Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a obiskis » 16. Maj 2008 ob 12:18

Bil sem že skoraj za T2 isdn, pa vidim da nebo nič iz tega.

Nisem še srečal naprave, ki bi bila omejena na manj kot 4 MSNje, mogoče kak ceneni telefon.
Ponavadi je to 8 MSNjev, občasno tudi samo 6, nekaj telefonov ki imajo 4.

Naj mi potem s T2 razložijo, kako naj priključim moj PC, kjer trenutno uporablja 4 MSNje,
pomoje 2 pattona nemorem priklopiti na eno EICON DIVA PRO

Še moj Ruter Drytek 2910 VGI podpira več MSNjev, okoli 5 po večini funkcij (skupaj je več kot 8 ).

Sem imel plan, da firmo po korakih preselim na T2 telefonijo, vendar se mi zdi tudi to nebo izvedljivo,
dokler nebodo podpirali vsaj 4MSNje (saj ni treba da je brezplačno).

Pa bo spet T1 par mesecev več kasiral na mojo škodo. Pri T2 so tako same nelogične omejitve.
Bom poslal še na In.Live, če oni izvedejo, da jim mi dostavimo patonna.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 16. Maj 2008 ob 18:44

Za poslovne uporabnike imamo nekaj drugih rešitev žal pa bi mogel za to NN kontaktirat da ti posreduje nadaljne podatke kaj je možno.
lp

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a obiskis » 19. Maj 2008 ob 11:32

Točno, da imajo za poslovne določene rešitve :jao: .
Vem tudi, ker imamo centreks nemoremo prenesti vseh 10 številk,
ker v pogodbi ni navedeno, da pašejo zraven, tako da ostanejo samo
aktivne za prenos :grr: .

Testiram že nekaj časa Detel IP (oni dopuščajo na Patton za 2BRI do 12 številk :lol: ), in kot
kaže bom verjetno se selil tja, če ni druge prednosti je ta, da je telefonija neodvisna
od ponudnika, kar pomeni, da v času T2 izpada normalno deluje preko drugega ponudnika.

Počasi in vesel zapuščam T1, sam da junija poteče pogodba.

Uporabniški avatar
Redkvica
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 10:20
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Redkvica » 20. Maj 2008 ob 13:27

Imam eno kmečko vprašanje za Andrejs (ali koga drugega, ki je na isti način priklopil ISDN mašinerijo na ISDN vmesnik od T-2): Če te nekdo kliče na eno telefonsko številko in z njim vzpostaviš zvezo in se pogovarjaš, pa te medtem še nekdo drug kliče na isto telefonsko številko, kaj se zgodi: ali ti zvoni na drugi slušalki in se lahko vzpostavi še ena zveza, ali pa se klicočemu pojavi signal, da je linija zasedena?

Se opravičujem, če je to v tej temi kje 'skrito v povedku', sem jo prebrala, a nisem našla odgovora, zato vprašam.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Mark » 20. Maj 2008 ob 14:30

Aktiviraš si preusmeritev ob zasedenosti in jo vežeš na drugo cifro!

Uporabniški avatar
Redkvica
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 22. Feb 2008 ob 10:20
T-2: Že imam

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a Redkvica » 20. Maj 2008 ob 15:28

Najlepša hvala za pojasnilo. Saj zdaj mi je popolnoma logično:)

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 20. Maj 2008 ob 17:49

Mark napisal/-a:Aktiviraš si preusmeritev ob zasedenosti in jo vežeš na drugo cifro!
Zadeva ni tako preprosta.
Tvoja trditev velja samo v primeru če ima vsak telefon svojo MSN nastavljen. V primeru da pa imaš dve slušalki vezani na isti MSN pa nastanejo problemi.

Torej primer:
- obe prenosni slušalki zvonita na MSN1
- torej kako nastaviti prevezavo na drugo slušalko če druga slušalka uporablja isto telefonsko številko kot prva slušalka.
- prav tako ostane še vedno problem ker iz obeh slušalk ne moreš klicati hkrati ker ti obe zasedeta isto številko.

