Stran 1 od 2
odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:06
Napisal/-a paskob
Zanima me kvaliteta MEDIASET-ovih programov danes
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:06
Napisal/-a paskob
Kvaliteta slike namreč
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:08
Napisal/-a BOBI
Noben od Primorcev ne komentira, ker vsi gledajo TV

Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:09
Napisal/-a paskob
dragi primorci!
odkar so feničani izumili denar,je lahko nreči hvala
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:11
Napisal/-a tonimona
Dobra.
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:20
Napisal/-a Fry
Slika je OK.
Sklepam da je 61K DVB-T (Trst)
Če ste se trudili s sprejemom RAI 1-3 DVB-T na kanalu 37 (Col Gaiardin), bi si lahko prihranili muke.
Sprejem je namreč nestabilen in zato neuporaben.
Edina možnost je analogni sprejem iz Trsta
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 20:52
Napisal/-a paskob
je vidno polje direktno tega oddajnika??
po meritvah ki smo jih opravili,je signal zelo stabilen.seveda mora bit izključno profesionalen ird sprejemnik.
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 21:28
Napisal/-a iaasm
Kvaliteta slike na Mediasetovih programih je v redu, vendar pri meni ni več teleteksta (prej je bil). Glede kodiranosti pa ne morem preveriti, ker danes zvečer ni na sporedu nobene kriptirane oddaje.
Re: odtemnitev
Objavljeno: 23. Jan 2008 ob 22:13
Napisal/-a Fry
paskob napisal/-a:je vidno polje direktno tega oddajnika??
po meritvah ki smo jih opravili,je signal zelo stabilen.seveda mora bit izključno profesionalen ird sprejemnik.
Če me sprašuješ za DVB-T na 37K (Col Gaiardin), ti optične vidljivosti na lokaciji poslovalnice T-2 (Ankaranska) ne morem potrditi.
Problem s sprejemom je drugje. Odajnik je nekaj čez 110 km daleč (v hribih nad Pordenonom, nekaj čez 1000 m nadmorske višine).
http://www.towertel.com/assets_scheda_en.php?id=737
Če pogledaš na karto, lahko vidiš da je velik del trase nad morjem. Zaradi tega je signal zelo spremenljiv.
Pri tem ne mislim 10 dB, temveč 30 in več dB.
Kakšen dan je OK, drugi ni; čez dan je dobro, zvečer ga ni; lepo vreme je, megla ga ni; .........
Skratka za profi rabo neuporabno.
Poleg tega, zgleda da odboji od površine morja dodatno vplivajo na BER
Če pa sprašuješ za analogni sprejem (M. Belvedere nad Trstom), pa ravno tako ne morem potrditi optične vidljivosti na poslovalnici T-2 (Ankaranska)
PS.
Prejšnji teden sem opravil nekaj meritev DVB-T (37 K) in sprejem ni bil mogoč.
Re: odtemnitev
Objavljeno: 24. Jan 2008 ob 17:22
Napisal/-a iaasm
Trenutno je na Canale5 nadaljevanka Sedma nebesa, ki ni zatemnjena (čeprav naj bi bila po sporedu za satelitski sprejem programov). Ali to pomeni, da bodo Mediasetovi programi sedaj nekodirani?
Poleg tega se je na vseh treh programih pojavil teletekst (včeraj ga ni bilo na nobenem, pred tem pa samo na Canale5 in Rete4).
Zelo pohvalno.
Re: odtemnitev
Objavljeno: 28. Jan 2008 ob 11:00
Napisal/-a leroy
včeraj popoldne/zvečer je bil ves mediaset sprva kockast, pol zatemnjen, se dela na temu da nas rešite zatemnitev?
Re: odtemnitev
Objavljeno: 28. Jan 2008 ob 12:06
Napisal/-a brasavid
mislis, da ti bo kdo odgovoru?
Re: odtemnitev
Objavljeno: 28. Jan 2008 ob 12:10
Napisal/-a T2_Delavec
leroy napisal/-a:včeraj popoldne/zvečer je bil ves mediaset sprva kockast, pol zatemnjen, se dela na temu da nas rešite zatemnitev?
Da, dela se na tem. Če bo vse po sreči, bo danes do tam optični kabel. Do sedaj je bilo provizorično. (Ne garantiram, da bo danes že 100% poštimano.)
Re: odtemnitev
Objavljeno: 28. Jan 2008 ob 12:12
Napisal/-a brasavid
evo, pa so me postavili na laž.
ma se je vsaj splačalo.
hvala, nimda
Re: odtemnitev
Objavljeno: 28. Jan 2008 ob 12:18
Napisal/-a T2_Delavec
Če nekaj ne dela, potem vedno obstaja prekleto dober razlog. Tudi Travel channel je še vedno v "limbo" stanju, Sailing channel še vedno nima avtorizirane kartice. Oba Sportkluba sta še vedno na začasnih sprejemnikih, pa še kaj bi se najdlo.