudi z skepso glede navadnih programov, letos razen vključitve kvalitetnega programa NASN, T-2 IP poleg seveda velikega reza programov ni doživel kakšenga velikega "booma", čeprav se je na veliko obetal in vsaj za zdaj še "trdo spi" na "starih lovorikah"!
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a celloak » 18. Avg 2007 ob 13:30

VonArx: Širiš FUD, in to ni lepo. Ali to, ali ti pa spomin ne deluje čisto popolnoma v redu, ker jaz lahko naštejem nekako tole:

- NASN
- Hallmark
- Cartoon Network
- Boomerang TV
- Rete 4
- Canale 5
- Italia 1
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a VonArx » 18. Avg 2007 ob 13:37

celloak napisal/-a:VonArx: Širiš FUD, in to ni lepo. Ali to, ali ti pa spomin ne deluje čisto popolnoma v redu, ker jaz lahko naštejem nekako tole:

- NASN
- Hallmark
- Cartoon Network
- Boomerang TV
- Rete 4
- Canale 5
- Italia 1

Kot prvo izražaj se slovensko, če bi me natančno prebral bi videl, da sem napisal, da ni bilo nikakršnega velikega "booma", ki se je po rezu programov obljubljal, čez iz programske sheme gredo nekateri "negledani po T-2-jevsko" programi, ki jih bodo nadomestili novi in boljši pa se to v resnici sploh ni zgodilo prvi lep primer, ki mi pade na pamet je Arte, ki je šel dol ga je morda v tem obdobju že zamenjal kakšen nov in boljši kulturni program pa še bi lahko našteval, kar se pa tiče ostali progoramov jih ima vse razen Boomeranga tudi konkurenca in to že mnogo prej kot jih je vključil T-2 to je dejstvo ostalo pa me niti ne zanima!
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a celloak » 18. Avg 2007 ob 14:09

Za tebe se bom še ekstra potrudil.

Kot prvo izražaj se slovensko
Za vse, ki slučajno niso razumeli: FUD je kratica za Fear, Uncertainty, Doubt. V prevodu to pomeni strah, nesigurnost in dvom. Glede ostalega dela svojega prispevka mislim, da ni težav z razumljivostjo.

če bi me natančno prebral bi videl, da sem napisal, da ni bilo nikakršnega velikega "booma", ki se je po rezu programov obljubljal, čez iz programske sheme gredo nekateri "negledani po T-2-jevsko" programi, ki jih bodo nadomestili novi in boljši pa se to v resnici sploh ni zgodilo

Vsi programi, ki sem jih navedel, so šli gor po "famoznem" rezu programov.

prvi lep primer, ki mi pade na pamet je Arte, ki je šel dol ga je morda v tem obdobju že zamenjal kakšen nov in boljši kulturni program pa še bi lahko našteval, kar se pa tiče ostali progoramov jih ima vse razen Boomeranga tudi konkurenca in to že mnogo prej kot jih je vključil T-2 to je dejstvo ostalo pa me niti ne zanima!

Torej, kar praviš ti je dejstvo, kar pravimo ostali, te pa ne zanima? Debater prve klase si, VonArx, vsaka čast :).
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a celloak » 18. Avg 2007 ob 14:11

Aja, še nekaj.

Kateri kabelski operater ima v svoji programski shemi Italia1, Rete4 in Canale5? Če mi lahko prosim daš kar link do njihove programske sheme, da si to ogledam.

Kolikor vem, te tri programe na Obali lovijo z zemeljsko anteno. Telemach v Kopru mislim (popravite me če se motim) tega ne ponuja.

Siol, Triera, Telemach v LJ, LJ kabel, itd, teh programov nimajo. Tako da malo preveri točnost svojih izjav in nehaj govoriti na pamet, VonArx.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a VonArx » 18. Avg 2007 ob 15:43

celloak napisal/-a:Aja, še nekaj.

Kateri kabelski operater ima v svoji programski shemi Italia1, Rete4 in Canale5? Če mi lahko prosim daš kar link do njihove programske sheme, da si to ogledam.

Kolikor vem, te tri programe na Obali lovijo z zemeljsko anteno. Telemach v Kopru mislim (popravite me če se motim) tega ne ponuja.

