Prišli so priključit, pa nič ne dela

Splošni pogovori o T-2
miran
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + VOIP tel.
Kraj: Sevnica

Prišli so priključit, pa nič ne dela

Odgovor Napisal/-a miran » 12. Maj 2006 ob 22:23

Evo, tak je. Naročli smo pri T-2 10/2 + telefon paket. V roku par tednov je telekom odklopil stari telefonski priključek (PSTN), v roku nadaljnjega enega tedna (to je danse popoldne) je pa prišel tip od T-2. Postavil je opremo (modem + tista švedska kištica s plavo led diodo + telefon), zvezal kable in zadeva ni funkcionirala. Telefon pravi, da ni omrežja, tip od T-2 pa, da se mu to še pri nobenmu ni zgodilo. Interneta ni nastavljal, ker da se mu zelo mudi in da bom že sam, da pa bi moralo delat. Ampak ko sem nastavil (omogočil sem DHCP in vpisal DNS od T-2), mi ni delalo. Če rečem ipconfig, mi napiše same nule. Glede telefona je pa tip rekel, da ga naj jutri probam resetirat oziroma ponovno priklopit, da bo mogoče delalo, in je šel. Da ma še 12 priključkov nardit, je še rekel...

Modem se sicer v redu poveže, vsaj tak zgleda. Gori LINK lučka, pa LAN ali kaj je že, in DATA na vsake tolko utripne. Ampak dela pa nič ne, niti telefon, niti internet...

Je to normalno, ali me mora skrbet?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 12. Maj 2006 ob 22:31

ne wem, meni se zdi, da bi bilo edino normalno, da stvar dela.

to pa piše na t-2 uradni spletni strani (rubrika vprašanja in odgovori);
Ali mora naročnik po priključitvi na novo tehnologijo še sam urediti katere izmed nastavitev za računalnik, televizor oziroma telefon?

Monter T-2 naročniku brezplačno opravi priklop vseh naprav (televizor, telefon, računalnik) na omrežje T-2.
Slika

bperc
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 02:08
T-2: Že imam
Paket: 10/4

Odgovor Napisal/-a bperc » 13. Maj 2006 ob 00:04

s kje pa si točno. namreč jaz sem tudi iz Sevnice. povezeve ti ni potrebno nič rihtati samo klikneš ikono s katero se povežeš na internet in bi moralo delovati. meni ko so prinesli opremo tudi ni nič delovalo in sem potem naslednji dan privat monterja poklical in je ugotovil da v vtičnici niso bile pravilno zvezane žice.
Slika

Uporabniški avatar
pavka
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 13. Maj 2006 ob 08:42
T-2: Že imam
Paket: zani?
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a pavka » 13. Maj 2006 ob 08:58

Meni pa so prišli priključit modempred 10. dnevi.Tehnik je dejal,da traja od 6 do 12 ur da se modem konekta (bla,bla)..Še do danes mi kljub klicem in obljubam povezava ne deluje.Še dobro da še nisem odjavil neta na Voljanet.
Verjetno bom ostal kar pri slednjem.Raje imam nekoliko počasnejšo a zanesljivo linijo

friqo
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 3. Maj 2006 ob 16:24
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a friqo » 13. Maj 2006 ob 09:31

ce pravilno povezes modem z racunalnikom ter linijo oz. voodom ce ga potrebujes (ce imas se tv oz ip telefonijo) bi moral delat internet brez problemov, itak pa takoj vidis ce je signal od t-2 prisel na modem...

miran
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + VOIP tel.
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a miran » 13. Maj 2006 ob 12:13

bperc napisal/-a:s kje pa si točno. namreč jaz sem tudi iz Sevnice.
Iz NHM23, iz bloka.

