Razočaran nad odnosom T2

Splošni pogovori o T-2
rudi7500
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam

Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a rudi7500 » 11. Apr 2008 ob 10:06

Že nekaj časa se trudim priti do T2- jevega VDSL priključka v stanovanju (cca 4 mesece). Kar trikrat sem povpraševal in vsakokrat je Telekom sporočil, da "ni parice sposobne za razvezavo". Ko sem se po nasvetu na servisnih straneh T2 odpravil na Siol po njihovo pogodbo za iste storitve in jo tudi uspel dobiti, sem jo poslal na T2, skupaj z vsemi ostalimi dokumenti.
Skladno z navodili sem pričakoval, da se bo kaj premaknilo, v nasprotju s tem pa sem od njih ponovno dobil tipski dopis v stilu, da Telekom pač notorno šikanira ter da je najbolje, da poskušam pridobiti njihovo (Siolovo) pogodbo, katero naj pošljem njim, ki bodo seveda vse uredili.

HALLOOOO!!!!, Kaj nisem ravnokar naredil prav tega!!? Kaj tam sploh kaj berejo, kar jim folk pošilja, al na vse odgovarjajo z nekimi default dopisi? a sem po njihovih navodilih zaman tekal okrog, zgubljal cajt in energijo s tistimi od Siola, da potem gospodje na T2 niti ne morejo pogledati vsebine pisma, ki ga prejmejo?

Skratka, ta njihov odgovor me je dobesedno raz..., ker nazorno kaže, da jih za stranke ne briga kaj dosti. Ali pa so totalno nesposobni.

Pa še nekaj! vedno, ko kličeš na T2, ni šans da bi se prebil mimo unega operaterja in vedno znova moraš celo štorjo povedat in on ti zagotovi, da bo stvar posredoval naprej in te bodo v 15 minutah poklicali nazaj. OD TEGA NI NIKOLI NIČ!!! Kakšna aroganca, vsaj ne me imet za norca, če že nič ne zrihtate!!!

Skladno s povedanim bi prosil koga od T2-jevcev, ki bere ta forum, naj me prosim pokontaktira, ker bi res rad dobil vsaj kakšno verodostojno informacijo, preden vržem puško v koruzo, plačam tisti PSTN in grem k Siolu, pa par evrov pri ceni gor al dol.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8488
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a kitl » 11. Apr 2008 ob 10:12

Premaknjeno v splošno.
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Apr 2008 ob 10:52

rudi7500 napisal/-a:Že nekaj časa se trudim priti do T2- jevega VDSL priključka v stanovanju (cca 4 mesece). Kar trikrat sem povpraševal in vsakokrat je Telekom sporočil, da "ni parice sposobne za razvezavo". Ko sem se po nasvetu na servisnih straneh T2 odpravil na Siol po njihovo pogodbo za iste storitve in jo tudi uspel dobiti, sem jo poslal na T2, skupaj z vsemi ostalimi dokumenti.
Skladno z navodili sem pričakoval, da se bo kaj premaknilo, v nasprotju s tem pa sem od njih ponovno dobil tipski dopis v stilu, da Telekom pač notorno šikanira ter da je najbolje, da poskušam pridobiti njihovo (Siolovo) pogodbo, katero naj pošljem njim, ki bodo seveda vse uredili.

HALLOOOO!!!!, Kaj nisem ravnokar naredil prav tega!!? Kaj tam sploh kaj berejo, kar jim folk pošilja, al na vse odgovarjajo z nekimi default dopisi? a sem po njihovih navodilih zaman tekal okrog, zgubljal cajt in energijo s tistimi od Siola, da potem gospodje na T2 niti ne morejo pogledati vsebine pisma, ki ga prejmejo?

Skratka, ta njihov odgovor me je dobesedno raz..., ker nazorno kaže, da jih za stranke ne briga kaj dosti. Ali pa so totalno nesposobni.

Pa še nekaj! vedno, ko kličeš na T2, ni šans da bi se prebil mimo unega operaterja in vedno znova moraš celo štorjo povedat in on ti zagotovi, da bo stvar posredoval naprej in te bodo v 15 minutah poklicali nazaj. OD TEGA NI NIKOLI NIČ!!! Kakšna aroganca, vsaj ne me imet za norca, če že nič ne zrihtate!!!

