Optika v Luciji

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a RB » 20. Okt 2008 ob 20:39

Toooooo, super novice, torej bom že letos omrežen. Ju-hu!

mapa
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 10:39
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a mapa » 21. Okt 2008 ob 11:05

Kaj lahko tudi meni kateri od "ta glavnih" vsaj okvirno pove, kdaj bo Kogojeva ulica deležna te "božje" optike :?: Kot kaže še vedno nima vsega potrebnega za priklop :?: :!: :grrpc:
Slika

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a RB » 23. Okt 2008 ob 18:27

Opa, to je bila pa res hitra akcija. Optika je pred mojimi vrati (upam, da je tudi kabel v ceveh), sedaj samo še pogodbo podpišem v Kopru in se upam kmalu vidimo pri notranji inštalaciji. Bravo tesux!

Uporabniški avatar
sinko
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 27. Sep 2008 ob 16:02
T-2: Še nimam
Paket: nič in ne rabim
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a sinko » 31. Okt 2008 ob 13:06

oktober je mimo zanima me kako je stanje, kdaj se bo spet kaj fibriralo po Luciji ? rešetovcev in gratelovcev ni videt več nikjer samo kopač za polaganje cevi je na Arzah. bo kaj po praznikih kaka osvetlitev

kayamm
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 1. Okt 2007 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: 20/20

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a kayamm » 3. Nov 2008 ob 15:00

Mene zanima ena zadeva, danes so mi zrihtali optiko in mi je tip ki je rihtal zadeve reku da ce prkljucim dva pcja na "modem" kjer je 8 portov mi bo za vsakega stelo posebaj linijo in bom zato mogu placat 2x internetni prikljucek in da si morm zato zrihtat posebi switch.. ni mi cisto logicno zakaj nebi mogu uporabit obstojec "modem" kot switch in prikljucit normalno?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Nov 2008 ob 15:03

Plačuješ samo en priključek, imaš lahko 2 računalnika, ker dobiš maks 2 IP številki (plus eno rezervno). Če pa daš na swič dodaten router, pa imaš lahko poljubno računalnikov gor. Cena je še vedno 14 EUR mesečno za 10/10 hitrostni paket. Un si je nekaj zmislil, ali pa ste ga narobe razumeli.
Optika 100/10

kayamm
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 1. Okt 2007 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: 20/20

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a kayamm » 3. Nov 2008 ob 15:11

Nisem ga narobe razumel, ker se spoznam dovolj dobro na te zadeve. Ko mi je to omenu sm mu reku "pol bom kupu switch in bo vredu" in je reku "ja".
Sevedno pa mi ni blo logicno, ampak sm bil rajsi tiho, sej so samo kable vlekli. :)
Torej dva staticna ipja dobis z optiko? odlicno :)

Zdej pa se to vprasanje. V hisi sta dva stanovanja, linijo bomo imeli 20Mbit in zanima me ce se bo vsak pc posebi po defaultu delil na 10Mbit al odvisno koliko kdo trenutno uporablja bandwith?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Nov 2008 ob 15:34

Ne!
Dobiš 2 dinamična IPja. Če hočeš statičnega pošlji pismen zahtevek, ali to uredi v poslovalnici Koper.

Z routerjem pa si lahko nastavite deljenje pasovne širine med več prebivalcev hiše.
Optika 100/10

ghdgfdhsf

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 3. Nov 2008 ob 18:50

kayamm napisal/-a:Nisem ga narobe razumel, ker se spoznam dovolj dobro na te zadeve. Ko mi je to omenu sm mu reku "pol bom kupu switch in bo vredu" in je reku "ja".
Sevedno pa mi ni blo logicno, ampak sm bil rajsi tiho, sej so samo kable vlekli. :)
Torej dva staticna ipja dobis z optiko? odlicno :)

Zdej pa se to vprasanje. V hisi sta dva stanovanja, linijo bomo imeli 20Mbit in zanima me ce se bo vsak pc posebi po defaultu delil na 10Mbit al odvisno koliko kdo trenutno uporablja bandwith?
Vidim kako imaš ful pojma :shock:

Uporabniški avatar
sinko
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 27. Sep 2008 ob 16:02
T-2: Še nimam
Paket: nič in ne rabim
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a sinko » 3. Nov 2008 ob 19:14

kayamm ne cvili imas optiko? imas! za vsa ostala vprasanja se obrni na ponudnika, mene pa se vedno zanima kdaj bo ta q.c.v kabl priso do moje bajte tesux kaj rem jaz po kabl ? da bo prej :jao:

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a RB » 3. Nov 2008 ob 21:56

in kaj je z mano, na spletni strani t-2 še vedno ni nič o tem da bi v našem bloku bil možen priklop? V kopru me mirijo, da bom glede na to, da že imam t-2 itak takoj, ko bo vse pripravljeno dobil pogodbo domov po pošti, pa še nič?

kayamm
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 1. Okt 2007 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: 20/20

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a kayamm » 3. Nov 2008 ob 22:57

tesux glede na to nimam istega modema na vdslju, sem mislu da ima moznost da sam deli.. tako da ne se delat pametnega ce te ni noben nic vprasal
sinko noben ne cvili. Forum je zato da se izmenjuje informacije in sprasuje/odgovarja, ce ti kaj ne pase ne beri. pametnjakovic.
Tecnobe..

ghdgfdhsf

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 4. Nov 2008 ob 11:28

Ja če bi ful znal kot sam praviš bi to vedu ta zadnje kar si napisal pa verjetno si misli zate ane !?
Drugače pa ima to možnos samo dostopa do teh nastavitev jih nimaš.


LP
Priponke
untitled.JPG

Uporabniški avatar
sinko
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 27. Sep 2008 ob 16:02
T-2: Še nimam
Paket: nič in ne rabim
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a sinko » 10. Nov 2008 ob 19:41

kot zgleda le ne bomo vsi letos dočakali te tako opevane optike v Luciji, danes med sihtom naredo en cheking ene par krat vido oni grdi traktor od reseta ki vozi beton in to je blo vse da bi kje kdo vlaco kake kable pa ze dolgo ni ne duha ne sluha :cry:

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: Optika v Luciji

Odgovor Napisal/-a RB » 11. Nov 2008 ob 17:49

Ja, zgleda da je res tako, da eni optike letos ne bomo vidli. jst sem se pa že veselil :( .... je dobro kazalo ene dva tedna nazaj, ko so še nekaj priklapljali.

Odgovori