Optika v BS-3

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
b0j3
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Avg 2008 ob 10:26
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a b0j3 » 12. Sep 2008 ob 14:31

To tudi meni ni bilo jasno - zakaj je potrebno ponovno zbiranje soglasji oz. zakaj je sploh potreben kontakt s predstavnikom etažnih lastnikov, glede na to, da je na T2 že dovolj soglasji (preveril dvakrat).
No, počakam drug teden - takrat naj bi se stvari začele spet premikati.

matteo
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 21:36
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a matteo » 12. Sep 2008 ob 15:46

BlazG napisal/-a:Kdo ve kaj je z optiko na Puhovi 6. T-2 pravi, da je soglasij dovolj, Omarica t-2 je v kleti, kabli razpeljani po hodnikih. Ko so napeljeval kable sm prasu kdaj bo in so rekl da prakticno takoj, zdej je od tega 2 mesca in nic. A sploh mamo namelane kable al samo kanale? Se da kaj naredit, da se stvari pospesijo?
A si siguren da so tisti kabli po hodnikih res od t-2? Ce ti pise gor KKS laser oz. nekaj podobnega, je to famozni opticni kabl speljan in collaboration with fabcic domcommerce.... Sicer je od Puhove 1 do Puhove 8 mogoce pr amisu narocit net preko optike (15/15) za 16€, ce te zanima... Js sm na puhovi 10 in sem f-ed up.... :) neki se koplje okol...v blok pa se ni nic speljano.. bah!

We shall wait :/

lp,
matej

Žižo
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 31. Jul 2008 ob 15:46
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Žižo » 12. Sep 2008 ob 18:09

Na Puhovi 8, kjer mamo skupno omarco s puhovo 6, so po bloku kanalči od Gratela, so pa tud od amisa neki kabli (KKS laser)

Drgač pa je priklop po mojem mnenju že blizu, sej so že v bistvu vse naredil kar se več časa dela, zdej so sam še malenkosti; no, vsaj upam :?

Žižo
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 31. Jul 2008 ob 15:46
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Žižo » 15. Sep 2008 ob 15:02

A kdo kej novga ve?

BlazG
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 12. Sep 2008 ob 00:22
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a BlazG » 17. Sep 2008 ob 15:40

Zdej sem dobil ponudbo od Amisa za optiko 15/15 za 16€, kar se mi zdi precej ugodno. Z Amisom se sicer izredno zadovoljen. Sedaj imam njihov Adsl (4/786) in morem rect, da nimam pripomb. Me pa skrbi tale Domocommerce, ki ga vsi tako pljuvate. Izpadov omrezja namrec res ne toleriram in zahtevam stabilno linijo oz odpravo napake v parih urah (kar je do sedaj pri amis adsl se vedno bilo, vecinoma kar takoj po klicu, ceprav je bilo izpadov malo).

Drugace je pa tako. V kleti je omarica t2, po hodnikih so kabli gratel. Da je t2 tudi vlekel kable vem, ker so nam takrat prevrtali vse kable za telefon in so jih potem cel dan montirali nazaj. Na zunanji steni bloka pa je v pritlicju skatlica kks laser, kar je verjetno amis+domocommerce pa tudi na hodnikih so skatlice kks laser. Klical sem na amis in so rekli, da je optika do stanovanja. Da ko podpisem pogodbo pride tehnik in pripelje kabel v stanovanje.

Ze ima kdo to amisovo optiko? Kako deluje? Je prava optika do stanovanja (ne bi rad namrec imel sindroma kabel omrezja v starih blokih, kjer je ob vecjem prometu linija totalno zabasna)? Glede na to da imam z amisom izredno dobre izkusnje, pa se mi tudi ne da cakati na t2, ki pravi, da optike pri nas ne bo vsaj do novega leta.

LP, B

aleskuhar
Faca
Prispevkov: 161
Pridružen: 12. Sep 2007 ob 18:22
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Trbovlje

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a aleskuhar » 17. Sep 2008 ob 22:17

jaz sem prej ravno tako imel možnost iti na nekakšno optiko od omenjene firme, za katero se seveda nisem odločil, se je splačalo počakati.
gre za kabelskega operaterja v šiški, ki je ravno tako ponujal storitve mariborskega podjetja prek kabla, vendar gre tu le za obnovljeno kks instalacijo, otpika bi pa tukaj zgledala tako, da bi ti brez modema iz omarice pripeljali kabel ki se mu reče navadni UTP in ne fiber, kot so mi ga pri gratelu!
presodi sam, jaz bi počakal.

friksi
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 11. Mar 2008 ob 21:51
T-2: Že imam
Paket: 20/20 +3xIPTV + Telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a friksi » 17. Sep 2008 ob 23:31

Fabčič Domcommerce ima sedež v BS-3 (na Puhovi) Amis pa v Mariboru, tako da ne vem, kje naj bi bil ponudnik v Šiški ...

