[Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Hellios
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Dec 2007 ob 09:45
T-2: Še nimam

[Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a Hellios » 25. Mar 2008 ob 12:00

Po večletnem (4.4 leta ) Siolovem internetu sem se odločil za nekaj cenejšega in hitrejšega. Na siolu plačujem 31€ za osnovni paket (imam star Callisto 821 modem). Na Amisu so mi rekli da lahko največ 4/1 vzamem, pa še to pride 3x dražje od Siolove ponudbe. T-2 je zgledal kot edina rešitev.

Pogodbo sem poslal 17.3.2008, centrala se imenuje Livada (brez smeha ;_;) od katere sem odaljen malo čez 700m

Seveda je Siol rekel NE pri poizvedbi, zato sem si mislil da zopet po nepotrebnem ovirajo prestop uporabnikov. Danes sem poklical da bi naročil hitrejši paket pri siolu, po uporabniškem imenu ter telefonski številki (ISDN ki sem jo nameraval odbržat pri telekomu) mi pove da lahko največ 4mbit naročim, nato me da na čakanje da nekaj preveri.

Po vrnitvi mi pove, da je oddaljenost dobra, samo da ni kapacitete na centrali, in da bom hitrosti nad 4mb (ter siol TV, tudi za to sem vprašal) lahko naročil šele ko bo centrala nadgrajena, kdaj pa bo to, ona tega podatka nima, in ga tudi ne more dobit.

Zdej je edino kar mi preostane to da Siolu težim za Duo TV paket (ker ga tako agresivno reklamirajo) , dokler mi ga ne omogočijo, nato pa postanem naročnik t-2. Razen če ima kdo drug kako boljšo idejo...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Mar 2008 ob 12:15

Hočeš rečt, da je telekom zavrnil poizvedbo z izgovorom kao "Ni parice, primerne za razvezavo"? :mrgreen: Radi to počnejo, drži. Probaj dobiti predpodpisano pogodbo s strani telekoma, da ti bodo dali 4 mega paket. S tem se jih potem lahko fino po njuški poči. :owned:

Rabimo karkoli v pisni obliki, kjer bo dokazljivo, da spet palamudijo. Pri 700 metrih 10/1 res ne bo problem, vse centrale T-2 so pa narejene na identičen način in z identično opremo.
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Mar 2008 ob 12:23

Malo boljše si preberi NN on že ima internet pri siolu vendar bi želel večji paket in Tv,ker pa centrala ni nadgrajena za adsl2 Tv ne more met.Mislim pa da lahko vseeno dapoizvedbo za T-2.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Mar 2008 ob 12:38

Dobro sem prebral. Če je na EMX, ali kakšni podobni zadevi, kjer na isto parico obesijo po 2 ali 4 nič hudega sluteče uporabnike, potem je to-to. Če telekom ne more nadgraditi svoje centrale je to njihov problem. Če pa bi Hellios imel svojo lastno parico, potem ima pri T-2 lahko KATEREKOLI storitve (edina omejitev je seveda razdalja). :namrec:
Optika 100/10

Hellios
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Dec 2007 ob 09:45
T-2: Še nimam

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a Hellios » 25. Mar 2008 ob 12:48

Navadni Nimda napisal/-a:Hočeš rečt, da je telekom zavrnil poizvedbo z izgovorom kao "Ni parice, primerne za razvezavo"? :mrgreen: Radi to počnejo, drži. Probaj dobiti predpodpisano pogodbo s strani telekoma, da ti bodo dali 4 mega paket. S tem se jih potem lahko fino po njuški poči. :owned:

Rabimo karkoli v pisni obliki, kjer bo dokazljivo, da spet palamudijo. Pri 700 metrih 10/1 res ne bo problem, vse centrale T-2 so pa narejene na identičen način in z identično opremo.
Pri poizvedbi je bil odgovor "Na funkcijski lokaciji ni skupne lokacije"

Glede paketa, sem pa mislil da more bit vsaj 10mbit povezava da se dokaže da Telekom namerno zavrača preklop. Če po pravici povem, me pa tudi T-2jeva 4/0.5 pride pol ceneje kot 1/256 pri siolu.

----edit----
Sem poklical za nadgradnjo paketa na 4mbit, pa mi nikakor ni hotela poslati vnaprej aneksa, nato sem jo moral spomniti da je pogodba pisana na mamo (ker je bla pisana ko sem hodil še v srednjo šolo) in da mora to ona najprej videt, ne pa da inštaler pride in da šele takrat se podpiše aneks.

Na koncu se je vdala in je rekla da bo poslala ponudbo na moj naslov.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Mar 2008 ob 13:24

Aha! To je pa nekaj druzga. Tu T-2 še nima svoje opreme.

Baje imamo že ogledan plac za to centralo, ni pa še pričelo nameščanje opreme. Predlagam, da greš po planu, kot si ga predlagal. Ko bo tvoja centrala odprta (tule se bo videlo: http://www.t-2.net/?AUID=94568010D2C50F01164A ) pa takoj v poizvedbo pri T-2!

Vse kar moraš paziti je, da se NE VEŽEŠ! :namrec:
Optika 100/10

Hellios
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Dec 2007 ob 09:45
T-2: Še nimam

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a Hellios » 25. Mar 2008 ob 13:51

Ko sem klical vaš helpdesk (kjer sem tudi izvedel oddaljenost od centrale, na telekomu niso povedal) so mi rekli da bi se lahko na t-2 priklopil, zdej pa zvem da na tej centrali t-2 sploh nime svoje opreme (čeprav mi je vaš operater povedal ime centrale)?

Torej sm obsojen na Siol dokler T-2 (ali pa celo Amis) ne vgradi svoje opreme, ki glede na vaš načrt ne bo pred 2009/10? :cry:

Hellios
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 7. Dec 2007 ob 09:45
T-2: Še nimam

Re: [Naročil sem] 10/1 + 1xIP TV

Odgovor Napisal/-a Hellios » 18. Mar 2009 ob 19:53

Zgodba se je razpletla.
Ker T2 nima interesa vgraditi svojo opremo v centrlo v prestolnici Slovenije, tako da baker odpade, optike ni od nikoder tako da tudi na to ni za računat v naslednjih 20+ letih.
11.3.09 je bila podpisana pogodba ter odposlana na UPC. Monter je prišel 17.3.09, zahvaljujoč elektroinštalerju izpred parih let, je UPCjev monter imel zelo malo dela.
Digitalna kabelska deluje odlično, analogna (katero sploh nisem vedel da dobim) pa žal ne, signal je prešibak da bi bil gledljiv na ostalih televizijah. Pridejo popravit.
25/2 internet deluje zadovoljivo, a po petih letih 1/0.256 na Siolu bi bil zadovoljen praktično tudi z golobi pismonošami.

Naslednji korak je pač optika, katere pa res ne pričakujem v naslednjih 20ih letih, tudi če živim 10 minut hoje od samega mestnega jedra prestolnice.

Odgovori