T-2 katastrofa

Splošni pogovori o T-2
pagatz
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 19. Feb 2007 ob 11:51
T-2: Že imam
Paket: 1/256+TV

T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a pagatz » 24. Nov 2007 ob 16:52

Evo,spet sem brez linije. Again. Po celih 11 dnevih OK delovanja, včeraj zvečer pridem domov in opazim da nič ne dela. Linija je dol. Kličem na tehnično podporo, 3x zapored po cca. 5min poslušam ono babo kako bom na vrsti manj kot v minuti (jebe.mti, vrat bi ji zavil :twisted: ),nato končno dobim nekoga, povem kdo sem in kaj ne dela, on pa meni "oh, vi pa imate pestro zgodovino problemov". In se nasmeji. Hvala lepa, veseli me da sem ti polepšal večer. :roll: Greva skozi standard pogovor: "ste resetirali modem? sem. gori lučka? ne. Ne vem kaj še naj naredim. Jaz tudi ne. Bom predal naprej. Kdaj bo? Ne vem". Bravo, spet vsaj vikend brez interneta in televizije. Danes pokličem na HD, želim preveriti kaj je z reševanjem. Spet baba, :twisted: tokrat čakam 10min (z mobitela) in poslušam da bom na vrsti manj kot v minuti. Ko dobim nekoga, spet razlagam, on pa meni da ni nič prijavljeno. "Verjetno je kolega včeraj pozabil". Ma to ni več nesposobnost, to je že gola zajebancija. :evil: "Kdaj bo rešeno? Ne vem, bom predal naprej". Majku vam...

In zakaj "again"? Na T-2 sem nekje od marca 2006. Februarja letos sem se preselil in na novi lokaciji vzel internet in TV. Težave od začetka: TV kocka vsak dan, HD napake ne ugotovi, sprašujejo če mimo vozi kak vlak in podobne bedarije. Aprila prva katastrofa: prekinitev linije, ki traja 5 tednov!!! :mad: Ko se vzpostavi niti enega opravičila ali razlage. Nato dela z rednim kockanjem. Nekaj obiskov monterjev, zamenjajo modem, dobim VDSL2, skomigajo z rameni in odidejo. :shock: Avgusta spet prekinitev, tokrat "samo" 5 dni. Krivec: Telekom. Še naprej kocka TV. Zakaj, ne ve nihče. V začetku septembra spet sranje: linijo vrže dol včekrat dnevno. Prijavim napako vsaj 10x, "rešena" šele 12.11.!!! :evil: Krivec: seveda Telekom. Sproti zavračam vse račune, reklamacije se ne rešijo dokler ne posreduje Nimda (septembra za april). Dobim dobropise, ki pa niso uveljavljeni. Kličem na HD zakaj ne? Ne ve nihče, mogoče bo naslednji mesec. Naslednji mesec isto. Spet reklamacije in dopisi. Malo še pa bom na ti z vsemi na tej jebeni podpori. :roll:

T-2 racionalna odločitev? Seveda. Če si doma 5m od centrale. In imaš namesto bakrene parice same stp kable. Pa nič štroma v hiši, ker "moti naš super-duper signal". Ali pe če maš "edni pravo optiko". Kjer je kockanje na TV del "edinih pravih storitev".

P.S. Tole sem poslal preko wireless omrežja enega od sosedov, ki še ni slišal za zaščito. Hvala bogu za naivčine, ne?

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a dal » 24. Nov 2007 ob 17:07

Katerega ponudnika pa uporablja sosed? Ima on tudi toliko težav z internetom?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Nov 2007 ob 17:54

Pagatz, ne biti jezen. Točno veš kdo je kriv za tvoje (in nekaterih tvojih sosedov) težave. Potrpeti prosim, poštimali vam bodo v najkrajšem možnem času.:)
Optika 100/10

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a jurcek » 24. Nov 2007 ob 18:59

pri meni se je tudi zgodilo da mi mesec dni ni deloval net. in se sedaj mi noben ne pove kaj je bil vzrok ni ne duha ne sluha o odgovoru. ceprav sem vse zahtevke pa to naslovil na reklmacijsko sluzbo kot je bilo receno se tam izgovarjajo da more to tehnicna sluzba kr nekaj v glavnem. meni so potem ko mi mesec dni ni deloval net naredili poseben profil samoe za mene (tak so rekli) in potem je spet cudezno delalo. amapk zdaj vazno da dela vse


lp
Slika

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 25. Nov 2007 ob 00:37

Ob ne-delovanju storitev se splača preverit:
http://www.t-2.net/?ctxID=001865&funcID=1

Obvestila o vzdrževalnih delih...
--
Most problems are man-made.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Nov 2007 ob 08:27

:? Ne dela povezava na Internet ... do te spletne strani pa pridem s pomočjo filmskih trikov :lol: Vem, vem ... poenostavljam in pretiravam, le "ponesrečena" kombinacija je bila.

Morda bi se na tem mestu lahko navezal na podoben problem. Poznam kar nekaj starejših oziroma tehnično manj "izobraženih" ljudi, ki so blazno razočarani nad T-2 storitvami (znova in znova ponavljam, da v resnici ni tako ... naj pokličejo na helpdesk). Resetirati "modem", STB, ... je nekaj blazno komplicirano. Starejša ženica ima naročeno TV in edino ve, da televizija ne dela oziroma je slika slaba. Kakšen internet neki, tega nimam, še telefon šumi kot strela ... pa te čudne številke, le zakaj moram vedno zavreti 0590... (tako nekako se pritožuje).

