IPTV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a blackmack » 10. Nov 2011 ob 12:26

Ja slow_slow lahko pa preveriš, če ste pozabli kaj prekunfigurirat, da samo na določenih dela QOS.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Nov 2011 ob 12:29

nope, ista konfiguracija za QoS za vse.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a blackmack » 10. Nov 2011 ob 12:32

Ko pridem domov grem pogledat, če so mi izklopli. :hudicek:
Slika

karavac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Nov 2011 ob 19:09
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a karavac » 10. Nov 2011 ob 19:12

Pozdravljeni!

Naročen imamo paket trio in sicer z 2 tv vmesniki. Sedaj me pa zanima kaj je potrebno storiti, da bi lahko obenem, gledali televizijo na tistih dveh vmesnikih in jaz na računalniku, ker na modemu ni prostora še za kakšen kabel.

hvala

lp

mera
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 9. Nov 2011 ob 21:59
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mera » 10. Nov 2011 ob 19:15

ne teh programov nimam naročenih .ali jih je možno vseeno gledati in kako.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KoMar » 10. Nov 2011 ob 19:16

Na tem forumu pomoči za tako početje ne boš dobil!

karavac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Nov 2011 ob 19:09
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a karavac » 10. Nov 2011 ob 19:19

Ja kdo zdej, jaz ali mera?

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Nov 2011 ob 19:23

@karavac
Če imaš modem SV2M104 ti deluje preko obstoječega LAn porta.
Če imaš modem SVM104 pa moraš dodati še eno mrežno in switch na enega od TV portov-ponavadi LAN3 in LAN4.
Na VDSL ponavadi nastane problem, če imaš samo osnovni internet in potem zmanjka pasovne širine za dodatni TV (v tvojemu primeru tretji). Takrat začnejo nagajati VSI TVji priključeni na modem (vključno z tvojim na računalniku).
V takemu primeru predlagam prehod na T4 paket, kjer je modem "odprt" za vsaj tri sočasne TVje (pri tebi en "črn") pa še internet je hitrejši in vse to za manjšo ceno ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Nov 2011 ob 19:30

mera napisal/-a:mene zanima ali kateremu delajo xxx programi in kako.na playlisti jih imam sam slike ni.
hvala
Verjetno tudi zvoka ni :owned:
Predstavljaj si, da si oče, ki ima naročeno samo "navadno" IP TV sine (najstnik) pa ti v sobi guli kožico na XXX programih :namrec:
NE - XXX programi niso vidni na alternativnih predvajalnikih, če niso naročeni na priključku.
Naroči pa se jih lahko samo NAROČNIK z podpisom enakim ob podpisu pogodbe :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a KoMar » 10. Nov 2011 ob 19:38

karavac napisal/-a:Ja kdo zdej, jaz ali mera?
On. Vsako sporočilo brez citata se vedno nanaša na prejšnje.

karavac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Nov 2011 ob 19:09
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a karavac » 10. Nov 2011 ob 20:06

RobertM napisal/-a:@karavac
Če imaš modem SV2M104 ti deluje preko obstoječega LAn porta.
Če imaš modem SVM104 pa moraš dodati še eno mrežno in switch na enega od TV portov-ponavadi LAN3 in LAN4.
Na VDSL ponavadi nastane problem, če imaš samo osnovni internet in potem zmanjka pasovne širine za dodatni TV (v tvojemu primeru tretji). Takrat začnejo nagajati VSI TVji priključeni na modem (vključno z tvojim na računalniku).
V takemu primeru predlagam prehod na T4 paket, kjer je modem "odprt" za vsaj tri sočasne TVje (pri tebi en "črn") pa še internet je hitrejši in vse to za manjšo ceno ;-)
Zanima me pa glede tega T4, vidim da je tam povsod navedena S shema ali je možno da i bila na T4 L shema?
še nekaj...se pravi js ko bi prešel na t4 bi naročil še en dodaten vmesnik, na modemu bi pa bilo prostora še za 1 tv ki bi jo lahko povezal na PC?