Skladno s povedanim bi prosil koga od T2-jevcev, ki bere ta forum, naj me prosim pokontaktira, ker bi res rad dobil vsaj kakšno verodostojno informacijo, preden vržem puško v koruzo, plačam tisti PSTN in grem k Siolu, pa par evrov pri ceni gor al dol.
Če si od Telekoma dobil z njihove strani podpisano pogodbo, je ta lahko koristna SAMO v primeru, če ti garantirajo VSAJ 4 mega paket ali VSAJ tak paket, kjer imaš tudi televizijo. V nasprotnem primeru te lahko dajo na PCM, ki je podobna goljufija, kot so bili včasih dvojčki in četvorčki pri telefoniji. Na taki parici pa se ne da imeti zaresne širokopasovne storitve pri T-2. Prosim preveri in mi javi - ti bom probal takoj pomagati tule.
Optika 100/10

rudi7500
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a rudi7500 » 11. Apr 2008 ob 11:35

Ja, poglej, stvar je taka: od prijatelja, ki dela na Telekomu, kasneje pa še neposredno z osebnim preverjanjem na Telekomu, sem izvedel, da gredo do našega bloka še tri proste parice. oddaljenost od centrale je cca. 800 m, in zagotovljeno mi je bilo, da je možno vzpostaviti storitev za 2 TV, telefon ter vsaj 2M internet (verjetno pa tudi 4M). Tudi v pogodbi, ki sem jo dobil iz siola, zagotavljajo prav tako storitev (2xTV, 1M internet in telefon). po dveh dneh, ko sem poslal nazaj podpisano pogodbo (nameraval sem izkoristiti 2 meseca brezplačne TV ter predvsem doseči to, da me prav oni priklopijo, da ne bi bilo kasneje, ko bi šel na T2 kakšnih problemov v stilu "se ne da"), sem iz Telekoma prejel dopis, da se zahvaljujejo za povpraševanje, ampak da zaenkrat na mojem naslovu še ni tehnično mogoč priklop. HALO? Če so mi pa poslali pogodbo. Nato se je iz tega izcimilo, da je vse mogoče, le oni bi radi, da vzpostavim najprej PSTN in plačam ca90 EUR. Kakšnih drugih ovir jaz ne vidim in tudi oni niso nič konkretnejšega navedli v tej smeri. Nato sem jim poslal še grozilno pismo, naj izpolnijo pogodbo in grozil z vsemi možnimi prijavami (potrošniki, UVK, APEK ipd.), a ni bilo odgovora. potem sem vse to poslal vam.Sicer pa je vse to natančno opisano v papirjih, ki sem jih poslal na pravno službo T2. Če lahko dostopaš do njih, si jih prosim poglej, ti bo še bolj jasno.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Apr 2008 ob 11:43

Ne morem dostopati in tudi če bi lahko, ne bom tega po forumu zganjal.

Če želiš najhitreje priti do parice, plačaj telekomu tistih 90 EUR in še prvi obrok telefonske naročnine. Takoj ko ti priklopijo telefonijo, daš še enkrat uradno povpraševanje na T-2 za širikopasovni dostop. S tem prideš do storitev najhitreje (vem da je to narobe, ampak v taki brezpravni đamahiriji pač živimo).
Optika 100/10

rudi7500
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a rudi7500 » 11. Apr 2008 ob 12:55

Ja, že, že, to vem tudi sam. Samo sem pa tudi iz principa pripravljen še malo počakati, če bi le dobil zagotovilo, da se bo T2 angažiral zame, tako kot nenazadnje tudi obljublja s tem, kao "vi pošljite podpisane pogodbe, mi pa bomo urihtali vse." A ti misliš, da na to sploh ni računat?

Sicer, ko smo že pri debati, a je mogoče komu znano, kdaj bo speljana optika po Prvomajski ulici v NG?. Po našem bloku so prav par dni nazaj poštimali inštalacijo za optiko, a do bloka še ni speljana. je pa že prav blizu, kakih 150 m proč kopajo sedaj po Erjavčevi.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 11. Apr 2008 ob 12:56

To je mišljeno če je že živa parica. Kolikor jaz tu berem, pa niti pstn priključek ni živ. To pa ni v pristojnosti t-2.

rudi7500
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a rudi7500 » 11. Apr 2008 ob 13:22

O.K., razumem. Samo s pravnega vidika mene kot uporabnika to nič ne zanima. Oni sami so mi posali pogodbo za DSL storitve, oni so tisti, ki morajo predhodno preveriti, ali so kakšne omejitve in če so se kljub temu, da še ni PSTN priključka zavezali, da bodo vzpostavili storitve PSTN, potem so to zavezani narediti. če pa morajo pred tem še vzpostaviti PSTN, potem naj to pač naredijo. Sej zato pa bi rad govoril z nekom iz pravne službe, saj bi se kot pravnika gotovo najboljše zmenila.