Drugače pa, pozanimaj se, kako naj bi tale napeljava izgledala (optični kabel, UTP, ...) in boš potem videl. Drugače je pa tako, če ne zahtevajo kakšne časovne vezave, se lahko odločiš za njih (Fabčič oz. Amis) in potem ko pride T2 še vedno preklopiš na T-2. Kar se linije in hitrosti tiče je pa zadeva po mojem taka: Ti imaš v pogodbi napisano da ti zagotavljajo 24/7 npr. 15/15 Mb prenosa. Če prenos ni tak, imaš pravico zahtevati znižanje naročnine. Tako da kakšnega posebnega tveganja ne prevzemaš. Drugače je pa tale ponudba res ugodna. Celih 32 % cenejša od T-2 :beri: Hvala bogu. Mogoče bo pa T-2 počasi začel malo spuščati cene in bodo 20/20 nudili za npr. 20 € :hudicek:

Pač malo se še pozanimaj - zgubit nimaš nič (če seveda ni časovne vezave).

LP

Friksi

Žižo
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 31. Jul 2008 ob 15:46
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Žižo » 18. Sep 2008 ob 14:52

Amis+Fabčič optiko se na splača vzet, ker baje sploh ni čist prava optika. Amis v bistvu sploh nima optike, ta KKS BS3 je pa od neke firme Skyline.
Itak pa bo t-2 optika zdele, se mi zdi, ker sm dons dobil v kaslc njihovo ponudbo, kar vrjetn pomen, da bo priklop v kratkem možn.

matteo
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 21:36
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a matteo » 18. Sep 2008 ob 15:18

Niti ne. Tisto ponudbo sm dobil tut js v kaslc - Puhova 10... tuki pa T2 do bloka še ni potegnu optike... Mamo samo fabcic sh*t... Ce pa je tisto od Amisa brez casovne vezave se vsekakor splaca vzet... 16€ na mesc ni nic. Magar potem, ko zacnejo t2 priklapljat zamenjas, ce nisi zadovoln...

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 19. Sep 2008 ob 09:27

b0j3 napisal/-a:To tudi meni ni bilo jasno - zakaj je potrebno ponovno zbiranje soglasji oz. zakaj je sploh potreben kontakt s predstavnikom etažnih lastnikov, glede na to, da je na T2 že dovolj soglasji (preveril dvakrat).
No, počakam drug teden - takrat naj bi se stvari začele spet premikati.

Kako je zdej za Maroltovo 8? Je oglednik ze prisel v stik s predstavnikom? Je se vedno potrebno se enkrat zbirat soglasja?

... tedni kr letijo, pa se nc ne zgodi, pih... pr nas niti Fabcic-fejker d.o.o ni svoje ponudbe v kaslce zmetal :(

sonce z vami,
m8_rutka

Žižo
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 31. Jul 2008 ob 15:46
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Žižo » 19. Sep 2008 ob 14:20

matteo, vi mate skupno klet s puhovo 12 in tm pa je optika spelana do bloka, kabli tečejo po kleti do vašga stopnišča, tko da maš tut ti optiko

matteo
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 21:36
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a matteo » 20. Sep 2008 ob 12:33

To pa nism vedu...thanks za info!

Želva
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 29. Apr 2008 ob 16:37
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 512 Kbps

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Želva » 20. Sep 2008 ob 23:42

matteo napisal/-a: Ce pa je tisto od Amisa brez casovne vezave se vsekakor splaca vzet... 16€ na mesc ni nic. Magar potem, ko zacnejo t2 priklapljat zamenjas, ce nisi zadovoln...
Amisova optika je možna z vezavo ali pa brez nje. Razlika je samo v tem da če se vežeš za 15 mesecev imaš prvih 5 mesecev 50% naročnine manj.Paket 15/15 pride 16,27 evra, 20/20 stane 20 evrov( polna cena,brez popusta )...

m8_rutka
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 12:42
T-2: Že imam
Paket: IPTV+telefon

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a m8_rutka » 23. Sep 2008 ob 18:38

Zdej je na Maroltovi 8 nalepljen plakat z reklamo za tole Amisovo optiko...

Pa sm poklical na brezplacno stevilko in gospodicna je odgovorila, tole so odgovori:
- priklop mozen cez cca 2 tedna
- optiko prpelejo DIREKT V STANOVANJE
- po defaultu se dobi dinamicen IP, naknadno se dobi lahko fixen IP
- IPTV itak mozen... shema je na sajtu objavljena
- vezava ali nevezava,to je blo ze itak povedano kako in kaj
- nc ni treba placat za opremo... oprema vkljucuje tudi opticni prehod

Ce to vse drzi in dela, nima smisla cakat na T-2... grem na Amis optiko in to je to...


Zdej pa to, ali gospodicna na oni strani telefona laze, ali pa se tukaj na forumu v zvezi z Amis Optiko kr neki nalaga tja v tri dni!

Torej, prosim ce me kdo argumentirano popravi, ako meni, da je gospodicna na oni strani trosila neresnice :)

sonce z vami,
m8_rutka

Nekdo
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 7. Jan 2007 ob 19:19
T-2: Še nimam

Re: Optika v BS-3

Odgovor Napisal/-a Nekdo » 23. Sep 2008 ob 21:25

Amisova optika je zaresna,

Evo ti ponudbe, slikano s telefonom, torej bolj slabo berljivo :?

http://img172.imageshack.us/my.php?image=amis1hh8.jpg
http://img378.imageshack.us/my.php?image=amis2yw7.jpg

Js bom vzel Amis enka 15/15 z vezavo za 15 mesecev, torej me pride 10*16,27€ + 5*8,14€ = 203,4€ / 15 = 13,56€ povprečno na mesec.

Odgovori