Kako tako populacijo (seveda tudi vse naročnike T-2 storitev) obvestiti o najavi motenj? Poleg Web-a bi po moje lahko tudi na TV-ju. Info T-2 kanal ali kaj podobnega. Nenazadnje saj nimamo vsi naročniki "trojčke".
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a Fry » 25. Nov 2007 ob 08:35

Info kanal sem že zdavnaj predlagal zaradi razzlogov, ki jih tudi ti naštevaš.

Žal T-2 nobenih dobronamernih predlogov ne sprejema.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Nov 2007 ob 09:08

Škorc - lahko mi daš na Zsebna številko priključka tistih, ki jim ne dela dobro, ali se ne znajdejo. Jim bom probal pomagati.
Optika 100/10

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Nov 2007 ob 09:19

Saj sem zadeve v bistvu že sam uredil - velikokrat opravil klic v njihovem imenu oziroma pregledal opremo. Seveda pa nisem vsak dan ali pa pogosto v stiku z njimi. Pri eni od teh ni več pomoči - odajavila je T2 in šla nazaj na "klasiko" (kabelska TV).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a Scofield » 25. Nov 2007 ob 10:44

Najbolje, da tudi sam odjaviš vse skupaj. Sam sebi delaš sive lase. Razen, če nimaš denarja za konkurenco in kljub vsem, še vedno vztrajaš tukaj! :twisted:

NOD 32
Navdušenec
Prispevkov: 523
Pridružen: 1. Avg 2007 ob 09:28
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IPTV + IPTEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a NOD 32 » 25. Nov 2007 ob 10:50

Skorc preveri zidno vtičnico, če opaziš kaj sumljivega javi na tehnično podporo
Na T-2 sem spravil že 1250 uporabnikov :cool:

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 25. Nov 2007 ob 12:32

pagatz pa kva ti delas sploh se na t2 ce mas take fakande, pa da te tkole jebejo u glavo, oz. neupostevajo. Ce mimo vozi vlak :lol: :lol: :lol: Te cist razumem, sm mel iste scene, ne v takmu obsegu, sam isti princip. Pa to, da 4x prjavs isto napako, pa pol poklices v 5-o pa rece da se ni blo nc prjavlen, kok me to razpizdi :evil: :arrow: Vor die Wand und schiessen

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1488
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Nov 2007 ob 12:36

Verjetno si površno prebral. Vseeno hvala za napotek. Meni sicer vse lepo dela ;-) Pa tudi glede tehnike se upam trditi, da sem domač (učimo se pa itak celo življenje, sploh pa je potročje IT in sodobne komunikacije zelo dinamično). Pomagal sem le drugim (pač profesionalna deformacija ;-) )
Scofield napisal/-a:Najbolje, da tudi sam odjaviš vse skupaj. Sam sebi delaš sive lase. Razen, če nimaš denarja za konkurenco in kljub vsem, še vedno vztrajaš tukaj! :twisted:
Zakaj le? Osebno sem zelo zadovoljen s T-2. Meni podobnih odjemalce je po moji skromni oceni večina. To, da poznam nekaj oseb, ki niso (razlogi so zelo različni), še ni razlog za vsesplošno paniko. Nenazadnje je šlo za pozitivno kritiko. Povratna inforamacija ter želje odjemacev so lahko ponudniku koristen vir za izboljšanje storitev. Sicer je pa tako, da vsem nikoli ni možno 100% ustreči. Storitve za razliko od (otipljivih) izdelkov je bistveno težje ovrednotiti. Zelo enostavna formula (za posameznega odjemaca storitev) pa vedno drži in sicer:

Zadovoljstvo uporabnika = Dejanska občutena korist - Pričakovana korist
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Scofield
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 21. Mar 2007 ob 10:37
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel. (čakam Športklub)

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a Scofield » 25. Nov 2007 ob 12:47

Jao .. šele zdaj vidim, da sem te zamenjal s pagatz-om. Se pardoniram. :oops:

Gre mi pa na živce to nerganje in pljuvanje. Če nekaj ne dela, pač ne dela. Zakaj toliko časa vztrajati, če se stanje ne izboljšuje. Nikjer v pogodbi ni omenjena nobena časovna vezava - prekineš pogodbo, preideš h konkurenci in upaš, da bo tam stvar delovala. :arrow:

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T-2 katastrofa

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 25. Nov 2007 ob 14:40

Imo bi bilo fino če bi imel online eno XHTML stran na kateri bi lahko preko mobilca preveril stanje. Koneckoncev ti obvestila nič ne pomagajo če jih ne moreš pogledat (ker je net pač dol). Mobiteli pa imajo po večini vsi že XHTML browser. Zdele mam v Opera Mini nastavljeno stran za obvestila, sam je mal smotano zarad frejmov in jo čudno razmeče -> grozno nepregledno ampak za silo bo). Mislim da taka stran s statusom omrežja ne bi smela bit težavna za vzdrževanje, bi pa sigurno rešila prenekateri klic na HD ter šop sivih las pri uporabnikih. Samo URL link naj bo mal bolj človeški za vnos v mobilca, ker trenutni je grozen ter predolg. Tko se na eleganten način izogneš bentenju nad vsemi, vzameš mobilca v roke (net pač ne dela ne) in pogledaš. Če je v obvestilih pač počakaš da poštimajo, v nasprotnem primeru se pozanimaš. Se mi zdi dost logično no...

Zaklenjeno