Siol, Triera, Telemach v LJ, LJ kabel, itd, teh programov nimajo. Tako da malo preveri točnost svojih izjav in nehaj govoriti na pamet, VonArx.
Jaz poiskušam govoriti samo od dejstvih, tudi o takih dejstvih, da si tudi mi uporabniki včasih želimo nekaj kar je neuresničljivo, sem pa povedal, da me moti sprenevedanje in pa glasno povdarjanje T-2 je najboljši itd.. Mislim, da veliko uporabnikov dobro ve, da letos razen zelo kvalitetnega kanala NASN( o tem potrjuje menda tudi neverjetno visoka gledanost) ni bilo večjega premika in to sem tudi napisal, programi Mediaset so sicer res pod nekaterimi pogoji vidni samo na T-2, čeprav vemo, da Slovenija lahko pogojno dostopa do teh kanalov, toda vprašanje je kakšna je gledanost teh programov v celini in kot jaz vem ima podjetje T-2 cca. 75% pokritost po Sloveniji tako, da Primorska ni edini del Slovenije je pa zelo verjetno, da je gledanost programov Mediaseta na Primorskem daleč največje, pa pustimo sedaj to, vsi vemo koliko kanalov je šlo iz sheme in to je dejstvo, T-2 je obljubljal nove boljše programe, sam pa sem kot še nekateri samo izrazil dvom, da se to ni zgodilo v celoti, meni programi Mediaseta ne pomenijo prav ničesar in jih ne spremljam ampak privoščim tistim, ki jih želijo gledati tako kot nekaterim privoščim, da pridejo(mo) do kulturnega programa ala Arte, ki je morda prav zaradi Mediaset moral zapustiti T-2 shemo(čeprav je uradna razlaga majhna gledanost v kar malo dvomim) ali pač. Konec koncev bile so obljube tako na področju kanalov HD kot tudi navadnih programov pa smo nekateri le opozarjali na bojazni, da vendarle ni temu tako, seveda pa upam in verjamem, da se zadeva popravi in dopolni, čeprav čas nemudoma beži.- Povdarjam jaz ne širim nikakršnega strahu in nesigurnosti, govorim le o realnem stanju, velikokrat je pa tako, da resnica boli!
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

bradek

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a bradek » 18. Avg 2007 ob 15:59

Konstruktivna kritika je odlična zadeva, ampak tole tvoje skropucalo je pa navadno mešanje megle, VonArx :roll:

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a gio » 18. Avg 2007 ob 16:47

No, meni pa je bila prvotna programska shema celo bolj všeč.

lp

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 18. Avg 2007 ob 16:53

Meni je bila tudi začetna shema veliko bolj všeč.
Sicer pa, tisto kar je napisal VonArx, menim, da kar drži vsaj 80%, samo nekateri to nočete priznat.

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a maxus » 18. Avg 2007 ob 19:08

celloak napisal/-a:Aja, še nekaj.

Kateri kabelski operater ima v svoji programski shemi Italia1, Rete4 in Canale5? Če mi lahko prosim daš kar link do njihove programske sheme, da si to ogledam.

Kolikor vem, te tri programe na Obali lovijo z zemeljsko anteno. Telemach v Kopru mislim (popravite me če se motim) tega ne ponuja.

Siol, Triera, Telemach v LJ, LJ kabel, itd, teh programov nimajo. Tako da malo preveri točnost svojih izjav in nehaj govoriti na pamet, VonArx.
Krepko se motiš ;-) ...vsi kabelski operaterji na obali imajo v programski shemi Mediasetove Italia1,Rete4 in Canale5.V Izoli imamo dva operaterja in sicer v starem delu ELTA,nad Prešernovo cesto pa KATV Livade.Vsi Mediasetovi kanali in vse tri državne RAI niso NIKOLI zatemnjene ob prenašanju vseh športnih prenosov in novejših filmov kot so na T-2.Če bi jaz za te zatemnitve na T-2 vedel,bi bil še danes na KATV Livade in bi mesečno plačeval le 9(devet) ojrotov.Edina sreča zame pa je,da sem krepko len ;-) ,pa mi je na fasadi ostal drog od antene,ki ni tako draga :D in sedaj lahko spremljam F1 in motorje(vse kategorije)od uradnih treningov,kvalifikacije,dirke v živo.Pa še Euronews smo imeli na kabelski v italijanščini ;-)
Slika

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: HDTV kanali

Odgovor Napisal/-a VonArx » 18. Avg 2007 ob 19:22

maxus napisal/-a:
celloak napisal/-a:Aja, še nekaj.

Kateri kabelski operater ima v svoji programski shemi Italia1, Rete4 in Canale5? Če mi lahko prosim daš kar link do njihove programske sheme, da si to ogledam.

Kolikor vem, te tri programe na Obali lovijo z zemeljsko anteno. Telemach v Kopru mislim (popravite me če se motim) tega ne ponuja.

Siol, Triera, Telemach v LJ, LJ kabel, itd, teh programov nimajo. Tako da malo preveri točnost svojih izjav in nehaj govoriti na pamet, VonArx.
Krepko se motiš ;-) ...vsi kabelski operaterji na obali imajo v programski shemi Mediasetove Italia1,Rete4 in Canale5.V Izoli imamo dva operaterja in sicer v starem delu ELTA,nad Prešernovo cesto pa KATV Livade.Vsi Mediasetovi kanali in vse tri državne RAI niso NIKOLI zatemnjene ob prenašanju vseh športnih prenosov in novejših filmov kot so na T-2.Če bi jaz za te zatemnitve na T-2 vedel,bi bil še danes na KATV Livade in bi mesečno plačeval le 9(devet) ojrotov.Edina sreča zame pa je,da sem krepko len ;-) ,pa mi je na fasadi ostal drog od antene,ki ni tako draga :D in sedaj lahko spremljam F1 in motorje(vse kategorije)od uradnih treningov,kvalifikacije,dirke v živo.Pa še Euronews smo imeli na kabelski v italijanščini ;-)
Kot prvo sem zelo vesel, da si se oglasil tako ,da celloak sedaj ve, da to kar je pisal ne drži v celoti!
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

Zaklenjeno