A je sploh kakšna možnost, da bi prišel v kontakt s pravno službo? Mi lahko mogoče pošljete telefonsko na mejl?

Sicer pa, če bi oživili optiko v doglednem času, potem se stem niti ne bi več ukvarjal. če sem počakal do zdaj, bi pa še malo potr.pel

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a mahi » 11. Apr 2008 ob 13:24

Ne ni možnosti. Dlje kot do študenta na HD ne prideš, saj so vsi ostali skorajda posvečeni.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Apr 2008 ob 13:31

rudi7500 napisal/-a:A je sploh kakšna možnost, da bi prišel v kontakt s pravno službo? Mi lahko mogoče pošljete telefonsko na mejl?
Kaj ti bo pravna služba? A ti je sploh jasno, koliko 10-tisočev identičnih primerov je pred tabo? Teh zadev ne morem komentirati, lahko povem le, da ne bodo tako kmalu rešene.

Če hočeš pohitriti, plačaj državnemu telekomu tistih 90 EUR in potem takoj v akcijo na T-2.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a Mark » 11. Apr 2008 ob 13:33

Če celo siolovci (TS) zahtevajo pstn, potem verejtno ne rabim naprej pisat!

Imaš 2. možnosti, čakaš na optiko ali pa plačaš malo manj, kot 90€ za pstn (Štipendiraš Telekomovce), podaš ponovno poizvedbo na T-2!

rudi7500
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a rudi7500 » 11. Apr 2008 ob 14:26

Navadni Nimda napisal/-a:
rudi7500 napisal/-a:A je sploh kakšna možnost, da bi prišel v kontakt s pravno službo? Mi lahko mogoče pošljete telefonsko na mejl?
Kaj ti bo pravna služba? A ti je sploh jasno, koliko 10-tisočev identičnih primerov je pred tabo? Teh zadev ne morem komentirati, lahko povem le, da ne bodo tako kmalu rešene.

Če hočeš pohitriti, plačaj državnemu telekomu tistih 90 EUR in potem takoj v akcijo na T-2.
Ja, seveda mi je jasno, da imajo dosti dela, ampak mi je jasno tudi, da so moj primer že prijeli v roke, saj so mi odgovorili, pa ga očitno sploh niso prebrali!
Zakaj mi sicer pravijo, naj jim pošljem pogodbo s siolom, katero sem jim posal že en teden pred tem. Zato bi rad govoril z njimi, ker se očitno stvari ne posvečajo tako, kot je treba.

Sploh pa, a res nihče nima info o tem, kdaj bo optika na Prvomajski v NG. Komaj čakam, da bo konec teh j..c.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Apr 2008 ob 14:29

A je tista pogodba s SiOLom podpisana in poštempljana? Samo v tem primeru si lahko pomagamo z njo. Če ni poštempljana, ni prav nič vredna. Tko je bilo mišljeno.

Glede optike v NG: isti ljudje, kot ti blokirajo prehod na T-2, ti blokirajo tudi optiko tam. Sej jim ne bo uspelo zaustaviti Gratelove optike, jo pa na vse kriplje bremzajo. Že vedo zakaj! :mad:
Optika 100/10

rudi7500
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 11. Apr 2008 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a rudi7500 » 11. Apr 2008 ob 14:35

Ja, valjda je poštempljana in podpisana!
In kaj je to glede optike? a to pomeni, da se ne ve, kdaj bo? če pa je gratel že potegnu kable po bloku in če kopajo že 150 m stran in polagajo kable pod cesto. verjetno stvar teče, al ne?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Razočaran nad odnosom T2

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Apr 2008 ob 14:38

Jaz ne vem kdaj bo. Gratel pa ve, vsaj okvirno. Ni dosti, da je v ulici napeljano vse, mora biti tudi centrala, opremljena in povezana z optičnimi povezavami s T-2 omrežjem drugod po državi.

Če imaš res podpisano pogodbo, ti bom jaz pomagal, da se preveri. Lahko mi pošlješ svoje naslovne podatke na Zasebna sporočila (tvoji podatki seveda ostanejo tajni).
Optika 100/10

Odgovori