Problem je bil v tem, da najprej nisem naročil statičnega IP-ja, sem pa potem naknadno poslal dopis, kjer sem rekel, da ga hočem. Monter je prišel pa z listom, na katerem je pisalo to, kar sem originalno naročil, se pravi brez statičnega IP. Sem poklical na 0590 000 02, pa mi je tip povedal moj statični IP in zdaj net dela. Dobim ene 1.5Mb uploada in skoraj 10 Mb downloada na speedtest.si :)

Ampak telefon pa še vedno ne dela. Dal sem vmes še router, ker mam več računalnikov v mreži, tako da mam povezavo telefonska linija -> modem -> vood -> router -> telefon (a je v tem primeru sploh treba met vood?). Ko resetiram telefon, se napiše "loading", "zagon", "povezujem omrežje", potem za kratek čas "ni omrežja", potem pa "dobivam nastavitve" in "nastavitev casa". To zadnje dvoje traja ene tri do štiri minute, samo potem čas/datum nastavi na 00:00 01/01, napiše pa "pri. strežnik". V slušalki je pa samo "tut-tut". Tip na tech supportu mi ni nič vedel povedat, samo da bo sporočil tehnikom in da bojo pogledal, kaj je narobe... :cry:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Maj 2006 ob 12:52

telefon ne sme bit za routerjem...to je nekako dost obvious?
Slika Optika od 30.5.2008

miran
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + VOIP tel.
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a miran » 13. Maj 2006 ob 12:57

gulikoza napisal/-a:to je nekako dost obvious?
Nitine.

Bom dal nazaj direkt na vood, ampak je vse isto, samo da traja manj časa (par sekund), da gre preko "ni omrežja", "dobivam nastavitve" in "nastavitev časa" do "pri. strežnik"...

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Maj 2006 ob 13:00

Pa vklopit morš v port A ali B, ne C (oz. FGH na tavelikem)
Slika Optika od 30.5.2008

miran
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + VOIP tel.
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a miran » 13. Maj 2006 ob 13:02

Ja, vklopil sem na B. Pa prej sem narobe napisal. Če je na vood-u, na LAN B, reče "ni omražja", potem pa takoj "nast. ok." in "pri. strežnik"...

bperc
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 02:08
T-2: Že imam
Paket: 10/4

Odgovor Napisal/-a bperc » 13. Maj 2006 ob 13:04

miran napisal/-a:
bperc napisal/-a:s kje pa si točno. namreč jaz sem tudi iz Sevnice.
Iz NHM23, iz bloka.
jz pa iz NHM 7

kar se tiče uploda jih kr kliči gor in jim povej kje si meril in reč naj ti spravjo na dve, če že plačuješ to. men je speedtest.si kazal 10/1.9 pa sm klical in povedal in so zdvignili, zdaj pa mi kaže uplod 2.1.
Slika

miran
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + VOIP tel.
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a miran » 16. Maj 2006 ob 15:49

Končno dela. Napačno številko so na telefonu nastavli. :roll: Je blo treba parkrat poklicat, da so zrihtal... :D

MilkoMan
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 20:47
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a MilkoMan » 16. Maj 2006 ob 22:15

kaj pa upload?
Slika

miran
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + VOIP tel.
Kraj: Sevnica

Odgovor Napisal/-a miran » 17. Maj 2006 ob 18:11

To pa zgleda bo še treba zatežit. Dobim konstantno okrog 1.58 uploada in 9.6 downloada...
Slika

sofoiks
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 23. Jun 2006 ob 23:17
T-2: Že imam
Paket: 4/512+tv+tel
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sofoiks » 23. Jun 2006 ob 23:21

kaj pa naj bi bilo vazno pri zickah od vticnice do modema sta dve in je useen kako so obrnjene a ni tko? namrec imam vse priklopljeno ampak lucka link na modemu utripa ko priklopim analog telefon pred modem je samo tisina. klicem tehnike pravi da me je telekom odklopil kar je res ker so me klicali in da bo dal nalog da me oni vklopijo. ok super mineta vde uri se enkrat poklicem drug fant pravi isto, klicem tretjic mi tretji pravi da to sploh ni res da to telekom avtomatsko preklopi na novega operaterja v tem primeru t2 kaj je zdej res? uno o zickah me zanima.

lp,edis

Odgovori