PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Vse o T-2 IP telefoniji
Odgovori
andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Odgovor Napisal/-a andrejs » 23. Mar 2008 ob 18:37

Sem čez vikend naletel na osebo katera je imela problem kako priklopiti analogno telefonsko centralo na IP telefonijo katera ne podpira pulznega klicanja v primeru ko centrala ne omogoča DTMF klicanje.
Pa sem se odločil da par iztočnic napišem še tukaj če se pojavi še kdo z podobnim problemom.

Problem nastane ker je za opravljanje internih klicov potrebno uporabljati pulzne telefone, prav tako za prehod na zunanjo linijo moraš pritisniti 0.

Pred davnimi leti sem imel podoben problem z analogno centralo brez DTMF klicanja, v SLO so se začeli pojavljati GSM teleoni, vendar z mojo centralo klic v GSM omrežja ni bil mogoč ker je centrala te klice blokirala (v NMT omrežje je delovalo normalno) zato sem takrat začel iskati možnosti kako uporabiti mojo centralo in DTMF klicanje ker brez tega nisem mogel klicati GSM številk katerih je bilo vedno več (prav tako sem se že naveličal čakanja ob pulznem klicanju). Tako sem našel naslednje rešitve:
  1. za klicanje se lahko uporabi dodatni DTMF številčnik katerega prisloniš k mikrofonu in na njem potem ko že imaš zunanjo linijo na centrali zavrtiš željeno številko v DTMF načinu (zadeva DELUJE vem pa da je najbolj gnili in je res skrajni izhod v sili )
  2. kasneje sem našel Panasonic telefone kateri so imeli možnost za preklop iz pulznega v DTMF način na zelo preprosti način, vse kar je bilo potrebno narediti je bilo da si zavrtel 0 v pulznem načinu potem pa si z tipko * preklopil telefon v DTMF način in si lahno normalno opravil klice na zunanji liniji v DTMF načinu (ko si opravljal interne klice ti je telefon še vedno deloval v pulznem načinu), tako si pač pri klicanju številke zavrtel telefonsko številko v obliki 0*041700700 (0 pulzno da si prišel na zunanjo linijo, * da si telefon preklopil v DTMF način in potem telefonsko številko katero si želel klicati v DTMF načinu), problem se je ponavadi potem pojavil če si želel številko shraniti v spomin telefona ker v teh primerih si moral za * še pritisniti tipko PAUSE katera je med pluznim in DTMF klicanje počakala kakšno sekundo. Torej si številko shranil v sponim v obliki 0*P041700700 in problem je bil rešen. Prej sem omenil Panasonic telefon ravno zaradi tega ker je imel obe možnosti tipka za preklop v DTMF in tipka za pavzo. Pri določenih ostalih firmah telefonov pa si sicer lahko med klicom preklopil v DTMF vendar si moral to funkcijo poiskati v meniju kar ti pa je onemogočilo da bi številko lahko shranil v spomin telefona.
  3. na telefonu na katerem nisi potreboval internih klicev pa se je dal problem najlažje odpraviti s tem da si centralo preprogramiral tako da ti je v trenutku ko si dvignil slušalko telefon avtomatsko zasegel zunanjo linijo. V tem primeru torej ni bilo potrebno preklopiti iz puznega načina v DTMF ker si tako samo zavrtel številko isto kot da nisi imel vmes telefonske centrale.
Po istem postopku se da torej rešiti problem tudi v primeru IP telefonije. Res da je danes sicer najlepše uporaiti ISDN gigaset namesto analogne centrale vendar so tudi takšni kateri so čustveno navezani na staro opremo.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 23. Mar 2008 ob 21:27

Te analogne centrale so verjetno Domino in Twin 8)
Stranke dostikrat nadlegujejo "prej mi je pa delalo" :?
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Mar 2008 ob 22:20

Mi jo tudi imamo... dela že 20 let brez problema. Preživela je že 2 streli - samo prenapetostno zaščito je bilo potrebno zamenjati.

Ne razumem pa, zakaj PSTN vmesniki ne podpirajo pulznega izbiranja - to je res nek hud, nepremostljiv feature. To je popolnoma isto kot takrat, ko so začeli TV programe oddajati v barvah, morali vsi kupiti barvne televizorje - kot vemo, se še danes da spremljati TV programe s starimi črnobelimi televizorji.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Odgovor Napisal/-a pack » 23. Mar 2008 ob 23:37

Heh, bolj ustrezna analogija bi bila, če bi na barvnih televizorjih prenehali delati vsi črnobeli programi, ampak ok. :neutral:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Mar 2008 ob 23:55

No ja, res je!

Mislil sem povedati, da so gledali tudi na kompatibilnost za starejše naprave.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

leons
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Jul 2008 ob 15:46
T-2: Že imam
Paket: 1024/256

Re: PSTN telefonska centrala pulzno klicanje (ne podpira DTMF)

Odgovor Napisal/-a leons » 24. Jul 2008 ob 11:59

Jaz sem si nabavil ISDN modem Zyxel , kateremu je mogoče nastaviti pulzno in tonsko klicanje na analognem izhodu. za staro iskrino centralo, ki podpira samo pulzno klicanje.

Odgovori