hvala

mera
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 9. Nov 2011 ob 21:59
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a mera » 10. Nov 2011 ob 21:23

RobertM napisal/-a:
mera napisal/-a:mene zanima ali kateremu delajo xxx programi in kako.na playlisti jih imam sam slike ni.
hvala
Verjetno tudi zvoka ni :owned:
Predstavljaj si, da si oče, ki ima naročeno samo "navadno" IP TV sine (najstnik) pa ti v sobi guli kožico na XXX programih :namrec:
NE - XXX programi niso vidni na alternativnih predvajalnikih, če niso naročeni na priključku.
Naroči pa se jih lahko samo NAROČNIK z podpisom enakim ob podpisu pogodbe :namrec:


ok hvala za razlago

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a fiston » 10. Nov 2011 ob 23:56

karavac napisal/-a:
RobertM napisal/-a:@karavac
Če imaš modem SV2M104 ti deluje preko obstoječega LAn porta.
Če imaš modem SVM104 pa moraš dodati še eno mrežno in switch na enega od TV portov-ponavadi LAN3 in LAN4.
Na VDSL ponavadi nastane problem, če imaš samo osnovni internet in potem zmanjka pasovne širine za dodatni TV (v tvojemu primeru tretji). Takrat začnejo nagajati VSI TVji priključeni na modem (vključno z tvojim na računalniku).
V takemu primeru predlagam prehod na T4 paket, kjer je modem "odprt" za vsaj tri sočasne TVje (pri tebi en "črn") pa še internet je hitrejši in vse to za manjšo ceno ;-)
Zanima me pa glede tega T4, vidim da je tam povsod navedena S shema ali je možno da i bila na T4 L shema?
še nekaj...se pravi js ko bi prešel na t4 bi naročil še en dodaten vmesnik, na modemu bi pa bilo prostora še za 1 tv ki bi jo lahko povezal na PC?

hvala
Za L shemo je možno, naročiš L paket in doplačaš 8 evrov, saj če gledaš televizijo sedaj ravno tako doplačaš, se pravi v bistu ostane isti paket.
Za modem pa ne vem, če ima keteri več kot 4 rupe. Sicer obstajajo ti switchi tudi z osmimi, samo ne vem če ima t-2 kaj od tega. Zdaj če nimaš dovolj rup (lan vtičnic), potem lahko v en lan priklopiš ruter, pa potem ima ruter več izhodov, tako recimo potem imaš na lan telefon, dve televiziji in router. Iz routerja pa potem recimo priključiš mrežno kartico ali več na računalniku. Rešitev je ne vem pa če obstaja katerea cenejša....

urednik
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 3. Nov 2011 ob 13:58
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a urednik » 11. Nov 2011 ob 00:13

karavac napisal/-a: Zanima me pa glede tega T4, vidim da je tam povsod navedena S shema ali je možno da i bila na T4 L shema?
še nekaj...se pravi js ko bi prešel na t4 bi naročil še en dodaten vmesnik, na modemu bi pa bilo prostora še za 1 tv ki bi jo lahko povezal na PC?

hvala
Jaz imam T4 start s shemo Start in gledam na računalniku preko internetnega kabla (in VLC playerja s playlisto iz prve strani) vse TV programe (280). Modem, ki sem ga dobil pa ima 8 izhodov.
Upam, da ti to kaj pomaga.
Centrala Štepansko naselje - Lublana

MrX
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 10. Nov 2011 ob 02:32
T-2: Že imam
Paket: t-4 Mega (optika 100/10)
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrX » 11. Nov 2011 ob 17:59

blackmack napisal/-a:Jaz jih nimam naročenih pa delajo. Kako pa to?
to je kr neki,... sej tud paketa pink nimam narocenega pa se ga loh gleda na vlcju in se kakega bi se naslo,... dans mi pa na vlcju nedeljuje poptv, kanalA,.. kr neki

Zaklenjeno