Rešitev obstaja, na T2 se mora tehnik malo potrudit in pravilo skonfigurirati telefonijo. V tem primeru se potem T2 telefonija obnaša isto kot ISDN. Tako da če je gigaset pravilno nastavljen lahko opravljaš dva klica istočasno neglede na kombinacijo (2x dohodni, 2x odhodni, 1x dohodni + 1x odhodni). Seveda brez da nastavljaš prevezavo na drugo telefonsko številko.
Slika

banditbanger
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 5. Maj 2008 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Idrija

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a banditbanger » 24. Jun 2008 ob 12:14

Pozdravljeni,

odločam se za prehod na T-2 - sem precej bral na tem forumu, pa še vedno nisem prepričan glede ene zadeve: Trenutno imam ISDN od Telekoma in 2 telefonski številki (v bistvu dve brezžični slušalki ASCOM, ki sta sicer podn, na eni bazni postaji (ena ima samo zibko za polnenje)). Vsaka slušalka ima torej svojo številko, delata obe hkrati oz. se lahko hkrati pogovarjamo z ločenimi sogovorniki po obeh (dve liniji).

Zdaj pa me zanima: klical sem na 05900000 in prijazna gospodična mi je rekla, da moram za tako konfiguracijo naročiti ISDN vmesnik in imeti dva ISDN telefona???? A se tudi tole moje ASCOM čudo šteje za dva aparata (po moje ja, če ima vsaka šlušalka svojo številko)?

Da povzamem: če naredim vse tako, kot je opisano v tej temi, ali bom imel enako funkcionalnost kot dosedaj s klasičnim ISDN?

Se opravičujem za začetniška vprašanja, ampak res mi ni čisto jasno...

LP

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 24. Jun 2008 ob 12:24

Vse bo enako.

Tudi Ascomova centrala ima vnesena 2 ločena MSNja (vsaka številka svojo) in enako bo po prehodu, le da boš MSN nekoliko popravil (dodal 20000.... - ti bodo tehniki vse razložili).

Delovalo bo enako! :)

LPd

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a andrejs » 24. Jun 2008 ob 16:56

v bistvu se ti vsaka ISDN bazna postaja katera omogoča priklop več bezžičnih telefonov deluje po neakem postopku kot opisana gigaset .

tako ti mora delovati vse tako kot do sedaj, pazi da pri prenosu tel. številk ne pozabiš prenesti obeh. In v tvojo bazo boš moral ponovno nastaviti MSN-je kot ti je bilo že omenjeno.
Slika

ZLOky
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 20:05
T-2: Že imam
Paket: Vse
Kraj: ČRNOMELJ

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a ZLOky » 1. Jul 2008 ob 14:34

A kdo ve kako se na Gigaset 4000 Comfort posreduje klic? Po domače, če nekdo kliče mene, jaz pa bi rad prevezal na drugo interno št. na drugi bazi.

Tale slušalka nima "R"-ja ali pa "FLASH"-a!

P.S. v navodilih ne piše nič koristnega Navodilo G4000!

mipax
Uporabnik
Prispevkov: 36
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 15:47
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + VoiP

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a mipax » 2. Jul 2008 ob 07:36

Piše na strani 13, da pritisneš levo puščico na gumbu na sredini (INT) nato pa izbereš iz seznama slušalko kamor želiš preusmeriti ali vpišeš številko telefonske slušalke. ter prekineš z rdečo tipko. :D

ZLOky
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 20:05
T-2: Že imam
Paket: Vse
Kraj: ČRNOMELJ

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a ZLOky » 2. Jul 2008 ob 08:44

Sem prebral in sprobal (ne deluje). Tisto je samo za preklapljanje med telefoni na ISTI bazi.

poiuztrewq

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 2. Jul 2008 ob 08:53

Če je na drugi bazi, gre potemtakem za externo forwardiranje?

ZLOky
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 20:05
T-2: Že imam
Paket: Vse
Kraj: ČRNOMELJ

Re: Kako do najcenejšega ISDN-ja v SLO

Odgovor Napisal/-a ZLOky » 2. Jul 2008 ob 10:27

Ni pomembno kakšno forwardiranje (vsaj zame :).
Praktični primer; kliče stranka od "zunaj" in jaz nisem "tapravi" in bi rad prevezal sodelavcu v drugi pisarni, ki ima telefon na drugi bazi. Vsak ima v bistvu svojo bazo.
Kako prevezat?
(naj ompomnim, telefon nima ne tipke "R" ne tipke "FLASH", telefon je tak kot na sliki, na 1. strani te teme, Gigaset 4000 Comfort)

Odgovori